obrana - teleskopicke obusky

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 10 kvě 2007 21:35

no on také ten vetší je vhodnější kvůli většímu dosahu a možost udržet si větší vzdálensti, při boji obuškem proti noži bych si rač vzal tu 26tku než 16" ona se delší může vždy hodit, ale zas kdo by se tím normálně tahal že, já mám 21" a jsem spokojený hold jsem zvolil kompromis.....

k tomu mlácení do čela je to celem nesmysl a Václav si trocha protiřečí jednou píše jak se špatně trefuje útočník a pak napíš že je vhodné útočit na čelo a že mu hrozí jen nějaká boule možná otřes mozku :roll: copak se asi stane když se člověk do toho čela netrefí, zakloní hlavu, instinktivně se bude snažit uhnout hlavou a ejhle místo čela to už nebude to nejtvrdší místo na hlavě a pak z toho nebude boule, navíc i to praštění do čela může mít fatílní následky než popisované vlastně se mu nic nestane., to možná když praští to dítě......



Jinak ten váleček do ruky eventuelně i s hroty je také kubotan :wink:


norton
Příspěvky: 19
Registrován: 03 zář 2006 15:38

Příspěvek od norton » 11 kvě 2007 00:32

Řeknu vám upřimně,jestli na mě půjde někdo s nožem,tak mi bude srdečně jedno co mu přerazím,nebo kde mu udělám bouli.Pochybuju že on se bude taky rozhodovat jestli mě píchne do ledvin nebo do ramene aby mi moc neublížil.
Václav
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2006 14:07
Bydliště: Praha 9

To Lugerman:

Příspěvek od Václav » 11 kvě 2007 11:11

Pokud to podáš takhle tak s tebou musím souhlasit :) . Osobně mám tu zkušenost že pokud někomu přerazíš kost tak je už policajtům víceméně jedno kde to je jestli ruka nebo hlava, zavařej ti skoro stejně :( . Možná jsem to nevysvětlil správnýmu slovy. Většinou když přijde na věc tak se snažím útočníka klepnout aspoň jednou přes kebuli a pak už je většinou klidnější a můžu mu nasadit nějakou páku, nebo ho chytnout za prdel a vynýst ven :D . Ono je to docela problém se dobře trefit a ještě k tomu jak tu nekdo ve fóru psal, že se musí pořádně rozmachovat celym tělem tak to asi myslel jako srandu :roll: , ale jak dobře vím ze zkušenosti z boxu, všechno jsou to přímé a krátké rány a ranu s rozmachem mohu dát až na záver po předchozím zpracování, pokud chci aby sebou už necukal, jinak hrozí, že než se rozmáchnu tak sám nějakou koupím a jelikož nejsem masochista tak se snažím neinkasovat. Taky mě po pravdě nenapadá co tím lze získat, neboť teleskp. obuch je lehká tyčka, není to obouruční gotický meč a jestli dám krátkou, přímou ránu od těla tak je to skoro stejné jako když ji dám celým tělem s rozmachem s výše uvedeným rizikem, účelem přeci není někoho roztlouct na kaši, jenom takříkajíc se s ním agresivním vyjednáváním dohodnout. :wink: :twisted:
S pozdravem Václav.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 12 kvě 2007 00:01

2václav
asi nás tu bude většina co bereme tyhle prostředky v rámci sebeobrany né jako ty v rámci výkonu povolání, takže nás zajímá to se úspěšně ubránit, né se snažit útočníkovi nic moc neudělat, ono to stejně nejde když chce býti člověk úspěšný....ty to musíš brát v práci jinak. každopádně problémy v našem kocoukrově budou většinou vždy ať se stane co se stane :?

Jinak ty to totiž bereš z jiného pohledu než my, ty abys mohl někoho kdo nehodlá spolupracovat, je agresivní útočí atd... dostat do páky, do nějaké submisivní polohy a pak ho chytl a vynesl za tu prdel potřebuješ navolnit atpod. a na to klepnutí je ideální, ale zas si nemůžeš dovolit ho fest majznout po hlavě....

Rozmachování celým tělem je samo blbost, sám obránce by se tak vystavolal nebzpečí útoku, odzbrojení atd.... kdo trénuje, zajímá se o to tak ví kdo ne měl by zkusit.....
BiSon
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2006 10:03

Příspěvek od BiSon » 14 kvě 2007 10:02

To o rane vedene celym telem jsem psal ja, ale koukam, ze jsem nebyl pochopen :-(
Nejde o to, ze se naprahnu a dam ranu, to umi kazdej. Ten pohyb bych zhruba pripodobnil treba k boxerskymu haku - vedenej celym telem, ale bez naprahu. Proste rana, do ktere se zapojily i jiny svalovy skupiny nez rameno a tricepsy. O naprahovani ani slovo, idealne je to bez signalu a naprahovani. Snad jsem tedka pochopitelnejsi :-)
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 14 kvě 2007 17:01

Samozřejmě, je to jasné. Úder prostě nevychází z ruky, ale z boků, kde je centrum síly. Pak má mnohem větší sílu a razanci. Kdo kdy dělal nějaký bojový sport to musí znát. Je to základ učení.
Si vis pacem, para bellum.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 14 kvě 2007 19:37

NO teď už jo :wink:
Puntana

Příspěvek od Puntana » 26 led 2009 13:52

Zajímavá možnost se s teleskop něco praktického přiučit
Obrázek
amok123

obusek a plynovka

Příspěvek od amok123 » 27 bře 2009 13:24

ja mam obusek - treba kdyz jedes do hospody a peprák, mam i plynovku - pres den, spise na psy - funguje to, tam mne nik nemusi presvedcovat, tze to nefunguje, protoze vim, ze to funguje az moc dobre :) problem je v tom, ze plynovku bych pouzil v prpadech, kdy bych nerad pouzil ostrou - treba te napadne nejaky bezdomovec, nasolis mu dve do tvare a myslim, ze to ucinkovat bude, i kdyz polemiky kolem toho budou vzdy, na rozdil od jinych majiteli zbrani a drzitelu ZP nezatracuji plynovky, maji sve misto a opodstatneni i nevyhody zrovna tak , jako ostra, spise se smeju, kdyz se probiraji raze a zastavujici ucinky a pomalu bych musel nosit zbran s 20 naboji a aspon takovou, ktera prostreli po delce dve auta za sebou, nesmysl, ...

mam ale i ostrou a tu nosim v pripadech, kdyz ocekavam potencialni "problem" - treba v noci se vracim domu a ceka mne dlouha cesta pres park

u obusku jde opravdu o moment prekvapeni, kamos ho jednou pouzil, kdyz ho napadli "spoluobcane" s nozem - uspesne ho vyuzil

a nemusis ho ani vysouvat, staci se zacat branit tou ruckou - zkus na tvar a uvidis, co to udela :) - mne par tahu s obuskem ukazoval kamos - prof. vojak, je to dobra pomucka sebeobrany
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 12 kvě 2009 10:53

Teleskop: IMHO: na skutečnou sebeobranu nebrat.
Skutečně odhodlaného s kudlou a pod. nezastavíte - dostane se vám až na tělo, nejvýše s přeraženou krycí rukou nebo otřesený se zlomenou nějakou kostí (pokud nevykryje), pak už nemáte šanci zabránit mu aby vám dal (aspoň jednu) (smrtelnou) ránu. A nemusí to být ani svalnaté hovado - cvičený zabiják nebo onen známý pražský městský policista, co v záchvatu opileckého ukřivdění že se od něho nechce nechat šikanovat, zakuchnul chlapa, který měl teleskopy měl hned 2 (a i s nimi cvičil) a kterému by měli napsat na hrob: "další bojov(n)ý umělec, oběť falešné iluze bezpečí". Stačí i útočník velikosti: anorektická 45kg zhrzená nájemná milenka v záchvatu křivdy kdy bouchnou saze a bolest a zlomeniny pár sekund nevnímá - nezastavíte ji, ďobne.


Jinak je teleskop výborný komunikační pomocník - umí překládat i do Rómštiny či Ukrajinštiny. Útočník ale nesmí být moc odhodlaný - nejlépe mu porozumí zlodějíčci, kteří vlastně stále zvažují útok/útěk, kdy nástup útoku je stupňovaný a rel. pomalý. Zpočátku se třeba jen jakoby náhodou opřou o váš nákupní vozík, který u auta vykládáte. Pak stačí jen povysunutým teleskopem lehce klepnout přes záprstní kůstky či silněji do lokte ruky-šmátralky, která má zájem o váš nákup na parkovišti před hypermarketem se slovy "Jedeš, neřáde!?". Kdyby na násilí trval, jsem připraven mlátit už naplno křížem přes vystrčená chapadla - tj. tyčí kolmo přes předloktí (případně přes holeň přední nohy, kdyby to neuměl - mám teleskop obouruční délky) s cílem přerazit kost. Třeba to pomůže, zatím toho nebylo zapotřebí. Jako u střelby: odkládat devastace až bude vážně něco hrozit, pak ale bez soucitů odvracet devastacemi - i zde lépe být špatně obžalovaný, nežli dobře zmlácený.



Prima je taky na psy - tedy ne proti opravdu ostře útočícímu. Spíš proti psímu pubescentovi nebo zle socializovanému, který si vás drze bez respektu zkouší testovat, prozkoumávat. Ani není nutné ho hned mlátit, stačí vysunutým lehce kamarádsky varovně klepnout, zklidní ho to. Zvlášť takoví ti důchodcovští vořeši a jezevčíci - co by jinak po ruce chňapli, teleskop jim zoubky urží na distanc. Taky majitel se začne víc snažit si čokla odvolat. Zvláště jelikož je v našem městě povinné vodítko i náhubek, který má tak možná 1 pes ze 40 volných.


Vozím teleskop v autě - super se vejde vedle dveří podél sedačky (tj. nabídne se před vystoupením). Prima na něm taky je, že nikoho neuráží. Třeba tonfa by asi byla už moc násilnická. To už radši mont-páku. Nebo Japonskou školu boje, tj.: hever z Mazdy.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 28 kvě 2009 22:02

Taky jsem premyslel o obusku do auta. Ale vcera jsem poprve otevrel kufr,a zjistil jsem,ze se tam krome rezervy a dalsich predepsanych pytlovin nachazi 2 dubove vychazkove hole,nahore zahnute,a jedna duralova :-)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 28 kvě 2009 22:37

tak já vozím v autě tonfu... Sice ji neumím používat a doufám, že nebudu muset ale říkám si, že asi lepší než holý ruce...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 kvě 2009 22:47

2 Vlkodlakus

Když jí chytneš jako obuch, tak jako obuch. Když jí chytneš za ,,grip" tak jako bruce lééé obloukem a nebo jako boxer.

Nějak takhle:


Mimochodem, pár lidí si v autě velice pochvalovalo Baseballovou pálku.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 29 kvě 2009 02:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 28 kvě 2009 23:56

to kayakero :
neviem ci som pochopil spravne, ale myslim ze si narazal na to, ze zuriveho utocnika v afekte tazko zastavis...

ja hovorim ze zastavis! a rozhodne skor ako vyrovnaneho pripraveneho sustredeneho cloveka odhodlaneho bojovat, alebo napadnut ta.
pokial nad sebou zacnes stracat kontrolu, pokial prestanes pri boji pouzivat rozum a sklznes do bestialneho sialenstva, tvoje vyhliadky na uspech sa rapidne znizia...tak je to v boji, v sporte, na ulici...

samozrejme ten, co sa branit nevie, tomu je jedno aky utocnik a v akom psychickom stave ho napadne.

sila, chut vitazit a prezit, pochadza predovsetkym z hlavy. treba ostat v klude, pokial je to mozne vyhodnotit situaciu, aby si obisiel co najlepsie, zhodnotit svoje sance...a s chladnou hlavou bojovat...a samozrejme, za ziadnych okolnosti neukazat strach a slabosti
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 29 kvě 2009 06:49

Ale zapomnel jsem napsat,ze teleskop povazuju za velice ucinnou zbran. Skladnejsi nez tonfa,ne tak smrtelny jako nuz,jednoduchy k pouziti. Nedavno jsem u nas na strelnici videl predvadecku boje s nozem,a i kdyz cvakam motylkem nejakych 15 let,tak uz ho asi nebudu nosit. Ti lidi nebojovali,oni vylozene kuchali. Nejaky jejich vudce pak mel proslov o sebeobrane amateru a teleskopu se venoval trochu dele. Taky jsem myslel jako kayakero,ze je obuch urceny na prasknuti do klicni kosti zprava,zleva a do hlavy,ale ten chlapik tam predvadel spoustu moznosti paceni,skrceni,bloku,krytu,zajimave. Mozna nekde v mobilu vyhrabu video,kdyztak to sem hodim.
Jinak,klepat spoluobcana slozenym teleskopem pres prsty,to povazuju za drazdeni hada bosou nohou. Bydlel jsem 20 let v tesne blizkosti takoveho maleho ghetta v tesne blizkosti samosky,ktera mela jako vetsina obchodu jen jeden vychod.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět