Ohorela hilzna

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Ohorela hilzna

Příspěvek od OndraF » 01 říj 2006 22:30

Zdravim, chtel bych se zeptat, zda nekdo nemate zkusenost s opalenymi nabojnicemi od Glocka. Ten muj vyhazuje napul cerne nabojnice, netusim cim to je, hilzny vypadaji neporusene(nejsou nafoukle), jen jsou z poloviny cerne


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 01 říj 2006 22:42

co to je za munice ??
OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Příspěvek od OndraF » 02 říj 2006 06:56

SB nebo prebijenky z Limitu
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 02 říj 2006 06:57

Přebijené nebo origo ? Pokud přebijené mala navažka prachu .
OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Příspěvek od OndraF » 02 říj 2006 07:10

posledne jsem strilel orig. SB a byly ohorele hodne. Kazdopadne, pokd se nebudou nafukovat, nemelo by to nicemu vadit?
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 02 říj 2006 07:26

Jeno budou vypalovat komoru jinak nic vic , kolik ma nastřileno ta G?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 říj 2006 09:42

Špatná komora, nebo možná munice laborovaná na moc vysoké tlaky v kombinaci se špatnou slitinou na nábojnice (S&B 7,5g ogivál jsou laborované velmi silně- na horní hranici C.I.P. tlaku, ovšem jejich nábojnice jsou údajně výborné), nebo možná "napečená" komora- možností je víc. S opálenými nábojnicemi jsem se setkal naprosto běžně i u takových zbraní, jako je např. Walther P.38 poválečné výroby- a ten měl komoru a hlaveň, že i Glock může jen slintat závistí. Asi by to patrony opalovat nemělo, to je fakt. Nicméně bych se klonil k názoru, že jde o vcelku běžný jev, pro který jsou hlavně konstruované a který by tudíž neměl ničemu vadit.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Příspěvek od OndraF » 02 říj 2006 13:54

Glock ma nalitano tak 2 500,ale dela to delsi dobu,moc jsem to nesledoval. Krom toho to jevu jsem nemel zadnou zavadu. Jak poznam spatnou komoru? Vyndal jsem hlaven a vlozil do ni cvicny naboj a byl malinko navolno - vule +/- 0,2mm ve vsech smerech.

Diky za odpovedi.
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 02 říj 2006 15:14

OndraF píše:Glock ma nalitano tak 2 500,ale dela to delsi dobu,moc jsem to nesledoval. Krom toho to jevu jsem nemel zadnou zavadu. Jak poznam spatnou komoru? Vyndal jsem hlaven a vlozil do ni cvicny naboj a byl malinko navolno - vule +/- 0,2mm ve vsech smerech.

Diky za odpovedi.
Podľa mňa bude najrozumnejšie keď sem dáš nejaké fotky tých nábojníc jak origo tak prebíjaných potom sa uvidí...jo a ešťe makro fotku komory s nábojnicou...
OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Příspěvek od OndraF » 03 říj 2006 18:52

takze uz jsem nasel pricinu, je to nekvalitni munici. Mel jsem SBcka ktere mely cmouhu na hilzne ktera po vystreleni naprosto zcernala, mj. byly jeste slabe-podle zpetneho razu..
Sharkshooter

Příspěvek od Sharkshooter » 04 říj 2006 09:15

No nevím, píšeš že to trvá delší dobu, to jsi měl celou dobu ty nekvalitní patrony? Limity střílím také a jsou úplně v pohodě, za ty peníze super.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 04 říj 2006 09:37

OndraF: hod to sem tvuj dotaz -- http://forum.mujglock.com , ale nevim v me STI aG34 se S&B sem neměl žadny problemani , žadne ošlehlé nabojnice a LIMIT sněma střileji znami a žadný problem ,spiše jesli neni špatna komora .
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 říj 2006 09:45

OndraF píše:Glock ma nalitano tak 2 500,ale dela to delsi dobu,moc jsem to nesledoval. Krom toho to jevu jsem nemel zadnou zavadu. Jak poznam spatnou komoru? Vyndal jsem hlaven a vlozil do ni cvicny naboj a byl malinko navolno - vule +/- 0,2mm ve vsech smerech.

Diky za odpovedi.
Nevím, jak by se na to díval odborník- puškař, ale já se řídím pravidlem, že dobrá komora musí být
1) Nepatrně větší než minimální- aby se zajistila spolehlivost s různými druhy nábojů, při znečištění apod. (to ovšem těžko zjistíš, protože bys musel mít komorové kalibry a to skoro určitě mít nebudeš).
2) Hladká jako sklo- to je jasné- kvůli spolehlivému vytahování, hladký povrch se méně zasírá, snáze čistí atd.
3) Při použití nábojů s válcovou nábojnicí, jako je např. .22 LR (nejsem si úplně jist, jestli se mezi tyhle náboje počítá i 9 Para, ale řekl bych, že skoro určtitě ano) by měla být nepatrně kuželovitá- kvůli vytahování
Optimální je, když máš komoru, co má Revelliho drážky- ale to má ze zbraní, které znám, jenom SVT 1940 a Heckler&Koch MP5.
Zkontroluj taky přechodový kužel- to je místo, které se moc rádo vypaluje. (Opět musí být hladký, rovnoměrný, rozhodně beze stp eroze).
Optimální by bylo, vyzkoušet nějaké opravdu kvalitní a zaručené střelivo- S&B NONTOX, Gecco, RWS, Fiocchi apod. Nemusíš moc, 50 ks bohatě stačí, jestli se chceš rozšoupnout, tak dej stovku. Pak budeš mít jistotu, že střelivem to je, potažmo není.
Já jsem mimochodem měl trochu podobný problém kdysi u 7,62x54R Mosin- tam se mi hrubě nelíbilo, že nábojnice je po výstřelu až po krček pěkně opálená. To je ovšem tak výkonná ráže s takovými tlaky, že s podbnými věcmi je zde jaksi nutné počítat :cry: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Příspěvek od OndraF » 04 říj 2006 14:14

ja jsem mel tech vadnych SBcek vic, moc jsem je nestlilel, spis ty limitky, je to moje chyba, Limitky jsou bez problemu.
Omlouvam se za nedorozumneni,ale aspon si kazdy muze udelat obrazek jake kvality SBcka jsou. Mel jsem jich hodne bez problemu, ale za tu relativne kratkou dobu co strilim jsem se setkal uz s dost zmetkama. Byla to opravdu jen spatna shoda nahod.
OndraF
Příspěvky: 8
Registrován: 01 říj 2006 22:22

Příspěvek od OndraF » 04 říj 2006 14:16

mj. otestoval jsem to s Lapuama FMJ a byly leskle jak predtim, po opaleni ani stopy..
Odpovědět