Odstrelovacky 2.svetovej vojny

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2006 22:27

Tak to koukám že jsem měl s nákupem u R+R docela kliku ;) Montáž je pravda made in R+R, optika tutově až poválečné novější výroby, nicméně se ani nehne její uchycení ke zbrani, za předpokladu že R+R nepřeráží značky na komoře tak sedí i značení. S přebíjenou municí jsem schopen se vlézt na 100m do 3cm. Uznávám že s nastřelováním se R+R neserou a tak prostě jen šibnou kříž tam kam to lítá a když jsem chtěl mít kříž na středu, tak jsem si s tím musel trochu pohrát .... v mém případě vypodložení 0,5mm, chtělo by to ale tak 0,85mm. Muška mechanických mířila naprosto mimo, té se ani nedotkli. Jinak měsíc domlouvaná cena byla na pultě z ničeho nic o 2.000,-Kč vyšší. :roll:


Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 23 říj 2006 22:52

To je asi opravdu klika, jemu se montáž taky nehýbala, ale její základna nebyla dotažená na tělo zbraně, chybělo asi 2 mm, aby dosedla. Drželo to na těch špatně svrtaných kolíkách, které to nepustily blíž na pouzdro. To s tím vypodložením máš pravdu, někdy se prý zase musí odfrézovat z té plošky, jinak na regulaci na střed rozsahu optiky to měli vymyšlené dobře, montáž by měla sednout i na flintu co má nerovné plochy závěrového pouzdra. Přestružil mu díry pro kolíky, šrouby prý musel udělat nové, s větším závitem, původní byly strhané.

Mosinka střílí obstojně se střelivem ala 5,90 ale s některými druhy nábojů to dělá na rameni bebínko fialové barvy, zvlášť pokud máš jen tričko a náboje s těžkou střelou. Pokud by ale měla velmi dobrou hlaveň, tak bych to tam asi nedal, jedině přebíjet, a tombak, nebo naše s hnědou špičkou, nejlépe ale Celevyje, nebo Sportivnije.

P.S.Jeden mi povídal, víš že firma ***** a ***** je přejmenovaná? Ne, nevím, jak se teď jmenují? Zmrd a Zmrd. Omlouvám se přítomným za vulgaritu, ale jak jsem koupil, tak prodávám.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2006 22:56

No v jejich případě bych se tomu přejmenování nedivil. Jinak bych řekl že tu mou neměli dost dlouho v pazourech, aby na ní stihli něco víc zprznit. To že dělá bebínka je pravda, ale dá se na to celkem v pohodě zvyknout.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 23 říj 2006 23:31

S tou cenou se nedivím, jakmile zákazník projeví zájem, cena je upravena, protože o to stojíš (o koupi) Nebo je jiná taktika, prohlídneš si co by jsi chtěl, jdeš pro prachy, přijedeš, a je ti prodáno úplně něco jiného (stejný typ, ale jiná kvalita či opotřebení) Někdo jim říká bratři Grimmové, prodají pistoli Frommer, a tvrdí že právě ona patřila Hitlerovi, atd.atd. Nejlépe nakupují od lidí co jsou momentálně v úzkých (dědictví bez vlastnictví zbrojáku, nedostatek peněz, konec zbrojáku ze zdravotních důvodů) Prostě andílci, a nejlepší je jejich maminka, ta vždycky perlí. Kdybych ji měl doma, tak by měla životnost 3 minuty.

Nicméně lidé asi týrání vyhledávají, protože tam stále nakupují. :lol: :lol: :lol:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 říj 2006 00:06

Jo, jejich maminka nemá chybu. Po té co mě sjela takovým tím pohledem který říkal "tak co tu chceš ukrást" když jsem se procházel po prodejně a okukoval co tam mají hezkého a v koutku místnosti už měl zabalený nákup za necelých 20.000,-Kč jsem si vůbec nebyl jistý co má v úmyslu a jestli ji nemám čistě preventivně natáhnout tou ocelovou botkou na mosinovi. Tak hnusný a všeříkající pohled jsem předtím neviděl a od té doby už taky ne. Ještě chvíli jsem se tam ometal protože mi vlak měl jet až za hodinu a pak jsem se raději vypařil abych se na to nemusel dívat. Brrrr, ještě teď mi běhá mráz po zádech
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 říj 2006 08:38

Ja myslel ze je to thread o starych odstrelovackach. Thread o R&R uz tu totiz existuje.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 říj 2006 17:16

To je zmínka bokem k nákupu starých flint
mosin

Příspěvek od mosin » 24 říj 2006 19:15

jenom nechápu když jsou to takový svině že od nich někdo něco kupuje..... :(
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 říj 2006 19:32

Já bych to řekl asi tak jak je to u mne ... jen poprvé než se člověk poučí z vlastních chyb .... po druhé a víceré jen když si dává kur....ýho majzla co ber
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 24 říj 2006 21:40

Ještě si přisadím, viděl jsem na běžných Mosinech i odvrtané ústí, Rusové to dělali i na některých odstřelovacích mosinkách kvůli přesnosti, ale od Řeháků jsem to viděl taky, majitel s tím nic netrefil, a zjistilo se že je to dělané ruční vrtačkou od oka, a 2 mm od osy vývrtu, do hlavně se strčil trn s přesným průměrem vývrtu, byl očividně šikmo a mimo osu. Po demontáži hlavně a upnutí mezi hroty na soustruhu byla zjištěna házivost vnějšího povrchu hlavně na ústí 2,2 mm !!! Kdoví jakou vrtačkou to dělali, jestli Ferm nebo Narex? Vrták měli z Kovomatu? Flinta byla značena samozřejmě Transarms (zřekmě nejlevnější nákupy) Rusové byli sice rafani, ale tohle by neudělali, zvlášť v roce 1939.

Já myslel že "létající kovář" se říkalo závodníkovi Vondřichovi sedlajícím motocykly Laurin&Klement, a ne hochům z České Třebové. Asi se to nedalo prodat, tak "malá úprava, neboli tuning" a bylo to prodejné, aspoň na chvíli. :roll: :roll: :roll:
vody
Příspěvky: 16
Registrován: 28 črc 2006 12:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od vody » 27 říj 2006 16:04

Ares píše:Mosin 44 s původní optikou? Hmm, mohlo to být prima, ale mosiny 44 se optikou neosazovaly. Optikou se osazovaly pouze mosiny 1891/30. Pán si ji nejspíš upravil k obrazu svému
Je to Mosin model 1944 urceny pro sportovni strelbu, je tam ruska optika, rikal ze je delana specilane pro tyto pusky, je preci jenom starsi pan ktery zna zbrane obzvlast ruske sportovni lip nez my vsichni zde, protoze se cely zivot zivi ve strelecke branzi-napred profi strelec, pozdeji trener
PS na te pusce je vse puvodni vcetne kozeneho remenu pres rameno za ktery mu jakysi sberat nabizel slusne penize
Frank

Příspěvek od Frank » 29 říj 2006 22:29

OK panove a co rikate na elitni formu mosina??? Ja mislim ze je to taky vpohode kus zbrane.
Přílohy
1.jpg
mosin
1.jpg (10.05 KiB) Zobrazeno 1151 x
mosin

Příspěvek od mosin » 30 říj 2006 16:53

Elitní formu?......vždyť to vypadá jak normální mosin.....
dusab

mosin

Příspěvek od dusab » 31 říj 2006 13:19

co je na tom mosinovi elitneho??? :shock:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 31 říj 2006 15:02

Taky mi to přijde jako normální pěchotní mosin
Odpovědět