Odstrelovacky 2.svetovej vojny

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 21 říj 2006 16:18

harpplayer píše:No nevím.... Když proti tobě nastoupí chlapi se Sako TRG, s Tikkama, s ČZ 750 nebo s Remingtonem 700, je to bez šance. Je pravda, že 400 m už je dost kumšt i s novými zbraněmi.
To je přece jasný. Tady jde o tu radost a potěsení!!!


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 21 říj 2006 16:24

Ostatně oni tam taky byli a bylo jich hodně a když se dívám na body, tak ani mezi nimi bych nebyl úplně na posledním místě :wink: Šlo o to jak se kdo porval s větrem
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 říj 2006 20:01

Ale jo, uznávám, že boční vítr a ještě k tomu nárazový je svinstvo a ikdyž budeš mít poslední verzi TRG, nebude ti nic platná, pokud nebudeš umět správně přenést nebo doklikat a stejně je k tomu potřeba i dávka štěstí, aby to během letu nefouklo nebo naopak nepřestalo foukat. Toho Mosina měli ještě naši odstřelovači v armádě i v policii v první půlce 60. let a jen neradi je měnili (aspoň co mi jeden z nich vyprávěl) za ČZ 54. Proti gustu žádnej dyšputát. Můj šálek čaje to ale není. Jo, sniperskýho Mausera, to by bylo žrádlo, ale to je nesehnatelný a když, tak za hroznej balík. I tak by to ale byl spíš sběratelskej kousek.
Frank

Příspěvek od Frank » 21 říj 2006 20:15

Rys píše:Já chci taky Mosina. Příští rok si ho pořídím. Proč Mosina? Nevím... Líbí se ruský zbraně.
Jak Mosina tak Mausera jsem měl v ruce zrovna předevčírem a ty mířidla - to opravdu rozdíl. Mauser je má dost nevyhovující (na mý oči).
Pušky jsou obě dobrý, ale dávám hlas Mosinkovi... :)


Ja se taky chistam na mosina. Ale ja bych si ho rad poridit uz do vanoc.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 21 říj 2006 20:15

Pokud vím, tak sniperský mauser se dal sehnat za nějakých 21.000. Problém mauserů je, že čím blíž byl konec války, tím otřesnější kvality byly
Frank

Příspěvek od Frank » 22 říj 2006 01:36

No vidis za takovy mosin das od 5000 do 12000 a mas ho trebars i s prislusenstvem.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 22 říj 2006 08:59

Tak to se teda, Franku, ku...sky mýlíš. Mosiny pro snipery byly vybírané a na trhu se moc neobjevují. Naposled jsem ho viděl v inzerci u Řeháků právě za těch 21.000,- které tu někdo uváděl u Mausera. Cena byla vč. optiky. To, co se prodává za 5.000 a výše jsou normální pěchotní mosiny. Dokonce se domnívám, že ani nejsou připraveny pro montáž optiky. Takže srovnávejme srovnatelné. Odstřelovačskýho Mausera jsem u nás na trhu neviděl.
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 22 říj 2006 09:33

harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 22 říj 2006 10:05

Hezký stránky. Podporuje to můj názor, že pěchotní a odstřelovačský Mosin mají jiný pouzdro závěru (rybina na montáž optiky), jinou kliku závěru a vybíranou hlaveň. ****** ho mají na krámě s optikou PE za 21.995,- a s optikou PU (krátká) za 16.995,-. Takže pánové zapomeňte na flintičky za 5.000,- . To je normální pěchota.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 22 říj 2006 11:24

Můj šálek čaje to ale není. Jo, sniperskýho Mausera, to by bylo žrádlo, ale to je nesehnatelný a když, tak za hroznej balík. I tak by to ale byl spíš sběratelskej kousek.
Moje rec :wink:
Alferi

Příspěvek od Alferi » 22 říj 2006 21:55

Hezký i když asi nesehnatelný sběratelský kousek by byla i sniperská "čtyřiadvacítka".
http://www.exordinanza.net/schede/VZ24-snip.htm
http://forums.allaboutguns.com/gallery/ ... _24_Sniper
Frank

Příspěvek od Frank » 22 říj 2006 22:18

No jo je taky hezka ale za mosina bych ji nevimenil.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 23 říj 2006 12:24

harpplayer píše:Hezký stránky. Podporuje to můj názor, že pěchotní a odstřelovačský Mosin mají jiný pouzdro závěru (rybina na montáž optiky), jinou kliku závěru a vybíranou hlaveň. ****** ho mají na krámě s optikou PE za 21.995,- a s optikou PU (krátká) za 16.995,-. Takže pánové zapomeňte na flintičky za 5.000,- . To je normální pěchota.
Upozorňuji na to, že i u firmy se může člověk nechat napálit a koupit nic netuše překopanýho pěchotního Mosina( ohlá klika, dodělaná optika). Orginály byly vyráběny s jinýma vůlema a tolerancí než pěchotní pušky. Je lépe se napřed něco o orginálech dovědět než se nechat napálit, to potom člověka minimálně hodně mrzí. V žádném případě nekupovat nesčíslovaný kus.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2006 17:47

Nebyly vyráběny s jinými vůlemi .. vyráběly se všechyn součastně, ale ty co ve výsledku zkompletované měly nejmenší vůle a nejvyšší přesnost byly nakonec označované jako odstřelovačské
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 23 říj 2006 22:17

Nic ve zlém, ale s těma Řehákovic sniperama bych s tou pravostí byl hodně, ale opravdu hodně opatrný. To co jsem od nich viděl, byly stoprocentně padělky, běžné pěchoty od německého Transarmsu a replikou montáže a optiky, taky dovezenou někde z Německa. Nechal u toho i zbytek papírové krabice s polepkou, cituji: Artikel 79333, Zlr.Mosin Nagant PU 3,5 mit Montage, a čárkový kód. Kámoš to koupil, montáž blbě přidělaná, strhané šrouby, špatně vyvrtané díry pro kolíky co to fixují proti pohybu. Když se ho ptal, je to pane ***** originál? Bylo jen horlivé kývání hlavou že stoprocentně, a netrefil s tím plechový kýbl na 50 metrů. Nakonec to vezl ke Stifterovi, ten to předělal, ale prý za hlasitého kur..vání, protože prý ten týden už předělával to samé někomu místnímu, taktéž zakoupeno u R&R. :lol: :lol: :lol:
Odpovědět