Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od kayco » 30 dub 2010 09:01

Kvoli vecnym hadkam, offtopicom, inzultaciam a flame-om ktore sa spajaju s vlaknom o love na skodnu som si dovoli zalozit nove vlakno. :idea: http://forum.gunshop.cz/odstrel-skodcov ... t9942.html
uz sa vidim ako ma tam moralisti kamenuju ze ci som kompletny ze vobec take vlakno zakladam :-)


Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Toky » 30 dub 2010 09:09

V podstate je to tu ako v debate o tlmičoch. Tiež sa furt nájde niekto nový, čo vyhadzuje ostatným na oči ilegalitu ich používania. Hneď zo začiatku vlákna sa to spomína, načo stále dookola. Tuto tiež raz za čas nabehne nejaký moralista a rozvíri hladinu. Dookola to isté. Súhlasím s tým novým vláknom, nech si tam chodia dotyční riešiť túto stránku veci, morálne vyrovnanie sa s odstrelom škodcov. Niekto sa bude realizovať v tamtom, niekto v tomto vlákne.
Howgh!
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od rimfireBR » 30 dub 2010 10:09

nemám nic proti tomu, když někdo občas picne potkana ať s nebo bez křídel :!:
ale sportovče ruku na srdce : mnohem raději Tvé příspěvky vidím někde tam kolem MaO a pořádání ME, MS, CZligy atd .....jo tam mě tvoje povaha a Tvé možná přání a tužby sedí :wink: tady jsi nějak prostě no jak to říct ....no nevím sorry ale prostě Nee :? :?
Jinak se vomlouvám, a čus 8)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Sidewinder » 30 dub 2010 10:25

Tema je o odstrelu skudcu .. tak se o tom bavte .. reste nejvhodnejsi diabolky, reste kam co zasahnout .. ale prosim nenabadejte lidi, aby brali vzduchovky a chodili o pulnoci do mesta "lovit" .. to je proste uz trochu moc!

Do naseho drevniku se minuly rok take nastehoval potkan .. a jelikoz jsem nechtel riskovat zdravi naseho psa licenim nejake pasti nebo jedu, tak jsem jej proste jednoho vecera vylakal na kus vonaveho speku a odstrelil .. a je klid ..

Zustante v tomto tematu prosim v podobnych mezich ..
Uživatelský avatar
m.a.r.k.a.l.
Příspěvky: 50
Registrován: 16 úno 2010 14:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od m.a.r.k.a.l. » 30 dub 2010 10:34

No pěkně se to tady rozjelo, taky se přidám k jedné skupině.
Bydlím v činžovním domě se šikmou střechou v podkoroví s balkónem. Bohužel se v naší oblasti pohybuje neúměrné množství opeřených škůdců (holubů), kteří kálí všude možně. Tyto výkaly nám začali ucpávat dešťové odtokové cesty pod střešní krytinou a několikrát se stalo, že dešťová voda následně prostupuje až do bytů. Což se mi samozřejmě vůbec nelíbí a malovat byt častěji než vysloveně potřebuje, taky nemusím. Vyčištění střechy stojí nemalé peníze, proto jsem je raději investoval do svého QB78 a holubi mají prostě smůlu.
Jestli chtějí, mají svou svobodnou volbu sedět a sr*t na jiné střeše. Pokud to ale risknou a sednou na střechu naší a já si toho všimnu, mám zase já svou sbodnou volbu svoji střechu chránit. A nejen to, díky nemocem a parazitům, které tito opeřenci šíří, zase je mou povinosti chránit své malé děti, které si na našem střešním balkóně občas hrají. A sami uznáte, že nepošlu děti hrát si do ho*en. Já si taky obvykle k večeru rád sednu s manželkou někam, kde je čisto.
Takže ve zkratce, já jsem jedině pro a ti kdo střílí, ať v tom pokračují. A ti co né, ať v tom taky pokračují, ale bez zbytečných keců.
QB78 DeLuxe cal .177, Nikko Stirling 3-9×40AO
Lov 21
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od rimfireBR » 30 dub 2010 10:35

to admin : a čím jsi toho potkánka chudinku střelil ? Jaké střelivo? Vzdálenost? A šel na první dobrou ?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Sidewinder » 30 dub 2010 10:47

AA S410, 15m, JSB Exact 4,50 .. energie cca 15J, ucinek naprosto dostacujici - potkan se jen se svalil na bok a uz se ani nehnul. Strilel jsem na hlavu, ale jen proto, ze na tech 15m je to dostatecne velky terc .. strilet na holuba vzduchovkou pod 16J na vice nez nejakych 30m povazuji za hazard .. a trapeni zvirat.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od kayco » 30 dub 2010 10:48

m.a.r.k.a.l. píše:Jestli chtějí, mají svou svobodnou volbu sedět a sr*t na jiné střeše. Pokud to ale risknou a sednou na střechu naší a já si toho všimnu, mám zase já svou sbodnou volbu svoji střechu chránit. A nejen to, díky nemocem a parazitům, které tito opeřenci šíří, zase je mou povinosti chránit své malé děti, které si na našem střešním balkóně občas hrají. A sami uznáte, že nepošlu děti hrát si do ho*en. Já si taky obvykle k večeru rád sednu s manželkou někam, kde je čisto.
Takže ve zkratce, já jsem jedině pro a ti kdo střílí, ať v tom pokračují. A ti co né, ať v tom taky pokračují, ale bez zbytečných keců.
toto uz patrilo do ineho vlakna 8)
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od sportovec » 30 dub 2010 11:00

Markal : proti holubum se da branit velmi ucinne a hlavne dustojne tak, ze oslovis firmu, ktera ti na balkon, okapy atd. nainstalluje ochranny system. Sit, hroty a pod. Funguje to dokonale a Tebe by podvedome netizilo svedomi.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od vendous » 30 dub 2010 11:03

Třeba mi něco uniklo ale nevšiml jsem si že by někdo někomu psal něco ve smyslu poď se mnou zejtra na potkany. Pouze se několik jedinců pochlubí že něco odstřelily a přijde jeden guru a hned sme všichni na diagnozu atd.
Pak se objevíš ty a začneš nás peskovat že se nedržíme tématu, tak tomu trochu nerozumím.


No a k tématu, já sem si dovolil na 30m i na vránu a nestihla ani roztáhnout křídla.
Je pravda že Prosportem cal.22
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od rimfireBR » 30 dub 2010 11:11

3O metrů s PROSPORTEM .22 žádný drama je to jistota :idea:
Uživatelský avatar
m.a.r.k.a.l.
Příspěvky: 50
Registrován: 16 úno 2010 14:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od m.a.r.k.a.l. » 30 dub 2010 11:17

sportovec píše:Markal : proti holubum se da branit velmi ucinne a hlavne dustojne tak, ze oslovis firmu, ktera ti na balkon, okapy atd. nainstalluje ochranny system. Sit, hroty a pod. Funguje to dokonale a Tebe by podvedome netizilo svedomi.
Ochraný systém byl nainstalovaný cca. před dvěmi lety. Dnes jsou po něm jen jakési zůstatky a v podstatě to nikdy nebylo 100%. Skoro zbytečná investice.
Mimochodem, nevím o tom, že by mě podvědomě tížilo svědomí.
QB78 DeLuxe cal .177, Nikko Stirling 3-9×40AO
Lov 21
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od rimfireBR » 30 dub 2010 11:21

hroty jsou na prd..... nebo jinak nedají se pužít účině všude, pomáhá plašení v noci sirénou :wink: ALE nedá se ve městě pak moc spinkat :wink: :idea:
Smazaný uživatel 5179

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 30 dub 2010 11:27

,pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku
Důležitý dodatek, ochrana zdraví.. Když někdo práská potkyny u popelnic ve městě, chrání tím
zdraví!? Obec to dělá jinak a dráž, tak asi jo.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od sportovec » 30 dub 2010 12:10

Zamčeno