Obranny prostredek pro zenu

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jarek.hanak

Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od jarek.hanak » 31 říj 2008 22:58

Dobrý den,
chtěl bych poradit,jaký obranný prostředek je nejvhodnější pro ženu.Chtěl bych své přítelkyni pořídit některý z obranných prostředků a váhám mezi pepřovým sprejem a paralyzérem.Mohl by mi prosím někdo poradit,když vezmu v potaz velikost,bezpečnost,účinnost a složitost ovládání?Předem děkuji za odpovědi,s pozdravem
Hanak J.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 říj 2008 23:11

Pepřový sprej.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kayco » 01 lis 2008 06:44

daj jej kudlu co sa da schovat do kabelky, nahodou si ten sprej pomyli s antiperspirantom a co potom...
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jofny » 01 lis 2008 07:38

Kup jej malu plynovu pistolku (netreba zbrojak) a naboje mas od vymislu sveta, nervove, slzne, poplasne a tak dalej. Ma to dvojaky ucinok: odstrasujuci a ked je treba aj navedsiu vzdialenost ucinny a nemusi prist ani ku kontaktu s protivnikom. Ja tiez rozmyslam o niecom takom pre svoju zenu. :D
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 01 lis 2008 08:25

ACYLPYRIN !

Nech si dá tabletku medzi kolená, a stlačí ! Kým jej nevypadne, je v bezpečí ! :lol:
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 01 lis 2008 18:02

Fakt snad radši Acylpyrin než plynovku......teda jestli ti na ní záleží.......jinak kvalitním "pepřákem" nic nezkazíš.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 01 lis 2008 18:35

Šel bych do pepřáku...Plynovka více ublíží obránci než útočníkovi a nůž nebo paralyzér může doporučit vážně jen dement :D :wink:
aivosh

Příspěvek od aivosh » 01 lis 2008 18:39

jakozto neodbornik bych take sel do pepraku, ale dobreho, ne takovej, co pak ten lumpik jeste pouzije jako ustni sprej. zenu s nozem bojujici proti utocnikovi asi jen tak clovek nezahledne. a ta plynovka zpusobi treba to, ze se utocnik lekne a vytahne ostrou...
ale kdyz ten peprak bude nosit v kabelce, tak je to stejne na draka.
do ruky s nim a porad ready :-)
a bacha na vitr :-)
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 01 lis 2008 19:30

Pepřák! Žádné chemické sračky jako CS (ortho-chlorbenzylidenmalonitril). Ať je to aerosol (ne tekutá střela nebo pěna) a jestli ti můžu doporučit

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1582

má to i moje přítelkyně. Proškol ji, že když se jí něco nezdá, nebo jí někdo pronásleduje, tak ať to má vždy připravené v ruce :wink:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

peper

Příspěvek od Apevia » 01 lis 2008 19:30

Já bych asi taky doporučil nějakej pořádnej "pepřák". Jen si musí dávat bacha na ten vítr, jak tu psal kolega aivosh. Když jí to foukne z5 tak je v pr**. Nůž bych nedoporučoval, myslím, že to s ním moc umět nebude. No a plynovka je dobrá akorát tak na světlice. Kup pořádnej pepřák a je to :) nebo ať si udělá ZP a nosí ostrou :)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 01 lis 2008 21:24

Já bych asi taky doporučil nějakej pořádnej "pepřák".
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jofny » 02 lis 2008 00:01

Moja zena nosí tiez "pepřák", ale ako bolo povedane ked fuka nema to ten spravny ucinok a k zene so sprejom v ruke sa skorej niekto priblizi ako ku zene s plynovkou. A urcite ma vedsi respekt v danej situacii lebo nevie nikto ci je skutocna alebo nie. Este ktomu si ho drzi pekne odtela, cim zo sprejom musi pockat kym pride blizzsie a to uz je vedsie riziko ze sa neubrani. aked nestreli a je telo na telo aj uder do tvare s takym zelezom pomoze. Ale samozrejme je to vec nazoru. :D
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 lis 2008 07:47

Jistě, názoru............ Pokud vynechám, že plynovka má psychologickej efekt, tak je k ničemu. A psychologii bych život nesvěřil. Nemluvě o tom, že může mít plynovka i efekt na "obránce". A to úplně jednoduchej:"Já mám "zbraň", mně se nemůže nic stát,kdykoliv jí můžu použít, protože hajzla vyřídím, ale "neublížím mu" (rozuměj nezastřelím ho skutečně)." V modelové situaci. Když vidím bandu opilejch výrostků, tak s "ostrou" přejdu na druhej chodník, s plynovkou možná projdu středem (mám zbraň, jsem v bezpečí, tak proč bych uličníkům uhejbal) - koneckonců to tu nějaký (v současnosti) plynovkář i popisoval. Dokud měl ZP a ostrou zbraň, tak jí nikdy nepoužil, poté co začal nosit plynovku, tak už jí použil snad třikrát............
Nicméně je to doopravdy každého volba. Někdo chce mít šanci se ubránit v případě potřeby................a někdo stojí o falešnej pocit bezpečí.......... Osobně trvám na tom, že plynovka je jeden z nejhorších možných prostředků pro obranu. Malej výkon, vysoká cena,nízká spolehlivost (přecejen je to kus zinkový slitiny)......
Naposledy upravil(a) Biggles dne 02 lis 2008 11:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jofny » 02 lis 2008 09:33

Mam tiez zbran 9mmCZ a v tomto mas pravdu, ze som ju tiez nepouzil a radsej sa vyhybam konfliktom. Ale je to aj tym ze zo zakona je to pouzitie dost obmedzene. Ked som sa pripravoval na skusky tak som zistil ze ta zbran neni ani taka vyhoda ako som si myslel. Mozno by som tiez radsej prijal tu plynovku a tym ze ju clovek pouzije castejsie tak to je vec povahy cloveka, ale je to urcite bespecnejsie ako pre drzitela tak ako pre supera nez ostra zbran.Netreba tolko premyslat ci hraju vsetky aspekta v prospech mna a ci mozem vobec ju vytiahnut. Proste hned to clovek vyriesi a umelo to neodklada a preto mozno to castejsie pouzitie. :D je to naozaj len vec vkusu a pvahy :lol:
jarek.hanak

Příspěvek od jarek.hanak » 02 lis 2008 09:47

Mockrát děkuji za odpovědi,zřejmě jí koupím ten pepřák.Mohl by mi někdo poradit,jakej ten pepřák jí mám pořídit (jakou značku a třeba i typ)?Nějaký,který je vhodný pro ženu.
Odpovědět