Odevzdani ZP spravci strelnice

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Brunsvík
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2012 01:32

Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Brunsvík » 08 bře 2012 01:47

Ahoj,
určitě se to nestalo jenom mně, ale taky se vám stává, že přijdete na komerční střelnici si zastřílet a správce si po dobu vašeho pobytu na střelnici ponechá váš zbrojní průkaz u sebe? De facto vám ho dočasně odebere a vy chodíte v prostorách střelnice se zbraní a nemáte u sebe ZP jak ukládá zákon?
Hlavně na nekrytých střelnicích bývá často kancelář správce třeba 100 metrů daleko od místa, kde provádíte střelbu a kdyby přijela na kontrolu PČR, vy stojíte na palpostu bez ZP...mně se to zdá divný, ale ta praxe ponechávání ZP u správců střelnice je dost rozšířená, tak nevím.
Samozřejmě chápu, že správce je povinen zajistit, aby střelbu prováděla oprávněná osoba, ale to zajistí i kontrolou ZP a dalších dokladů při příchodu na střelnici, na to si nepotřebuje můj ZP nechávat u sebe..
Jaký na to máte názor?


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od edelweiss » 08 bře 2012 09:56

Zástava dokladu je blbost, nemá nárok, ma si opsat udaje které mu náleží, vše ostatní je šikana.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Oňarb » 08 bře 2012 20:43

Podla vsetkeho vstupom strelca na strelnicu prebera na seba zodpovednost spravca strelnice. Ze nemas doklady pri sebe policiu urcite zaujimat nebude. Kedze na strelnicu chodia aj osoby bez ZP, ma to na triku spravca strelnice. :roll:
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od cover72 » 08 bře 2012 21:52

Mno, mně se to zatím stalo jen na Avimu v souvislosti s tím, že jsem si půjčoval jejich zbraně; taky jsem se nad tím už zamýšlel, ale zákon 119/2002 pokud si jen pamatuji neříká, že by ZP nesměl být vzat do zálohy. Jestli se na to nevztahuje zákon o veřejných listinách jako na občanku :?:
sunn
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2011 20:23
Bydliště: Praha

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od sunn » 10 bře 2012 23:12

A na kterých střelnicích ses setkal s odebíráním ZP?
Gobey
Příspěvky: 27
Registrován: 06 zář 2011 22:14

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Gobey » 12 bře 2012 16:55

osobně zde: http://zbranekvalitne.cz/strelnice/141-Sporilov , ale nevidím v tom nic špatného, byl jsem tam poprvé, pán mě neznal, tak proč ne (ano, vím, že nelze do zástavy....). Při další návštěvě již pouze ukázat ZP+PZ.

H.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Carloss » 12 bře 2012 17:02

Tak na Spořilově jsem se i při první návštěvě jen zapsal do knihy a pohoda... Pracuji asitak 100 m od této střelnice, tak si tam při cestě z oběda zajdu se zeptat, jestli má volno a cestou z práce zajdu vyplivat pajsku nábojů. Dám kafe, sem tam se tam i dá s někým cizím prohodit slovo... PZ ho nezajímá vůbec, to je věc držitele ZP, to mi řekl osobně. Navíc jasně řekl, že si tam třeba lidi zajdou zkusit zbraň ještě před registrací, nebo před vydáním PZ. Jen nechce, aby se tam střílelo s některými zbraněmi/municí.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od WohlmuthOta » 12 bře 2012 17:24

Mimochodem ke střelbě na střelnici nemusí být nutně vydán PZ, stačí sebou povolení, doklad o koupi a ZP. Bez PZ se zbraň pouze nesmí nosit.
Brunsvík
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2012 01:32

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Brunsvík » 13 bře 2012 00:22

Setkal jsem se s tím na střelnici v Čestlicích u Prahy a na Borku v Českých Budějovicích (tam je zástava ZP standard, kdo neodevzdá ZP, jednoduše si nezastřílí, velice nepříjemný správce komerční střelnice).
sunn
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2011 20:23
Bydliště: Praha

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od sunn » 14 bře 2012 17:52

Možná by pomohl dotaz na Odbor bezpečnostní politiky ministerstva vnitra - tam by měli zpracovávat odborná stanoviska a právní názory mj. na úseku zbraní a střeliva.
http://www.mvcr.cz/clanek/odbor-bezpecn ... itiky.aspx
ok1xgp
Příspěvky: 31
Registrován: 28 čer 2011 14:01
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od ok1xgp » 14 bře 2012 21:36

No podle mě by měla stačit kontrola ZP a PZ případně nákupního povolení. Osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Pouze jsem předložil doklady ke kontrola a hotovo.Na obhajobu pokud máte velikou fluktuaci lidí, je pochopitelné ze chtějí mít kontrolu. Co když někdo poškodí vybavení střelnice a uteče?
Vzduchovka vz.47; TAU 6; GLOCK 21; CZ 50; NORINCO JW 21
sunn
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2011 20:23
Bydliště: Praha

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od sunn » 14 bře 2012 22:00

Na střelnicích, kam chodím, vždycky předložím ZP+PZ, zapíšou mě do knihy, doklady si vezmu a jdu na stav. Po ukončení střelby jdu zaplatit - podle času, ev. terče apod. Takže utéct bych asi zkusil jen jednou a stejně by mě pak podle toho zápisu vypátrali :-)
Nevím, jestli to někde dělají jinak, ale tenhle systém mi přijde nejspolehlivější.
V supermarketu po tobě taky nechtějí při vstupu občanku jako zástavu - a možností poškození něčeho drahého je tam myslím víc než na střelnici.
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od LadaN » 15 bře 2012 08:19

To jsou mi věci. Na žádné střelnici po mně nikdo zatím PZ nechtěl a to chodím střílet většinou ze dvou, někdy ze tří zbraní. A ZP si jen správce opíše a hned vrátí. Nevím z jakého důvodu by si ho měl u sebe nechávat.
LEX www.gunlex LEX
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od dracekvo » 14 dub 2012 21:42

Taky se mi to ještě nestalo a už z principu nikdy nikomu nenechávám svůj doklad i kdyby šlo o kartičku z pojišťovny.
Pokud by to po mě někdo chtěl, tk ho asi pošlu někam. Nenechá mě zastřílet tak nebudu línej a někam podám stížnost.
Pokud se bojí o to, že mu někdo s něčím uteče, pořád má možnost to vydávat oproti peněžní záloze.
kolaCZek
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2011 09:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od kolaCZek » 04 zář 2012 13:36

Parkrat se mi stalo na Sporilove, ze spravce strelnice mne pustil na stav s tim, ze si to opise a ZP si muzu vyzvednout, az si dam treba pauzu na kaficko. At se zbytecne nezdrzuju. :wink: Ale jeste jsem se nesetkal s tim, ze by si spravce chtel muj ZP po dobu pobytu nechat u sebe.
A PZ po mne chteli jen jednou. A to kdyz jsem prisel s kosou zabalenou v hadru. Asi jsem vypadal podezrele. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Odpovědět