Obranny prostredek pro zenu

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

amok123

Příspěvek od amok123 » 28 bře 2009 20:39

JO, RECI MA KAZDY PLNO, JSEM ZVEDAVY, CI BY SI SI NECHAL PLYNOVKOU 3 STRELIT DO KSICHTU :)TAM BY ASI HRDINSTVI SKONCILO :lol:


petr3548

Příspěvek od petr3548 » 14 dub 2009 10:55

Nechci nikoho odrazovat, ale dvakrat jsem použil pepřák, jednou malej, to jsem se netrefil a po druky větší (50ml) a to jsem se trefil, ale účinek se jaksi nedostavil, utočník vesele odběhl pryč, používám plynovku, teleskop je good, ale musí se s nim umět zacházet, ale proti teleskopu je adekvatni použití pistole, takže když nebude úplně blbej a bude mít zbraň a někdod na něj vytáhne teleskop, tak ho může zastřelit a nebude s tim mít takový problémy, ten, kdo se brání teleskopem už nebude moc vypovídat. Doporučil bych nabitou plynovku a náboje nastřídačku pepřák, slzák ..... ale hlavně poučit, jak plynovku používat, nezastrašovat, ale rovnou střílet, myslím, že by mohla mít lepší účinek než pepřák a ještě k tomu kombinace látek, já myslím, že když s plynovkou neriskujete, tak není špatná a pokud někdo bude mít ostrou zbraň, tak se nenechá zpacifikovat ani pepřákem ani teleskopem ani plynovkou, jedině ostrou a být rychlejší, jinak nic, ale když na Vás někdo míří, tak asi nevytáhnete ani ostrou. Plynovka se mi zdá jako nejlepší řešení ze zbraní prodejných od 18-ti let, ale nemusí se s ní člověk bát vystřelit, nikoho nezabije, s ostrou nemůžete střílet například v blízkosti lidí... je to dobrý v lese s ostrou, ale ne v sídlišti, ale stejně pro plynovku nemusí být tolik důvodů jako pro ostrou, je to volba jedince, já ji používám z důvodu věku, nemám na výběr a po zkušenostech s pepřákem ho nepoužívam, s teleskopem který mám nemám trénink a paralyzer mám taky, kombinovanel, ale je v něm zas pepřák, kterýmu moc nevěřím, ale paralyzer je dobrej na psy a ny vyproštění z úchopu.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od Termit » 29 čer 2010 19:49

I když je to už hodně starý téma, tak ale předsi se musím podělit o svuj názor.Když se vžiji do role padoucha a nějaká přepadená baba na mě vytáhne třesoucí se rukou pistoli tak stopro mi neoznámí že je to jen plynovka.A já nebo můj kámoš náhodou budu mít pistoli opravdovou , tak jak myslíte že to dopadne? Myslím že takovej slzák skrytej v dlani a použitej v pravou chvíli je určitě lepší než se nechat zastřelit jen proto že vytáhnu plynovku.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od Pietro.Beretta » 29 čer 2010 21:28

Takovehle tema tu chybelo!!! Opet jsem se docetl spoustu nazoru od zkusenych ostrostrelcu a kowboju o tom, ze kdyz na ne nekdo vytahne plynovku, tak ho smaznou ostrou... Zajimalo by me vsak, jestli nekdy nekdo z nich uz takovou situaci zazil nebo aspon do dusledku promyslel.

1) Kecy typu: "Ja mam plynovku, nikdo mi neublizi." si nalhava asi tolik % plynovkaru, kolik % zelezaru si nalhava tyto kecy: "Ja mam zelezo, nikdo mi neublizi." Je to naprosto stejne, nehazejte plynovkare do pytle pre-sebevedomych debilu jen proto, ze jste potkal treba jednoho takoveho. Pokud si tohle nekdo skutecne mysli, patri mu to, ze bude domlacen nebo zastrelen. Ja osobne nosim plynovku a kdyz vidim bandu briket na ulici, taky radsi prejdu na druhou stranu - stejne jako ten jedinec, ktery to tu psal (nechce se mi jiz dohledavat nickname). Osobne povazuji utek za asi nejlepsi zpusob obrany ale nekdy utikat nelze...

2) Ruku na srdce panove, kdyz by na vas nekdo vytahl a namiril zbran (coz se nestane, protoze vy jako legalni drzitele urcite nikoho prepadat nebudete), opravdu byste sahali po vlastni zbrani? Pokud ano, preju vam hodne zdaru :lol: ... Proti namirene zbrani se neda delat prakticky nic, kor kdyz utocnik stoji tak metr a pul od vas. Sahat po vlastni zbrani je total kravina a zapomente na to, ze byste premejsleli, jestli nedrzi v ruce plynovku...kolik z vas vsadi zivot na tenhle predpoklad??? Pokud nekdo z vas si opravdu mysli, ze by dokazal tasit a palit do letalnich zon driv, nez to utocnik zmackne, pak vam (jak jsem rikal) preji mnoho uspechu :lol:

3) O ucincich latek v plynovkach v porovnani s ucinky latek ve sprejich :) Nejucinejsi lachrymatorni latka je Nonivamid, kterej jsem ve spreji zatim nevidel (i kdyz je samozrejme nehledam). Kazdopadne ve spreji je roztok latky, v plynovce je to cista latka vypalena do obliceje utocnika. Pred deseti lety se skutecne prodavaly jen naboje CN asi o 20mg ale dnes uz to neplati a pro super rvace: Verte panove, ze ranu 120mg NV nebo i 45mg NV rozhodne nerozchodite, kor kdyz kazdy plynovkar vi, ze se pali vice ran, takze salvu 45mg NV, 80mg Cs, 45mg NV si za ramecek nedate, rozhodne si myslim, ze vas obed se v tu chvili podiva znovu na svetlo bozi, vase oci nejakou dobu naopak ne. Nehlede na fakt, ze vetsina z vas patrne plynovku nekolik let (pokud vubec) nedrzela v ruce a neporovnavala se sprejem. Ja ano a vim, ze trefit se plynovkou je asi jako trefovat stodolu z ostre pistole, trefovat se sprejem do obliceje uz je spis jako trefovat flasku ze 2 metru. Oboji je sice relativne lehke, ve stresu je ale rozdil vice nez znatelny.

3) Posledni vec - nejcastejsi (a zdaleka nejpripitomelejsi) argument proti plynovkam je ten, ze utocnik okamzite vytasi ostrou a jako v kowbojskem filmu me smazne/vygumuje/uklidi/odkrouhne apod. Utocnik typu poulicniho zlodejicka kabelek a penezenek nebo briketovskej pobuda obycejne nenosi zbran ani neni ochotnej se poustet do vaznejsich konfliktu - on si totiz vzdycky muze pockat na dalsiho kolemjdouciho, kterej se nebude ochotnej prat. Ve chvili, kdy ukazete, ze se budete branit (at uz teleskopem, paralyzerem nebo zbrani), pak vas necha bejt a radsi si pocka na nekoho jinyho. Pokud ale narazite na jednoho z tech asi 10%, ktery jsou ochotny se s obeti pustit do krizku, tak pokud ma opravdu ostrou zbran, smazne/vygumuje/uklidi/odkrouhne vas at uz na nej vytahnete cokoliv. Vazne si myslite, ze se dobrovolne necha zmlatit teleskopem nebo postrikat peprakem jen protoze netasite zbran? Kravina, naopak asi jedina sance je namirit na nej zbran, protoze to je vec, ktera vam dava aspon nejakou sanci, ze se nepokusi hrat si na kovboje proti namirene zbrani... Strilet pak muzete okamzite pokud udela rychlej pohyb a kdyz bude zasazen, pokusit se zabranit mu ve vytazeni zbrane.... To je ale uz opravdu boj o zivot, kterej bych nikomu nepral...

EDIT: Abych nebyl offtopic tak jeste pridam. U zen je problem, ze casto panikari a tam jim pomuze jen nejakej ozbrojenej (nebo aspon odhodlanej) muz po jejich boku. Zena totiz obycejne se proti utocnikovi nenajezi ale spise se smrtelnym strachem v ocich vytahne sprej (nebo cokoliv to je fuk). Jenze pro utocnika je klicove predevsim postaveni obeti. Pokud vidi, ze obet se trese strachy a spoleha na svuj obrany prostredek, pak je jedina volba asi palna zbran .45 ACP, kde je velka sance, ze bude stacit jedna rana i z tresoucich se rukou. Pokud je vsak vase zena/pritelkyne opravdu smirena s tim, ze svet neni bezpecne misto a je pripravena se utocnikovi skutecne s odhodlanim postavit a v pripade nutnosti mu skutecne ublizit, pak bych nechal vyber na ni s tim, ze bych ji poskytl konzultaci. Ona sama totiz musi vedet, co by mela nejradsi u sebe. Takovych odhodlanych zen je ale malo a utocnik ze zeny, ktera se roztresena vytahne cokoliv nebude mit ani z poloviny takovy respekt jako ze zeny, ktera bude pusobit sebevedome a odhodlane se branit i treba s pouhym peprakem.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od David Jurič » 06 črc 2010 15:12

Tak poviem vám to takto najbezpečnejšia forma obrany je ostrý Makarov a nabitý systém Slzák, Pepřák, Slzák a potom ostré. A strieľanie ostrou pokiaľ na vás niekto vytiahne zbraň to už chce GULE!! Môj otec raz strieľal ostrou (stál som vedľa) V Bratislave sme sa vracali do hotela poza Slovnaft ubytovňu pešo, a zastavil nás chlapík vetou "Navaľ peniaze lebo..." Otec mal náhodou v taške služobný makarov a strieľal od pása cez ruksak (na cca 1m možno menej). ten chlapík to asi nečakal, a mal revolver a nie poloautomat takže to nestlačil, ale ak by áno tak mám občas taký dojem že by dostal aj zvyšných 10 guliek (otec mal služobné celooceľové koule takže to ten útočník po priestrele stehna prežil bez následkov). A pepřák je proti feťákom asi najúčinnejšia voľba. Ja osobne nosím teleskopickú tonfu (mám na to výcvik u polície, otec mi ho vybavil) a už som ju použil ale poviem vám v tom strese to chce fakt veľa odvahy. A ak je vidieť na útočníkovi že nieje ani ožratý ani sfetovaný, tak stačí vybrať 30 cm kudlu a on sa stiahne.

Tonfa: http://www.afg.sk/obchod/tonfy/teleskop ... 2-2461-cm/
Slzák: http://www.afg.sk/obchod/obranne-spreje ... ovac-vasr/ (klasika ozbrojené zložky SR aj ČR to používajú bežne)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od memphisto » 06 črc 2010 15:50

A mohl bys mi říct, kde se dají sehnat slzné a pepřové nábojky do ostrých zbraní, které po výstřelu natáhnou další náboj? :)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od ALKAJ » 06 črc 2010 16:52

David Jurič píše:A pepřák je proti feťákom asi najúčinnejšia voľba.
Zaujímavá teória. :roll:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od David Jurič » 06 črc 2010 18:15

memphisto píše:A mohl bys mi říct, kde se dají sehnat slzné a pepřové nábojky do ostrých zbraní, které po výstřelu natáhnou další náboj? :)
Nedají :D musíš to natáhnout manuálně, ale pokud si dost rychlý tak to dáš, a pokud je ten feťák alespoň trochu při smyslech tak mu bude stačit jedna. Ale pokud se bojíš tak dej první ostrý a když ho nebudeš chtít sejmout napořád tak jí prostě pustíš do země. :D Ale tech pokud už bylo trocha moc :) (Nenechajte sa zmýliť češtinou som to ja :D)

2 Alkaj: Prečo zaujímavá teória, čo by si dal žene (dajme tomu že priateľke) do ruky ty?? Teleskop, Ostrý/Plynový poloautomat, CS, Pepper spray. (Ja plne automatickú plynovku zoraki z 30 nábojovým zásobníkom :D)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od Andre Doktor » 07 črc 2010 09:54

Nedávno jsem někde na netu viděl obranou "pistoli" do které se zašoupla lahvička s pepřákem, který se pak dal vystříknout asi na 4 metry (+-). Podle recenzí jde o nejlepší možnou metodu obrany pro ženský a nejen pro ně. Bohužel jsem to neviděl prodávat v ČR tak nahodim aspon video z YT.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Kafak747
Příspěvky: 98
Registrován: 21 led 2010 17:00

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od Kafak747 » 07 črc 2010 11:24

Koupil jsem přítelkyni tenhle pepřák http://www.prezit.cz/detail/peprovy-spr ... ato-40-ml/
Nemáte s ním někdo zkušenosti? Chlapík v obchodě mi ho sice doporučil, ale je jasný, že mi chtěl něco prodat... Vidím, že tady většina lidí doporučuje spíš pepřák Sabre Red, ale ten co jsem koupil obsahuje taky 10% pepře. Myslíte, že mezi nimi bude znatelný rozdíl? Byl bych nerad, kdyby přítelkyně nosila v kabelce sprej, co by jí byl k ničemu a svýho boxera jí na obranu raději dávat nebudu... :lol:
Na hrubý pytel hrubá záplata!
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od David Jurič » 07 črc 2010 11:55

Kafak747 píše:Koupil jsem přítelkyni tenhle pepřák http://www.prezit.cz/detail/peprovy-spr ... ato-40-ml/
Nemáte s ním někdo zkušenosti? Chlapík v obchodě mi ho sice doporučil, ale je jasný, že mi chtěl něco prodat... Vidím, že tady většina lidí doporučuje spíš pepřák Sabre Red, ale ten co jsem koupil obsahuje taky 10% pepře. Myslíte, že mezi nimi bude znatelný rozdíl? Byl bych nerad, kdyby přítelkyně nosila v kabelce sprej, co by jí byl k ničemu a svýho boxera jí na obranu raději dávat nebudu... :lol:
Bacha tak radši ji kup Sabre, tohleto se dá použít jako ústní osvěžovač dechu. Já jsem ho použil samozřejmne nezabralo. A při druhém použití se ulomila čepička (tryska). Kamarád to chytil do obličeje a za 2 minuty toho hajzla co machroval jen tak z legrace, převlékl pomezi tyčky u plotu.
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
Kafak747
Příspěvky: 98
Registrován: 21 led 2010 17:00

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od Kafak747 » 07 črc 2010 11:59

Bál jsem se, že tohle někdo napíše! :( Já jsem myslel, že když maj oba 10% dráždivé látky, tak to bude podobný. Ale každá látka bude asi jiná. Jinak si teda myslím, že 2 minuty stačí na to, aby oběť před útočníkem utekla. No nic, koupím ji raději ten Sabre, na tomhle se nemůže šetřit...
Na hrubý pytel hrubá záplata!
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od David Jurič » 07 črc 2010 12:08

Kafak747 píše:Bál jsem se, že tohle někdo napíše! :( Já jsem myslel, že když maj oba 10% dráždivé látky, tak to bude podobný. Ale každá látka bude asi jiná. Jinak si teda myslím, že 2 minuty stačí na to, aby oběť před útočníkem utekla. No nic, koupím ji raději ten Sabre, na tomhle se nemůže šetřit...
Já když jsem ho používal poprvé tak to pomohlo, toho feťáka to spomalilo cca na 20 sekund a já stihl vytáhnout tonfu (teleskop) a ješte mu dá pár ran kanadou (díky bohu byla zima, a já je mnel ). Ale pro ženu radši aď ho to zabije než to má útočníka pořádně nasrat. (Já sebou nosím tonfu, boxer, plyňák, kudlu, a občas i makarova, bydlím 100m od romské osady)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od BlackAdder » 07 črc 2010 13:03

David Jurič píše:Já sebou nosím tonfu, boxer, plyňák, kudlu, a občas i makarova, bydlím 100m od romské osady

Hotové železářství :D

Mám obecní (vulgo cikánské) bytovky hned za plotem, tudíž jsem také uvažoval jak si je držet trochu od těla. Jelikož nevlastním ZP (a myslím že v našich právních podmínkách se ani moc nevyplatí mít u sebe ostrou zbraň) nakonec padla volba na velkého ostrého psa - má to několik výhod -> beztrestně můžete svou "zbraň" ukazovat, je bez povolení a je to výborný společník domů + pár nevýhod -> "provozní" nároky, neskladnost. A mám odzkoušeno, že se kofoly psa někdy až hystericky bojí :D
Žena si ho taky moc pochvaluje, ale pro jistotu jsem jí v "loveckých" potřebách taky pořídil pepřák (tekutá pepřová střela).
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranný prostředek pro ženu

Příspěvek od David Jurič » 07 črc 2010 14:46

BlackAdder píše:
David Jurič píše:Já sebou nosím tonfu, boxer, plyňák, kudlu, a občas i makarova, bydlím 100m od romské osady

Hotové železářství :D

Mám obecní (vulgo cikánské) bytovky hned za plotem, tudíž jsem také uvažoval jak si je držet trochu od těla. Jelikož nevlastním ZP (a myslím že v našich právních podmínkách se ani moc nevyplatí mít u sebe ostrou zbraň) nakonec padla volba na velkého ostrého psa - má to několik výhod -> beztrestně můžete svou "zbraň" ukazovat, je bez povolení a je to výborný společník domů + pár nevýhod -> "provozní" nároky, neskladnost. A mám odzkoušeno, že se kofoly psa někdy až hystericky bojí :D
Žena si ho taky moc pochvaluje, ale pro jistotu jsem jí v "loveckých" potřebách taky pořídil pepřák (tekutá pepřová střela).
Hej a kdo říkal že já mám ZP vždyť já mám 17 let, jsem držitelem ZP (soutežně z krátkých střelných zbraní) a Makarov nosím jen když jedu na soutež (já to napsal jako ilustraci). Ale to jste mneli videt policajta (mladej ješte mne neznal :D) jak koukal když řekl "Věci si odlož tamhle na stůl" já jsem mu řekl že neco pro sebeobranu nosím ale tohle asi nečekal. Chválabohu táta je polda takže nic jsem z toho neměl a ve mneste je jenom jedna policejní stanice (kde mám cca 25 kamarádů a chodím za ně střílet na střelecké kontroly z MV)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Odpovědět