Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Alexxxus » 29 dub 2010 20:57

Přesně tímto ten hodný pán argumetoval :-) A ode mne dostane holub jednu ránu a finiš - humanní likvidace zpočívá v tomto , chytne holuba do klece nálakného na žrádlo a pak šup holube do "plynové komrory" kde ho oxidem uhličytým udusí. A lov holubů na vzdálenost 50ti metru že není lov ??? Vybíjení na půdách to jsou trošku jatka. Ale sejmout holuba pod uhlem dejme tomu 30 stupnů na obilném sile které je vysoke cca 35 metrů i více je tedy lov na 50 metrů jak vyšitej - mimojiné v okolí dejme tomu sila většinou fučí jako prase.


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
odstrelovac1
Příspěvky: 335
Registrován: 26 lis 2009 23:46

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od odstrelovac1 » 29 dub 2010 21:06

No nevím,spíš bych to nazval jako odstřel holubů než lov...přeci jenom je to jakoby na plechovky kteří ti tam chudáci seděj a nic netušící dostanou ránu.... :lol: Nemam nic proti tomu ,když je něčeho moc tak je to potřeba,ale když už pořádnej LOV holubů tak jedině na hřivnáče do lesa,kde jsou ty šance dost vyrovnané....vím že ted mě zase pulka lidí tady ukamenuje větami,co dělám s puškou v lese... :roll: ...řeknu na to jenom jedno,tam kde je lovim o myslivce člověk nezavadí a kdyby náááhodu přeci jenom něco,tak přestupek za holuba mě nezabije :D :wink:
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od regis24 » 29 dub 2010 21:17

Add "humanni odchyt holubu":
V jednom meste (psalo se tu o nem o par stranek zpet) se provadi pravidelny odchyt holubu - deratizace.A funguje to takto - holubi se nalakaji do odchytovych kleci,potom se cca tyden "skladuji" v jedne spolecne kleci kde cekaji na odvoz do plynu.Ten tyden "cekani" maji samozrejme zprijemneny hladovkou a "ziznovkou".Velice humanni zpusob....
Takze odstrel je jednoznacne spravna varianta.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od vendous » 29 dub 2010 21:22

Souhlasím
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od sportovec » 29 dub 2010 21:24

HW100 : V Praze ti nikdo papír na odstřel holubů nevystaví, není to tak jednoduchý
hw100
Příspěvky: 56
Registrován: 09 úno 2010 15:56

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od hw100 » 29 dub 2010 21:43

sportovec píše:HW100 : V Praze ti nikdo papír na odstřel holubů nevystaví, není to tak jednoduchý
Tak to je borec ten náčelník alex. On ho má! :shock: Jak to dokázal??
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od ricci35 » 29 dub 2010 22:32

Sportovec: to se pleteš.Naše stanice má povolený od města odstřel holubů,ale kvůli legislativě tam není slovo "odstřel" nýbrž "plašení pomocí větrovky".A jinak souhlasím bezpochyby s Alešem a v tom co jsem psal viz výše. :wink:
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Sidewinder » 29 dub 2010 22:53

Panove prosim prestante s tim urazenim-se navzajem a pokud to jeste ma nejaky smysl, tak se vratte k diskuzi.

To Alexxxus, odstrelovac1 atd: At uz si myslim o odstrelu potkanu cokoli, zakon hovori jasne napriklad toto:

Podle ustanovení § 15 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, je střelba z plynových zbraní, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J, zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

nebo

Držitel zbraně kategorie D nesmí zbraň nosit viditelně v místech, kam má veřejnost volný přístup.

Takze zde zjevne porusujete pravidlo diskuzniho fora c.7!
Berte to prosim jako varovani a zacnete toto pravidlo respektovat, nebo budu nucen to resit.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Sidewinder » 29 dub 2010 23:03

Jinak muj soukromy nazor:

Pokud jde o udajne "povoleni" k odstrelu holubu .. neverim tomu, ze by mohl byt nejaky mestsky zastupitel az takovy hazarder, aby si pustil na svou odpovednost do sve mestske casti kdejakeho "nadsence" s puskou. Ja osobne to vidim tak, ze si pouze par jedincu naslo "odstrel" potkanu pro ukojeni jakychsi svych pudu a tuzeb, pricemz se snazi tento svuj "prostredek" vysvetit chvalyhodnym ucelem "zabraneni prenosu nakazlivych chorob".

Pokud vam doopravdy vadi mozny vyskyt nebezpecnych chorob v ulicich vaseho mesta - bezte sbirat a uklizet odpadky. Ohledne potkanu zatlacte na zastupitele, aby zajistili jejich redukci legalni cestou!
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od PEPAN » 29 dub 2010 23:47

Alexxxus píše:Dnes jsem vyrazil na holuby a co se nastalo přijeli policajti - meštáci a že se mnou chce někdo jako mluvit ... a ejhle on to starosta jedné městské části a ejhle já mám papír na odstřel holubů na pozemcích patřící obci ... papír nebudu ukazovat jsou zde jedici co to nepřenesou přez srdce... nojono ... papíry na myslivost se vyplatily. Jediná podmínka uklidit tu havět do kontejneru kterej bude připraven s červenými igelitovými pytly...
Rano v 05:30 provedu kontrolu stavu populace holubů na pražském Žižkově.
nebyly ti policajti náhodou 7 trpaslíků? a starosta Rumburak? :lol:
co se týče zmíněných zákonů, likvidace škůdců je jasná ochrana zdraví a majetku a snad do jisté míry i života, střílení ve městě je horší, ale ne neřešitelné, stačí bezpečné stanoviště nebo zábor :idea:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Alexxxus » 30 dub 2010 05:51

Opravu stačí jen zábor na obecním pozemku. Stačí že to místo je součástí honitby. Třeba takový statek to je prostor který není vyjmut z honitby ( tedy tam třeba může myslivec dohledávat raněnou zvěř ) a je možno plašit holuby. Již sem aradši nebudu přispívat že jdu na holuby a potkany - ale chodit na ně budu.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od vendous » 30 dub 2010 07:15

Jo jmenuje se to tady „Odstřel škůdců“ ale psát sem že nějaké střílíš je nevhodné protože tě jiní budou linčovat.
Já to nechápu, pokud to někomu vadí a je jedno z jakých důvodů, tak ať sem prostě neleze.
Jak už název napovídá je to tu o vraždění havěti.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
odstrelovac1
Příspěvky: 335
Registrován: 26 lis 2009 23:46

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od odstrelovac1 » 30 dub 2010 07:22

Vendous má recht,když už nepsat o odstřelu holubů,potkanů a pod. ,tak o čem potom :D
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od Daystate Merlyn » 30 dub 2010 08:23

Tak jsem si připravil návnadu na škodnou a jen tak náhodou mě uviděl holub co mi sere na garáž a ranila ho mrtvice a padnul jako špalek tak jsem ho tam nemohl nechat ležet a šel semnou do lesa...asi takhle to bylo
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Odstrel skudcu (krysy, mysi, potkani)

Příspěvek od sportovec » 30 dub 2010 08:39

Havěť je diskutabilní pojem. Havěť je leccos a leckdo, záleží kdo posuzuje. Toto forum má nějaká pravidla a kdo je hodlá opakovaně porušovat nechť sem neleze.
Zamčeno