Objednavka soucastek z USA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Scaith
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2008 20:58

Příspěvek od Scaith » 09 dub 2008 16:51

Jenom malé upozornění. Cokoliv, v čem je tritium podléhá přísnému režimu. Bez souhlasu SUJB (Státní úřad pro jadernou bezpečnost) bude tedy nákup v rozporu se zákonem. Je to další blbé omezení, ale je to tak.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 dub 2008 07:52

Podle §21 zákona o jaderné bezpečnosti (zák. 18/97) není zvláštní povolení potřeba.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Scaith
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2008 20:58

Příspěvek od Scaith » 10 dub 2008 08:47

Vzhledem k tomu, že SUJB vydává na tritiová mířidla povolení, tak asi nemáš pravdu.
"Svítící mířidla skládající se z hledí a mušky byla pro firmu Česká zbrojovka, a.s., se sídlem 68827 Uherský Brod, Svatopluka Čecha 1283, typově schválena Státním úřadem pro jadernou bezpečnost rozhodnutím SÚJB č.j. 25169/2005, ze dne 13.12.2005. Schválena byla sada mířidel obsahující uzavřené radioaktivní zářiče s 3H (tritium) s obchodním označením ML ? 17 777, která je určena pro krátké palné zbraně. Sada obsahuje dva uzavřené zářiče každý o aktivitě 0,444 GBq v hledí a jeden uzavřený zářič o aktivitě 0,565 GBq v mušce. Konstrukce mířidel zaručuje, že tritiové světelné zdroje nejsou přístupné při běžném používání, skladování, manipulaci ani údržbě. Konstrukční vyhotovení mířidel umožňuje realizaci výrobků ve čtyřech výškových skupinách. Výrobcem mířidel je izraelská firma Meprolight Ltd., Kibbutz Maayan Zvi 30805, Izrael. Současně byla v rámci typového schvalování tato sada klasifikována podle § 4 a § 6 písm. d) vyhlášky č. 307/2002 Sb., o radiační ochraně ve znění vyhlášky č. 499/2005 Sb., (dále vyhláška), jako nevýznamný zdroj ionizujícího záření, pokud počet jednotlivých sad nepřesáhne devět kusů. Dovoz, vývoz a distribuce výše uvedených svíticích mířidel byla Státním úřadem pro jadernou bezpečnost zatím povolena firmě Česká zbrojovka, a. s., se sídlem 68827 Uherský Brod, Svatopluka Čecha 1283, a to rozhodnutím SÚJB č.j. 47968/2006, ze dne 24.8.2006. V podmínkách rozhodnutí bylo mimo jiné uvedeno, že na trh budou distribuovány pouze sady mířidel, které budou tvarově spojeny s krátkými zbraněmi a dodávány budou buď přímo velkým odběratelům jako armádě a policii ČR nebo dodávky do distribuční sítě ČR budou prováděny pouze prostřednictvím specializovaných obchodů se zbraněmi, které budou mít pro distribuci těchto výrobků povolení SÚJB. Z uvedených podmínek obou rozhodnutí vyplývá, že dovoz a distribuce těchto nebo obdobných výrobků je v ČR činnost regulovaná a používání těchto výrobků maloodběrateli je vázáno požadavky § 21 atomového zákona."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 dub 2008 09:33

Důležité je, co je napsáno v onom atomovém zákoně:

§21
(1) Povolení k nakládání se zdroji ionizujícího záření podle § 9 odst. 1 písm. i) není třeba k používání nevýznamných nebo typově schválených drobných zdrojů ionizujícího záření, pokud se uskutečňuje v souladu s návodem k použití těchto zdrojů schváleným Úřadem při jejich typovém schválení.
(2) Ten, kdo používá typově schválené drobné zdroje (dále jen „ohlašovatel“), je povinen nejpozději den před zahájením této činnosti ohlásit Úřadu
a) identifikaci ohlašovatele,
b) specifikaci používaných zdrojů ionizujícího záření a jejich počet,
c) objekt, kde budou zdroje umístěny,
d) předpokládaný způsob likvidace zdrojů ionizujícího záření.
(3) Povolení k nakládání se zdroji ionizujícího záření podle § 9 odst. 1 písm. i) ani ohlášení podle odstavce 2 není třeba, pokud se jedná o jednotlivé úkony a práce se zdroji v rámci povoleného nebo ohlášeného nakládání se zdroji ionizujícího záření.

§9
Povolení k jednotlivým činnostem

(1) Povolení Úřadu je třeba k
...
i) nakládání se zdroji ionizujícího záření v rozsahu a způsoby stanovenými prováděcím právním předpisem

Takže §21 ruší pro drobné zdroje platnost §9 (1)(i).

Zbrojovka má na "svoje" tritia vlastní typové schválení od úřadu pro jadernou bezpečnost, i když by jej pro jednotlivé kusy nebylo potřeba. Nechci se domýšlet proč, ale myslím, že kvantita mířidel, která mají ve fabrice je taková, že se pak už nejedná o bezvýznamný zářič.

Pokud by Vaše hypotéza byla pravdivá, pak by stejně byl za zářič zodpovědný jejich majitel (tedy majitel zbraně). Kdo z lidí, kteří mají na zbrani namontovaná tritiová mířidla ohlašoval něco na Úřadu pro jadernou bezpečnost? Já mám na nálepce od mířidel, že není nutno je nikde registrovat, protože se jedná o drobný zdroj ionizojícího záření.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 10 dub 2008 09:39

To už snad ani není možné..... Takže, pro případné šťouraly: nic jsem neobjednal, nic jsem nekoupil a nic nemám.......

Je zajímavé, že na našem trhu lze bez problémů koupit například hodinky s tritiovým osvícením a výrobků založených na stejné technologii bude určitě celá řada. Takže pozor! Pokud někdo něco takového máte, okamžitě to uzavřete do olověné schránky, vykopejte dvoumetrovou díru, vložte schránku a zalijte betonem. Místo jasně označte pro pozdější identifikaci, obežeňze páskou se zákazem vstupu, zaměřte pomocí GPS, vytvořte plánek a okamžitě se i s ním běžte udat........ :evil:
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 15 dub 2008 08:59

Mno, tak to vypadá, že je to na dobré cestě. Z výše uvedeného e-shopu už obejdnávku přijali a už si z účtu i strhli peníze (cca 1650,- včetně poštovného). Jen z pro mne neznámého důvodu všechny mezinárodní obejdnávky zpožďují o 10-14 dní. No - hlavně, když to dojde. Dám pak vědět.
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 05 čer 2008 15:07

Tak mířidla jsou doma, celníci si napočítali 307 korun cla, takže výsledná cena je 1957 Kč. Takže vše je OK - tedy až na tragickou zkušenost s Českou poštou.... Doprava z USA do Prahy trvala stejně dlouho, jako cesta zásilky Prahy do Jihlavy.... A nebýt telefonických urgencí (když se mi tedy po týdnu podařilo tam dovolat - neměli obsazeno, vzali to a dokonce pak popřepojovali na kompetentního člověka), asi to tam leží ještě teď.....
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2008 16:13

Jojo, mám stejné zkušenosti.
Nejhorší to je před vánoci. :D
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 05 čer 2008 16:13

Lanky píše:Tak mířidla jsou doma, celníci si napočítali 307 korun cla, takže výsledná cena je 1957 Kč. Takže vše je OK - tedy až na tragickou zkušenost s Českou poštou.... Doprava z USA do Prahy trvala stejně dlouho, jako cesta zásilky Prahy do Jihlavy.... A nebýt telefonických urgencí (když se mi tedy po týdnu podařilo tam dovolat - neměli obsazeno, vzali to a dokonce pak popřepojovali na kompetentního člověka), asi to tam leží ještě teď.....
To je uplne normalni. USPS ze Statu do CR trva tri dny. Na celnici se to vali tejden a ke me to v ramci Prahy jde dalsi 4 dny. Naprosto normalni situace v Kocourkove. Chce se to obrnit a jist neco na nervy, treba cokoladu :-)

Horsi totiz je, kdyz ti celnice nejak zapomene poslat dopis, ze tam maj balik (nebo posta balik zatajuje i pres primy dotazy na prepazce) a po uplynuti lhuty ho vrati odesilateli a ty mas jen oci pro plac... V lepsim pripade pak zaplatis postovny jeste jednou... Timhle super jednanim zminenych instituci uz jsem prisel na postovnym o park tisic, bo ze zahranici objednavam casto :-(
[i]"the loudest sound ever is click when you want to hear bang and bang when you want to hear click"[/i]
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2008 16:53

Mě nejvíc fasinují dopisy z Prahy z jakési té centrální pošty, kde mi píšou, že mi přišla zásilka, jestli ji chci, že mám dodat kdovíco.

Popravdě, musel bych být na hlavu, kdybych nechtěl. Zásilku jsem zaplatil a nějakých 19 procent DPH mi už leží v patě. Tak proč se blbě a zbytečně ptají.

To fakt nechápu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 05 čer 2008 18:58

všimněte si ještě jedné záludnosti-veškerá pošta z USA k nám je nepojištěná a taky se pravidelně ztrácí.
V roce 2005 mi poztráceli věci za 300.000,-Kč-reklamace u té USPS vynesla 50,- USD.Takže pozor!
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 06 čer 2008 10:56

Tak pánové, pro ty,co nespěchají se zásilkou z USA : před chvílí jsem mluvil ohledně nějakých problémů s mým balíčkem se zástupcem UPS a dověděl jsem se, že od 1.12.t.r. se zvyšuje bezcelní hodnota zásilek z 22 na 150 Euro ( a ekvivalentu v USD ). D.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 06 čer 2008 15:22

Hanu - no DPH je placeno vzdy. Ale Clo byt nemusi. Takze minimalne je ten dopis jakoby vyzvou o predlozeni ostatnich dokumentu ala faktury apod, aby mohli zasilky proclit a zdanet.
[i]"the loudest sound ever is click when you want to hear bang and bang when you want to hear click"[/i]
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 06 čer 2008 15:59

No mně to tedy taky přišlo, že asi neumí číst (nebo spíš neumí anglicky). Napsali, že jim mám dodat, co to vlastně je, jestli to mám pro osobní potřebu a kolik to stálo. A k tomu přiloží papír (v podstatě fakturu, kterou z toho balíčku vytáhli), kde je jasně napsáno, že se jedná o "příslušenství ke sportovnímu zboží" a vedle je cena v USD......... :shock: :?: :evil:

P.S. Jo a pozor - až jim tam ty dokumenty budete posílat, zapomeňte raději na mail. Přestože to uvádí jako jednu z možností, jak jim to dodat..... Když jsem se tam cca po 14ti dnech od odeslání mailu KONEČNĚ dovolal, řekli mi, že to tam "asi holky nemaj" a jestli prý to můžu poslat faxem....... Ještě že aspoň do telefonu se snažili být vcelku slušní a vstřícní.....
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 06 čer 2008 16:11

cityshark píše:Hanu - no DPH je placeno vzdy. Ale Clo byt nemusi. Takze minimalne je ten dopis jakoby vyzvou o predlozeni ostatnich dokumentu ala faktury apod, aby mohli zasilky proclit a zdanet.
Obávám se, že nemáš tak docela pravdu. Poslední balík, 410 dolarů včetně poštovného, 1030Kč Clo, 0Kč DPH. Dodané byly komplet faktury
Odpovědět