Obranne zbrane ve Svycarsku - turisticky dovoz

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomas001
Příspěvky: 7
Registrován: 26 čer 2015 15:21

Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od tomas001 » 29 čer 2015 00:17

Chystám se na dovolenou do Švýcarska a sháním detailní a podložené informace týkající se držení a nošení obrannných zbraní a prostředků. Zajímají mě obranné spreje a plynovky, tedy zbraně, které u nás nepodléhají ZP.

O obranných sprejích vím to, že podle poslední novelizace švýcarského zbrojního zákona přibyla výjimka mezi obranné spreje: jsou sice zakázané, netýká se to ale pepřových sprejů, tedy těch, které jsou přinejmenším u nás nejrozšířenější. Může mi to někdo potvrdit? Existuje v tomto směru nějaké další omezení?


Plynovky: slyšel jsem, že není problém s turistickým dovozem plynovky do Švýcarska, podobně jak je tomu s dovozem do Německa. Ovšem, údajně existuje omezení týkající se plynovek vybavených závitem na ústí hlavně pro přišroubování nástavce pro vystřelování světlic. Plynovka vybavená takovým závitem je snad podle švýcarské legislativy už zakázané zařízení. Má k tomu někdo nějaké podrobné informace? Pokud to tak je, jak by to bylo v případě, kdy by si majitel z plynovky tento závit sám odvrtal? Jednalo by se i po neoficiální úpravě o povolené provedení zbraně?

Díky za info.


Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od Ironfist » 22 srp 2015 11:28

Promin, s tou plynovkou v Nemecku jsi si jisty? Docela o tom pochybuju. Je tu zakázáno úplně všechno nože s jen trochu delší čepelí, nunchaky i spreje. Kolegové jeli s basebalkou v autě a mají pěkné zážitky s místní policií. Pomohlo jim trochu jen to, že s ní měli i rukavici a baseballový míč. Navíc jestli cestou do Švýcarska pojedeš přes Německo, máš taky možný problém.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od Piggy » 23 srp 2015 09:13

Vím zcela jistě (dva případy z posledních dvou let), že výsuvný obušek ("teleskop") v autě znamená 400 CHF pokuty, samozřejmě konfiskaci a k tomu záznam na dva roky (=potenciální problém při jiném přestupku, třeba dopravním).
Dokonce je ve Švajcu zakázaný švýcarák Victorinox Rescue Tool (Nůž roku 2006 nebo 2007) v původní verzi - jednoruční, se zubatým ostřím - a vyrábí se soft verze s nehetníkem a hladkým ostřím, což je při nehodě velmi praktické.
A Švýcaři hledají takové věci i aktivně.
BushmanCZ
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2012 07:20

Re: Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od BushmanCZ » 25 srp 2015 15:11

No do Švýcarska jezdím roky a největší problém je cesta přes Německo - tam je zakázáno skoro všechno. Zejména nože, co jdou otevřít jednou rukou a mají delší čepel. Takový nůž se především nesmí nosit, ale neměl by vadit v bagáži, v uzavřeném zavazadle. Někde na foru o nožích to bylo perfektně popsáno.

Jinak ve Švýcarsku si mě nikdy nikdo nevšiml a to mám švýcarák za pasem vždycky. Opět se dá najít perfektní přehled toho, co je povoleno a co už není. Ovšem je všeobecně známo, že zrovna švýcaráky tam nikdo neřeší, to je prostě takový místní tradiční nástroj. Rescue Tool se běžně prodává v turistických destinacích v obchodech se suvenýry, zakázaný rozhodně není. Něco jiného je vykračovat si někde s kudlou za pasem, ale jak říkám, daleko víc se to řeší v Německu.
CZ 75 Compact, Smith & Wesson .38 Special Airweight
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od Piggy » 26 srp 2015 19:09

Nože možná neřeší, o sprejích nic nevím, ale ten obuch mě dost zaskočil. :x
OT: Když jsem koupil v Itálii v r. 1977 (sic!) ten jejich typický vyhazovák (měli jich v krámě asi bambilion druhů a velikostí), zabalil mi ho prodavač do půl hektaru papíru, omotal celým kotoučem lepicí pásky a zapřísahal mě, ať to vybalím až doma, za Železnou oponou.
Kodl_
Příspěvky: 36
Registrován: 17 črc 2015 13:06

Re: Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od Kodl_ » 27 srp 2015 18:41

Nějaké info v kostce je zde.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_polit ... witzerland
https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_legis ... in_Germany
http://www.gunpolicy.org/

Jinak to Německo je problém. Spousta lidí vozí v autě v kastlíku ve dveřích u řidiče teleskop, nebo nějaký pevný nůž, aniž o něm třeba ví, už dávno zapomněl, že ho tam má, němečtí policajti to vědí, že u nás to není zakázané, kdežto u nich ano a při kontrolách se tam s oblibou dívají. Takže pozor na to. Není to levná záležitost.
BushmanCZ
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2012 07:20

Re: Obranné zbraně ve Švýcarsku - turistický dovoz

Příspěvek od BushmanCZ » 28 srp 2015 14:55

CZ 75 Compact, Smith & Wesson .38 Special Airweight
Odpovědět