Odbornici prosim poradte :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Odborníci prosim poraďte :-)

Příspěvek od golfkiller » 06 črc 2006 21:03

Tady je seznam pistolí kterí se mi zamlouvají tak mi prosim poradte ,zkuste je seradit podle vas od nejlepsi po nejhorsi ,moje favority jsou Alfa combat a Baikal MP446 Viking ,vse v razi 9mm

Alfa Combat nebo Defender
Baikal MP446 Viking
Grand power K100
ČZ 100 (110 nebo TT)
Norinco NC 226 nebo 228

:oops:


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 06 črc 2006 21:15

Hele, tezko rict...
GP K100 ma nezvykle vyborny recenze - nekope, je spolehliva
Alfa - mel jsem ji, nemel jsem jedinej problem
Baikal - no, Ruska prace, bytelna, asi dobra, ale tezko rict
CZ100/110 - nebrat, prehmat CZ-UB
CZ TT - totez co Alfa Defender
Norinco (via Sig P226) - osklivy zpracovani, hruba prace a tezko rict, jak se Cinani vyporadali s DA spousti, material bude mozna lepsi nez u originalu

Zkusil bych to GPcko, ale chce si ho to nekde pujcit
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 06 črc 2006 21:39

Jednoznačne najlepšia je K100, potom Viking, ostatné by som nebral ...
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 06 črc 2006 23:29

golfkiller
jestli jsem to pochopil, tak hmotnost ani rozměry neřešíš a jde spíš o větší bouchačku do 15k ?
pokud by to bylo jen z toho co nabízíš , tak bych šel do K100

P.S.
určitě se najde pár jedinců, co Ti poradí raději ještě chvíli šetřit a pořídit Glocka, no a já bych radil totéž :D
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Odborníci prosím poraďte

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 07:10

Mnohokrát omílané téma. Hlavně si myslím, že chcete srovnávat nesrovnatelné. Máte vedle sebe pistole SA/DA a DAO, pistole s kohoutem a bez, plastové a ocelové. To prostě objektivně srovnat nejde. A z tohoto výběru doporučuji to, co 4mike. Ještě chvilku počkejte a podívejte se v komisích po Glocku, Tam určitě neuděláte chybu.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 črc 2006 08:20

na velikosti mi moc nezaleží spíš na vzhledu ale hlavně funkčnosti, Glock mi moc nesedí v ruce a nechci nic z komise protože si myslím že se to nevyplatí (případné poruchy a tak) Nejradši bych Walther P-99 ten se mi krasně drží a i se s ním perfektně střílí jenže baj oko 20 tisíc auauau :roll: . Zatím pořád ale vede ta Alfa + Rusák protože mi připadají velmi kvalitní a jsou za super cenu okolo 11000,- (a hlavne Rusove mneli vzdy vse plne funkcni a spolehlive)v porovnání z K-100 za 15000,- by mi zbyly zhruba 4000,- na neco mensiho do kapsy :D . Chce to ale někde osahat popripade si prasknout v pondeli pujdu u nas zkusit shop
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Odborníci prosím poraďte

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 08:37

Konečně slovo do pranice. To je přesně to, co je potřeba. Osahat a vystřelit si, to je to, co potřebujete. Potom se rozhodnete správně. A o té komisi, mám Glocka 19 z komise, byl už značně ošoupaný od nošení ale mám ho už mnoho let, je v dokonalém stavu a slouží výborně. Chce to vybírat. V komisi bývají často zbraně hodně nošené a málo střílené.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 črc 2006 09:18

V komisi se velice dobře nakupuje, zbraně dnes "nikdo" nechce, takže ceny jsou i u kvalitních zbraní hodně nízko. Trh je nasycen a pokud chceš něco prodat, tak musíš jít s cenou dolů. Takže když si dáš bacha a pořádně si tu zbraň prohlídneš, tak koupě z komise nemá chybu...
skautik1

Příspěvek od skautik1 » 07 črc 2006 09:35

no zalezi na co to chces :)

mam vikinga, jsem s nim naprosto spokojenej, co do spolehlivosti a presnosti se mu neda vytknout absolutne nic, v ruce sedi lepe nez glock a pokud to nechces vylozene na noseni tak je to dobra volba. Bohuzel po modernizaci vikinga ted dodavaji jen 2 zasobniky, driv davali 4. Za to ma malinko jinej ram, standardizovane raily - alepson mi to tak pripadalo apod. V SA ma perfektni chod, v DA je docela dlouhej na muj vkus. 17 kousku v zasobniku je taky potesujici.

Nevyhody vidim v pevne musce a vzheldem k tomu, ze to ma dvourade vyusteni zasobniku tak je komora v predni casti malinko rozsirenejsi a vede to k malinkemu nafukuvani hilzen ve spodni casti. No neresim to, lis mi ty nabojnice v pohode sezere a srovna.

pokud bych si mel vybirat neco na noseni tak volim nejakej compact, urcite glocka nebo springfield XD, daleko lepe se to nosi, manipulace ze to zvladne cvicena pice.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 07 črc 2006 09:45

golfkiller píše:na velikosti mi moc nezaleží spíš na vzhledu ale hlavně funkčnosti, Glock mi moc nesedí v ruce a nechci nic z komise protože si myslím že se to nevyplatí (případné poruchy a tak) Nejradši bych Walther P-99 ten se mi krasně drží a i se s ním perfektně střílí jenže baj oko 20 tisíc auauau :roll: . Zatím pořád ale vede ta Alfa + Rusák protože mi připadají velmi kvalitní a jsou za super cenu okolo 11000,- (a hlavne Rusove mneli vzdy vse plne funkcni a spolehlive)v porovnání z K-100 za 15000,- by mi zbyly zhruba 4000,- na neco mensiho do kapsy :D . Chce to ale někde osahat popripade si prasknout v pondeli pujdu u nas zkusit shop
S tim Waltherem si to poradne rozmysli. Ja ho mel 3 mesice. Pravda, bez jedine zavady, ale celkem dost kope (vysoky zaver, hlaven hodne nad osou ruky) a hodne se osoupava (spatna povrchova uprava) - ale u Brymovy ho maji za 17 klacku, kdybys ho chtel levnejc.
o GP K100 jsem zatim fakt slysel jenom chvalu, ale jeste jsem ji nevidel a neznam nikoho, kdo by ji mel - nezatracoval bych ji...
Pokud fakt ale planuje vystrilet 10.000 naboju za 10 a vice let, bez v klidu do Alfy, pokud vic, opravdu bych prisetril na Glocka :-)
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 07 črc 2006 13:04

Už dvakrát jsem vlastnil CZ 100 a zase o ní uvažuji. Na to kolik jsem na stovku slyšel kritiky, jsem byl s ní naprosto spokojen. Snad ani nepamatuji selhávku. Možna jsem měl štěstí na dobré kousky. Obě byly verze pro USA. Podotýkám, že CZ 100 je vhodná na osobní ochranu(denní nošení) nebo jako záložka. Ted mám CZ TT9. Jsem ve fázi testování a zatím jsem nadšen. Ale popravdě řečeno až půjdu někam kde fakt půjde o život vytáhnu ze šuplíku Glock21. :wink: R
Si vis pacem, para bellum
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 črc 2006 13:25

:D budu si to stejne muset asi osahat a nebo pro zacatek sahnout na nejakou komisni coz se mi teda moc nechce (vyjma teda nejakyho sberatelskyho kousku) :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 črc 2006 13:56

nejaka podezrela cena , nebo ne ? http://www.des-plihal.cz/detail-produktu.php?id=13
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 07 črc 2006 14:21

proč ? zkrátka jetiny jsou vždycky levnější :D
joot

Příspěvek od joot » 07 črc 2006 14:37

golfkiller píše:nejaka podezrela cena , nebo ne ? http://www.des-plihal.cz/detail-produktu.php?id=13
Někdo zkrátka prohlídnul, a ještě ta ráže :)
Odpovědět