obrana - teleskopicke obusky

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 11:12

Tak jeste jednou... plynovku na sebeobranu nekupuj. Pokud chces nosit neco nesmrticiho, kup si obusek nebo peprak.

Pokud chces nosit neco co vypada jako pistole nebo revolver... dbej na to aby to strilelo koule.. a ne plyn. Cili jinymi slovy plynovka je dle meho skromneho nazoru uplne nanic. Prilis velke riziko, ze se obrana obrati vuci tobe. At uz vitr, nebo kulka toho druheho.


atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 11:27

Andy píše:... dbej na to aby to strilelo koule.. a ne plyn.
To znamena ze si mam radeji poridit flobertku?
Je mi jasne ze ty jako majitel ZP nemas s ostrou problem, ale ja ZP nemam a nemam o nej v soucasne dobe zajem, navic bych nemel ani na ostrou zbran penize. Obusek si nejspis poridim do mesta, ale jeste bych rad neco na chatu, pro klidnejsi spani popr na ryby pro klidnejsi lov.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 11:34

atc píše:
Andy píše:... dbej na to aby to strilelo koule.. a ne plyn.
To znamena ze si mam radeji poridit flobertku?
Je mi jasne ze ty jako majitel ZP nemas s ostrou problem, ale ja ZP nemam a nemam o nej v soucasne dobe zajem, navic bych nemel ani na ostrou zbran penize. Obusek si nejspis poridim do mesta, ale jeste bych rad neco na chatu, pro klidnejsi spani popr na ryby pro klidnejsi lov.
Ja rikal koule... ne kulicky. Cili flobertka je jeste horsi varianta nezli plynovka. Na sebeobranu si kup ten peprak. Je skladnejsi a udela ti lepsi sluzbu nez atrapa zbrane co plive plyn.

Az se jednou rozhoupas... udelej si normalne ZP a kup na noseni neco privetiveho. Pak zase napis.
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 11:40

Ja jsem rozhoupanej, ale kazdej mame nejaky omezeni, a ja mam v tomto pripade omezeni, ze si v soucasnosti ZP proste udelat nemuzu. Pripada mi, ze si hrajes na neco/nekoho nedotknutelneho. Tak mas zbrojak, no a co, to neznamena ze si neco vic.

Jsem rad za to ze jsi pridal svuj nazor, ale mohl bys ho proklamovat mirneji.

Atrapa co plive plyn, ale i ta atrapa muze v urcitych pripadech zachranit.

Je mi jasne ze si nadale budes hajit svuj nazor na tu atrapu, ale zkus na to pohlednout z druhe strany - od lidi co ZP nemaji.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 bře 2006 12:41

to atc : rozměr obušku určitě je dostatečný - ještě jsem ho sice nepoužil, ale užití jsme cvičili. A k té plynovce: tak to bych zcela vyloučil, dal bych přednost raději plynu ve sprayi . Většina plynovek má totiž vzhled " dospělé" zbraně a mohlo by se stát, že by protivník použil skutečné střelné zbraně. Četl jsme kdysi o tzv. legraci, kdy nějací hoši namířili v lese plynovku na rekreačního běžce a ten nebyl žádné béčko a okamžitě tasil zpod bundy pistoli a funmakera dvojstřelem zastřelil. Já bych plynovku do ruky nebral. D.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 13:03

Rekreační běžec v lese s pistolí... :lol:
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 13:22

dydla: tak to byli dva blbci kteri zachazeli se zbrani byt jen plynovou tak jak se nema, ja nemam v planu prepadat houbare v lese :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 13:39

atc píše: 1. Ja jsem rozhoupanej, ale kazdej mame nejaky omezeni, a ja mam v tomto pripade omezeni, ze si v soucasnosti ZP proste udelat nemuzu.

2. Pripada mi, ze si hrajes na neco/nekoho nedotknutelneho. Tak mas zbrojak, no a co, to neznamena ze si neco vic.
Jsem rad za to ze jsi pridal svuj nazor, ale mohl bys ho proklamovat mirneji.

3. Atrapa co plive plyn, ale i ta atrapa muze v urcitych pripadech zachranit.

4. Je mi jasne ze si nadale budes hajit svuj nazor na tu atrapu, ale zkus na to pohlednout z druhe strany - od lidi co ZP nemaji.
ad 1) Jasne, takze pokud je ti mene nez 21let nebo jsi cerstve po vykonu trestu... tak si musis na ZP hold pockat. To se neda nic delat.

ad 2) Nerad mi jak mam psat sve prizpevky. Prisel jsi do uzavrene spolecnosti a budes hned vykladat o tom jak ma kdo psat?? To je jako kdyz bych prisel k vam do rodiny na obed a zacal radit kdo si ma vzit jakej rizek.

ad 3) Pokud v tom mas jasno, nema smysl o nicem debatovat. Ja myslel, ze chces slyset nazor lidi, co by mohli mit nejakou dobrou radu. Tohle forum neni chat. Lide sem chodi pro radu ci porovnat sve zkusenosti s ostatnimi. Ne si jen "zaplkat".

ad 4) A ja jsem se asi narodil rovnou s "kverem u boku" ne? Kdyz vis co chces, tak nepis na forum o radu. Me to zvlastni poteseni nedela ti tady neco smolit.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 01 bře 2006 14:27

Budu mluvit ze strany lidí co ZP a ZL mají. Zbraně jsou pro mne věc naprosto přirozená protože jak zacházení tak obchodování s nimi je jeden ze zdrojů mé obživy. Nemyslím si, že můj názor na plynovky je tímto ovlivněn tak, že bych nebyl schopen objektivně tuto věc posoudit. Naopak. Ale je to můj subjektivní názor.
Nezajímá mě důvod proč nemůžeš mít ZP. Je potřeba si udělat nějakou představu o tom kdy vlastně plynovku chci použít (a ne jen plynovku).
Modelová situace:
Jdeš s přítelkyní a začnou vás otravovat výrostci. Nebo jdeš sám a utočník (útočníci) a chtěji po tobě peníze.
V obou případech se cítíš ohrožen na zdraví či životě (nejsem právník a nechci tu nastartovat debatu o tom co je a co není nutná obrana), tudíž se podle toho chováš. Vycházejme z toho, že situace je v prvním případě, tak vážná, že tě to opravňuje se bránit palnou zbraní. V druhém případě nemáš 100kč volně v kapse, aby jsi je útočníkům dal s tím, že víc nemáš a odejít. Takže hrozí fyzické napadení. Tudíž opět stejná situace.
V případě palné zbraně, je to o tom jestli jsi psychycky tak silný, že ji použiješ a nedáš útočníkům další šanci a budeš si vědom toho, že ač v právu (subjektivní tvůj názor) se ti může stát, že tě zavřou, protože soudce tam v té uličce nebyl a nebál se o svůj život, tak jako ty.
V připadě plynovky co? Vytáhneš věc, která vypadá jako střelná zbraň, vystřelíš a nikomu se celkem nic nestane. Jasně, útočníci mohou utéct, ale pokud ne, tak jsi jim dal super příležitost tě bez milosti popravit. Prostě se budou hájit tím, že jsi na ně vytáhl a použil střelnou zbraň (oni to přeci nepoznají) a tak se bránili. A celý incident jsi špatně pochopil protože ti vlastně nechtěli ublížit, ale jen si dělali legraci.
Já bych nikdy na nikoho nevytáhl zbraň bez toho úmyslu, že ji nepoužiji. Tasím a střílím a doufám, že někdo z té bandy nebude rychlejší. Nebo na to prdím a dám jim mobil a uteču. Musím zvážit co mi za co stojí.
Definitivně kombinace pepřový spray a obušek je ideální volba, jak zůstat na svobodě a nenechat se ztlouct.
Vše ostatní je zbytečný risk. Drtivá většina ameterských držitelů ZP buď zbraň vůbec nepoužije nebo si vůbec neuvědomí následky použití.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 bře 2006 15:20

To Kubajzz: je vidět, že jsi asi nikdy neběhal , protože největším nepřítelem běžců jsou psi a tak mnoho tzv. rekreačních běžců vlastnících ZP běhá ozbrojeno .D .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 16:34

No, něco jsem se už naběhal, ale že by někdo rekreačně běhal s pistolí za pasem, tak to jsem ještě neslyšel. Netušil jsem, že je to běžná věc a " mnoho tzv. rekreačních běžců vlastnících ZP běhá ozbrojeno". :lol:

Co je na to běhání lepší? Za pasem nebo podpažní pouzdro? :wink:

Řekl bych podpažní pouzdro, za gumou v teplákách by devítka špatně držela. :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 17:15

Nejak jsme se vsichni odklonili od puvodniho tematu. Cili vratme se k nemu.

Kubajz si bude s Dydlou povidat o behani bud v jinem threadu nebo SZ :-)
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 01 bře 2006 19:54

Jedna věc Shiva ti radi velice dobře ja se venuji již nekolik let boxu a podobnym vecem,chodim pomahat kamaradum do kasin na disco apod.Ze sve vlastni zkušenosti řeknu tolik dobře miřena pěsti je super ale rana obuškem neuzemni jen protivnika ale i ostatni přihližejici,protože at s nim bouchneš kam koli noha, ruka, koleno je jedno BOLI to vice než pěsti.Po koupi obošku jsem začal chodit na španělskou školu boje nožem kde je i obušek a když se ho naučiš trochu ovladat uvydiš sam.NIKDY TIM NIKOHO NEBIJ DO HLAVY :!: :!:
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 20:29

tombr.a: tvou radu si beru k srdci, ale prci jen - na spanelskou skolu nechodim a urcite vam tam rikali proc do hlavy ne. Plne ti davam za pravdu a nechci o tom debatovat, jen bych chtel znat pravy duvod proc do hlavy ne.
Charlie
Příspěvky: 6
Registrován: 23 říj 2005 17:33

obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Charlie » 01 bře 2006 20:41

Na http://www.obrana.cz/ nabízejí Výcvikové DVD "Teleskopický obušek v praxi" od autora Pavla Černého (autora knihy "Manuál obrané střelby"). Při koupi nového kaleného obušku jej prodávají za 80,- Kč, jinak za 180,- Kč.
Naposledy upravil(a) Charlie dne 02 bře 2006 07:10, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět