Ocisteni stare vzduchovky jeste z USSR

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
IC3.M@N

Očištění staré vzduchovky ještě z USSR

Příspěvek od IC3.M@N » 26 kvě 2006 23:51

Ahoj,
dnes jsem se probíral věcma, které jsem měl už dlouho na půdě a našel jsem tam jednu vzduchovku i s diabolkama a šipkama, dost starou ještě Made in USSR :shock:
Říkla jsem si, že ji vyzkouším. Byla rozladěná, tak jsem vystřílel asi 30 diabolek a vypadá, že už zase střílí přesně. Chtěl jsem se jen zeptat, měl bych něčím vyčistit hlaveň, atd. ? Zítra si udělám odpoledne
na zahradě takovou mini střelnici, tak snad bude hezky :D ,ale i tak pro jistotu budku ze které budu střílet zastřeším. Obrázky terčů jsem našel na netu a vytiskl a na půdě ještě stojan na terč. Takže prosím pokud někdo něco o údržbě takové vzduchovky ví, napište mi to. vypadá pevně a nevšiml jsem si na ni ani žádného rezu, takže prosím poraďte. Děkuji.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 26 kvě 2006 23:53

Zkus třeba klasickou čistící sadu Gamo Cleaning ROD Set. Dá se sehnat do 250 Kč. A taky Ballistol - nejlépe ve spreji. Podle toho, jaký máš kalibr
IC3.M@N

Příspěvek od IC3.M@N » 27 kvě 2006 00:36

Aha, tak díky. Sice nevím kde ty věci seženu, protože nejbliže do obchodu se sbraněma to mám asi 30km a ještě ani nemám na tu prodejnu číslo, takže netůším, zda-li to tam mají, ale i tak děkuji. určitě se pak na to poptám až někdy pojedu kolem. :) A co třeba jiná metoda čištění? Např. namočit kousek vaty nebo hadry do technického benzínu nebo lihu, vzít delší drát na něj navléct hadru a prošťuchat hlaveň? Pak tam trošku stříknout kontaktního spreje a o5 na kousek drátu přivázat suchou čistou hadru nebo vatu, trochu ten kontaktní sprej v hlavni utřít, vytáhnout hadru a je to? Možná, že by mě za tento můj nápad někdo asi zastřelil, kvůli toho, jak bych to udělal s tou údržbou, ale jsem úplný amatér a vzduchovku jsem držel jen několikrát v ruce a ještě nebyla moje. Takže se předem omlouvám.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 kvě 2006 07:20

myslím že v pohodě Ti bude stačit WD-40
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 27 kvě 2006 07:36

Každopádně WD-40 nebo levnější Konkor 101 by měl stačit. Ale určitě tam nic netlač drátem - stejně by ti to asi moc nešlo - uvaž kousek hadru (určitě ne vaty), namočený v univerzálu, na rybařsky vlasec (silon, zegras - jak kdo chce a čemu rozumí), protáhni 2x hlavní (nech chvilku - třebas 30min působit), pak to opakuj se suchou hadrou taky 2x a maš to. Tohle je můj postup, možná mě někdo poopraví...
IC3.M@N

Příspěvek od IC3.M@N » 27 kvě 2006 08:27

WD-40 mam doma, takze to vycistim tim, da se do te vzduchovky jeste koupit nejaka pruzinka aby to mel vetsi dostrel? A vymena tesneni by asi taky nebyla spatna, jen tak pro jistotu. Da se to jeste na takovou vzduchovku nekde koupit? Nebo delaji ty vymeny pruzin a tesneni nekde v obchode? A jeste k tomu cisteni hlavne, staci tam teda dat ta WD-40, bez toho, ze bych hlaven predtim vycistil nejakym tim benzinem ci lihem?
Kdybych si potom chtel koupit novou vzduchovku, jakou by jste mi doporucili?
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 27 kvě 2006 10:05

To WD stačí, rozpustí všechny nečistoty, ty je pak jenom vytřeš suchym hadrem... Ale pozor!!! když tam naneseš to WD, tak tu vzduchovku nechej těch 20-30 min buďto zalomenou (au au) nebo (a tak to dělám já) ji o něco opři hlavní dolů... Je to z toho důvodu, aby ten olej nestékal do válce (před píst), tam by totiž diesloval (vzněcoval stlačením vzduchu, který se tím zahřeje dostatečně na to, aby zapálil olej).

A propo, máš podobný "problém" jako já. Taky jsem se rozhod trošku poladit a počistit 50 let starou vzduchovku, ale zjistil jsem, že to fakt nemá cenu, pružinka tě vyjde na cca 200-300 Kč, těsnění nevyměníš ani neseženeš (pouze plastové, ale nevím, jestli ti tam pásne - od výroby tam je asi kůže - každopádně nevyměníš doma). No pokud dospěješ ke stejnému závěru jako já (věřím, že jo) tak koupíš Slávku (634 nebo 631) a budeš mít vystaráno...
IC3.M@N

Příspěvek od IC3.M@N » 29 kvě 2006 19:36

heh...se mi zda, ze tech prispevku tady bylo vice ze?? :? jak casto bych mel hlaven tim WD40 prostrikat? A jeste rikal jsi, ze mi doporucujes Slavii 634?
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 30 kvě 2006 09:42

Jo, ja bych určitě koupil (a v nejbižší době snad taky koupím) 634-ku. S tím čištěním hlavně to není zas tak kritické.. Podle toho, jak často střílíš. Já to vytírám tak 1x za 400 ran, ale spíše je to zbytečně často - však co, když mě to baví.. :D
Odpovědět