Odhad ceny zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DaD

Odhad ceny zbraní

Příspěvek od DaD » 11 úno 2009 11:34

Dobrý den,

následkem určitých událostí v rodině jsem obdržel trojici zbraní, které mám v úmyslu prodat. O tematice praticky nic nevím, proto bych chtěl požádat, zda byste z následujícího popisu mohli odhadnout cenu těchto zbraní, popřípadě navrhnout vhodný prodejní kanál. Díky.

1) brokovnice dvojka, Ferlach, Lancasterka, ráže 16/16/70
2) brokovnice jednička, SSSR, IJ-18, ráže 16/70
3) revolver, Arminius, HW 38, 38 special


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2009 12:02

No, mohl by jsi se s hledáním obtěžovat i sám :roll:

Ale ok, tak tě to naučím.

Otevřeš Google www.google.com a zadáš:
Arminius HW 38

Vypadne
http://www.bvs.cz/komise_revolvery_armi ... _38_2.html
Cena: od 1500 Kč tedy počítej 1-3 tisíce

Pak IŽ (uznávám tady je potřeba trocha snahy, neb to není IJ ale IŽ, nicméně i s IJ bys to s trochou trpělivosti našel)
zadám: IŽ-18 16/70
Prodám brokovnici jednušku IŽ-18, ráže 16/70. V hlavni je tvrdochrom a je jako zrcadlo - ani stopy po korozi.
Vypadne 1000,- Kč tedy počítej 1-2 tisíce


Pak Lancasterku
Ferlach, Lancasterka, ráže 16/16/70
20000Kč to je dost peněz, počítej spíš méně
http://hobby-army.hyperinzerce.cz/zbran ... h-nabidka/

Nic z toho co bys nezvládl sám.

A když už, mohl jsi sem dát alespoň fotky 8) bez nich se ta cena stejně dá určit jen plus mínus autobus. Především pokud jsou zbraně nějak extra zdobené, vykládané zlatem, některé ročníky mají větší cenu...atd...atd.

Zkus si to vyhledat podle mého návodu sám, uvidíš že to je velice snadné.
Dokonce bych řekl že snadnější než se registrovat :roll: :roll:
DaD

Příspěvek od DaD » 11 úno 2009 12:28

No, na googlu samozrejme hledat umim a taky jsem tak ucinil. A behem hledani...hele, forum o zbranich, treba mi tam nekdo poradi. Aneb za zeptani nic nedas a jedno tema navic zas nemuze byt takovy problem.

Kazdopadne diky za reakci. Fotky bohuzel nemam a nemuzu poridit, protoze zbrane jsou v uschovne na policii.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2009 12:47

Jinak bez fotek se to bude blbě prodávat.
Hlavně ta drahá, né každej bude ochotnej dát 20 klacků za něco co neviděl a jet třeba 100 kilometrů aby se podíval.
Možná by jsi mohl zajít na policii a třeba budou mít náladu - na focení.
Tady na fóru je bazar, než se zbraň prodá trvá to(obvykle) alespoň měsíc.

Takže si rovnou založ inzerát na to co prodáš a uvidíš kolik se ozve.

Ještě jedna důležitá věc co jsem neřekl, u loveckých pušek má cenu optika.
Tu má/měl asi každý myslivec.
Pokud je to nějaká extra optika, tak může cenu zbraně i zdvoj/trojnásobit.
Dobrá optika může mít větší cenu než zbraň a to i samostatně.

I když to se tvejch zbraní asi netýká.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 11 úno 2009 13:02, celkem upraveno 1 x.
DaD

Příspěvek od DaD » 11 úno 2009 13:02

Dobra, uznavam chybu, dekuji za rady, pokusim se zabojovat s fotkama a pak nejak nahodit ten inzerat.

Dotaz je tim padem zodpovezeny.Poprosil bych moderatora o LOCK tematu nebo smazani.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 úno 2009 13:03

epetr: No rozepisuješ se tu hezky, na to jak Ti bylo zatěžko to pohledat, ale Tvoje cenový relace jsou hodně nízko, jsou to řekněme minimální ceny za kterou se dá daná zbraň prodat.

Osobně bych o 2k na každé zbrani přitlačil a velice často se najde kupec i za tuto vyšší cenu, pokud ne, tak bych cenu postupně snižoval. Lancasterka a její cena je věc značně individuální,cena se bude odvíjet od provedení, stavu a roku výroby, takže doporučovat mu něco co jsi našel na Googlu je nesmysl.

Tudíž jsi ho zjebal naprosto neoprávněně, protože tohle mu Google opravdu jen tak neřekne....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2009 13:36

Však mu to tam píšu ne?
Hlavně ta drahá, né každej bude ochotnej dát 20 klacků za něco co neviděl a jet třeba 100 kilometrů aby se podíval.
A jestli mu leží zbraň na PČR, tak asi moc nemůže čekat :wink:
IŽ a Arminius je ,,drek" a tipuju, že to nakonec bude prodávat obojí po 1500,- a bude rád, že se toho zbaví.
Taky jsem zvědavej, jak ochotně bude rád kdo solit za zbraň, ze které si ani nevystřelil :twisted:

2 DaD
Až to budeš fotit tu Lancasterku, vyfoť značky zkušebny, zkus prohlédnout hlavně jestli jsou zdravé. Stopy koroze, vady hlavně....to cenu snižuje. Čím víc fotek, tím lépe.

Arminius a IŽ stačí blejsknout párkrát.
To jsou běžné(hlavně Arminius) a né moc ,,kvalitní" zbraně. Navíc hodně lidí si to raději koupí z bazaru se zárukou půl roku. Cena by se mohla zvýšit, kdyby se jednalo o opravdu extra pěkně zachovalé kousky. Ale stejně s velkou cenou moc nepočítej. V Bazaru ti za ně daj 500 až tisíc korun - výkup.
Za těch 1500 až 2500 to ale na fóru prodáš myslím v poho. Jde o to, jestli s tím chceš a nebo nechceš mít starosti.

Jak správně byť chybně podotkl Alfonss, tak cena zbraní - pokud jsou v dobrém stavu, může být vyšší. Což jsem ti sám psal, jenže kupec který si tu zbraň nevyzkouší, zřejmě nebude chtít dát plnou cenu. Takže ti stejně nezbývá nic jiného, než je prodat mírně pod cenou. Můžeš zbraně dát do nějaké komise, ale to také není zadarmo.

Alternativně, můžeš si pořídit zbrojní průkaz viz třeba http:\\zbrane.kvalitne.cz

Pak:
- budeš moct vzít zbraně domů
- nebude tě omezovat čas na prodej
- Arminius si můžeš nechat na obranu
- zbraně asi prodáš za lepší cenu
Což by ti mohlo vydělat na pořízení ZP(cca 2000)
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 11 úno 2009 15:31, celkem upraveno 2 x.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 11 úno 2009 14:12

Až na to, že záruka se vztahuje i na prodej použitého zboží mezi občany - viz. Občanský zákoník.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2009 14:16

Poli - no jsi opět mimo.
Nevztahuje v pravém slova smyslu.

Přečti si to a uvidíš, že je tam vysvětleno cca toto:
Na použité zboží není žádná záruka. Záruka se vztahuje na skryté vady existující již v době prodeje. V prvních 6ti měsících se předpokládá, že vada existovala už v době prodeje a prodávající musí případně prokázat opak.
Ve zbývající lhůtě buď 1/2 roku nebo rok a 1/2 to musí prokázat kupující.
Tato lhůta lze dohodou zkrátit na rok, standardně je ale 2 roky.

Co je to skrytá vada ....hmmm...skrytá vada je něco, co není způsobeno opotřebením odpovídající stáří a používání zbraně 8)
Tj. pokud dojde k závadě, tak je třeba rozhodnout jestli to vzniklo opotřebením odpovídající stáří zbraně a nebo, jestli to je mimořádná událost která měla nastat třeba nejdříve až za 10 let.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 11 úno 2009 14:19, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 úno 2009 14:17

epetr2008 píše:Ale třeba se pletu, možná že TY mu dokážeš říct správnou cenu za Lancasterku i bez fotek, znalosti roku výroby, stavu a zdobení :twisted: :twisted:
Chlape napsal jsem snad že mu to otipuju? Kdyby sis radši pořádně přečetl příspěvky ostatních a hlavně je pochopil (což Ti činí zjevně problémy), namísto překrucování faktů. Napřed ho zjebeš a odkážeš na Googla, vyhodíš nějaký cifry a pak obrátíš že by to chtělo vidět :roll:

Jak jsem řekl, každá zbraň má svého kupce i za cenu vyšší, než je obvyklé. Chce to jen fláknout inzeráty na správná místa a počkat, až se kupec přihlásí....
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 11 úno 2009 14:22

Koukám, že "právník" konečně dospěl k půlroční "záruce". Gratuluju......takže snad sis už doplnil, co ti nedal vzdělávací systém, na který si mne tak vtipně odkazoval milý epetře2008.

Abych nebyl úplně OT, tak ti bohužel skutečně nikdo alespoň bez fotek nemuže říci více. Takže stav (hlaveň i "zbytek"), nějaké fotky a dát to do bazaru.........a hodně štěstí při prodeji.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2009 14:23

Alfonss

Cifry co jsem mu vyhodil si mohl získat i sám.
A odpovídají počtu dostupných informací.

Dále jsem mu vysvětlil, že by měl nahodit fotky a popsal jsem mu, co cenu zbraně snižuje a naopak zvyšuje.

A ty do toho rejpeš. Navíc jsi jen zopakoval co jsem napsal já.

Biggles

žádná půlroční záruka v pravém slova smyslu u použitého zboží prodávaného Občan-Občan není :!: ručíš JEN za skryté vady existující už v době prodeje a to dva roky - které lze po dohodě zkrátit na rok.
Vysvětloval jsem ti to už minule :!:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 11 úno 2009 14:45

Minule jsi jen dokázal, že naprosto nevíš o čem píšeš a nyní zřejmě v tom hodláš pokračovat..........to je tvůj boj, já v "diskuzi" s tebou na toto téma nehodlám pokračovat. Jen bych si tě dovolil (neparafovaně) upozornit, že pojem "záruka" a v souvislosti s ním i lhůty (v předchozím threadu nesmyslné) jsi jako první tahal na světlo boží ty, po korektuře nesmyslů jsi se jen zmohl na překrucování a i ted mluvíš (píšeš) z cesty........nebo já tu snad něco psal o občanech? Nikoliv,o použitém zboží.........a správně si zde napsal, že se jedná o půlroční lhůtu (já jen dodám, že platí nejen v případě bazaru, ale i prodeje mezi občany a v obou případech se vztahuje na "skryté vady").................Howgh
Naposledy upravil(a) Biggles dne 11 úno 2009 14:59, celkem upraveno 1 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2009 14:55

Mel si co chceš :lol: ostatní si mohou přečíst:

http://www.spotrebitel.cz/index.php?opt ... &Itemid=88

A nebo třeba ČOI:

http://www.coi.cz/cs/qanda/zaruka-a-odp ... ady-zbozi/

Nechť si to každý přečte a uvidí. ČOI snad ví o čem mluví :twisted:
3. U věcí použitých nepřichází v úvahu odpovědnost za vady, které se vyskytnou dodatečně po převzetí věci. Na věci použité neplatí záruka, odpovědnost prodávajícího se vztahuje jen na vady, jež tyto věci měly při převzetí kupujícím. Vyjde-li taková vada najevo až dodatečně, je stanovena prekluzivní lhůta pro vytknutí vady kupujícím a pro uplatnění práva z odpovědnosti za vady (§ 626 odst. 3 občanského zákoníku – „U věcí použitých práva z odpovědnosti za vady věci zaniknou, nebyla-li uplatněna do 24 měsíců ode dne převzetí věci kupujícím. Prodávající může tuto dobu v dohodě s kupujícím zkrátit, ne však méně než na 12 měsíců; tuto dobu uvede prodávající v dokladu o prodeji věci.“).
Jen zopakuji, že v prvních 6ti měsících dokazuje prodejce že to nebyla skrytá vada, ve zbylé lhůtě pak kupující.

EDIT:
A když ti to napíšu černé na bílém od ČOI, tak vyedituješ svůj poslední příspěvek, abys nevypadal jako totální jelito :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 11 úno 2009 17:00

Jako jelito tu působíš ty viz SZ. Nicméně ta editace se týkala interpunkce, tedy jestli tušíš co to je, právníče.
A edit: Paragrafy ti sem opětovně odkazovat nebudu, protože jim viditelně nerozumíš a naopak je patláš a roubuješ, jak se ti hodí.
Odpovědět