Obranna zbran ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno

Ideální ráže na skryté nošení pro sebeobranu ?

.22 lr
8
4%
6.35 mm Browning
1
0%
7,65 mm
16
7%
.380 Brownig krátký
14
6%
9mmM
24
11%
9 mm Luger
63
28%
.40 Smith and Wesson
24
11%
.357 SIG
4
2%
.45 ACP
45
20%
10 mm AUTO
3
1%
45 GAP
3
1%
.44magnum
8
4%
.500sw
9
4%
 
Celkem hlasů: 222
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od monccou » 02 lis 2011 14:53

Asot: Tam kde můžu očekávat, můžu-li ho předem vůbec očekávat, značné ohrožení nevezmu si v žádnym případě 7,65mm Br. Tento náboj vychází s požadavků z konce 19. století - ano je to tak, zaveden byl roku 1899 - a už ve 20.letech 20. století byl překonaný a zastaralý.
Lehká ogivální střela s nízkou energií a rychlostí nemá dostatečný zastavující efekt. Jó, když utočníka střelim do palce u nohy a pak nasadim rychlý sprint směrem k neumětelům, pak stačí, ale pro zastavení útočníka namístě nedostačuje.
Dnešní moderní pistole malých rozměrů - Khar, Glock, Rami atd. - jsou v mnohem účinějších rážích při zachování malých rozměrů, jako mají pistole typu PPK ráže 7,65mm Br. Ráže .40S&W, .45ACP, .45GAP, .357Sig jsou mnohonásobně lepší a vejdou se také do malé pistole.

cvicubis: 7,62 x 25 Tokarev je pro obranu hodně nevhodný. Útočníků jeden výstřel prošije pět naráz, ale nezastaví je.


"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od von.raven » 02 lis 2011 17:26

prihodim zas neco do hadky :D
pred asi hodinkou jsem mel v ruce 9x19 naboje s hlinikovou patronou obalenou plastem a strelou z plastu...rikali tomu nesmrtelne, nebo tak nejak... pry to rychle pada dolu, ale tak do 5m do tela srovnatelne s kladivkem, s kladivkem jake vahy nevim, ale do uz nevim kolika m to pry dokazalo provrtat zlate stranky, bohuzel to nema silu natahnout poloautomat a po kazde rane se musi natahovat rucne... co vy na to? takovahle obranna devitka
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Biggles » 02 lis 2011 17:41

Takže když to nepřetáhne, tak je to k čemu???
OK do revolveru možná na plašení kosáků...................
Já nějak nechápu, proč, když se rozhodnu mít šanci na obranu, si budu tuhle šanci uměle snižovat. Zbraň se tahá až když není zbytí........proč tedy v tomto naprosto výjimečném a vypjatém okamžiku snižovat svoje šance na přežití?!
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od cvicubis » 02 lis 2011 18:40

No tak jedině do revolveru jednu, dvě a zbytek vostrejch. Do pistole je to na nic, když to neumí znovu nabít. Otázka je jakej to má skutečnej zastavovací účinek.
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kublajchán » 02 lis 2011 19:16

Asot píše: Ale když půjdeš do Kauflandu na nákup, tak pistoli asi sebou tahat nebudeš a na takovéto skryté a trvalé nošení doporučuji výše uvedené..
Jedná se pouze o můj subjektivní názor, tak mne ho nechte vyslovit
Právě cestou na nákup a zpět bych čekal útok. Uvnitř OC asi ne, ale při nakládání nákupu do auta určitě. Poslední dobou bývá cestování autem dost nebezpečné. Nějakýmu cholerikovi se znelíbí Váš styl a rychlost jízdy nebo podle něj on má mít přednost a je malér na světě.
Co se týče těch nesmrtících nábojů, je to podle mě nesmysl. Za nějakou dobu ten plast ztvrdne a už nebude nesmrtící.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 02 lis 2011 20:19

Nejsem teda zadnej vystudovanej psycholog (ani bych nechtel bejt radsi), ale tak trochu v Asotove pristupu vidim prachobycejnej strach ze zbrani. Ano, neni to preklep nebo nic podobnyho. Je neuveritelny, ze i nektery majitele zbrani ten strach maji, ale asi to tak bude.

Je to krasne videt na vete:
Asot píše:Ale když půjdeš do Kauflandu na nákup, tak pistoli asi sebou tahat nebudeš
a taky na uz driv citovanym:
Asot píše:Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí..
Z tohohle pro me plyne, ze zbran je pro Asota neco neobvyklyho, mozna dokonce zlyho - a taha se to podle nej jen kdyz je to opravdu uz nutny, teda v pripade, ze jdu do situace velkyho ohrozeni. V podstate je to pro nej takovy mensi zlo mit tu zbran. Kdyz ale jde normalne ven (treba do toho Kaufu), tak ji samozrejme nebere, protoze to je prece potencialni riziko pro okoli :lol: Tak me napada, ze to neni mozna strach ze zbrane ale strach z vlastni (ne)kompetence zbran nosit.

Ja uz mel zbran v Kauflandu milionkrat a jeste za mnou nezustala jedina mrtvola. Na tomhle pristupu je krasne videt, kdo to bere jako beznej nastroj (podobnej jako mobil, klice a tak), kterej se pouziva proste kdyz je potreba a jinak se to neresi - a kdo to naopak bere jako neco vyjimecnyho, zlyho nebo nebezpecnyho, co se bohuzel musi brat s sebou, jen kdyz neni zbyti.

Pak ale at se pan Asot nedivi, az ho uboda pred Kaufem banda zlodeju, kterejm se libi jeho plna nakupni taska...

Obrázek
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 02 lis 2011 20:33

Tady je zase hezkých pohádek. :D
Nejradši mám vždycky ty o KGB a Mosadu. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od von.raven » 03 lis 2011 05:43

Ještě se vrátím k těm nesmrtelným... jsem právě tak před asi 14dny na 100m střelnici našel hromadky těch hlinikových patron a to různě po ploše střeliště, tak mi přijde dost divné, že by někdo s tak obraným bazmekem utíkal směr terč a průběžně pálil...dyť to je vyloženě útok... tak jsem se ptal proč tam je kopa devítkových patron po zemi všude možně a řekli mi, že tam cvičí policie a jednou tam byli na střelišti vedle a práskalo to dost rychle, tak teď nevím jestli bouchali normálníma, páč na cvičení rozhodně vyjdou levněji jak ty plasťáky, nebo tam někdo čumí u terče (jako že se hlasy od terčů ozývaly dost rychle po ustání střelby) jak se třeba kryjou při běhu a oni valí právě plastem aby trenera nesejmuli, pak se mi ale nezdálo podle frekvence střel že by to zas nenatáhlo .... a ještě je tu druhá možnost...ten plasťák nedostřelí, tak s tím někdo šel k terčí tak blízko, až to dolítlo a průběžně zkůšal, na to tam toho ale bylo nějak moc :D pořád ale přemýšlím nad tou policií a těma hlasama u terčů brzo po střelbě. Hlavu jsem tam fakt nestrčil abych to tehdy zjistil :D a střelci rozhodně až k terčům nedošli při palbě, aspoň podle zvuků
..........
Jinak teda přínosnější pro tohle téma asi bude, když nebudem teoretizovat, ale napíšem co konkrétně nosíme a proč. Takže pokud nesu tak mam 75 D Compact, protože je relativně malý a ve slušné ráži, kdybych měl ale nosit každý den, bral bych něco menšího jako walther ppk nebo cz 83 z důvodu rozměru
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Asot » 03 lis 2011 07:32

Self-Def-Enthusiast: Tak to zase není, hlavně nejsem paranoik s představou, že všude číhá nebezpečí. Také chci říci, že mi přijde 9mm Luger jako předimenzovaná ráže. Malorážkou tě okamžitě vyřadím z boje a 7.65 zastřelím na fleku. Proč si stále myslíte, že to tak není, už jste to zkoušeli ? To je podle vás 223 Rem. používaný armádou USA neúčinný a co 7.62 z 58 ?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Biggles » 03 lis 2011 08:10

von.raven: Ty patrony byly skutečně od "plastové" munice? Jestli to spíš nebyly pozinkovaný nábojnice od MFS............tuhle jsem jich potkal "hromady" na Haldě............
A teze, že po sobě instruktor nechá střílet...................
Asot: Jseš si skutečně jistej, že malorážkou okamžitě protivníka vyřadíš? Projdi si např. "Marshallův index" či další údaje než se zapojíš do diskuze............opětovně doporučuji více se informovat než "myslet"............
Diskuze o vojenských rážích vz.43 nebo 5.56NATo je mimo rámec této diskuze...........
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 08:47

Asot: No dobra, kdyz nejsi paranoik, nebud. Nikdo te nenuti videt nebezpeci vsude. Jen mi ale odpovez na jednu otazku: Kdyz jdu jenom ven do toho Kauflandu, ublizi mi nejak fakt, ze mam u sebe treba i zbytecne zbran?

Pokud je odpoved ne, pak nechapu tvoje reci o tom, ze nosit venku zbran jen tak je nebezpecny a kdesi cosi. Pokud je odpoved ano, pak by me zajimalo jak mi to teda ublizi?

Fakt je totiz, Asote, takovej, ze pouhopouhy neseni zbrane neznamena vubec nic. Zbran je pod naprostou kontrolou svojeho opravnenyho drzitele/nositele a sama nevyskoci a nikoho nezastreli. Kdyz tedy mam zbran a nedostanu se do zadnyho vyhrocenyho konfliktu, tak je uplne jedno, jestli ji mam nebo nemam. Tak jako tak se nikdo ani nedozvi, ze jsem ji s sebou mel. Pokud se ovsem nahodou do takovyho konfliktu dostanu, tak zaplatpanbuh, ze ji s sebou taham.

Rekneme, ze pravdepodobnost mojeho napadeni ve dne ve meste je asi tak 1%. No jo jenze prumernej clovek, kterej umre v 70 letech, zije skoro 26 000 dnu. Z toho jde treba 20 000x ven pres den a tak 20 000x riskuje tu 1% sanci, ze bude napaden. Vazne si myslis, ze je to tak desne nemozny, ze se dostanes do pruseru? Ja ne. A pokud pro svoji obranu musim udelat jen to, ze u sebe budu nosit kilo zeleza navic, tak to beru vsema deseti.

Biggles: Ja teda nevim jak Ty ale ja bych zas ten Marshalluv index nebral jako takovou bernou minci. Jistou vypovidaci hodnotu to ma ale podle me jde do hry daleko vic faktoru nez jen raze - a ta raze neni zdaleka ten nejdulezitejsi faktor. Clovek musi v prvni rade zbran vubec mit, musi ji vubec stacit vytahnout a musi stacit vystrelit. Pak se musi trefit do spravnejch mist a teprve pak prichazi ke slovu raze a konstrukce strely. Rek bych, ze clovek si ma vybrat tu nejvetsi moznou razi, se kterou je schopnej v pohodli strilet, aby mu necinily (kuli prehnanymu zpetnymu razu) problemy dvojstrely nebo obecne rychla strelba. Spolehat jen na zdrcujici ucinek prvni rany neni bezpecna volba. Ta Asotova malorazka se ale z boje vyrazuje sama, protoze sice se s ni da pohodlne strilet ale pistole v tydle razi nejsou nejspolehlivejsi a hlavne snad uplne kazdej dokaze zvladat bez problemu razy razi 9x17 nebo 7,65x17, takze neni duvod nosit .22LR, kdyz muzu sahnout po tej vetsi.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od monccou » 03 lis 2011 08:51

Asot: Jeden tvrdil, že se .22LR dá zastřelit slon.
Ty si tak trochu pleteš obranu s atentátem. Když budu chtít někoho oddělat nepotřebuju na to ani pistoli. To mi stačí lopata. Jsou desítky doložených případů, kdy do útočníka vystříleli celý zásobník 9mm Luger a stejně ho to neskolilo. Ano ve většině případů byl útočník pod vlivem drog. Jenže v současnosti nepřepadává lidi Rumcajs s Mankou, ale právě feťáci apod. Chci vidět, jak budeš obhajovat přiměřenou obranu tím, že jsi do něho vysypal 10ran protože máš .22ku.
Když střelim .22LR někoho do hlavy, tak pravda je vyřazen z boje, ale ve stresové situaci kdy na mě zaútočí grázl, tak budu rád, když se dokážu trefit jakoukoli ráží někam do vitální zóny. Jo i grázl střelenej .22 jednou padne, ale než padne rozpáře ti břicho kudlou. Třeba ti křivdim a máš ocelové nervy, že Bill Hickok by ti mohl závidět, ale 99,9% lidí je nemá a jen dělaj haury než se do takové situace dostanou.
Ano .223 Rem. je náboj účiný, ale nastuduj si něco o kostrukci střeliva a pak s ním operuj. Krásně si protiřečíš a je vidět, že nevíš o čem mluvíš. Tvrdíš jak 9mm Luger je předimenzovaný náboj a pak se začneš ohánět .223 Remington. Střela .223 Rem., diametrálně odlišná od .22LR, má 4x vyšší úsťovou rychlost a 10x větší energii než střela .22LR! Oproti 9mm Luger má 3x vyšší rycholst i energii. Střela .223 Rem. je konstruovaná jako nestabilní, tak aby při zásahu začala rotovat kolem své příčné osy. V tom je účinost tohoto náboje vůči živé síle.

Co se týče různých plastových a gumových střel, tak podle mě to je jen taková úlitba svědomí. Tomu, že útočník bude od toho mít jen bolavou modřinu nevěřim ani za mák. Kdo někdy hrál squash a dostal míčkem, ví jak to bolí a jakou hnusnou ránu to udělá na špeku. Gumový či plastový projektil ze střelné zbraně, je měnšího průměru trvdší, rychlejší s větší energií a tím pádem má mnohem větší průřezové zatížení. :?
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 08:55

Chlapi, chlapi, opatrně s tou statistikou. :lol:
Kdyby byla pravděpodobnost napadení 1% a ty šel ven 20 000 krát, tak tě museli 200x přepadnout... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od mari » 03 lis 2011 08:55

Asot: Vytahni doma z chlivku prase ktery ma 70 kilo, jako prumernej clovek a strel ho kratkou malorazkou nekam na telo jako pri obranny strelbe. Vyse.e pred tebou hromadku a zaleze do chlivka zpatky zrat cos mu dal rano. Najdes ho tam mozna druhy rano natazeny, podle toho kam jsi ho trefil. Nesmis jej samozrejme trefit dobre na hlavu, to s nim zamava, ale jestli budes moc pri obrane vybirat spankovou oblast, nebo oblast korene nosu to si nejsem jistej.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Biggles » 03 lis 2011 09:00

2 S-D-E: Já netvrdím, že index má všeobjímající pravdu, ale je dobrým vodítkem, stejně jako RSP, TKO, atd. Je tedy zbytečné zkoušet vyzkoušené a místo toho je lepší si vybrat z ověřených ráží tu "nejsilnější" použitelnou..........a taky s ní trénovat, protože dělo s kterým netrefím stodolu je mi taknějak k ničemu :wink:
Zamčeno