Odlitek nabojove komory

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od glock1719 » 03 kvě 2011 12:11

Tak nám předveď co na tom silikonovém odlitku naměříš.


Štěstí přeje připraveným.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od josse » 03 kvě 2011 12:30

Použij na to síru. používá se i ve fabrice a jiných ústavech za všech dostupných materiálu má nejmenší smrštivost a je tvrdá....
blast
Příspěvky: 18
Registrován: 02 bře 2008 20:48

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od blast » 03 kvě 2011 13:58

edelweiss: ano, parafín jsem v dřívějších časech zkusil a dopadlo to jak jsem čekal (a napsal). Jinak se asi bavíme každý o něčem jiném - já popisoval metodu pro ověření parametrů (změření rozměrů) komory, ne "informační porovnání parafínem". Abych se přiznal, tak nevím co si pod tím mám představit a k čemu by mi pak mohly být takové "informační hodnoty" byly dobré.
Odlitek ze silikonu - to ani nemá cenu komentovat.
Poradil jsem v dobré víře a ze zkušenosti podložené praxí, víc nemám potřebu se k tomu vyjadřovat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od edelweiss » 03 kvě 2011 17:34

většinou se otisk komory dělá jen pro informaci o tvaru nábojnice, nebo identifikaci. Na to extra přesný odlitek nepotřebuješ, jednoduše proto že pokud víš co to je, rozměr dohledáš.
Ovšem někdo chce střílet a jiný modelařit, tolik k té zmiňované praxi! Aspoň už víš k čemu je ,,informační hodnota´´ někomu je k ničemu, jiný najde, co hledá a další o tom mele dokola, přitom sebepřesnější odlitek není k ničemu, pokud nezjistíš, co představuje a v reálu u starých nábojů ani ty rozměry v desetinách nesedí. Ve finále otisk komory a rozměr nábojnice jsou dvě naprosto odlišné velikosti. (hlavně u vykopávek, ty asi BR střílet nebudou).
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od reaktor » 03 kvě 2011 18:12

Hlavně v klidu, na hádáni su tady já :-).
Po přečtení všech příspěvků jdu nakonec do té síry. Žádnej speciální kov kupovat nebudu, ale informační hodnoty z parafínu nebudou stačit. Silikon umí dobře obtisknout a šel by i změřit s trochou šikovnosti, ale bude tam tuhnout týdny. Milimetr za den do hloubky.
Díky za rady. Rektor.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od edelweiss » 03 kvě 2011 18:41

tak hlavě podmaž, sírou se docela dobře lepí (třeba zábradlí z litiny do kamenných schodů, vůbec to nešlo vydolovat :-))))
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Odlitek nábojové komory

Příspěvek od kersanti » 03 kvě 2011 19:26

reaktor píše:Silikon umí dobře obtisknout a šel by i změřit s trochou šikovnosti, ale bude tam tuhnout týdny. Milimetr za den do hloubky.
Licí dvousložkový silikon na formy tuhne do 24hodin.Pixla do 400Kč.Hlavně nemazat,zejména ne silikonovým olejem.Kopíruje dokonale,ale odměřovat bych z toho nechtěl.
Síru jsem nezkoušel,řekl bych,že se bude vlastnostmi po ztuhnutí podobat sádře.
Osobně jsem odléval olovo.Ucpávka - nahřát lauf horkým vzduchem - nalít - vyklepnout.
Odpovědět