Objednavka soucastek z USA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 11 čer 2008 22:32

Například brownells.com posílá bez problému a rychle. Minulý týden v pondělí v noci udělaná objednávka, zaplaceno kreditkou, v úterý odesláno, ve čtvrtek v ČR na celnici, tento týden v pondělí vyřízeno a nyní čekám pouze na Českou poštu, až mi to jako EMS doručí :evil:


Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 11 čer 2008 22:34

HanuIv píše:Takže doporučuju si doplatit za slušnější leteckou dopravu.
Všechno chodí letecky, pokud si tedy neposíláš kontejnery lodí ;)
Způsob poslání nemá na rychlost vyřízení na celnici žádný vliv. Pokud chceš urychlit celnici, tak si to nech poslat UPS, DHL nebo FedExem, bude to mnohem rychlejší, ale také neskutečně dražší.
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 11 čer 2008 22:42

Pokud si necháváte posílat zboží často, tak doporučuji mít celního deklaranta, který vás hned ten den co to přijde na celní poštu bude informovay a vše za vás vyřeší. Max. během týdne (od přijetí celnicí v ČR) je balíček u vás doma.
Clo ani DPH vyměřeno být nemusí, záleží zda uvedete, že to je pro osobní potřebu nebo je to zboží obchodního charakteru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 čer 2008 11:53

Toto není zase taková pravda, protože na celnici je tak nehoráznej bordel, že není problém aby tam balíček měli zašantročenej měsíc, občas něco ztratí, je to prostě banda grázlů a lenochů.....
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 12 čer 2008 15:15

Já mám tedy s celnicí zatím dobrou zkušenost. Celní deklarantka mi tam vždy vše vyřídila během chvilky (zpravidla max. 1-2 dny). Problém nastává až s Českou poštou, která není schopna po ČR během týdne zásilku doručit :evil:
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 12 čer 2008 15:40

Faktem je, že zmíněný bordel se opravdu týká spíše České pošty. Ovšem dle mých zkušeností to ani s tou celnicí není dvakrát slavné. Navíc mám z jednání s oběma institucemi silný dojem, že nejspíš sídlí v jedné budově (mluvím o pražské vyclívací poště) a prcovnice jednotlivých institucí dělí jen jedny dveře. A říkám si, jestli on ten "bordelismus" nebude nakažlivý.....
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 12 čer 2008 18:28

Jeden aktuální příklad za všechny.

Trasování balíku z USA

V neděli v noci 1.6. provedena objednávka, zaplaceno kartou a hned druhý den 2.6. byla objednávka vyřízena a zboží odesláno.
Ve čtvrtek 5.6. převzato celnicí a odpoledne v 15:24hod mi přišel fax od celní deklarantky. Jelikož jsem se k tomu dostal (mojí vinou) až v pondělí 9.6. tak jsem to hned potvrdil. Obratem 09.06.2008 15:00 vyřízeno a předáno poště.
Bohužel, dnes je čtvrtek 12.6. a pošta o této zásilce nic víc neví a stále zásilku nedoručila :evil:

Tak tedy vyřízení objednávky a doručení z USA do ČR trvalo 3 pracovní dny včetně celnice, ale dodání po ČR již během 4 dnů není možné :shock:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 čer 2008 18:43

To jsi pěkně vedle. Ten balík na který dáváš odkaz trasováním ještě neopustil celnici. Někde je něco špatně, ale na straně České Pošta to není, to tě můžu ujistit. Zavolej si celníkům
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 12 čer 2008 18:48

Z celnice mam odfaxovane potvrzeni o odeslani. Posta to proste zatim nezaevidovala a neprepravuje. Visi to tedy "nekde" na poste :(
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 čer 2008 18:51

Pokud projedu tvůj tracking přes USPS, tak ani tam není evidováno opuštění Vyclívací Pošty a věř mi že to se eviduje. Takže bych opravdu hledal chybu někde jinde. Viz SZ
Niripe
Příspěvky: 62
Registrován: 02 čer 2006 10:17

Příspěvek od Niripe » 13 čer 2008 08:38

Tuto zásilku mají celníci, nikoliv pošta. Je tam jasně napsáno, že je to v celním skladu. Navíc pošta s tím žádnou práci nemá. Celníci nemají elektronický systém a ve spoustě případů ani celníci sami neví, kde to u nich vlastně je. Mě včera například řekli po několika minutách listování v papírech, že pokud můj balík ještě nemá skladové číslo, tak je u nich NĚKDE na překládce. Tzn. je to u nich, ale oni sami neví přesně kde. Jinak jiný případ, v pátek jsem objednal, pondělí jsem obdržel potvrzení objednávky a přijetí USPS, včera mi doručili až domů. Tedy ze států až ke mě za 3,5 dne.
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 13 čer 2008 11:05

Celníci to už nemají. Mám to potvrzeno. V pondělí 9.6. opustila zásilka celní sklad a byla předána ČP, kterou prozatím neprošla a nebyla odeslaná na dodací poštu.
To že pošta poslední měsíce nestíhá je známá věc, údajně dělají ve dne v noci a nabrali i další lidi, ale je to evidentvně stále málo :( Když to jde jinde, musí to jít i u nás. Navíc se jedná o expersní zásilky, které mají doručovat přednostně, ale prd.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 13 čer 2008 11:15

To, že nestíhají celníci, je koneckonců známo taky. :wink:
Co vím, tak zásilka po opuštění celnice musí být "načtena" poštou - tím vloží do systému informaci, že jí převzali. Když to neudělají, zásilka je "někde mezi celnicí a poštou" - to vypadá na tvůj případ.
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 13 čer 2008 11:29

Zásilka opustila celní deklaraci a válí se "někde" v celním skladu České pošty a předáná dodací poště ještě nebyla, proto ji nelze trasovat (toto datum se nikde v trasování neuvádí). Uveden bude až datum, kdy bude "Zásilka odeslána ze vstupní pošty na doručení."
Více info s příkladem, že mám pravdu :) přes PM ;)
Nechci nijak zvlášť obhajovat rychlost celníkůch, ale u mne bylo samotné proclení vždy otázkou max. 1-2 dnů. Prodleva je vždy pouze na straně pošty, která si to není schopna pořádně zorganizovat a řádně dodat.
Dnes píšu stížnost na Generální ředitelství České pošty, snad se jim tam v té záplavě stížností neztratí :?
Odpovědět