Odstrel kormoranu???

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

martan2
Příspěvky: 120
Registrován: 04 lis 2007 22:17
Bydliště: Louny

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od martan2 » 07 led 2011 14:10



chcešli dobrou mušku míti musíš podpěru využíti
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Warthog » 08 led 2011 23:13

Oňarb píše:No ale pozor, odstrel maju povoleny iba ludia, ktori vykonavaju polovne pravo, cize polovnici a kazdy iba vo svojom revire. Neplati to, ze zoberiem CZ200 a idem do polovneho reviru strielat kormorana :-) Co je ale prevelka skoda! 8)
Ty potvory mají dobrý zrak, takže při něčem takovém se člověk stejně musí dobře krýt. A když ho neuvidí kormorán, neuvidí ho ani nějaký zelený pošuk. Když ho uvidí rybář, ještě mu poděkuje.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 391
Registrován: 22 črc 2009 22:17
Bydliště: Praha

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Pavel V. » 09 led 2011 20:22

jestli to nebude kvůli tomu, že pokud náhodou někdo povolí jejich odstřel, tak myslivec je tou oprávněnou osobou :idea:

navíc znám spostu myslivců, co si rádi vystřelí i bez toho, že úlovek snědí, holt někdo je lovec a nekdo sběrač :lol:
FX Maverick compact .22
AirMaks Katran C .22
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od milius » 09 led 2011 20:28

vojnar píše:ať si s tím poradí rybář.Proč by měl myslivec zasahovat? běžně se lovit nemůže a myslivcům žádné škody nepáchají.Rybáře také nezajímá,že jsou přemnožená prasata a drobné zvěře je zase málo.
A co myslíš,že dělaj ty přemnožený prasata?Třeba škody na polích zemědělcům,lesníkům v lese.Když ti přijde prase na zahrádku okopat jahody,tak ho taky nemůžeš střelit ty jen proto,že jsou to tvoje jahody.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Warthog » 09 led 2011 20:39

Asi takhle (platí pro prasata, komorány apod.):
Nejvíce se rozčílil kuchař Jurajda: „Copak se smí střílet do vagónů Červeného kříže?“
„Nesmí, ale může“, řekl Švejk

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od pussylala » 09 led 2011 22:20

No já byl s otcem lovit přímo kormorány. Jeli jsme polňačkou při řece s autem, otec stáhnul okýnko a přímo z auta brokovnicí :D. Pár jich spadlo :twisted:. Pak jsme auto odstavili a schovali se do houští pod stromy. Já malorážka, otec brokovnice. Ale ty "svině" jak viděli odstavené auto, tak jen vysoko kroužili, ale na strom nesedli. Jsou to mazané ptáky :evil:.
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od greenie » 10 led 2011 16:47

A to ti rybari nevedia, ze im staci odstavit auto pri vode, obcas ho preparkovat a maju po starostiach :?: :D
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
rebbel
Příspěvky: 8
Registrován: 19 čer 2010 08:39

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od rebbel » 11 led 2011 14:35

U nás nechat auto u vody tak už potom nepřeparkuješ černí kormoráni ti šlohnou jako první kola.Jinak tady je to vlastně co myslivec to rybář takže hejna nejsou moc vidět.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od pussylala » 12 led 2011 22:39

2 vojnar:
Tereňák za 60tis., flinta za 10tis. :D Neboj chodilo se pěšky a hodně. Tahali se saně a brodilo se sněhem.
Auta jsou dostupná a člověk stárne. Tak to hold chodí.
Pokrok nezastavíš! Ty taky nelovíš kyjem, oštěpem, nebo lukem?! Vynalezli se pušky a loví se s tím.

2 rebbel:
Černí kormoráni dobře vědí čí to auto je, proto se mu taky z daleka vyhýbají :lol:
Uživatelský avatar
clandestino
Příspěvky: 5
Registrován: 02 zář 2009 19:14

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od clandestino » 09 bře 2011 22:55

Povolením odstřelu by určitě k nějakému ohrožení druhu nedošlo, jsem jednoznačně pro. Sojky a dravci se dřív likvidovali na potkání, a jak se za těch pár let, co je to zakázané, stihli namnožit...
mikuc
Příspěvky: 108
Registrován: 06 srp 2010 14:26

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od mikuc » 17 bře 2011 15:44

Jsem rybář, kormoráni mě přímo vytáčí.
K danému řeknu jen jednu větu - v noci kormorán, když na větvi "zabere" špatně vidí a sluch má ještě horší:))))))
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od milius » 17 bře 2011 15:53

Asi před 3 týdny jsem se k nim dostal na 35 metrů křovím.Nikde ani noha.Bylo jich na stromě 8.Byl jsem ale jen na procházce a po asi půl hodině pozorování mě to už nebavilo,tak sem se jim ukázal a uletěli.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od bimHObim » 17 bře 2011 21:49

proti nekolika kormoranum nikdo nic nema. i kdyz sezerou pul kila ryb denne. ale proti tisicum kteri uz jsou jednoznacne premnozeni se musi postoupit. nekde musi byt hranice. ono se reguluje vsude . anebo by se melo. clovek sebral prirode moznost, aby se sama vyvijela.

takze muj pristi field target je kormoran. a tu hot zone udelam na tu jeho palici. a udelam ho plovouci a polozim si ho na rybnik (ktery nemam :lol: ) . no a jak tam ta mrcha prileti tak ji dostane . pak reknu - sorry, sem si ho splet. :D .

ja vim , absolutni blbost, ale kdyz zasadim brambory, (byl tu nejaky priklad s bramboram, rajcatama ) , tak taky asi nechci, aby mi je napadla nejaka mandelinka bramborova nebo naka plisen) . proc je kormoran chraneny a mandelinka ne? oba dva odsud nepochazeji. jeste ze se nenasel nejakek blb, co by rek - mandelinka je broucek ktery je chraneny . a ktery ma za sebou nekolik volu, kteri kdakaji " ano , zivot mandelinkam". :D :D :D .

ted sem to po sobe precet. :D , no hrrrruuuza, takze to odeslu a naliju si jeste jednu :D .

zdravim
rené
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od DrobasMirek » 18 bře 2011 09:33

já teda nevim jak u vás ale v jedný nejmenovaný lokalitě ve středních čechách myslivci (většina z nich asi i zároveň rybáři)střílej kormorány jedna báseň.. Je to tak 14 dní co jich na vozejku za autem vezli slušnou hromádku
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Filip.díky » 03 lis 2011 16:51

Nebo jinak... Kdo už ho upekl?
Odpovědět