obrana - teleskopicke obusky

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Red arrows » 16 zář 2012 22:42

Beaver píše:V tomto ohledu není nad katanu :twisted:
telekopickou :D


Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Beaver » 16 zář 2012 22:50

Tak s tím už bude trochu problém :lol:
Alfa 641
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Red arrows » 16 zář 2012 22:57

Tak stačí snad flexa,autogen a pár pantů ke králikárně, ne?
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Beran » 06 říj 2012 10:53

Beaver píše:V tomto ohledu není nad katanu :twisted:
S katanou nebo spíše iaito s minimální tsuba sem chodil řadu let po Brně a kolikrát si jej beru radši než pistol.
Přece jen to má silnej psichologickej efekt a pokud člověk není opravdu s teleskopem hodně dobrej, tak proti tomuto prakticky nemá šanci.
Bohužel už sem ji musel v Brně 2x povysunout a naštěstí to stačilo.
Oproti teleskopu je značně rychlejší a má větší dosah.
Navíc se dá použít i na velice krátkou vrdálenost jako řezný nástroj, což u teleskopu nejde, tam se dá jen páčit a bodat.
Aby to nebylo OT:
S teleskopem se musí opavdu trénovat, takže pokud si to někdo koupí a myslí si že teť se ubrání, tak je na nejlepší cestě dostat vlastním nářadíčkem od útočníka.
Nejlepší obrana je totiš jít přímo na tělo a tím pádem se dostáváme k otázce délek...
je úplně jedno jestli je totiž o něco delší, protože stejně používáš k úderům jen kovovou kuli na konci, tak jako u katany a podle toho vedeš seky/údery. Kratší je tudíž lepší na stísněné prostory a účinější pokud to útočník s tebou myslí vážně.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Red arrows » 06 říj 2012 17:50

No já jsem teleskop chvíli tahal, ale zjistil jsem že je těžkej.tahal jsem nůž-ale rvát se někde s nožem? Tahal jsem slzák-ale moc mu nevěřim.Tak radši dávám bacha kam chodim a když není zbytí tak se tahám s pistolí :D ale fakt bych jí nechtěl užít :( Ono to už máš nastejno-když užiješ tu katanu nebo pistoli, už je to na chirirgii nebo spíš Krchov a umim si představit ten kolotoč co by vypukl(doufám že budu mít v base internet :D )
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Beran » 06 říj 2012 19:12

pokud bys nevedl seky na vitální místa, tak je to jiná a dá se to ukecat, protože je pak evidentní úmysl nezabít.
Navíc tím nepoškozuješ a nedáváš páku na naši komunitu ohledně pacifistických láskorádů, kteří sou u moci a neznají realitu, protože se do většiny problémových míst podívají maximálne přez okno svého zabezpečeného vozu a to jen díky oficiální návštěvě...
Jinýmy slovy pokud budeš vést seky na kote (zápěstí) tak jej neohrozíš na životě a to že bude mít poškození šlach a nebude už nejspíš schopen používat ruce k práci nemusíš řešit. Romové stejně nepracují a ti co ano, tak z velké části neůtočí... takže ta invalidita bude konečně pravdivá a né jen na papíře.
Živit toho drbana bude stát tak jako předtím.
Další věc je že tasení do funkční polohy je podstatně rychlejší než u střelné/palné zbraně a na krátkou vzdálenost což se většina těchto situací odehrává je to ideální zbraň. Pokud si totiš rychlej, tak stačí povysunout a to že má najednou drban pěst na 2 půlky a nebo přeseklá zápěstí je dílem mžiku - stejná technika jako při blokaci hanbo a nebo teleskopem...
nicméně teleskop si chci také zase pořídit pro jeho skladnost
30-06 Springfield
Příspěvky: 13
Registrován: 07 zář 2012 12:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od 30-06 Springfield » 06 říj 2012 22:13

Chtěl jsem se zeptat, provádíte u svých teleskopů nějakou údržbu? Já jsem občas odšrouboval koncovku, kovové díly vyndal, otřel od prachu (tahám to opravdu všude možně a ten prach se tam dostane), následně opravdu lehce stříkl olej na zbraně to míst, kde se ty části o sebe při vytažení zaseknou. Když se ho tam dá jen decentní množství, tak se mi nestává, že by ty části nedržely a zasouval se, naopak si myslím, že v těch místech se časem lak zeškrábe a mohl by reznout. Děláte to tak taky někdo? Co jsem tak postřehl, tak nikdo obušky moc neudržuje.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Red arrows » 06 říj 2012 23:30

Beran píše:pokud bys nevedl seky na vitální místa, tak je to jiná a dá se to ukecat, protože je pak evidentní úmysl nezabít.
Navíc tím nepoškozuješ a nedáváš páku na naši komunitu ohledně pacifistických láskorádů, kteří sou u moci a neznají realitu, protože se do většiny problémových míst podívají maximálne přez okno svého zabezpečeného vozu a to jen díky oficiální návštěvě...
Jinýmy slovy pokud budeš vést seky na kote (zápěstí) tak jej neohrozíš na životě a to že bude mít poškození šlach a nebude už nejspíš schopen používat ruce k práci nemusíš řešit. Romové stejně nepracují a ti co ano, tak z velké části neůtočí... takže ta invalidita bude konečně pravdivá a né jen na papíře.
Živit toho drbana bude stát tak jako předtím.
Další věc je že tasení do funkční polohy je podstatně rychlejší než u střelné/palné zbraně a na krátkou vzdálenost což se většina těchto situací odehrává je to ideální zbraň. Pokud si totiš rychlej, tak stačí povysunout a to že má najednou drban pěst na 2 půlky a nebo přeseklá zápěstí je dílem mžiku - stejná technika jako při blokaci hanbo a nebo teleskopem...
nicméně teleskop si chci také zase pořídit pro jeho skladnost
No, já nevim, nám vtloukali že nakonec musí zbejt jen jeden, kterej pak vysvětlí policii jak to bylo.Takže pokud ho necháš jen rozbitýho, soud ho bude brát jako důvěryhodnou osobu, přidá se ombutsman a je to v loji, bude se na Tobě hojit doživotně(protože to že nikdy nedělal neznamená že mu nebudeš muset platit ušlej výdělek :D ), víme, jak to u nás chodí....

Teleskop jsem na těch styčnejch plochách mazal molykou(citlivě), protože hned první od vyhlášený český firmy jsem rozložil švihem, kousl se a nešel složit.Byl to ten typ co u něj uváděj jak je kalenej,což má tu výhodu, že se nemuže ohnout.Tak jsem s nim práskl silou kolmo na zem aby se složil..a vohnul se :D
30-06 Springfield
Příspěvky: 13
Registrován: 07 zář 2012 12:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od 30-06 Springfield » 07 říj 2012 10:05

Teleskop jsem na těch styčnejch plochách mazal molykou(citlivě), protože hned první od vyhlášený český firmy jsem rozložil švihem, kousl se a nešel složit.Byl to ten typ co u něj uváděj jak je kalenej,což má tu výhodu, že se nemuže ohnout.Tak jsem s nim práskl silou kolmo na zem aby se složil..a vohnul se :D[/quote]
Nejspíš mám úplně ten stejný teleskop. Před tím, než ho chci složit tak opravdu pomůže, tak jak se doporučuje špičkou lehce poklepat o něco tvrdyho a pak až ho složit.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Red arrows » 07 říj 2012 15:46

30-06 Springfield píše:Teleskop jsem na těch styčnejch plochách mazal molykou(citlivě), protože hned první od vyhlášený český firmy jsem rozložil švihem, kousl se a nešel složit.Byl to ten typ co u něj uváděj jak je kalenej,což má tu výhodu, že se nemuže ohnout.Tak jsem s nim práskl silou kolmo na zem aby se složil..a vohnul se :D
Nejspíš mám úplně ten stejný teleskop. Před tím, než ho chci složit tak opravdu pomůže, tak jak se doporučuje špičkou lehce poklepat o něco tvrdyho a pak až ho složit.[/quote]

Já jsem s nim zkoušel všechno-až dodatečně jsem nasr... a zkusil to silou :D .A nejsem sám, kolega z práce dopadl stejně-takže vozí v kufru auta železnou tyčku :D .
No, už jsem teleskopy odložil.Jo aky ta guma na rukojeti co se pamatuju přitahovala bordel jak magnet.
LubosHa
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2013 11:40

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od LubosHa » 03 říj 2013 11:44

Nemyslím si, že teleskopické obušky jsou neúčinnou zbraní, i půlkilová zbraň s dostatečným rázem může napáchat obrovský škody a zbavit se útočníka. Osobně mám kalený 18" (http://www.branse.cz/teleskopicky-obuse ... -34-zdarma) a fakt bych tím nechtěl dostat po hlavě.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Bonanza » 11 říj 2013 16:43

Pokud si pamatuji, tak teleskop má na konci rukojeti odšroubovatelnou koncovku a pod ní jsou štelovatelné plíšky právě pro snazší skládání obuchu.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od krouzik » 20 led 2014 17:46

no já sám mám teleskop+(poutko+kalená koncovka+baterka+profi pouzdro)kalený délky 23palců-černý ,ale nosím ho raději skrytě=do kapsy se mi vejde..
to je na každém ať si vyzkouší a hlavně pak vybere jaká délka mu vyhovuje,a jaké příslušenství využije:)
jinak jsem velmi spokojen,neboť i samotné vytasení obušku odradí od útoku neozbrojeného útočníka!
s ozbrojeným je pak třeba "bojovat"
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
laco_repan
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2014 13:05

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od laco_repan » 02 dub 2014 13:09

Ahoj, mate nekdo zkusenost s 12" teleskopickymi obusky? Co vim, tak do CR se vozi jenom Smith & Wesson 12" a ASP P12 Airweight. Mel jsem ten ASP P12 a vesel se mi i do predni kapsy kalhot, ale tak jednou denne se mi samovolne otevrel do kapsy. Ten S&W je o dost levnejsi, coz me trochu odrazuje. Bude na tom hur materialove, nebo zpracovanim? Konstrukce bude predpokladam stejna u obou, ten P12 byl klasicky friction lock obusek.
Vim, ze 12" je na obranu malo. Cokoliv vetsiho se mi ale nevejde do kapsy, takze bych to po tydnu prestal nosit.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od krouzik » 22 dub 2014 14:08

12 je hodně málo to máš cca 29cm čili malý pravítko :roll: ,na obranu minimálně21 ,asi máš malý kapsy ale 21´ se do kapsy vejde já mám v kapse tu 23palcovou verzi a čouhaj asi 3-4cm a to jeje hodně málo :shock:
takže moje rada=pravítko nebrat fakt aspoň tu 16!
jinak ASP se ohejbaj a jsou dopst drahý za to máš 2 od ESP,kalený,koukni na bazoš tam se objevujou kalený za cca 300-700kč i nový
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Odpovědět