Obrana proti dive zveri?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 srp 2006 19:14

A jednou mimo prasat jsem teda kdyz uz to Troj nakousl zalehaval taky pred nejakym radoby sniperem , bohuzel jsem nikoho nevidel jinak bych mu rozbil hubu ,bylo to asi dost z dálky . No v lese spis na kraji lesa u takove pekne paseky ale nikde nikdo ani vystrel jsem poradne neslysel jen jak to okolo mne tak 10m prosvistelo :? . Hold nekteri myslivci (nejen myslivci) by se obcas meli nad svim jednanim zamyslet :D


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 srp 2006 20:41

To sem jen plasil asi zrovna houbare... tak priste prijdu teda bliz... abys mi to mohl ukazat :)

PS: Uz si slysel tu jak jedna pani povidala? :-)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 bře 2007 23:48

g.man píše:Pepřovej sprej na medvěda určitě zabere. On totiž jak ho uvidí, tak se umlátí smíchy :lol:
To asi nebyl pepřovej sprej.

V návodu na použití bylo napsáno:
,,Stříknout do obou podpaží a pak rozzuřenou medvědici požádat o ruku."
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 23 bře 2007 00:10

Milý Troji...když někdo leze myslivcům do leče v kožichu a myslí si jak se nasměje až si ho spletou s medvědem,tak se nejvíc asi nasměje v sanitce.Jenom chudák poplatkový lovec hladový po ráně se smíchy neudrží při vyšetřování. Je pravda,že divoce žijící zvěř před člověkem prchne a když se někdo snaží vytáhnout za nohu z křoví postřeleného kňoura,tak toho ať si kňour klidně sežere.Protože takovej blbec nemá co v lese pohledávat.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Re: Obrana proti dive zveri?

Příspěvek od J.Laser » 23 bře 2007 00:17

gunr píše:ma nekdo zkusenosti se stretem s divou zveri (prase, vlk, liska...) a funguje na ne peprovy sprej?
Vzhledem k tomu,že mají mnohem citlivější smysly než člověk tak by jim ten"Pepřák" mohl vadit.ale vzhledem k tomu,že mají velmi vysoký práh bolesti,tak bych to na ně asi nezkoušel. Opravdu by se ti to nemuselo vyplatit. Ale myslím,že líp uděláš když si vylezeš s dalekohledem na posed a dáš se do pozorování zvěře. Za nějaký čas tě ani nenapadne taková pitomost jako používat pepřový spray na zvěř.
thrax

Příspěvek od thrax » 18 čer 2007 10:49

tak dobře,pepř ne,ale co teda?Napadlo mě,že třeba velkorážná perkusní pistole.Viděl jsem ji v ráži .50 za 8000,-.Hm,to by šlo?
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 01 zář 2007 19:16

to uz nebude obrana,ale pytlactvi,to bych mohl chodit po lese s predovkou a co videl to picnul a pri vysetrovani bych tvrdil,ze me ta srna nebo lanka napadla
kam chodis na prochazky,ze se bojis o zivot?
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 zář 2007 13:12

Proc pytlactvi? Kdyz na me neco v lese zautoci a budou splneny podminky NO tak to proste smaznu, ne? At uz to bude zvire, myslivec nebo cokoliv jinyho.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 zář 2007 18:39

Mimo to, že je tohle téma zcela ujeté, tak v momentě kdy tě medvěd vážně napadne a bude od tebe několik decimetrů že nebudeš moct utéct, tak myslím ti ta babitka moc nepomůže ani v ráži .50.

Naopak, myslím že by tě mohla zachránit šiška nějakého pořádně voňavého salámu. Hoďit na něj bundu a zároveň ten salám(loupat mu ho nemusíš - ani krájet). Prostě na něj něco hodit ať si s tím hraje a vyřádí se.

Myslím, že tak jako tak je pravděpodobnost že tě zajede auto asi tak 100 000x větší. Možná ještě víc. Protože pochybuju žena 100 tisíc přejetejch lidí na našich silnicích je jeden roztrhanej medvědem.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 zář 2007 18:41

2 Arnie

Mám vidění, čtu ze spisu: ,,Vážně! Ta Veverka mě ohrožovala! Dokud po mě házela jen oříšky, byl jsem v klidu. Ale pak šáhla po kaštanech a nezlobte se na mě, fakt jsem jí musel smáznout."
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 zář 2007 19:25

" a ten myslivec vypadal krvelacne... slavny soude jiste uznate, ze jsem ho musel taky strelit " :lol:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 zář 2007 19:09

2 Andy: No jestli tam chodil na ,,lesní pych", tak se nedivím že ten myslivec vypadal krvelačně když ho čapnul :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 07 lis 2007 16:13

epetr2008 píše:Mimo to, že je tohle téma zcela ujeté, tak v momentě kdy tě medvěd vážně napadne a bude od tebe několik decimetrů že nebudeš moct utéct, tak myslím ti ta babitka moc nepomůže ani v ráži .50.

Naopak, myslím že by tě mohla zachránit šiška nějakého pořádně voňavého salámu. Hoďit na něj bundu a zároveň ten salám(loupat mu ho nemusíš - ani krájet). Prostě na něj něco hodit ať si s tím hraje a vyřádí se.

Myslím, že tak jako tak je pravděpodobnost že tě zajede auto asi tak 100 000x větší. Možná ještě víc. Protože pochybuju žena 100 tisíc přejetejch lidí na našich silnicích je jeden roztrhanej medvědem.
to ze tato tema je "nonsens" absolutne suhlasim...
ale to ze medvedovi hodis bundu a salamu to si odkial zobral??? medved na teba nezautoci z toho dovodu ze je hladny :roll: ale zautoci v pripade ze prekrocis jeho tzv. "unikovu vzdialenost".je odhodlany zautocit na teba,na tvoju bundu nieje ani trochu zvedavi... ten medved sa proste zlakne a utok mu pride ako najspravnejsie riesenie tejto situacie...

PS:u nas na 10 ludi zrazenych autom pripadnu 4 ludia dokatovani medvedom :lol: :lol: (to je samozrejme for) ale zaroven musim pozdravit nasich slavnych ochrancov tychto bezbrannych hunatych (a hlavne premnozenych) mackov... :lol:
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Pavlaso
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2012 20:12

Re: Obrana proti dive zveri?

Příspěvek od Pavlaso » 08 říj 2019 16:57

Zdravím,

pánové, vytáhnu staré téma, abych neplevelil diskuzi.

Jsem tak trochu v koncích. Bydlíme kousek od lesa a tenhle rok jsme se stali oblíbeným místem pro stádo divočáků. Ty svině tu byly letos po šesté a já už nevím co mám dělat. Myslivcům jsem u pr****, ty jsou v noci radši v hospodě, ohradník nefunguje, o ostnáč se drbou, psa nemáme a pletivem prochází jako by tam vůbec nebylo.

Dnes vnoci mi zničili opět opravený plot , sežrali sadbu cibulovin, zryli půlku zahrady a odešli zkrz nový plaňkový plot. :(

Čím ty svině vykosím? Jaký papíry potřebuju na bazuku nebo něco podobného? :( Dá se to udělat rychle?

Díky moc.
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: Obrana proti dive zveri?

Příspěvek od muf10 » 09 říj 2019 15:36

Legálně můžeš použít tak dělobuch...
Ale pak je to vlastně rušení nočního klidu...
Pachové ohradníky jsi zkoušel?
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
Odpovědět