obrana perkusnou puskou

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: obrana perkusnou puskou

Příspěvek od hawken.45 » 27 dub 2014 08:20

To má kdekdo :D .

Jen poznámka k Vašim prastarým příspěvkům ohledně spolehlivosti. Měl jsem více než rok, možná rok a půl nabitý perkusní revolver ASM zkrácený Colt 1851 cal 44. Zápalka Remington rýhovaná, 1,5 g vesuvitu,plstěná ucpávka 8 mm, koule 11,5 mm a ústí komor zamáznuto mazáním lůj, sádlo, vosk. Nabito jen pět komor kvůli nošení. Bral jsem jej s sebou tak co druhou neděli k delším toulkám s huskym a to i v zimě, kdy se po příchodu do tepla dost orosil. Pak jsem ho jednou vzal na střelnici víceméně jen pro vyprázdnění a vyčištění.
Kupodivu všech pět ran vyšlo spolehlivě a stejnoměrně do terče.
Tolik osobní zkušenost.
Myslím, že pokud bude flinta po kozervaci vytřená do sucha, profouknutý piston, pod umaštěným flastrem ucpávka a majitel ji občas provětrá střelbou, pak může posloužit i k obraně.
Osobně bych ale při absenci trezoru na dlouhé zbraně měl obavu z bezpečného uložení nabité perkusky se zápalkou na pistonu. To ji raději nechat na zdi jako dekoraci a v nouzi použít buď k zastrašení, nebo k úderu.
Nicméně všem přeji aby Vás nic tak nepříjemného, jako obrana střelnou zbraní nepotkalo.
Hezký den !


Odpovědět