Ochrana majetku & jakou plynovou pistoli mi do porucite?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ondra 1

Ochrana majetku & jakou plynovou pistoli mi do porucite?

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 00:09

Dobrý den.

Ve zbraních se moc nevyznám, ale uvažoval jsem o koupi nějaké zbraně, protože pracuji jako ostraha majetku a osob. Protože nevlastním ZP, tak to asi vidím na nějakou plynovou zbraň. Musím říct, že opravdu nechci po někom jen tak střílet. Zbraň chci především proto, že v lidech budí docela respekt a o to mi především jde. Díval jsem se na obchod GUNSHOPU a chtěl bych poradit, jakou plynovou zbraň by jste mi doporučili. Opravdu ani nevím jaký je rozdíl mezi těmi niklovanými, ale asi budou lepší, jak ty obyčejné černé. Bohužel ty černé se mi líbí více, ale pokud jsou ty niklované lepší, tak bych se přizpůsobil. Vidím, že jsou tam zbraně v rozmezí 2000Kč až 5000Kč. Já bych potřeboval nějako zlatou střední a to za 2000Kč až 3000Kč. V práci máme jednu niklovanou plynovku, ale chtěl bych mít s otcem vlastní, protože se mi nelíbí, že si to tam přendáváme a přeci jenom by to asi bylo lepší. Rád bych od Vás uvítal nějaké rady a tipy.

Dopředu děkuji


Richi

Příspěvek od Richi » 13 pro 2005 01:02

Ale nezabudni, že ak ťa bude chcieť niekto zpacifikovať a uvidí u teba zbraň, tak povedie útok o to dôraznejšie ak nie fatálne... pre teba. Urob si ZP.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 05:48

Zdravím.

Ano to jsem si tady na fóru, už přečetl. Vím, že to obnáší i riziko pro mě, ale opravdu za tu dobu co pracuji u ochranky jsem nepotřeboval se nějak bránit, většinou sem musel vyhazovat ožralce a feťáky, ale myslím, že když celkově lidi uvidí zbraň mají přeci respekt. Aji si myslím, že bych ji nemusel použít, ale nikdy opravdu nevíte. Rozhodně prozatím o ZP jsem nepřemýšlel, ale pokud bych to někdy do budoucna potřeboval, jako že uvidím, že bez té bouchačky se neobejdu, tak bych si ten ZP pořídil, ale prozatím bych chtěl doporučit nějakou tu plynovku.

Děkuji
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 pro 2005 06:56

No, já osobně mohu než doporučit dvě věci:

1. Choďte beze zbraně, maximálně s obuškem, nebo podobnou zbraní.
2. Choďte se zbraní ostrou. Ale stejně to má háček. Jednak zbraň musíte nosit SKRYTĚ - tudíž by ji neměl nikdo vydět a jediný, kdo o zbrani má vědět, jste Vy (což se vztahuje na zbraně kategorie D). A hlavně - pokud pracujete někde jako vyhazovač, pak to budou místa veřejných zábav, kde stejně zbraň mít s sebou nesmíte (podle mne ani zbraň třídy D - tedy plynovku), leda se souhlasem Policie (a Ti Vám to nepovolí, i kdyby to bylo sebevíc potřeba).

Je-li Vám vlastní život milý a je-li Vám milý život zákazníků Vašeho zaměstnavatele, myslím, že od plynové zbraně (a jakékoliv střelné, nebo jiné podobně vypadající zbraně) byste měl upustit...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 08:01

No nedělám vyhazovače, ale hlídáme pozemky a neustále nám přibývají objekty a máme i výjezdovku. Takže ta plynovka by se mi opravdu už hodila více. Opravdu nemíním střílet po každým ožralovi. Občas mi nějakej příjde na vrátnici a nějak ho rezumně slovně vyprovodím, ale když dělám například o víkendu, tak Vám musím říct, že po venku je hodně takových lidí a nikdy nevíte co od nich můžete čekat. Teď máme nějakou služební plynovku a každej si ji přendává a to se mi nelíbí, proto bych chtěl mít svoji a půjčovat si ji jen s otcem. A když chodíme do druhého objektu, tak tam jsou kamery a majitel si to velice vychvaluje, že to budí respekt. Kvůli tomu to převážně chceme tu plynovky osobně si myslím, že nebude důvod ji použít, ale co kdyby se objevil někdo kdo bude něco krást a bude se po mě chtět ohnat železnou tyčí. Opravdu jsem se pevně rozhodnul teď mi zbývá jen vyřešit, která plynovka by byla dle mých požadavků vhodná. A proto Vás prosím o nějaké typy.
bman

Příspěvek od bman » 13 pro 2005 08:40

Jak tu jiz nekdo psal, zbran smite nosit jen skryte, takze neni cim budit respekt 8)
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 13 pro 2005 09:13

Ahoj plynovka je nějvětší chyby co mužeš udělat malo kdo ji rozpozna o ostré ty vytahneš plynovku a on ostrou co potom udělaš , lepší nejký dobrý obušeka a slzak.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 09:27

Ještě jednou dobrý den.

Já měl zato, že když na ni není potřeba ZP, tak ji mohu ve službě nosit za opaskem v pouzdře.

Opravdu si nemyslím, že by někdo na mě vytáhl zbraň vidím, že se tu pořád opakují v tématech stejné věty a výstrahy. Všechno jsem to četl. i tu ohranou větu, že na mě někdo jiný vytáhne opravdovou zbraň, ale musím říct, že nebydlím v Praze a ani ne v Brně kde je to určitě pravděpodobné, že na Vás někdo vytáhne zbraň. Nejsme přeci v Americe, kde je to běžné. Ale pokud si myslíte, že by na mě někdo vytáhl zbraň, tak co mi potom pomůže, když budu mít obušek, nebo něco jiného stejně ji na mě vytáhne a třeba zní i vystřelý. Je to hop, nebo trop.

Teď bych ale opravdu uvítel nějaké ty typy na tu plynovku. Děkuji.
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

jeste jednou ...

Příspěvek od yuras » 13 pro 2005 09:57

Opravdu si nemyslím, že by někdo na mě vytáhl zbraň
az ji vytahne, bude pozde premyslet 'proc ja v*l jsem si neudelal ZP' :?
Ale pokud si myslíte, že by na mě někdo vytáhl zbraň, tak co mi potom pomůže, když budu mít obušek, nebo něco jiného stejně ji na mě vytáhne a třeba zní i vystřelý
prave proto kazdy radi 'ostrou' zbran... alespon by clovek mel sanci.... s plynovkou sance=0 (nula). :( :(
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 10:11

Jak jsem psal zatím si ho požizovat nebudu, ale kdo ví, třeba někdy později si ho pořídím. Teď bych potřeboval typ na tu plynovku děkuji.

Díval jsem se tady na Gunshopu a nejvice mi asi padli do oka tyto 3 plynovky.

1.) Plynová pistole Beretta 92 nikl/9mm PA
2.) Plynová pistole Glock 17/ 9 mm PA - černá
3.) Plynová pistole Voltran Beretta 92 nikl/9mm PA

Nevím jak velký je rozdíl mezi zbraněmi 1 a 3. Odkazy jsou zde.
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... cts_id=580

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1391

Pokud by ten rozdíl byl opravdu minimální, tak bych se rozhodoval mezi těma dvěma.

Jinak velice pěkná je i P22, ale co jsem o ni četl tak pry není moc dobrá a jsou do ni jen určité náboje.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2005 10:32

2All: Ježišmarjá, on je rozhodnutý si ji koupit a ptá se na radu kterou má koupit, tak mu přestaňte radit ať si koupí ostrou zbraň.

2Ondra1:
Ty plynovky co uvádíš budou navzájem velice podobné, ne-li shodné. U těch levných je to většinou jeden mechanismus pokaždé v jiném kabátě. Takže si vyber podle vzhledu, co se ti víc líbí.

Daleko důležitější je jaký náboj z toho budeš střílet. Někde tady byl odkaz na druhy a účinky těch nábojů. Zkus pohledat.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 10:46

Děkuji.

Už jsem pomalu začal myslet, že mě tu začnou lidi střílet za to, že chci plynovku. Rozhodně si myslím, že to zbytečné není, protože jinak kdyby to bylo na nic, tak se to neprodává.

Takže tedy pravděpodobně všechny ty plynovky by měli mít stejný preference a tudíž bych měl asi vybírat podle vzhledu a podle toho jak mi bude sedět v ruce. No pořád trochu váhám jakou. Pořád mi něco říká, že ten glock 17 by nemusel být špatnej, ale pravděpodobně si pořídím tu Beretu.

Na to střelivo se ještě podívám zatím jsem zjistil že jsou asi do plynovek nejůčinější ty stou pepřovou náplní.

Kdyby se ještě někdo našel s radama, tak je uvítám děkuji
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2005 10:56

Přečti si tohle http://www.e-zbrane.sk/gasammo.htm

Ještě bych řekl, že se spolehlivostí to u těch levných pistolí nebude nic moc. Zkus popřemýšlet o revolveru, už z jeho kostrukce vyplývá daleko menší náchylnost k závadě (i u levné zbraně).
Richi

Příspěvek od Richi » 13 pro 2005 10:59

Ak teda si na pevno rozhodnutý, oplatí sa investovať do drahšej plynovky (napr. Voltran)... U plynoviek v nižšej cenovej kategórii často dochádza napr. k neodpáleniu náboja alebo ho odpáli ale nevyhodí (zostane zakliesnený medzi hlavňou a záverom), diely sú často zle opracované a drhnú. Čo majú ale spoločné obe kateg. je zliatina, z ktorej zbraň pozostáva... je veľmi mäkká, taví sa pri nízkych teplotách a má nízku nosnosť...
Je to na tebe...
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 11:19

Kubajzz : Díky určitě si to přečtu. Jinak jsem zase četl, že ty revolvery jako plynovky nejsou moc dobry.

Richi: A co třeba ta P22? Jinak ta levnější bereta je Voltran. Takže fakt nevím. Chtělo by to asi radu od někoho kdo pár plynovek měl.

Jinak Vám děkuji.
Odpovědět