Odstraneni rzi z vyvrtu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

fredy

Odstraněni rzi z vyvrtu

Příspěvek od fredy » 13 dub 2006 12:50

Poradi někdo jak nejlepe odstranit krupičky rzi z vyvrtu a povrchu těla pistole ?


frne

Příspěvek od frne » 16 dub 2006 12:04

Osobně bych to udělal následovně:Vývrt vystříkat WD 40 a nechat působit přes noc,pak bych to pořádně vydrhnul měděným kartáčkem,znova nastříkal a opět nechal přes noc a potom vydrhnul kartáčkem,takhle bych pokračoval až by už byla všechna rez venku,pak bych to řádně vydrhnul umělým kartáčkem,dosucha vytřel výtěrákem a zkontroloval,jak moc a jak hluboko byl vývrt napaden a zhodnotil,jestli má cenu z něj ještě střílet,jestli ano,dal bych mu takovou 50ku nažrat a mrknul se jak to vzal,jestli bude vše o.k,tak znova nasucho měď kartáček,umělohmotný a vytřít-nakonzervovat konkorem

Ohledně toho těla:Záleží,jakou sběratelskou hodnotu zbraň má,u některých se radši nevyplatí,kromě WD lázně šahat na nic a pokud to není s hodnotou tak divoké,odmočil bych to ve WD alespoň na týden,pak to přejel např zubním kartáčkem,zhodnotil vzhled a jak by to nebylo o.k,oleštil bych to jemným smirkem nebo nějakým kotoučem a znova povařil(nabrynýroval),což by mohlo mít velice vzhledný účinek,ale smrtící pro sběr. hodnotu zbraně

Tohle je jen můj osobní názor,jsem začátečník,ale vyřešil bych to takhle
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 16 dub 2006 13:17

Před léty našel švagr ve sklepě Browninga 6.35.Rezatej byl že se nedal ani rozebrat.Namočil jsem ho na 14dní do petroleje a potom jsem postupoval stejně jako frne.Do dneška střílí. :lol:
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 16 dub 2006 14:13

Nasel? to jako ze na nej nemel povoleni? Respektive to musel nejak legalizovat, ne?
(nerejpam, jen se ptam :wink: )
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 16 dub 2006 14:32

V policejním státě plným udavačů,by si nelajsknul mít doma na černo kvér :? :lol:
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 16 dub 2006 15:59

No prave.. Takze na nej mel prukaz zbrane, ale jen na nej zapomnel ci co? :?
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 16 dub 2006 21:44

misto wd jde taky pouzit specialni odrezovac-takova hneda, malo viskozni a taky smrduta kapalina..postup je ale porad stejnej..zprovoznil jsem podobnym zpusobem vzduchovkovou hlaven ktera byla rezava jak liska :D
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 16 dub 2006 22:05

Údajně lze použít i syrovátka,ale nezkoušel jsem...
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 17 dub 2006 01:02

prej se taky da pouzit coca-cola..prej je to taky dost neuveritelna ziravina :wink:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 17 dub 2006 02:44

Stačí levnější kofola :) funguje stejně
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 17 dub 2006 10:23

to pak musi bejt horsi puch nez z toho petroleje :D
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 20 dub 2006 03:06

Ohledně toho těla:Záleží,jakou sběratelskou hodnotu zbraň má,u některých se radši nevyplatí,kromě WD lázně šahat na nic a pokud to není s hodnotou tak divoké,odmočil bych to ve WD alespoň na týden,pak to přejel např zubním kartáčkem,zhodnotil vzhled a jak by to nebylo o.k,oleštil bych to jemným smirkem nebo nějakým kotoučem a znova povařil(nabrynýroval),což by mohlo mít velice vzhledný účinek,ale smrtící pro sběr. hodnotu zbraně

Tohle je jen můj osobní názor,jsem začátečník,ale vyřešil bych to takhle
povařil ??? :shock: to bych nedoporučoval na hlavních dílech vubec pokud by to někdo dělal tak z rozmyslem .... může te to pokroutit a nebo tepelně ovlivnit ... většina dílu je tepelně zpracovaná!
a navíc pokud by jste tam vařil tak to musí jít na tormentace !!!
doporučuji vaření přenechat puškařovi... a nacíc pokud vývrt nebude čistý nedoporučuji ani pomyšlení na střelbu..mohlo by dojít k destrukci...
ruce máme sice dvě ale hlavujen jednu. Pokud by byla zbraň jakoliv sběratelsky cená tak nevařit !!
[/quote]
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 20 dub 2006 03:29

Ohledně toho těla:Záleží,jakou sběratelskou hodnotu zbraň má,u některých se radši nevyplatí,kromě WD lázně šahat na nic a pokud to není s hodnotou tak divoké,odmočil bych to ve WD alespoň na týden,pak to přejel např zubním kartáčkem,zhodnotil vzhled a jak by to nebylo o.k,oleštil bych to jemným smirkem nebo nějakým kotoučem a znova povařil(nabrynýroval),což by mohlo mít velice vzhledný účinek,ale smrtící pro sběr. hodnotu zbraně

Tohle je jen můj osobní názor,jsem začátečník,ale vyřešil bych to takhle
povařil ??? :shock: to bych nedoporučoval na hlavních dílech vubec pokud by to někdo dělal tak z rozmyslem .... může te to pokrouti a nebo tepelně ovlivnit ... většina dílu je tepelně zpracovaná!
a navíc pokud by jste tam vařily tak to musí jít na tormentace !!!
doporučuji vaření přenechat puškařovi... a nacíc pokud vývrt nebude čistý nedoporučuji ani pomyšlení na střelbu..mohlo by dojít k destrukci...
ruce máme sice dvě ale hlavujen jednu.
[/quote]
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 20 dub 2006 09:41

hehe, myslím, že došlo k mýlce ohledně vaření 8)
pan kolega jistě nemyslel "vaření" jako svařování, ale povaření v brynýrovací lázni, čili jinak nabrynýrování vnějších povrchů v horké lázni 8)
Což puškař nutně dělat nemusí a na tormentaci to (stejně jako na funkci rostlináře) nemá vliv.

Nicméně pokud byl vývrt napaden rzí, nechal bych ho po vyčištění rozhodně otormentovat, pokud bych to tedy nechtěl jen na vystávku narodnovo chazjajstva :)
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 20 dub 2006 09:45

On mel na mysli varit, jako brynyrovat :wink:

ehh...uz jste me predbehli :)
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Odpovědět