Obrana proti nozi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od duffioso » 28 říj 2012 22:12

sabbath1981 píše:Duffioso - Když půjdeš silou proti silnějšímu soupeři, silnější vždy zvítězí.

A ja tvrdim,ze tohle neplati.Nerikam,ze se ma vizualne slabsi potencialni obet (protoze takove si utocnici vybiraji) zacit s utocnikem pretahovat,nebo jinak mazlit.Ale okamzite zautocit s necekanou agresivitou,ktera utocnika prekvapi.Treba i zahrat divadylko v podobe odevzdani se,to ho uvede do zdanlive pohody a jeho ostrazitost polevi.Svazek klicu na klicence,je velice bolestiva zalezitost.Prokousnuti kuze na lytku,nebo stehni je silne odzbrojujici.A utikat smerem k oblasti kde ocekavam lidi.
Se skupinkou je problem,to je pravda a mockrat se mi stalo,ze jsem sel temnym mistem a uvidel cloveka,ktery sel evidentne ke mne.Vzdy jsem okamzite zkontroloval prostor za mnou a ve smerech,kam normalne nevidim.To by melo byt normalni.Vzdy to byl ale dotaz na cas a nebo na cestu.Pokud by ale ze zadu vybehlo nekolik osob smerem ke me,tak bezim,ikdyz to nesnasim :-)


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Ironfist » 29 říj 2012 11:51

[/quote]
Se skupinkou je problem,to je pravda a mockrat se mi stalo,ze jsem sel temnym mistem a uvidel cloveka,ktery sel evidentne ke mne.Vzdy jsem okamzite zkontroloval prostor za mnou a ve smerech,kam normalne nevidim.Pokud by ale ze zadu vybehlo nekolik osob smerem ke me,tak bezim,ikdyz to nesnasim :-)[/quote]

Naprosty souhlas. Melo by to byt normalni, jenze vetsina populace takto neuvazuje, protoze jednak prozatim nemeli tu spatnou zkusenost, tedy pardon, tu cest, ze nebyli multikulturne obohaceni, ale hlavne je nikdo na tuhle situaci nepripravuje a neuci je jak konat. Ono to navic vubec nemusi byt na temnym miste nekde v parku nebo za svetla na hrbitove, byt to jsou pro ne z mnoha duvodu velmi oblibena mista. Vybrat si Vas muzou klidne v poledne za bilyho dne na ulici plny lidi nebo na vlakovym ci autobusovym nadrazi. To je pak o to horsi, protoze se najednou vynori v kontaktni vzdalenosti primo z davu a kompletne Vas obklici, takze utect neni kam. Zkuste si pak od nich nekoupit hodinky nebo jinej kram. Ani ta pistole, ani zadny vycvik Vam v tehle situace nepomuze a na pomoc okoli zapomente. Nepomuze Vam nikdo. Jsou to proste profici, kteri se tyhle veci, tenhle lov gadzu, uci od utlyho detstvi. Nekdy je holt vyhodnejsi spolknout hrdost a nechat se oloupit nez riskovat zivot svuj a okoli. Navic by jste tezko dokazovali NO a bud by jste skoncily v base nebo v marnici. To samy se tyka gangu kapsaru a kapsarek, ty maji vzdycky sve strazce, a beda kdyby jste se snazily takovou straku chytit pri cinu. Vzpomente si jak dopadnul ten naivni hrdina, ktery se o to nedavno pokusil v metru. To ze ho ten straci ochrance domlatil je jen prvni cast pribehu. Ta druha a mnohem horsi ho ceka v ramci trestniho rizeni. Horko tezko bude dokazovat, ze ty straky, tedy pardon bezuhonne obcanky ciziho statu, nenapadnul a straci strazce je jen nebranil. Nejspis skonci s podminkou a to bude rad. Navic je velmi poucne sledovat jak se k takovymto kauzam stavi ruzne, z nasich dani placene, organizace. V podstate si je platime a zivime proto, aby takovehle gangy omluvaly a chranily. Jsme tak olupovani hned dvakrat. Oproti tomu o zadne z nasich dani placene organizaci, ktera by aktivne pomahala obetem kriminality nevim.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od duffioso » 29 říj 2012 12:07

V mnoha vecech mas pravdu,ale odevzdani se vlkum,je predurceno ovcim,ne cloveku.Radsi utek,nez prijit o vsechno co mas u sebe.Nedejboze prijit o zbran.Protoze davat jim do rukou nastroje skazy je spatne.Samozrejme,ze zbytecne hrdinstvi je taky nesmysl.Utek je nejlepsi a prorazit kordon vlku muze zvladnout i ovce.Porad se ale pohybujeme v teoreticke rovine.Praxe dokaze zkrizit plany temer pokazde.
Ale to resime obranu jako takovou.Tady to je o nozi a pred nim smysluplna obrana ve vetsine pripadu neexistuje :-(
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Ironfist » 29 říj 2012 14:42

Ono to s tim nozem souvisi, protoze to je jejich hlavni "pracovni nastroj". A pokud sam priznavas, ze proti nozi je obrana prakticky nulova, co teprve proti nekolika nozum a minimalne jednomu v zadech? To je neresitelna situace. Ja samozrejme souhlasim s tim, ze vlkum je nutne se branit, jinak jsi jim vydan na milost a muzes taky dopadnout jako Patrik, ale nekdy jsou situace, kdy Ti nic jineho nezbyde. On je taky rozdil mezi tim kdyz se Ti to stane na ulici za bilyho dne, kde mas realny predpoklad, ze se spokoji s penezenkou a rozplynou se v davu, a mezi tim kdyz Te takhle obklici v parku. Tam bych se jim rozhodne nevzdaval, protoze to uz radsi smrt nezli osud Patrika.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od duffioso » 29 říj 2012 15:51

Ted z trosku jineho soudku.Bydlim ted v Plzni,ale pochazim z mestecka kousek od Plzne a v posledni dobe se to tam stalo skutecnou Mekkou fetaku a dealeru.Odehralo se tam v poslednich par letech nekolik LP,ktere obeti nenahlasili.Hodne moderni je ted zajimava finta,ktera kupodivu funguje.Jdete po ulici a zastavi u vas auto.Vystoupi hromotluk s podivnou tmavou skatulkou v ruce a vrazi vam ji do naruce.Je to treba dvd prehravac.Podiva se na vas a rekne,za to dvd mi das 2000,-.Slysel jsem to uz mockrat a figurovalo v tom zminene dvd,znackova bunda,notebook,atd... Zatim vsichni co vim,zaplatili a nic neohlasili.Jde o jednu a tu samou skupinku lidi,ktera si vybira vetsinou mlade nezkusene lidi,nejlepe taky s nejakym tim tajemstvim ne zcela ala zakon.Chtel bych znat vas nazor.Nekolikrat byl pokus o nezaplaceni,ale dotycni jsou pak bud zbiti,nebo je jim vyhrozovano,ze stejne zaplati.Vzdycky jen nevericne kroutim hlavou.Jde o cloveka,ktery je nechvalne znamy tim,ze zbit kdykoliv kohokoliv mu necini problem.Nekolikrat brucel a vzdy jede sve kfefty hned po propusteni.Ale nikdo se nezmuze na odpor.Jede ksefty s hnedocechy a to jen umocnuje strach jeho obeti.Uz nevim,co dotycnym poradit.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
sabbath1981
Příspěvky: 23
Registrován: 06 črc 2011 11:24

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od sabbath1981 » 29 říj 2012 21:31

poradit co dělat v tebou zmíněné situaci, aby to mělo hlavu a patu ...... nevím, pro případ přepadení a situace, kdy bych věděl, že se nedokážu ubránit u sebe nosím dvě peněženky, jednu normál ( v té mám peníze a doklady )a druhou metalovou na řetězu, v tý mám kilo, sralo by mě to, ale ne moc
jinak při napadení agresi schvaluju, jen nesmí být bezhlavá
A když už jsme se tady bavily o prevenci tak jeden příklad ze života, včera jsem se celý odpoledne povaloval a než jsem se vykýbloval abych šel cvičit do parku, tak byla tma a jelikož jsem si nechtěl ve tmě v parku zlomit nohu, šel jsem cvičit na takřka opuštěnou cestu k zimáku za fakultní nemocnicí, hodinu jsem se tam oháněl mečem a sekerou, a jelikož byl asi hokej prošlo tam cca 20 lidí, od jedné paní jsem se dozvěděl, že vypadám strašidelně a že se docela bála když mě viděla, druhá se ptala co trénuju a jestli se tam sám nebojím, ona prej jo, a když viděla že mám meč tak se prej bála víc než obvykle, a jenom jedna slečna když mě viděla tak zařadila zpátečku.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Beran » 30 říj 2012 09:22

4 Ironfist :
Naprostej souhlas, přesně takto sem to myslel. Situace kde je kolem Tebe spousta lidí a těžko identifikuješ ohrožení dokud nejsi v přímém kontaktu (oslovený hnědočechy) třeba na rušné ulici, v metru, na zastávce MHD...
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od cover72 » 30 říj 2012 16:24

To už tu ale, pánové, rozebíráte taktiku prevence a obrany před ortodoxními zločinci a to je jiné téma, kterému se dost lidí věnuje na plný úvazek. Kdyby to někoho zajímalo, na žádost pár lidí jsem před časem udělal kompilát z rad jistého Marca MaCYounga, což byl vůdce gangu který pak změnil kariéru a dnes radí lidem, jak se vyhnout problémům, protože " je dost těžké vás zabít, oloupit, znásilnit nebo zmrzačit když tam nejste":
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012090201
(Názorná ukázka na )
Uživatelský avatar
44219902b
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2015 01:47
Bydliště: Brno

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od 44219902b » 28 led 2015 03:40

Proto cvičím krav maga combat system.Nůž,obušek ,mačeta,bejsbolka pistole atd bez problémů seberu pokud někdo bude mít pistole a bude daleko ode mě tak pak promluví moje 357mag. Buďte BOJESCHOPNÍ
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 09 kvě 2015 18:18

44219902b píše:Proto cvičím krav maga combat system.Nůž,obušek ,mačeta,bejsbolka pistole atd bez problémů seberu pokud někdo bude mít pistole a bude daleko ode mě tak pak promluví moje 357mag. Buďte BOJESCHOPNÍ
První možnost, trénuješ u jednoho z Otipků, popř. Janouškův Kapap... Druhá možnost, děláš si z nás legraci... Třetí-nevíš o čem mluvíš... :roll:
Uživatelský avatar
44219902b
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2015 01:47
Bydliště: Brno

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od 44219902b » 13 kvě 2015 23:55

Chodím už cvičím krav magů 8rokem a řek bych že i člověk co se jí věnuje aspoň 1rok tak má šanci se proti noži ubránit krav maga je izraelské, bojové umění a je se.to lehké Učit jenom cena.je.hodně.vysoká.cca 1200kc.měsíčně ale doporučuji všem dělám.u bezpečnostních služeb a už párkrát. Mě krav maga zachránila.život boj proti nožum,železnym tyčím atd pokaždé. Nemůžu vytasit pistoli jako.ve filmu a začít střílet
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Kalič » 14 kvě 2015 07:46

O brněnském hantecu jsem toho slyšel celkem dost, ale že by až tak... :?
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Bonanza » 14 kvě 2015 12:30

4421: ale kdo to po Tobě má číst, ty Tvoje tečky, čárky a jiné úplně jinde, velká písmena, interpunkce, atd. :lol:
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 14 kvě 2015 18:43

44219902b píše:Chodím už cvičím krav magů 8rokem a řek bych že i člověk co se jí věnuje aspoň 1rok tak má šanci se proti noži ubránit krav maga je izraelské, bojové umění a je se.to lehké Učit jenom cena.je.hodně.vysoká.cca 1200kc.měsíčně ale doporučuji všem dělám.u bezpečnostních služeb a už párkrát. Mě krav maga zachránila.život boj proti nožum,železnym tyčím atd pokaždé. Nemůžu vytasit pistoli jako.ve filmu a začít střílet
Pochybuju, že tu někdo vede KM už 8 let, Otipkovci přišli na to že jsou krom pěstování marihuany i předurčeni k interpretaci bojového systému myslím o dost později... A ta cena kterou uvádíš myslím sedí na KMG nebo IKMF... A tam je jisté jedno, - že tenhle fitness styl prostřelí z první každej, kdo chodí 3 měsíce na MT a udělá z 90% frekventantů jedničkáře, tj. spáče na první dobrou... Každej, kdo o tom něco ví, si netroune plácat takový kraviny o obraně proti noži a střelným zbraním... Je vidět, že spíš lžeš, než že bys měl nějak reálné zkušenosti... Kluci, to promo si musíte dělat trochu líp, tohle je fakt trapný... :roll:
sabbath1981
Příspěvky: 23
Registrován: 06 črc 2011 11:24

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od sabbath1981 » 14 kvě 2015 22:44

44219902b píše:
Chodím už cvičím krav magů 8rokem a řek bych že i člověk co se jí věnuje aspoň 1rok tak má šanci se proti noži ubránit krav maga je izraelské, bojové umění a je se.to lehké Učit jenom cena.je.hodně.vysoká.cca 1200kc.měsíčně ale doporučuji všem dělám.u bezpečnostních služeb a už párkrát. Mě krav maga zachránila.život boj proti nožum,železnym tyčím atd pokaždé. Nemůžu vytasit pistoli jako.ve filmu a začít střílet


Tohle je opravdu krásná pohádka, ještě jednu prosím,
teď vážně, po 1 roce cvičení běžnou intenzitou tedy tak 2 tréninky za týden, se 95% lidí, kteří nemají předchozí zkušenosti díky trénování jiných bojových systémů nebo nemají mimořádné pohybové nadání hýbe jak choré prase v posledním tažení, o tom že by se ubránily vážně míněnému útoku nožem si mohou nechat jen zdát, to že je KM z Izraele není zárukou kvality, zárukou kvality je učitel, tedy někdo kdo ví zná a umí mnohem mnohem víc než jeho žáci, to bohužel většina učitelů nesplnuje, nejsmutnější je když se učitel plácá 3-4 lekce před svými žáky, a když na dotaz proč před bodnutím nožem neuhne do strany aby si svojí obranou protiakci pojistil, odpoví to by bylo moc složitý a trvalo by dlouho se to naučit, ale o tom to je když chci něco umět a bejt dobrej tak musím cvičit a musím cvičit dlouho, Jimmy Page je jeden z nejlepších kytaristů všech dob jen proto že cvičil 12 hodin denně, ne proto že mu někdo ukázal nějaký zázračný izraelský, tatarský nebo nevím jaký akordy, ale díky tomu že cvičil tak dokázal ty zázračný akordy vymyslet sám díky získaným zkušenostem
Odpovědět