obrana-plynovka vs. ostra

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Co je lepší na obranu?

Anketa končí za 22 črc 2008 19:16

Plynovka
5
14%
Ostrá zbraň
30
86%
 
Celkem hlasů: 35
sayrus

obrana-plynovka vs. ostrá

Příspěvek od sayrus » 22 čer 2008 19:16

Dobrý den,jaka zbraň je lepší na nošení kvůli osobní obraně.
Plynovka nebo Ostrá zbraň?


JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 22 čer 2008 19:47

Pokud člověk splňuje zákonné podmínky, tak JEDNOZNAČNĚ OSTRÁ ZBRAŇ.
sayrus

Příspěvek od sayrus » 22 čer 2008 19:51

Jenže mně ještě není 18let abych jsi urobil ZP-ostrou bych jako sehnal ale na černo a bůh ví co s ní bylo spáchano.
Je mi k něčemu dobrá aspoň ta plynovka?
U nás to není vůbec bezpečné na ulici.
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

plynovka

Příspěvek od Bendis » 22 čer 2008 20:01

jenomže pokud ti není ani 18 tak i držení plynovky ke které netřeba ZP je u tebe nelegální, když se mužou prodávat jen zletilým,tak používání a nošení nemá určitě vyjímku,ale myslím že na nošení zbraně člověk musí být vyspělý i rozumem a ne věkem, já i ve svém věku bych měl strach zbraň nosit, chce to i velký zkušenosti a schopnost okamžitého rozumného reagování ve stresu, akorát u nás je docela bezpečno a zase já strach nemam sem trošku XXL :lol: , ale kdyby na mě šel se zbraní stejně mu všechno dám, prachy jsou jen věc....
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
sayrus

Příspěvek od sayrus » 22 čer 2008 20:05

jj diky ale tohle všechno já vím že nesmím nosit ani plynovku když mi nění 18.

Má otázka:Je plynovka k něčemu dobrá v obraně??????
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 22 čer 2008 20:09

Moc dobrá není.Jednak, když někdo má ostrou a ty plynovku, tak jsi pěkně....Navíc někteří útočníci můžou být vůči plynovce imunní. :wink:

P.S. Už se to tady řešilo, stačí použít tlačítko hledat. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

plynovka

Příspěvek od Bendis » 22 čer 2008 20:10

no myslím že jo, jde o to zpusobit utočníkovy šok, že se vubec bráníš a jde o to abys získal výhodu ústupu a ne totálně zastavil utočníka, myslím že na ožralého magora který má hodně snížený práh bolesti a vnímání by nestačila.
na normálního lida by mohl stačit obyčený spray, prostě ho zpomalit a zmizet, sám jí nevlastním tak neevim...
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
sayrus

Příspěvek od sayrus » 22 čer 2008 20:21

Tady jsou spíš nabití týpci v podobě amerického gangstera :?
no takže plynovka na nic jo?
explorer
Příspěvky: 15
Registrován: 07 čer 2008 01:53

Příspěvek od explorer » 23 čer 2008 02:16

pozri, vystrelit ostrou je velka zodpovednost, staci velmi malo aby si mal neskutocne problemy
plynovku vyuzijes podla situacie..ano, vystrel sposobi sok, plyn zaposobi. na niekoho, kto sa chce len pobit je to mozno sposob aby si to cele rozmyslel, ale ak na teba zautoci niekto, kto uz utocil (teda lupic profesional), tak vystrel ho nevystrasi, ani nezastavi, mozno len na chvilku. a v tom pripade to moze pre teba dopadnut velmi, velmi zle

...osobne viem, ze v takych situaciach sa clovek tak rozklepe, ze vobec nereaguje tak ako si to predstavujes, a vacsinou sa nevie pohnut, alebo nie si az tak pohotovy ako by si chcel...
moja rada: vyhybaj sa takym situaciam, a ak ti hrozi, ze ta ma niekto zmlatit, radsej pouzi teleskopicky obusok, to je aj ucinne aj legalne

(btw:mne parkrat pomohlo, ze utocnik videl, ze mam v ruke noz...skratka si to rozmyslel a padal si pockat na niekoho ineho), ale s nozom je to tiez brutal risk...
explorer
Příspěvky: 15
Registrován: 07 čer 2008 01:53

Příspěvek od explorer » 23 čer 2008 02:20



je to sice ucinne, ale takto rychlo normalny nevycviceny clovek nezareaguje
sayrus

Příspěvek od sayrus » 23 čer 2008 13:11

to video jsem viděl,no tak nevim,mam jsi ji teda koupit tu plynovku?
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 23 čer 2008 13:26

Pokud ti ještě není 18 tak bych určitě počkal.

Nejsem si jist jestli u obranných sprejů můsíš mít taky zmiňovaný věk, ale raději bych šel do nějakého pepřového spreje. Nechtělo by se mi sebou tahat něco ocelového co váží minimálně půl kila. Navíc při bližším kontaktu s útočníkem a výstřelu z "plynovky" proti měkké tkáni hrozí smrtelné poranění.

Je to pouze můj názor.
sayrus

Příspěvek od sayrus » 23 čer 2008 13:34

na ostrou určitě počkám až budu mít ZP a plynovku už klidně teď-stejně střelím a uteču-u ostre střelím a velky problem.
a ten pepřák je hodně na blízku
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 23 čer 2008 13:50

Nemyslím si že by plynovka působila na větší vzálenost.... Ale určitě záleží na typu střeliva, větru, počtu ran, odolnosti protivníka.....

http://www.youtube.com/watch?v=_LrXbRdOEic&NR=1
sayrus

Příspěvek od sayrus » 23 čer 2008 13:56

ale zase když vytáhnu plynovku tak jsi bude soupeř myslet že to je třebas ostrá
Odpovědět