OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jjoozziinn
Příspěvky: 10
Registrován: 29 bře 2012 12:13

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od jjoozziinn » 24 pro 2012 18:29

Mé kamarádce vběhl na zahradu německej ovčák a tam ho ulovil jejich staford. Koule nepomohli ani tuk. Myslím ,že to tenkrát vyřešil kýbl studený vody.


aifel
Příspěvky: 20
Registrován: 27 zář 2008 21:54
Bydliště: Pardubický kraj

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od aifel » 25 pro 2012 20:11

To Lída.
Kdysi jsem koupil vlčáka,začal jsem ho učit na vodítu a obojku.Na jedné procházce na nás vyběhl vlčák o jehož majiteli bylo známo-kam pes,tam majitel-takže o nějaké poslušnosti nemohla být ani řeč.Nevím co to popadlo,ale strašně jsem se n..... a vyběhl jsem proti němu se strašným řevem,asi nic slušného :oops: , pes zůstal stát a jelikož jsem nepřestal křičet a šel jsem stále k němu tak se otočil a zmizel.Věřím tomu,že na pitbula asi tohle neplatí.Teď je mému psejkovi 7 let a oproti mně je to kliďas. :wink:
1.jpg
Co tě nezabije to tě posílí!!!
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od rotwajlerdick » 25 pro 2012 20:27

s pitbulama zadna legrace a krizenci pitbula,staforda to je jeste horsi.mam sve nepekne skusenosti.dopadlo to jen tak tak,uz sem myslel ze dojde na strelbu :( ,nenecham memu mazankovi natrhnout kozisek...
Přílohy
P1100384.JPG
aifel
Příspěvky: 20
Registrován: 27 zář 2008 21:54
Bydliště: Pardubický kraj

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od aifel » 25 pro 2012 21:02

Věřím tomu,že i z pitbula se nechá vychovat tzv.gaučák.Záleží hodně na majiteli,ale také na předchozích rodičích.Jde o to zjistit tzv.náturu rodičů a podle toho uzpůsobit výchovu štěněte.
Co tě nezabije to tě posílí!!!
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od rotwajlerdick » 25 pro 2012 21:26

tutomu mazlovi je pet let.prvni rok labrador,pak irskej vlkodav a pak dvakrat pitbul,naposled v dvojici
od te doby nesnasi psi,je ostrazitej a pri prvnim podezreni je chce eliminovat...a nejde mu to vysvetlit.bohuzel.kvuli blbum.lidi,fenky,deti lovi a chce pozornost..psi a lidi vybocujici z normalu rengenuje a neveri.kvuli blbum....co nezvladli svy psi a napadly ho..
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 01 led 2013 15:21

qarter píše:Jenom chci dodat pár slov k tomu "uchopení za koule".Byl jsem svědkem případu, kdy můj kamarád a jeho jezevčík byli v hospodě kde majitel té hospody měl celkem slušně vychovaného pitbulla.A ten jezevec v domění,že když je stím bulíkem kámoš(což jinak byl!),tak mu může lézt do misky se žrádlem a dokonce na něj vrčet a cenit zuby.Když se ohnal po tom bulíkovi podruhý,tak ho milej hafan chytl za krkem a my mysleli ,že je s psíkem amen.Všichni vyskočili a jali se jezevčíčka zachraňovat,včetně mě,ale nejvíce se angažoval jeho páník,samozřejmě!Takže situace:bulík má v tlamě jezevce tento ječí,pláče a dodělává.Okolo v kalužích vylitého piva,slaných bůráčků a jiných zbytků veselice, povalené stoly a židle.Řev, jek a tartas!Do toho řev majitele bulíka "nešahej mu do držky a chyť ho za koule!"Jak řečeno,tak učiněno.Takže ve vzduchu visel bulík,tomu z tlamy visel jezevec,jeden pán zdvihal za koule zadek bulíka a druhej páník zvedal bulíka za horní čelist.Nutno dodat,že oba pánové mají okolo sta kil a okolo dvou metrů.No asi po dvou až třech minutách bulík toho pejska pustil.Ten už dávno neječel.Takže pánové pustili bulika a vrhli se zachraňovat jezevčíka.Po ohledání zjistili,že ten pes nemá jedinou sebemenší ranku. :shock: :D Jenom se hrozně lekl.Dalo by se říci,že ten obrovskej,ošklivej pes s ošklivou hranatou palicí(majitelé pitbulů prominou) toho prcka "jenom" vyplatil!Ale tohle celé říkám jenom proto,že ten pes NEBYL doopravdy nasrán!!A přesto jeho práh bolesti byl bůhví kde!!!!A to nemluvím o tom-co kdyby to byla čubina?!! :P
bulík a pitbul , je úplně něco jiného
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od ALKAJ » 02 led 2013 04:38

Jazvečík a pitbull je veľmi zlá kombinácia.
Je veľká pravdepodobnosť že jazvečík vyvolá konflikt ktorý nemôže vyhrať.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od strelec3751 » 03 led 2013 17:24

Je to trochu mimo téma, ale když už tady někdo nadhodil téma jezevčíka.
On je to v zásadě problém všech "bojových" loveckých psů, tedy psů, kteří bojují s jinou zvěří většinou v noře.
Normálním chováním psa je, že když dostane výprask od jiného psa na kterého nestačí, tak uzná jeho nadřazenost a dále s ním nebojuje. Což uvedení lovečtí psi nedělají. Oni totiž, když v té noře dostanou napráskáno tak tam jdou znovu a znovu zkoušejí štěstí. Nejspíš i proto, že očekávají pomoc svého pána. Když se pak tito psi dostanou do konfliktu i se zcela zjevně silnějším psím protivníkem, často to, pro jejich neschopnost ustoupit, končí tragicky.
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Matěj » 03 led 2013 18:14

Osobně jsem byl svědkem ( koukal jsem na to z okna ), jak na návsi Jgdteriér napadnul německého ovčáka.
Jagd byl nejméně 4x lehčí, ale to mu nevadilo.
Všechno bylo první minutu zrychlené jako z grotesky.
Chlupy lítaly a pak už stříkala i krev.
Za nějakou dobu ovčák začal chladnout, ale to se nedalo říct o Jagdterierovi.
Byl jako utrženej z řetězu. Jako utrženej kotouč z cirkulárky.

Kdyby z hospody nevylezl jeho majitel, vsadil bych, že by toho ovčáka udolal.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Tobbi » 04 led 2013 06:56

Já mám Jagteriera, a více méně to můžu potvrdit :wink:
Tohle plemeno je ostrý jak břitva, což je žádoucí... Se Slovenský Kopoven a Bragou jedno z nejlepších plemen na černou zvěř :!:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od OneTouchy » 17 črc 2014 01:23

Chodím pomerne často na bicykli na túry a už sa mi viackrát stalo, že na mňa vybehol pes. Väčšinou to boli len menšie psy, ktorým som buď stihol újsť alebo len skákali okolo mňa. No minule na mňa a brata už vybehol väčší pes a bratovi sa zakusol do topánky. Nakoniec sa mu ho ale podarilo nejak odohnať kopancom do papule, ale nabudúce už také šťastie nemusíme mať. Čo odporúčate cyklistovi na obranu?
Uživatelský avatar
Žulda
Příspěvky: 20
Registrován: 13 kvě 2013 18:41

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Žulda » 17 črc 2014 09:05

Hodně štěstí v kapse... S kámošem jsme jeli lesní cestou a najednou tři vlčáci, řítili se na nás. Seskočili jsme z kol a udělali z nich před náma hradbu. Pak se naštěstí ozvalo písknutí a psi se na místě smykem otočili a vrátili se k majiteli na zahradu ( s polámaným a vylámaným plotem). Tak tam tudy už bohužel nepojedu (je to v Knížkovicích u Zdic). Z důvodu hmotnosti asi jedině pepřák do kapsy nebo podsedlovky.
Flobert Alfa 620; Crosman 1377; ...
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Queeg 512 » 17 črc 2014 19:12

Na kole občas pomůže prosté polití psa vodou z lahve. Když pes letí z vhodného směru, tak ho taky jde sestřelit zadním kolem ve smyku (a současně tak dostat kolo mezi sebe a psa). Na rám kola se pak často dá celkem vhodně upevnit i pepřák nebo teleskop na majitele nebo dokonce kudla či paralyzér k univerzálnímu použití (na Slovensku ale kudla na obranu není legální).

Pro 100% jistotu ale univerzální rada není, každému vyhovuje jiná pistole...

PS: nějakou dobu uvažuju, že si udělám zvonek na kolo z http://www.paintballshop.cz/en/co2-air/ ... air-system a http://www.truck-shop.cz/53730-beam/722 ... beam-a403/ . Sice mě na ten nápad navedli turisti, na psy by to ale taky mohlo fungovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od cherro » 17 črc 2014 20:12

Dnešní příhoda na Cresu. (Chorvatský ostrov) Vraceli jsme se s manželkou, ta naštěstí kousek za mnou, od moře na jednu štěrkovou cestu, (kdo zná Cres, ví), kolo jsem vedl vedle sebe, a když jsme vyšli na cestu, na cestě dva taloši s Transporterem a straforda na volno. Ten jak mě zaregistroval tak se okamžitě rozběhl na mě. Být to "doma", tak v tu chvíli by asi lehl a šel na "výřad", bohužel pan Gaston je doma v sejfu. První reakce, ani jsem nečekal že tak zareaguju, ale kolo okamžitě před sebe, a ve chvíli kdy šel po mě, kolem ho porazit a zalehnout. V tu chvíli jsem šel po Moře (tu naštěstí nosím zvenku na baťohu) a asi bych ho i zapích, ale v tu chvíli se ukázal i ten taloš, okamžitě psa bral za obojek a strašně se omlouval. Fakt měl chlapec štěstí že jsem železo neměl sebou, ale na obranu jde použít i kolo. Mám teď v sobě třetího panáka, na koleně šrám jak jsem se praštil o šlapku, ale stále ještě nejsem O.K. :-) Adrenalin stále pracuje...
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
prying
Příspěvky: 18
Registrován: 27 úno 2009 11:43

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od prying » 18 črc 2014 12:55

PS: nějakou dobu uvažuju, že si udělám zvonek na kolo z http://www.paintballshop.cz/en/co2-air/ ... air-system a http://www.truck-shop.cz/53730-beam/722 ... beam-a403/ . Sice mě na ten nápad navedli turisti, na psy by to ale taky mohlo fungovat :mrgreen:[/quote]
Možná by pomohlo tohle. http://eshop.autotruck.cz/autotruck/esh ... fara-sprej
Odpovědět