Ochrana majetku & jakou plynovou pistoli mi do porucite?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 16:04

Navíc já si myslím, že když budu mít plynovku, můžu střílet s lehčím svědomím, páč s tím nikoho nezabiju a tedy i o něco dřív, než v poslední chvíli.
Samozřejmě - pokud na mě někdo jako první vytáhne bouchačku, tak já na něj radši vytáhnu peněženku.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 pro 2005 16:08

e-major píše: Samozřejmě - pokud na mě někdo jako první vytáhne bouchačku, tak já na něj radši vytáhnu peněženku.
Hlavne aby tu penezenku chtel!
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 17:42

No vtom případě, když by si nevzal peněženku, tak bys musel přihodit manželku, nebo přítelkyni. Vtomto případě asi doporučuji přihodit tchýni :lol:

Pro Dana: Takže asi raději tu černou. Jak říkám mě se ty niklovaný nikdy nelíbili. Jinak jak říkáš, že věříš českým zbraním, tak mě se strašně líbí ještě CZ75 co ty na ni říkáš? ta by se taky dala sehnat jako plynovka si myslím někde jsem ji viděl za necelý 3 tisíce. Vypadá fakt dobře.
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 18:22

Tu Cz75 mají za 2940,- tady
http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... &id_cat=43
Ale parametry celková délka 203 mm a hmotnost 780 g nejsou zrovna zanedbatelné pro denní nošení.
Walther P22 má 154mm a 430g. A cena skoro stejná.
Je ještě něco co bych o P22 měl vědět, než si ji koupím?
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 14 pro 2005 18:29

pro e-major: střílet po lidech není nikdy s lehčím svědomím.Buď střílím nebo né!! A zbraň je zbraň.Tím že ji na někoho vytáhneš "dřív" než ostrou,si akorat zaděláš na problém.Znovu opakuju že plynovka pořádně nazabírá na zdravého jedince,natož opilce nebo člověka který hodlá útočit.Takoví lidé mají posunutý práh bolesti a akorát je nasereš.Viz příspěvek několika kolegů.
Ondra 1: CZ 75 je léty proveřená zbraň a myslím že docela slušná.Samozdrějmě jsou lepší.Poměrně dost jsem nastřílel ze služební CZ 75 D compakt,ale ze zřejmých důvodů jsem šel do CZ 110.Tady na foru jí stejně namají rádi.Pokud by nebyla šel bych do beretty 9000S.Klasická CZ 75 je pro mne příliž velká a těžká než abych ji deně nosil,docela obtížně bych ji maskoval.Navíc mi jsou sympatické plastové kompakty.Ale sice to říkám nerad (plynovka...) ale v plynovce by nemusela být špatná.K vůli tobě.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 18:29

Pro e-majora: No jak jsem řekl P22 se mi velice líbí je o něco dražší než ta CZ75. Když je tak lehká, aby nebyla špatná opravdu by to chtělo někoho kdo ji má, nebo měl, aby něco málo o ni napsal, ale pěkná opravdu je to se musí nechat takovej malej prcek. Uvidíme třeba to ještě zvážím. Proč ty si ji chceš koupit? jen proto, že je malá a lehká? A nebo máš i jiné důvody?
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 18:35

Hlavně kvůli těmto parametům, ale hlavně se mi líbí. :?
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 21:43

No tak díval jsem se na tyto bouchačky. Bereta 92, CZ75 a P22.

No musím říct, že ta bereta se mi i docela líbí, ale zdá se mi, že je docela těšká 1100g a taky docela dost dlouhá 215mm. No potom ta CZ75 ta je asi zlatá střední 780g a měří 203mm. P22 je dosti lehká a malá 430g a délka 154mm.

Porovnával jsem to s tou co máme v práci. Ta je dlouhá cca 170mm a váhu nevím, ale typl bych že to nebude lehký jako to P22. Opravdu nevím kterou pořídit P22 se mi dost líbí, ale hodně ve zlém o ni píšou. Bereta se mi líbí je fakt hustá, ale zase jestli není až moc velká a až moc těžká. CZ75 je zlatej střed, ale připadá mi hodně nepřirozeně. Nevím jak to vysvětlit, asi tak jako, že bych si tam místo ní do opasku mohl dát obyčejnou kuličkovku a nikdo to asi nepozná.
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 21:54

Pro mě je 1,1 kg naprosto nepřijatelné, proto jsem tu Beretu ze svého výběru vypustil. Nerad bych, aby to nakonec dopadlo tak, že ten kvér budu nechávat doma, protože se mi sním nebude chtít tahat, nebo že mě při sezení bude dloubat do žeber.
Já myslím, že když je ta P22 dražší než Bereta i ČZ75, tak nebude horší.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 22:10

Pro e-majora: Čtu čtu a čtu a Berettu z výběru vyřazuji. Opravdu takovou zbraňy bych si pořídil jen kdybych sní šel někde střílet na terč, nebo tak je těžká, takže teď už jen je ve výběru CZ75 a P22. Momentálně se více přikláním k té P22. Nevíš jak je to stěma nábojema? jdou do ní všechny ty plynový? Pokud se přikloním k té P22 mohli by jsme později o ní více podebatovat. Určitě je to dobrá bouchačka znám ji delší dobu. Ale chtělo by to ji vidět na vlastní oči.
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 22:38

Nedalo mi to a zkusil jsem si tu P22 vyrobit z klíčů. Velikost i hmotnost souhlasí s originálem. Zkoušel jsem to za pasem a není to téměř cítit, rozhodně mi to kalhoty k zemi netáhlo :P

S těma nábojema nevím jak to je, to ty jsi něco zmínil.... Bude to chtít se poptat v obchodech.
Já viděl P22 v obchodě ve vitríně a vypadá menší, než se zdá podle obrázků. Aspoň takový jsem měl dojem.
Přílohy
MyP22.jpg
maketa Walther P22
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 15 pro 2005 01:13

Pro e-major: Jo a vážila ta maketa stejně? :D

No stěmi náboji jsem toho četl víc, ale teď nevím, ale myslím si, že to bylo spíše pro P22 na ostrý náboje a ne na plynovku. No rozhodně já jsem se díval podle těch rozměrů rukojeť je pomalu stejně velká jako cela zbraň :lol: Ale asi do ni taky půjdu. Snad do ni půjdou všechny plynový náboje. Jinak bych se chtěl podívat jestli ji nemají vtom obchůdku vedle carefouru ve zlině.
joot

Příspěvek od joot » 15 pro 2005 08:35

Ondra 1 píše:Pro e-major: Jo a vážila ta maketa stejně? :D

No stěmi náboji jsem toho četl víc, ale teď nevím, ale myslím si, že to bylo spíše pro P22 na ostrý náboje a ne na plynovku. No rozhodně já jsem se díval podle těch rozměrů rukojeť je pomalu stejně velká jako cela zbraň :lol: Ale asi do ni taky půjdu. Snad do ni půjdou všechny plynový náboje. Jinak bych se chtěl podívat jestli ji nemají vtom obchůdku vedle carefouru ve zlině.
P22 je malá a lehká, to máš pravdu. Jak jsem to tady zběžně prolít, tak je to určitě lepší, než se tahat s CZ75, nebo nedej bože M92, vzhledem k nízké užitné hodnotě takové zbraně. Spolehlivost nábojů budeš asi těžko u plynovky testovat, to bys asi vyplejtval dost peněz abys moh říct, že to s těma pepřovejma je to stopro spolehlivý.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2005 08:40

2e-major:
Nechceš to začít prodávat? :lol:
Možná by to bylo na obranu ještě lepší než plynovka. :lol:
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 15 pro 2005 12:31

Ondro
Jestli myslíš EWAX na západním konci Carefouru v Malenovicích, tak tam ji mají černou i niklovanou. Černá je myslím za 3450,- a niklovaná přes 3700,- Náboje tam mají taky.
Já to asi koupím tady na gunshopu, akorát aby to bylo ještě letos, budu tam muset zavolat.
Odpovědět