OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od PaF » 28 črc 2011 22:32

2Tobbi
Krumpacem na vlcaka? A zustal jsi cely? ...dle meho jsi hezky pohadkar :D Ale mozna ti v Matrixu vylepsili reakce, to je taky mozny :lol:
A nebo to byl pes-vul. :roll:


vojnar
Příspěvky: 175
Registrován: 16 led 2010 20:00

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od vojnar » 29 črc 2011 06:45

není důvod proč mu to nevěřit.Já osobně sem viděl něco podobného ale tady to rozmazávat nebudu.
Mohl toho psa klidně první ranou nechtěně omráčit a druhou mu dal v afektu přímo na komoru,tak jak chtěl prvně.Nechápu co je na tom k neuvěření.
Kde traktory končí,Niva začíná
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Tobbi » 29 črc 2011 06:51

Věřít mě nemusíš..., stalo se to před 6 lety, tak bych možná lebku ještě našel... :lol: První rána mu zlomila páteř a druhá prorazila lebku... Ránu nejhorší nemám, neb už nějakej pátek fušuju do řeznickýho řemesla :wink: Rozhodně toho nelituju :!: Ta feneka, kterou jsem tenkrát bránil od tý doby odchovala 14 štěňat.

To si piš, že tam ten AFEKT byl :!:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Amfus
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2012 17:58

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Amfus » 18 led 2012 18:14

Ahoj,

pánove,damy,předem se omlouvam za svoji češtinu,nejsem čech,v životě jsem se česky neučil.
Prosim Vás o radu/pomoc,bydlim na stodůlkach,praha,mam psa mazla(bigl smichany s nečim),před par dny večer z ničeho nic se na nas vyřitil na prochazce pitbull,bez varovani,štekani,prostě žadny varovny signal se zakousl do meho psa! štesti je že mam přes sto kilo a nejakou silu,podařilo se mi pitbula odtrhnout od krku meho psa a dvakrat ho vzit nad hlavu a o zem,přibhela panička a nejak se to sklidnilo/vyřešilo... naštesti kromě 4 ranek od zubu memu pejskovi nic neni,problem je že ja,chlap,od teto chvile se cely třesu na prochazce zda ho nepotkame znova,a ano,vim že jsem měl štesti přište moj pes by nemusel z toho vyvaznout,toho psa jsem potkal sam parkrat ted a majitele nejen ze nedavaji mu stale nahubek tak ho poušti vesele dál.Prosim Vás přečetl jsem si cely to vlakno ale na jednoznačnou odpověd jak ochranit psa jsem nenašel,co by jste mi doporučili? proto že jsem si jisty že dřiv nebo později se situace bude opakovat,a jak jsem řikal,spousta lidi mi řekla že jsem měl štesti že jsem psa zachranil holyma rukama.Majitele jsou nenapravitelni bohužel.Omlouvam se za dlouhy přispěvek ale ty nervy na prochazce...a ješte jedna věc,od te doby moj pes když vidi nejakyho většiho černyho psa tak se boji:(
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od retrros » 22 led 2012 19:04

Taky bych se pridal. Pitbula od sveho pejska nebo dítěte odtrhnete jednoduchym spusobem, teda musi to byt pes :? . Chytnout za kule a jak povoli, tak rychle tahnout. Funguje to dobre, ale problem je v tom ze pak nasrany pujde po vas a to uz je jiny pribeh. A pak necim tvrdym prastit pres cumak, ti schopnejsi ho zabijou ti ostatni se ho alespon na chvili zbavi a maji cas k ustupu. Jinak pokud se k vam takovy pes priblizuje tak pred nim NIKDY neutikejte, nemate sanci. a neotacejte se k nim zady. Spis pomalu ustupujte. Ja osobne se takovym psum snazim vyhnout, teda pokud je to mozne. Jinak se psy jsem na Grabstejne stravil par peknych i nepeknych chvil
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
zigira
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2011 16:09

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od zigira » 22 led 2012 19:53

Zdravim.Jsem příznivcem zvířat,sám jsem psa měl, ale-Kdyby mou rodinu nebo mne napadl pes budu se bránit zbraní(mám na mysli pistoli kterou nosím) a pokusím se odvrátit přímo hrozící nebo trvající útok na moje zdraví potažmo život.Tedy podle mého názoru jednám v mezích zákona.Nehodlám totiž bojovat se vzteklým 60ti kilovým psem holýma rukama a dopadnout tak že mi pes ruku rozcupuje a už se s ní nenajím,natož s ní ještě někdy střílet.Nechci se na "stará kolena" učit střílet levou rukou s kterou mi to prostě nejde.
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Matěj » 22 led 2012 20:31

Co poradit ?
Pokud ti cizí pes napadne tvého psa ( člena rodiny = miláčka ), tak i když mám psy moc rád, tak radím - zabít.Bez pardonů a rychle.

http://www.noze-nuz.com/coldsteel/CS17T.php

http://www.noze-nuz.com/recenze/kobun/kobun.php

Rozpárat od krku k prdeli, nebo ušmiknout hlavu.
Po jedné nemilé zkušenosti, už bych neváhal ani vteřinu.

Nůž je možná lepší než střelná zbraň, ono se do pohybujícího psa blbě trefuje.

Nebo teleskop a na páteř, nebo hlavu, respektive kořen čumáku.
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: OBRANA PROTI PSŮM nebo jejich majitelum + právní otázka?

Příspěvek od retrros » 23 led 2012 09:22

Matej: souhlasim s tebou.
Zrovna dnes rano nas veterinar daval dohromady jezevcika, ktereho vlcak rozlouskl skoro na pulky, a nevěří že to přežije.
Ale uvědomte si vsichni jednu vec, zmrdi jsou jejich majitele, ale ne ti psy. Ted ale jedna dulezita otazka: Co s tim?
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od ferino » 23 led 2012 10:38

Ted ale jedna dulezita otazka: Co s tim?
Trestné oznámenie na majiteľa. Psov možno zabiť koľkokoľvek, ale kým ich majitelia budú púšťať bez náhubku, nič to nie je platné. Minimálne zavolať mestskú políciu, znepríjemnia mu život a bude sa báť aj on, že ich naňho opäť niekto zavolá.
Amfus
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2012 17:58

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Amfus » 23 led 2012 11:51

Ahoj,

děkuji za podporu Pánove,a Matěji,možna si budeš myslet že jsem jinej ale ja prostě se přiznam že nemam koule na to vrazit nuž do živeho tvora(jakehokoliv druhu).Nezbyva než mit naději že přiště se to taky povede nejak rukama vyřešit...
Ale řeknu Vám že to byl zažitek silnějši pro mně než pro psa,pes v pohodě venku(jedině vetši černy psy jak uvidi tak se boji) a ja furt ve střehu,neni to přijemne
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od retrros » 23 led 2012 17:34

Ahoj, taky mam rád psy a nesu velice spatně, když jim někdo ublyžuje. Ale pokud si budu moct vybrat kdo má vyhrát tak mám jasno a rozhodně to nebude mít lehké( ten pes). Těžko říct jestli budu schpný použít kudlu a ale když jsem v afektu tak se neznám. Každopádně všem přeju tak akorát utok psa, který se vás pokusí ulízat k smrti. pevně doufám že rady zde podané nebudeme nikdy potřebovat
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
kubulus
Příspěvky: 1
Registrován: 12 lis 2012 23:25

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kubulus » 13 lis 2012 00:17

situace-ja a muj pes stary pes nemocny pes proti nam manzele s rotvikem v plne sile nejsou schopni ho udrzet napada nas branim se holyma rukama pacifikuji utociciho psa nejspis mam vic stesti nez rozumu pribiha panicek bere si psa slusne ho upozornurnuji ze by se mel nad vzniklou situaci zamyslet a vzit si ponauceni jeho reakce negativni omluva zadna za dva tydny se situace opakuje zurim panicek rotvika me temer napada stahuji se k sobe na zahradu kontaktuji policii na jeji radu pisi na e podatelnu obecniho uradu oprasuji svoji ontario knife us machete brousim ji az je jako britva priste bude rotvik na kusy a panicek nejspis taky pravni nerad bordelu jmenem ceska republika me nezajima a prasata (prasatka prominte to prirovnani) z rad hornich 10 000 taky ne procestoval sem ja a pes kus sveta nikde jsem se necitil tak ohrozen jako ve sve domovine odtucnenym mlekem a prepalenym medem oplyvajici :? :? :? :?
Lída
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2012 02:45

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Lída » 30 lis 2012 03:12

Ahoj lidi,
je hluboká noc a já nespím, stalo se mi něco co mě teď v noci nenechá spát, něco co mě donutilo přemýšlet o hlouposti a sobeckosti lidí co mají velké psi, a taky přemýšlet o své ochraně.
Chodím každé ráno s malým psem do polí asi 2km od vesnice. Chodím tak už několik let a občas jsem potkala nějakého toho divočáka, ale ten byl daleko a utekl před námi. Jdu si v klídku a najednou se řítí velký dobrman, za ním druhý a třetí. Nikde žádný člověk a já holé ruce.
Už jsem se viděla v TV jak jsem slavná, ale zbyly ze mě jen kousky. Stačila jsem zavolat policii a svého muže. Pak už jak se řítili k nám jsem se jen modlila. Nevím jak se v takové situaci chovat, jestli bylo správné, že jsem křičela jak o život (však mi o něj taky šlo), nebo být neviditelná. Já prostě řvala jak tur!!!!! Je to pár dní a já stále ještě nebyla na naší ranní procházce. Nemůžu, mám strach. :?
Lidé s velkými psi si vůbec neuvědomují jak druhé omezují, jak je jim jedno co s Vámi bude. Ta paní co si dobrmany venčila ani nevěděla, že já jsem za kopcem a já zas nevěděla, že to jsou psi s pánem.
Pro mě to byli psi, kteří někomu utekli a já doplatím na něčí neschopnost.
Když už si takové zvíře a ještě k tomu hned tři, někdo pořídí, měl by na ně mít zbrojní průkaz!
Já si ho zcela jistě pořídím a bohužel, jak se to bude opakovat, budu se prostě bránit!
prying
Příspěvky: 18
Registrován: 27 úno 2009 11:43

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od prying » 20 pro 2012 14:31

(prasatka prominte to prirovnani) z rad hornich 10 000

Tady s tebou nesouhlasím.
qarter
Příspěvky: 17
Registrován: 05 čer 2011 21:35

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od qarter » 20 pro 2012 19:58

Jenom chci dodat pár slov k tomu "uchopení za koule".Byl jsem svědkem případu, kdy můj kamarád a jeho jezevčík byli v hospodě kde majitel té hospody měl celkem slušně vychovaného pitbulla.A ten jezevec v domění,že když je stím bulíkem kámoš(což jinak byl!),tak mu může lézt do misky se žrádlem a dokonce na něj vrčet a cenit zuby.Když se ohnal po tom bulíkovi podruhý,tak ho milej hafan chytl za krkem a my mysleli ,že je s psíkem amen.Všichni vyskočili a jali se jezevčíčka zachraňovat,včetně mě,ale nejvíce se angažoval jeho páník,samozřejmě!Takže situace:bulík má v tlamě jezevce tento ječí,pláče a dodělává.Okolo v kalužích vylitého piva,slaných bůráčků a jiných zbytků veselice, povalené stoly a židle.Řev, jek a tartas!Do toho řev majitele bulíka "nešahej mu do držky a chyť ho za koule!"Jak řečeno,tak učiněno.Takže ve vzduchu visel bulík,tomu z tlamy visel jezevec,jeden pán zdvihal za koule zadek bulíka a druhej páník zvedal bulíka za horní čelist.Nutno dodat,že oba pánové mají okolo sta kil a okolo dvou metrů.No asi po dvou až třech minutách bulík toho pejska pustil.Ten už dávno neječel.Takže pánové pustili bulika a vrhli se zachraňovat jezevčíka.Po ohledání zjistili,že ten pes nemá jedinou sebemenší ranku. :shock: :D Jenom se hrozně lekl.Dalo by se říci,že ten obrovskej,ošklivej pes s ošklivou hranatou palicí(majitelé pitbulů prominou) toho prcka "jenom" vyplatil!Ale tohle celé říkám jenom proto,že ten pes NEBYL doopravdy nasrán!!A přesto jeho práh bolesti byl bůhví kde!!!!A to nemluvím o tom-co kdyby to byla čubina?!! :P
Odpovědět