Ohrozovani nenabitou pistoli....

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 07:12

Ahoj kluci,
koukám na televizi nejde usnout a sleduju tam nějakej trilerovej brak. Nějakej pošuk tam ohrožuje lidi pistolí a nutí je pod záminkou zastřelení k šíleným věcem a to včetně policisty, kterého se mu jako taky podaří zajmout.
Trvá to tam celý den a pokaždé těm lidem i tomu vysloužilému policistovi míří mezi oči tak z 50 centimetrů v různých úhlech a situacích./Tedy krom toho, že na něj ještě řve./
Říkám zrovna ženě vedle mě "hele ten pošuk má můj model pistole".
Nakonci se zjistí, že ji má prázdnou a o to jde.
Řekl jsem si, že se podívám do své pistole, jako by s ní na mě někdo mířil.
A začalo to být docela zajímaví. Pokaždé totiž, když jsem na sebe samozřejmě nanbitou pistolí "namířil" byla vidět prázdná komora a smítka na úderníku o světle, které procházelo přes vyhazovač a osvětlovalo hlaveň zevnitř ani nemluvě.
Začal jsem na druhý den svého Walthera PP v devítce ráži stavět proti mě do všech možných pozic a prázdná komora byla dobře vidět i ze dvou metrů.
Během dne jsem nenašel pozici ze které tento podstaný fakt není vidět až za šera bych jistotu stratil.
Pistole z krátkou hlavní a ve velké ráži musí být na to ideální. Podle mě to je vidět pokud se mu člověk nedívá jen do očí a nebude se bát pohledět i krátce do hlavně.
Ještě jsem tam strčil už bez závěru slepý náboj a prstem ho přidžel a bylo to tady zas, tedy jasně zřetelný kuželovitý zabalený plech na špičce, sice už né pokaždé a v každém úhlu, ale dalo se to postřehnout.
Tak mě napdlo, pokud by se člověk dostal do situace, že na něj někdo míří, chce to chladnou hlavu a nedívat se jen útočníkovi do očí, ale ve vhodném okamžiku mrknout do hlavně.
Nikdy nebude jistota 100%, ale kdyby jste se odhodlali k proti útoku, možná Vám to hodně pomůže. Nejde asi o to jestli Vám nebo lidem kolem chtěl, nebo nechtěl ublížit, protože za závěr se dá potahnout ve zlomku vteřiny a pak se situace pro Vás podstatně změní.
Možná jsou to jenom nesmysly v praxi je určitě nebudete nikdy potřebovat, ale asi je dobré vědět, že tady taková možnost je.
Normálně by mě to ani nenapadlo se tím zabívat, ale když jsem viděl, jak je ten pošuk dokázal jen pohou hrozbou donutit vyskočit z okna..???Hmm
Někdo určitě napíše, že je jsem osel to sem dát, ale ruku na srdce, napadlo by Vás, že se máte podívat v takové situaci přímo do hlavně..??
Mě teda ne až do teď. Akorát by to na ten pohled chtělo nějakýho nervovýho tvrďáka a to já pravda nejsem..
Kdo ví, jak by se zachoval. Ale zajímavé to je, nebo je to podle Vás blbost?
Martin Mor. Kras


Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 08:35

Ach jo. Zase elementární fyzika. Nebudu tady rozviřovat to, že ve stresové situaci nemyslíš, nebo že řada pistolí má zevnitř černě chromovanou hlaveň, takže je vidět prd... Ale:
obvykle ten padouch míří jinam než tobě přesně na obličej. Třeba na krk, hruď, břicho. Jakmile není hlaveň namířena na tvůj obličej, tak ze strany (i lehce ze strany) rozhodně nevidíš do komory. A o tom to je. Taky stačí hlavní pořád lehce cukat, jako "dělej, dělej, na zem" apod. a taky nemáš šanci si všimnout prázdné komory.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 11:29

Přátelé berte prosím film jako zábavu a nehledejde v tom logiku.Stačí když kladný hrdina sebere cizí zbraň a vydrží střílet do konce filmu.Někteří dokonce nabíjejí,ale pohlídáte-li si počet ran musel by sebou nést asi tak dvacet kilo patron.Otázka zní:kde je má,když je oblečen jen do kalhot a trika.Jen si uvědomte kolik váží taška,když jdete na střelnici .Dalším koníčkem těchto "hrdinů" je opakované natahování brokovnice .Je zajímavé,že jim nevyhodí nevystřelený náboj.Nošení zbraně těsně vedle ucha se mi také líbí,až se mu jednou podaří vystřelit,tak se mu na druhé straně hlavy udělá bublina.Je to je film a nic víc.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 12:00

Trochu zdravého úsudku by to asi chtělo! V situaci, kdy na Tebe někdo míří mysíš na cokoliv jiného, než na to, jestli má v komoře náboj.

Ostatně dalším příkladem je střeba střelba z jedoucího auta, motorky. Nwevím, ale trefit se do někoho v takopvých podmínkých - nelze...
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 16:05

Z jedoucího auta se trefit lze a v pohodě, zato při běžné chůzi je to problém. Zkuste a uvidíte, hlavně tady neteoretizujte.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 17:23

Tak ty se asi netrefíš ani z lehu, machře.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 18:23

To poslední nevím na koho mířilo, ale pokud na mě, tak 96 na terči 50/20 není problém, zato v pohybu zůstat v černém problém je.
Nech si ty kydy, každý si to může zkusit - uvidíte sami, je velký rozdíl mezi běžným postojem a běžným krokem. Jdi doma ode zdi ke zdi a snaž se přitom mířit na cokoli za oknem. Dokud to nezkusíš, neuvěříš.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 19:46

Stejně tak z jedoucího auta. Teda určitě z toho, co jede po českých neudržovaných silnicích.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 19:47

Kydy, kydy, kydy. Dost silnic je ve slušném stavu.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 20 dub 2005 06:06

Dost dobrý téma, dost dobrý příspěvky.
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 21 dub 2005 08:36

Chlapi koupíte si 6.35 nebo 44.M?
Návštěvník

re:Ohrožování nenabitou pistolí....

Příspěvek od Návštěvník » 21 dub 2005 13:20

Já bych šel do osmiranného revolveru ráže .50 BMG :) Myslím, že zásah z něčeho takového by nepřežil nikdo. Dokonce ani střelec.

Jenom by se to asi špatně nosilo skrytě.
Odpovědět