Ochrana majetku & jakou plynovou pistoli mi do porucite?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jarda

Re: jj

Příspěvek od jarda » 19 úno 2006 11:49

jj píše:A jak je to tedy. Může člověk z bezpečnostní agentury nosit na viditelné místě (u pasu) zbraň nebo její maketu (plynovku)?
Bezpečnostní agentury mají stejné ustanovení jako PČR. Ve službě smějí používat jen a pouze zbraně služební. Tj zbraně řádně zakoupené a firmou, evidované a používané jen pro výkon služby. Každá firma tak musí mít zbrojíře, úložné prostory a vést předepsanou dokumentaci. Navíc zbraň musí být nošena skrytě.

Zbraň byť by "plynovka" ve službě je nejlepší cesta k velkému maléru.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: jj

Příspěvek od HanuIv » 19 úno 2006 12:00

jarda píše:
jj píše:A jak je to tedy. Může člověk z bezpečnostní agentury nosit na viditelné místě (u pasu) zbraň nebo její maketu (plynovku)?
Bezpečnostní agentury mají stejné ustanovení jako PČR. Ve službě smějí používat jen a pouze zbraně služební. Tj zbraně řádně zakoupené a firmou, evidované a používané jen pro výkon služby. Každá firma tak musí mít zbrojíře, úložné prostory a vést předepsanou dokumentaci. Navíc zbraň musí být nošena skrytě.

Zbraň byť by "plynovka" ve službě je nejlepší cesta k velkému maléru.
Z tohoto pohledu máte pravdu. Důležité ale je, že příslušník PČR smí zbraň použít ve větším počtu případů, než příslušník ochranky (tedy zaměstnanec podnikatele - právnické/fyzické osoby, který má koncesní listinu pro živnost ochrany majetku). Ten smí použít zbraň pouze pro ochranu majetku a života (svého i jiných) - §13 tr.z., popřípadě pro případ nouze (definovaného v §14 tr.z).

U některých hlídacích služeb je skryté nošení vlastně pouze sen (například při přepravě cenín). Ti nosí zbraně veřejně (a zdá se, že to nikomu nevadí).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

plyn ??? cheee, ufff, CHŕŕŕŕŕ pomóc dusím sa !?!

Příspěvek od jozsp111 » 19 úno 2006 12:40

To Ondra 1:

Keď každý vidí, že máš zbraň, rozmyslí si to a odíde,
ALE ak niekto bude tak veľmi chcieť niečo vykradnúť
(ako ty chceš plynovku), pripraví sa na teba
(napr. si kúpi načierno devinu).
A preto je je lepšie sa bez plynovky 100x v živote pobiť
ako 1x nechať zastreliť. Daj si 3 mesiace box prípravz
a žiadny sráč s železnou tyčou ťa nezbije.
:roll:
JARDA

Re: jj

Příspěvek od JARDA » 21 úno 2006 01:04

HanuIv píše:
jarda píše:
jj píše:A jak je to tedy. Může člověk z bezpečnostní agentury nosit na viditelné místě (u pasu) zbraň nebo její maketu (plynovku)?
Bezpečnostní agentury mají stejné ustanovení jako PČR. Ve službě smějí používat jen a pouze zbraně služební. Tj zbraně řádně zakoupené a firmou, evidované a používané jen pro výkon služby. Každá firma tak musí mít zbrojíře, úložné prostory a vést předepsanou dokumentaci. Navíc zbraň musí být nošena skrytě.

Zbraň byť by "plynovka" ve službě je nejlepší cesta k velkému maléru.
Z tohoto pohledu máte pravdu. Důležité ale je, že příslušník PČR smí zbraň použít ve větším počtu případů, než příslušník ochranky (tedy zaměstnanec podnikatele - právnické/fyzické osoby, který má koncesní listinu pro živnost ochrany majetku). Ten smí použít zbraň pouze pro ochranu majetku a života (svého i jiných) - §13 tr.z., popřípadě pro případ nouze (definovaného v §14 tr.z).

U některých hlídacích služeb je skryté nošení vlastně pouze sen (například při přepravě cenín). Ti nosí zbraně veřejně (a zdá se, že to nikomu nevadí).
V tzom s Vámi souhlasím jen bych si dovolil trochu upravit. PČR má svým služebním zákonem upraveno v § 38 užití mírnějších prostředků a v § 39 použití zbraně púokud se nepletu je to celkem 9 bodů odstavce 1, Na rozdíl od toho CBSky mohou použít zbraň jen jak každý jiný občan, jak jste správně uvedl § 13 NO a 14 KN přesto, že že v § 13 se říká, že ...Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem je v praxi více použitelný pro fyzický útok na lidskou integritu než na majetek. I když pokud si vzpomínám byl tu jistý judikát, který označoval zmocnění se cizího majetku za útok, který trvá pokud je věc v držení osoby, která se ji zmocnila jiným než povoleným způsobem. Nicméně v praxi je daleko těžší stanovit v jakém případě NO byla oprávněna a nobo neoprávněná. Podle § 14 odvarcíte nebezpečí na rozdíl od §13 a to se projevuje i v tom jakou škodu můžete způsobit. U 13 škoda může být větší než ta co hrozila, ale nesmí být "zcela zjevně nepřiměřená. U ! 14 nesmí být škoda ani stjného rozsahu jako škoda, která hrozila ( lépe místo škody dejte následek) Nicméně z mé praxe Vám mohu potvrdit, že není každý případ stejný i když to tak vypadá. Jsou posuzovány i další okolnosti, ale to už bych tu psal asi moc dlouho.

Otázka otevřeného a skrytého nošení je jednoznačná - skrytě a pokud vím neexistují vyjímky-možní, že se pletu??? V zákoně jsem je nenašel.
Přeji hezkou dobrou noc
Jaroslav
Peter BA

plynovka

Příspěvek od Peter BA » 25 úno 2006 18:33

ja mam dobru skusenost z vyrobcom "RECK" robia rozne napodobeniny ostrych zbrani a su kvalitne spracovane, napriklad Walter PP alebo PPK
zdeněk kov

Ondra 1

Příspěvek od zdeněk kov » 26 úno 2006 23:39

Přeji příjemný večer. Jsem zde sice nový, ale dovolím si reagovat na Ondrův dotaz. Nemusíš si dělat ZP ale pokud si pořídíš plynovku / resp. expanzní zbraň skupiny D./ máš stejné povinnosti jako držitel jiné zbraně. / Pro ostatní malé upozornění, zákaz použítí "pepřového střeliva" proti člověku má oporu v zákonu MPO č.370, kde je to přímo uvedeno. Ale pokud se někdo rozhodne pro variantu plynovky, tak je to asi jediné trochu rozumné řešení. Taky mám plynovku revorver, a pořizoval jsem si jí v době, kdy jsem vůbec netušil jaká bije. Tato zbraň pokud je vůbec na něco dobrá, tak jedině ze "slepejma" nábojkama na nácvik se zacházení ze zbraní. Hezký večer. :lol:
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Reck Goliath

Příspěvek od bufallo » 28 led 2009 13:32

Zdar... nemate niekto nejake skusenosti z uvedenou zbranou?
http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... t-cal-9mm/

na nejakom fore sa chlapik stazoval ze mu vraj po 300 ranach praskol cely zaver...
Přílohy
Goliath.jpg
Goliath.jpg (10.89 KiB) Zobrazeno 2795 x
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nedivím

Příspěvek od Apevia » 28 led 2009 14:05

Popravdě se moc nedivím... Myslím, že se nepočítá, že někdo z plynovek bude střílet moc ran... A i kvůli tomu, že materiály nejsou zrovna IA...
Cogito ergo armatus sum.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 15 dub 2009 20:14

S plynovkama opatrně, já mám plynovku Walther P99 v niklu a je kvalitní, lehká a spolehlivá narozdíl od mnou reklamovaného Bruni GAPu
Podle mého názoru: Pokud je to místo na které nemá veřejnost volný přístup tj. je ohražené a majitel pozemku či nemovitosti s držením zbraně na jeho pozemku souhlasí, tak ji můžete mít třeba v ruce. Pokud si někdo nechce dělat zbroják, tak mu nenuťte ostrou, já plynovku používám z důvodu věku a neohrozím s ní nikoho jiného je třeba s ní zacházet s rozumem, nezastrašovat, ale vystřelit ihned, něž stihne utocnik zareagovat ps. kdyz nekdo bude mit ostrou a "rozum" bude znát zákon , tak mi zastreli, i když na něj vytáhnu teleskop, je to přece kovová tyč delší než 20 cm proti níž je adekvátní použít zbraň a je třeba s ním mít výcvik, pokud máte výcvik, je to lepší nez plynovka, ale pokud ne, tak plynovku může použít kazdy, kdo není úplný nemehlo a dokáže stisknout spoušť.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 15 dub 2009 20:58

Minule som išiel okolo jedného pozemku kde majú niečo čo sa podobá na brazílsku filu (je to pozemok viac-menej v centre mesta) a tá začala dosť intenzívne "rozoberať" drevený plot :shock: . Po "štartovnom" výstrele si to našťastie rozmyslela inak by prišiel na rad 9x19 (samozrejme keby sa prehrýzla až von na ulicu). Takže niekedy aj "plynovka" môže byť na voľačo dobrá.

BTW:
je to přece kovová tyč delší než 20 cm proti níž je adekvátní použít zbraň
Toto je tvoj výklad (definícia) kedy je adekvátne použiť zbraň, alebo to má oporu niekde v zákone :wink: ?
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 21 kvě 2009 14:10

Ozývám se poždě, ale mám P99 od Umarexu a je 100%, ale měl jsem GAP a ten po 20 ranách odešel. Takže doporučuji P99 nebo popřípadě P22, ale P99 je víc, 15+1 ran je dost.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 30 kvě 2009 14:52

Tak v zákoně jsem se takto podrobně nešťoural, ale na některé z diskuzí jsem četl, že proti kovové tyči delší než 20cm je sdekvátní použít střelnou zbraň.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 31 kvě 2009 15:14

plynovky sú šmejdi, k ochrane majetku sú úplne nanič.
k ochrane majetku je dobrá ardesa BUCKHUNTER CAL 50
Obrázek :twisted: :twisted: :twisted:
Odpovědět