Offtopic - bezpectnostni dvere

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Offtopic - bezpectnostni dvere

Příspěvek od Horan » 22 srp 2008 14:13

Ahoj,
neni to o zbranich ale o bezpecnosti. Koupil sem 1+1 v panelaku a skou tam ty zakladni drevotriskove dvere. Chtel bych neco bytelnejsiho. Chapu ze zadne prekazka neni neprekonatelna, ale ta drevotriska je fakt jenom opticka zabrana.
Projizdel jsem web, ale je toho tolik v silenem cenovem rozpeti, tak sem se rozhodl se zeptat tady, jestli nema nekdo prakticke zkusenosti za kolik se to da poridit, co je dobry a co je k nicemu.
Diky


Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Příspěvek od Matěj » 22 srp 2008 21:25

Mám dveře vyplněné 1,5 mm plechem, v okolí zámku je 3 mm plech, zamykání je v 6ti bodech ( do futer vyjíždějí při otočení klíče cca 8 mm kulatiny ).
Dveře stály i s montáží ( dveře + futra ) 30 000.
Jsou těžký jak bejk a pokud bych ztratil klíče, byl by pravděpodobně slušný problém se dostat domů.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 22 srp 2008 21:45

Dřív se mezi futra dal hever a jejich roztažením bytaři vlezli do bytu aniž by dveře poškodili.....
Kernel

Příspěvek od Kernel » 22 srp 2008 22:04

Ano, zvýší to bezpečnost, ale zrovna mým sousedům se stalo už několikrát, že šli ven a klíče nechali zevnitř, dveře prudčeji přirazili a dveře se zamkly :) dovnitř lezli oknem aby zase odemkli. Ale dveře samy o sobě jsou bytelné, tlusté a kromě zabezpečení vypadají i docela pěkně
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 22 srp 2008 23:00

epetr2008 píše:Dřív se mezi futra dal hever a jejich roztažením bytaři vlezli do bytu aniž by dveře poškodili.....
Teraz sa vymieňajú s dverami aj zárubne.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 srp 2008 00:01

2 ALKAJ

Právě že né nezbytně.
Dveře se dají nechat zpěvnit, ale pokud jsou forový zárubně, tak to stejně nepomůže.
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 25 srp 2008 14:35

Dik za nazory,
je mi jasne ze kdyz se tam budou chtit dostat, tak se dostanou. Jde mi o to, aby kdyz uz museli pouzit nejake nadobicko. To co tam mam ted je skutecne na jedno kopnuti.
Matej: to co popisujes zni moc hezky, ale 30 litru je na me trochu moc. Ma nekdo zkusenost s necim rekneme za polovinu? Ma to bubec cenu, nebo tech 30 je minimum?
Diky
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 25 srp 2008 14:51

Taky nám vykradli byt a ty origo dveře v paneláku stoho papundeklu normálně vykopli tak se otec nasral a koupil taky nejaké bezpečnostní dveře jsou kovové polepené tapetou v imitaci dřeva a vypadají řekl bych líp než ty staré.Mají dva bezp.zamky.Tím hlavním zámkem když zamkneš vyjedou do boku a na horu tyče.Jinak futra sme nechali staré náš panelák je dost starý takže máme poctivé futra vylité betonem takže heverem je nerostáhneš.Cena byla 20 000kč ale je to už asi 10 let takže ted to bude stát asi víc.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 srp 2008 14:54

myslíš něco takového?

http://www.dverebedex.cz/
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 25 srp 2008 15:01

Ares píše:myslíš něco takového?

http://www.dverebedex.cz/
Jestli to bylo na mně tak ano neco takového máme doma ale už nevím co to dělalo za firmu byl sem se kouknout a žadný štítek tam není.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 srp 2008 15:05

Původně to bylo na Horana. Tak nějak jsi stihl dát příspěvek ještě předemnou :)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 srp 2008 19:15

Osobně bych vyměnil futra za takový co nepůjdou roztáhnout heverem a strčil tam klidně i levněší ale solidnější dveře + další - bezpečnostní zámek.
Do 15ti by to mohlo jít.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 27 srp 2008 14:19

Ujasni si tyhle věci:
- jak hodnotný majetek je uvnitř
- kolik jsi ochoten investovat do zabezpečení bytu
- jaké jsou jiné možnosti do bytu se dostat (nemá smysl zdít trezorové dveře za 100 tyček, když bydlíš v druhém patře se skleněnýma dveřma na balkon)

Pak si nech udělat od pojišťovny návrhy pojištění domácnosti s různými tarify podle zabezpečení a nech si vysvětlit, co které zabezpečení konkrétně znamená. Oni mají dobře statisticky vyhodnocenou účinnost jednotlivých zabezpečovacích prvků a tímto ti ji rádi a zadarmo sdělí; při troše zvědavosti to najdeš i na webech pojišťoven.

Následně si nech udělat cenovou nabídku od firmy, která dělá bezpečnostní dveře, tak, aby vyhověli jednotlivým variantám zajištění od pojišťovny, a máš v ruce konkrétní možnosti zabezpečení i s cenama.

Většinou to skončí u vyztužení futer, druhého (případně třetího) bezpečnostního (případně planetového) zámku se závorama do 2-4 stran, max u základních bezpečnostních dveří. Průměrného bytaře to přesvědčí, aby šel k sousedům, pokud někdo půjde cíleně do tvého bytu pro obrazy za pět mega, tak se tam prostě dostane.

Nedej na amatérské rady na webovém fóru, ušetřená tisícovka by tě mohla hodně mrzet... já jsem v tomto laik, jedna spolupracující firma dělá trezory a zabezpečení, tak jsem se jen nechal poučit profíkem a lehce zabezpečit;-)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 01 pro 2008 19:08

jsme v minulé práci měli bezpečnostní pancéřová vrata od ?NEXT (ti největší a vlastně jediní v Čechách). Při instalaci posrali zafixování proti posunu, ?2-metrákový vrata si popojely do tuhnoucího betonu, byly nakřivo a šly zavřít jen těžko, s opravou (reklamací) trable na zbíječku a 2 měsíce. Ale jinak pocit impozantní: to by neprostřelil ani z Dragunova.


V paneláku bych to ale viděl jinak:
jelikož každý bezprizorní fakan ti do unikátního zámku může vmáčknout žvejkačku (nebo jeho nezaměstnaný tačíček vteřinové lepidlo) tj. způsobit Ti trable na 1/2 dne + za několik tisíc, moc bych s k tomu neupínal. Jestli nertváš na neprůstřelnosti, měly by stačit křídla dveří s ocelovým rámem + hned za vraty pohybová čidla alarmika se sirénou a SMS rozesíláním poplachu & současně zodolnění přechodu z předsíně do dalších místností. Amatéra (smažku, azbukáče, homelessa...) zastaví už ty dveře, které nevykopne ani nevypáčí krumpáčem, šikovnější zloděj je překoná - a odežene ho hlasová výzva alarmiku že SMS byla odeslána a že hlídka policie tu bude dříve nežli překoná další dveře.

Taková kombinace úplně levná nebude, ale mohlo by to být pod cenou těch pancéřových; bezpečnost je samozřejmě vyšší.
diesel3
Příspěvky: 133
Registrován: 01 úno 2008 19:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diesel3 » 28 pro 2008 20:32

[quote="Matěj"]Mám dveře vyplněné 1,5 mm plechem, v okolí zámku je 3 mm plech, zamykání je v 6ti bodech ( do futer vyjíždějí při otočení klíče cca 8 mm kulatiny ).
Dveře stály i s montáží ( dveře + futra ) 30 000.
Jsou těžký jak bejk a pokud bych ztratil klíče, byl by pravděpodobně sl
Odpovědět