Ochrana majetku & jakou plynovou pistoli mi do porucite?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 18:13

No když se na to podíváš tak je to vlastně to samé akorát tady na Gunshopu je to pojmenovany pod jiným názvem ne?

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1391


Richi

Příspěvek od Richi » 13 pro 2005 18:58

jj v pohode do tej Voltran Beretty 92F choď... ale odporúčam ti skôr černenú povrchovú úpravu. Nikel na tej zliatine dobre nedrží... a po čase sa ti tam budú objavovať rôzne flaky, ktoré neodstrániš. A u týchto cenových kategórií niklovanie nestrojí za nič...
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 13 pro 2005 19:12

No a jakej je teda rozdil mezi niklovanou a černou. Mě se ty černý líbí víc, ale někdo mi říkal, že ty niklovany se lépe čistí, ale nevím jestli je to pravda. Ještě jednou teda díky moc. A poslední věc co jsme nedořešili. Můžu teda ve službě nosit tu plynovku? A zadalší jak je to stěma nábojema s pepřovou náplní je pravda, že ji nesmím použít na lidi?

Dopředu díky hodně si mi pomohl.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 13 pro 2005 22:21

Jelikož jsi pevně rozhodnutý tak nemá cenu ti tady opakovat co již bylo řečeno.

K těm nábojům: kdyby jste ty slovenké stránky četl pozorně zjistl by jste že není pravda že ony Nonivamid (PV)jsou zakázané proti človeku!!! pouze mají menší náplň 50mg a ty proti psům 150mg. Jinak jsou značené u nás jako PV spíš než jako Nonivamid jednoduše pepřové. Jiné než tyhle nebrat to by jste mohl rovnou plivat a vyšlo by to na stejno.Koupit se dají všude i tu.
Z praktického hlediska bych se nebál koupit ty na psy, jak už tu bylo řečeno Kubajzzem navíc nevím kdo by a jak zkoumal čím přeně jsi střílel a navíc kdybyb se již stalo vždy se potom dají ty náboje třeba vyměnit atp...Spíš bude asi těžší tyto náboje sehnat

Jakou je jen na vás, ale raději nějakou kvalitnější tím pádem trocha dražší než šunt kterej se bude zasekávat, vyhazovat atd...
Pistoje je problémovější než revolver a není tak spolehlivá, ale zase narozdíl od revolveru neuniká plyn bokem....
Jakou přesně je na vás podle toho která se vám líbí ale také počítejte s tím že to musíte tahat takže s velikostí bych to nepřeháněl a menší kalibrnež 9mm nebrat.

Jestli ji můžete nosut viditelně nemám ponětí, ale je otázka co je lepší buď se dotyčný zalekne bo připraví :idea:
A hlavně když budete chtít střílet tak si všiměte kam fouká vítr :wink:
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 00:01

Lada: Díky moc jsem rád za každý názor. A ještě bych poprosil jestli by si se nevyjádřil k tomu jestli Niklovanou a nebo černěnou. Je vtom velký rozdíl? A popřípadě jaký.

Myslím, že ta bereta bude asi dobrá volba byla to jedna z mích typů. Teď jde o to jestli si připlatit za tu niklovanou pár stovek. Pravděpodobně se ten nikl loupe, ale myslím, že pokud zní nebudu střílet jakože, pokud zní vystřelím cca 4 X do roka, tak by to tomu niklu nemělo nějak vadit. To 4x do roka byl příklad osobně si myslím, že to nebudu nějak výrazně potřebovat. Jak jsem řekl černý se mi líbí více, ale pokud se bude hůře čistit a nebo bude nějak špinit, tak to je docela na h***o.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 00:26

Jo a ještě potom jukněte na tyto dva odkazy.

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1391

http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... &id_cat=42


Já vidím naprosto dvě stejné zbraně akorát na tom druhém odkazu je mnohem, ale mnohem dražší. Opravdu jsem teď z toho pav.
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 01:45

Ondro
co jste četl špatného o Waltheru P22? A jak je to s těmi náboji? Chtěl bych si totiž P22 pořídit.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 14 pro 2005 04:54

Ondra 1 píše:Jo a ještě potom jukněte na tyto dva odkazy.

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1391

http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... &id_cat=42


Já vidím naprosto dvě stejné zbraně akorát na tom druhém odkazu je mnohem, ale mnohem dražší. Opravdu jsem teď z toho pav.
Ahoj ta prvni je plynovka a ta druha je na kuličky tobude ten zasadní rozdil v ceně stači si to pořadně přečist.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 14 pro 2005 10:42

Ondra 1 píše:Lada: Díky moc jsem rád za každý názor. A ještě bych poprosil jestli by si se nevyjádřil k tomu jestli Niklovanou a nebo černěnou. Je vtom velký rozdíl? A popřípadě jaký.

Myslím, že ta bereta bude asi dobrá volba byla to jedna z mích typů. Teď jde o to jestli si připlatit za tu niklovanou pár stovek. Pravděpodobně se ten nikl loupe, ale myslím, že pokud zní nebudu střílet jakože, pokud zní vystřelím cca 4 X do roka, tak by to tomu niklu nemělo nějak vadit. To 4x do roka byl příklad osobně si myslím, že to nebudu nějak výrazně potřebovat. Jak jsem řekl černý se mi líbí více, ale pokud se bude hůře čistit a nebo bude nějak špinit, tak to je docela na h***o.
Pokud s ní budeš potřebovat někomu pohrozit, tak je niklovaná lepší, prostě proto, že vypadá výrazně efektněji. Třeba Glocky jsou velmi účinné zbraně, ale na zastrašování se absolutně nehodí, protože vypadají jak pistolky z hračkářství (což je docela paradox, vzhledem k tomu, že jinak jsou to pravděpodobně nejlepší běžně dostupné obranné pistole).
Obecně jsou niklované povrchy kvalitnější než černé, ale nemusí to platit vždycky. Aby "černý" povrch nějak špinil nebo se výrazně hůř čistil, tak by to už musela být skutečně pořádná sračka (pak už je to spíš záležitost kvalioty výrobku než typu povrchové úpravy).
Niklovaný povrch dobře zastršuje, ale taky může přitahovat ne zrovna žádoucí pozornost.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 14 pro 2005 12:55

Zdravím
co se týče toho viditelného nošení plynovky,tak si myslím že viditelně to nelze.Viditelně na místě veřejnosti přístupném ,mohou nosit zbraň pouze policisté a strážníci MP dle vyjímky ze zákona.Navíc bych to ani nedoporučoval,jelikož zloděj,popřípadě nějaký narušitel,který uvidí tvoji zbraň se sice může zaleknout ale daleko víc se připraví na možnou eventualitu že ty máš zbraň a bude se k tobě dle toho chovat.To znamená že způsob jeho útoku může být zákeřnější a brutálnější,protože ví že máš zbraň.Jelikož ale neví že je to plynovka jsi celkem v háji,jelikož pokud má on zbraň ostrou tak jí nestačíš ani vytáhnout.Na druhou stranu pokud ji budeš nosit skrytě,na sto procent využiješ možnosti překvapení a navíc pachatel tě nebude považovat za ozbrojeného.Navíc pokud během útoku pachatel vytáhne zbraň ani bych se plynovkou nechlubil,v opačném případě když půjde s holýma rukama můžeš si s ní pomoci.Ale vždy předem uvaž jestli ti to k něčemu bude.Jelikož když někdo zabije tebe a on to přežije,bude to právě on kdo bude tvrdit že ty jsi ho napadl první a on se proti tobě jen bránil.Ale ty už díky plynovce nebudeš mít možnost obhajoby.Opravdu to zvaž.Děláš nebezpečnou práci i když to tobě tak nepřipadá.Doba je čím dál brutálnější a jelikož se dnes špatně hájí zákon, odešel jsem dobrovolně od policie.Dnes se tě nezastane žádná instituce,ať máš uniformu nebo né.Hlavní je přežít a mít možnost se hájit.Dnes jezdím kamionem mám poměrně klid,ale zbraň u sebe mám neustále jelikož se vraždí a přepadává téměř pronic.
A to jak tvrdíš že policajt co má u pasu pistoli má větší vážnost a respekt je blbost.Dnes je lepší chodit skrytě a't nikdo v okolí o tobě neví že máš zbraň.V případě potřeby jsou to body pro tebe.Policisté jsou napadání bez ohledu na zbraň.A věř že zbraň viditelně nošená je to poslední co byť nějakého ožralu zastaví.Nechod do plynovky,a braň se doopravdy.Doufám že že se jednou dočkáme takové zákonné úpravy že ten kdo překračuje zákon,musí počitat že při tom bude i zabit a né abych já na koho je útočeno ,jsem měl přemýšlet,jestli jednám ještě,už nebo už né v krajní nouzi,popřípadě nutné obraně.Dávajte na sebe pozor.
Ondra 1

Příspěvek od Ondra 1 » 14 pro 2005 13:21

Ahojte.

Pro e-major: Když tady na Fóru zadáš do vyhledávání P22, tak ti to najde různá témata a je pár lidí co tu zbraň obhajují, že je dobrá, ale více lidí ju kritizuje. Jsem laik, tak napiši jen co si myslím já ztoho co psali. Nejdou tam všechny náboje jen určitej druh a když tam dáš jinej, tak se ta zbraň dost kazí. Dále jsem asi trochu pochopil že nebude moc přesná i když to především záleží na tobě, ale udajně se může stát, že když budeš mířit na tělo, tak to odnese hlava. Ale lepší když klikneš na odkaz Hledat a zadáš P22 a přečteš si o ni trochu víc. Jinak se mi taky libí je to pěkná pistolka.

Pro MARKONY: Sorry máš asi pravdu včera, už jsem tak tak že viděl, takže jsem to ani nějak nepročítal.

Pro Slim Jim: Díky moc k tomu snad není co dodat. Asi půjdu do té niklované, ale pořád musím říct, že ty černy jsou COOL.

Pro Dana: Díky moc, tvoje názory se mi čím dál více líbí. Docela tě chápu můj známej co dělal policajta v Praze říkal, že tam policajt nemá žádný pravomoce, že ti lidi ho často poslali do prdele a nic se nestalo i to že parkovali na místech kde nesmí, tak těm policajtům ještě nadali. Jinak jako pokud bude čas tak si ten ZP udělám, ale kčemu mi to bude budu mít ostrou bouchačku a co dál? Někoho střelím v sebeobraně a co stejně na tom budu hůř. Budu mít špatné svědomí. Rodinka kluka, kterému dám zbohem si najme drahého právníka a já si ho třeba nebudu moc dovolit a půjdu nakonec sedět za to že jsem někoho poslal pod kytky v sebeobraně. No rozhodně je to dost zajímavé téma. Jinak co říkáš na tu beretu? i když s plynovkama nesouhlasíš.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 pro 2005 14:27

Raději jít do lochu na několik let, než pod kytky! Plynovka je přímá vstupenka štandopede do dřevěného kabátku a pod zem!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 14 pro 2005 14:43

pro e-major : jeden kluk u nás má P 22 ale v ráži 22 LRa je s ní nadmíru spokojen.Myslím že za dva roky s ní vystřílel něco kolem 8000 nábojů,takže pokud chceš opravdu fundovaný názor na tuto zbraň není nic jednoduchšího než ti naň dát kontakt.
ondra 1 : ohledně té beretty ti asi moc neporadím,jelikož plynovky jsem neměl.Navíc já jsem velký vlastenec a podporuju české značky a to téměř ve všem.Mám pistoli CZ 110 9 mm luger.Nemám ji dlouho,ale před tím jsem dost přemýšlel o pistoli beretta 9000 S v ráži 9 mm luger.Chtěl jsem něco menšího k denímu nošení.Beretta jako značka je sympatická,ale mám rád české zbraně.I když je tady málo lidí chválí.Pravdou je že jsou velice drahé (nové).Ale na druhé straně,bych osobně šel do té černé,jelikož je více "neviditelná".Přeci jenom ta niklovaná bude "házet prasátka".Ale je to jenom můj názor a nemusíš ho brát na zřetel.
Co se týká té sebeobrany: Nutná obrana a krajní nouze říká zcela přesně za jakých podmínek je možno použít zbraň.Znám tucet případů kdy soud očistil člověka ,který použil zbraň v souladu s tímto ustanovením,ale znám i tucet případů kdy šlo o tkzv: nepřiměřenou obranu.Znovu podotýkám že zbraň a nyvýsost STŘELNÁ je ZBRAŃ !! Proto ji použijme pouze v nejposlednějším případě,kdy už není zbytí dělat nic jiného,třeba utéci.A pak bych se nebál ji použít.Samozdřějmě když ti někdo přebere holku a ty ho zastřelíš bude to průser.Ber zbraň jako prezervativ."Je lepší ji mít a nepotřebovat,než nemít a potřebovat" Když zachrání za tvůj život byť jediný lidský život ať už tvůj nebo jiný,splnila svou úlohu.Jsem pro to probrat v jiném tématu,ale zbraň je a vždy zůstane jenom zbraní.A soudů se neboj i když já si jich užil ažaž.A veř že na civila se dívaj lépe než na uniformu.Protože ty jako občan můžeš vše co ti zákon nezakazuje,kdežto policajt může pouze to co mu zákon dovoluje.A v tom je obrovské plus pro nás obyčejné lidi.Zdravím
Naposledy upravil(a) dan dne 14 pro 2005 15:36, celkem upraveno 1 x.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 14 pro 2005 14:47

jinak ještě ,nadmíru souhlasím s kolegou HanuIv.
e-major
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2005 23:57

Příspěvek od e-major » 14 pro 2005 15:58

Ja osobně si nepřipadám zase tak ohrožený abych šel do ostré. Navíc je s tím spousta otravování: zbroják, (psychotesty), nákupní povolení, střelnice, trezor, hlásit každé použití....
Plynovka je taková svobodná volba, stačí mít 18 let a je tvoje.
Odpovědět