Ochranka mirila lidem na hlavu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Flare
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2006 19:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ochranka mířila lidem na hlavu

Příspěvek od Flare » 17 dub 2007 14:10

... "U pokladny nastoupila ochranka na muže, který podle tajných detektivů v potravinách cosi ukradl. "Povalili ho na zem, klečeli mu za krkem, a při tom mu mířili na hlavu pistolí."

http://www.blesk.cz/Clanek74052.htm


Zdroj je sice Blesk (!?) ale obecná modelová situace je docela alarmující. Z pohledu práva si myslím, že je to jednoznačné ... otázka co se ale doopravdy (kromě odebrání zbrojního průkazu) těm magorům v černém stane.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 dub 2007 14:19

No majetek je potřeba chránit ale divokej západ s toho dělat nemusí.Jinak namířit mi zbraní jen tak na mámu tak asi neváhám.Přeci i když je zloděj zlodějem,pokud ho mají na zemi tak zbraň už není na místě a míření na lidi či dav,to je obecné ohrožení a hrubé porušení zbrojního zákona.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Flare
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2006 19:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 17 dub 2007 14:46

Obecně bych to viděl ještě tvrději, na ochranu majetku evidentně zbraň nepotřebují, pokud je zloděj neohrožuje. Pokud jim uteče se sušenkama v kapse, nebudou po něm střílet. Můj pohled je tedy zejména na naoprávněné použití zbraně (ve smyslu trestního zákona) a obecné ohrožení (přičemž spácháli takový čin tím, že porušili důležitou povinnost vyplývající ze zaměstnání/povolání, pak platí i vyšší sazba - až 3 roky natvrdo).

Jsem opravdu zvědavý, co z toho bude.

Horší je jak by člověk mohl reagovat, v principu asi nijak, až do okamžiku, než by někdo namířil na něj, ale osobně si nedovedu představit situaci, že bych vytáhl v obchodě zbraň taky (bez toho, že už bych ji tedy použil, pokud by hrozil mě nebo osobě blízké).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 dub 2007 16:06

No ono se nic neděje dokud to nějaký mamlas z ochranky nezmáčkne. To se mu pak bude blbě vysvětlovat, že chtěl zloději sušenek jenom namířit na hlavu, aby ostatní viděli, že s ním nejni žádná sranda, a ne mu rozmáznout mozek mezi regály, jinak je to dobrej kluk co by mouše neublížil, to vám potvrdí všichni v naší ulici.

Já vím, že je špatné posuzovat inteligenci podle vzhledu, ale když se na některé z nich dívám, tak si prostě nemůžu pomoct. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 dub 2007 18:47

Hlavně co to je za debilitu dát do potravin ochranku ozbrojenou střelnou zbraní? Má mít teleskop, pepřák a vysílačku a musí si poradit. Ono i finančně - ZP vyžaduje "určitou kvalifikaci" a osoby se ZP asi budou pro agenturu i klienta dražší. Spíš nějaký aktivní nadržení hovádko s pistolí jako doplňkem ega muselo zamachrovat a hrát si na urňáka :roll:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 17 dub 2007 18:59

Co by asi frajer z ochranky rikal, kdybych vytahl zbran ja na nej?
Co vic - kdybych ho smaznul?

Jednoznacne pouzil zbran mimo ramec zakona (resp. aspon to tak vypada - opravneny by to bylo jen v pripade, ze by zlodej utocil primo na nej), utok bezprostredne hrozil, navic utok se zbrani - podminky NO jsou jednoznacne splneny...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 dub 2007 19:18

všichni z těhle ochranek a jinejch agentur jsou trošku mimo a hrajou si na vycvičený machýrky,chtělo by je to na 2 dny dát k nám na protáhnutí těla a garantuju že málokdo z nich by to rozdejchal :roll: Jednou jsem mněl taky výstup s ochrankou v Hypernově ,ale kkrochnu teda netahal a celkově potom co jsem mu trochu tvrdějc sundal ruku z mého ramene tak vychladl (nic jsem nešlohl ale pípalo to zboží co jsem normalně zaplatil :D )
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 17 dub 2007 23:14

a mozno len mal tak oblubenu plynovku a nie nejaku ostru...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 18 dub 2007 07:11

Ani s plynovkou si to nemůže dovolit. Naprostý souhlas s golfkillerem. Stokilový pořez s oholenou palicí a s černými brýlemi a myslí si, že už všechno umí. Léčí si tak akorát komplexy. Jednoznačně protizákonné jednání. Podal bych trestní oznámení, pokud už to PČR neudělá sama.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 18 dub 2007 09:02

Z některých těch mamlasů, co si v hypermarketech hraji na zeleny barety a s dratem od handsfree k mobilu v uchu bedlivě střeží bezpečnost konzerv pro psy, je mi docela na nic. Důležité je si uvědomit, že zákon mu nedává absolutně v ničem větší pravomoci, než má kdokoli ze zákazníků. Tzn. co můžete vy, může i on - ale nic navíc.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 18 dub 2007 11:46

2:Lanky :lol: super napísané :lol:
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 18 dub 2007 12:00

Kubajzz píše:Já vím, že je špatné posuzovat inteligenci podle vzhledu, ale když se na některé z nich dívám, tak si prostě nemůžu pomoct. :roll:
Kubajzz né vždy, ale mnohdy je inteligenci skutečně možné posoudit podle vzhledu. Já mam ty machry úplně před očima. Sepraná propocená košile, kravata na gumičce, kalhoty vysoko nad kotníky pokud možno s lampasy a špinavý boty, nejlépe sešmajdaný mokasíny. Na koženkovém opasku se nebezpečně pohupující tomfa. Vše dohromady 65 kg. IQ 70, ale sebevědomí vysoké.
Je to těžký, je to začarovaný kruh. Jsou to chlápci co to dělají za almužnu, ale fakt je, že si víc nezaslouží. Nikoho kvalitního sehnat nemohou, nezaplatili by ho.

Doufám, že ty borce z Plusu si PČR podá.
Tonda

Příspěvek od Tonda » 18 dub 2007 12:11

Už nějakou dobu se pohybuju v prostředí bezpečnostních agentur (nebo securitáků, chcete-li) takže bych si dovolil tuto událost komentovat:
Dle mého se jedná o absolutně nezvládnutý, neprofesionální zákrok, s vyloženě nepřiměřenou reakcí zasahujících, která neodpovídala rozsahu možného poškození majetku nebo ohrožení osob. Tyto problémy se ve většině případů dají řešit domluvou, maximálně s použitím donucovacích hmatů. Pochybuju o tom, že by zaměstnanci ochranky vůbec někdy četli, (natož aby věděli o čem je) §13 a 14. Taky doufám, že ta pistole nebyla ostrá, protože takovýmu ....... snad zbroják nikdo nedal.
Trávím většinu pracovního času v noci, v místech, kam by většina průměrných lidí nevlezla ani za světla. A nosím ostrou (stejně jako dost lidí tady na foru v běžném životě), ale taky vím, že vytáhnout jí, je až ta poslední možnost.
Golfkiller: možná nejsou všichni z ochranek a agentur mimo
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 18 dub 2007 12:13

Já mám takovej pocit, že tahle jejich vyzáž je přímo vítána, protože přeze všechno jejich účelem je zastrašit děti, bezdomovce nebo jiný asociály, aby jim nekradli rohlíky, takže svůj účel to plní.

To že by si mohli markety ošéfovat ty pípáky, aby mi nechytaly batoh, je věc druhá.
Ale pokud člověk umí vystupovat jakž takž nekonfliktně navzdory debilovi a nechce dělat zbytečné problémy, tak se dá dohodnout i s nima.

K tomu případu, pokud tam různí houmlesáci naběhnou a každý ráno jim uprostřed marketu sní rohlík, tak nějáké zákonné prostředky jak jim v tom zabránit trochu pokulhávají.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2007 12:24

V ochrankách dělají většinou idioti, to je bez diskuze.
Mám s nimi poměrně bohaté zkušenosti protože docela často jezdím na výjezdy na fotbal. Podle mě 90% rvaček na stadionech vyprovokují oni.
Nevím jestli to mají v hlavě tak vymazané nebo je někdo platí, aby provokovali, ale jít zkusit třeba strhnout vlajky, které má kotel vyvěšené na plotě, může napadnout jenom debila nebo nesvéprávného člověka. Nejhorší je, že oni provokují, protože ví, že jakmile se něco semele, hned tam nastoupí těžkooděnci a oni se za ně schovají. Kdyby na fotbale byli jenom policajti, tak se nikdy nic nestane, protože ti zachovávají odstup a ví jak se mají chovat.
Nebo nedávno jsem byl na Kladně. Je zvykem, že jeden fanoušek funguje jako vyvolávač, tj. vyleze si na mříže a vlastně diriguje co se bude fandit, aby v tom nebyl chaos. No jenom jsem kroutil hlavou, když se na konci prvního poločasu doprostřed kotle vydalo asi patnáct tlusťochů v reflexních zelených vestách, co lidi vozí v autě a vytahují je, když mění píchlé kolo aby je někdo nepřejel, že jako toho člověka sundají. Takže klasicky, hned se strhla bitka a když začali dostávat po tlamě, tak tam naběhlo padesát těžkooděnců a oni se za ně schovali. Vyvolávač si zase vylezl nahoru aby byl vidět a tak to bylo až do konce zápasu. Prostě úplně zbytečný incident. Akorát blbečci z ochranky mají zase o čem vykládat a předvádět monokly v hospodě. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět