obcas nevystreli suhl 150"snad silnejsi pruzinu"

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Boda
Příspěvky: 17
Registrován: 15 dub 2010 17:22

občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od Boda » 18 zář 2010 19:53

Ahoj mám suhl 150 a občas mi nepravidelně nevystřelí náboj a když natáhnu na po druhé hned vystřelí,ze začátku mi nevystřelovala častěji,pak sem vyčistil a namazal závěr polaboroval úderník a nevystřelila tak asi stý náboj ale postupem času mi přestává opět vystřelovat jen cvakne a nic pak až na podruhé vystřelí a je jedno co mám za náboje "Lapua,Eley"
nevíte někdo co stím?A ještě když po střelbě čístím lauf tak ho mám plnej zelenýho prachu nespálenýho,je to problém??Nebo némáte někdo silnější pružinu,třeba větší ráz ji pomůže jinak soustřely sou super!díky za odpovědi


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od PB » 19 zář 2010 17:51

mi pomohlo pořádně vyčistit úderník a úderníkovou šachtu, víc sem nemusel nikdy řešit.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Boda
Příspěvky: 17
Registrován: 15 dub 2010 17:22

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od Boda » 19 zář 2010 19:32

No já to mám jak psí kule!!!! :? :? :? :?
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od qwer » 19 zář 2010 23:30

Zdar! Pokud máš součástky závěru opravdu vyčištěné (i kanálek pro úderník) a stejně to občas neodpálí, doporučil bych podložit pružinu vhodnou podložkou (možná 2ks, aby to dalo tak 2,5mm). Dosáhne se tím větší energie úderníku. Pružinu bych zatím ponechal, její výměna je až to poslední. Tento problém časem nastane u zbraní kde majitel z neznalosti ponechává závěr buď otevřený nebo mimo zbraň (tudíž stále natažený). Před uložením zbraně do trezoru je optimální citlivě vypustit úderník do přední polohy. Dalším problémem při neodpálení zápalky může být poškozená čelní plocha zápalníku. Na součásti závěru se aplikuje pouze olejový film, nikoliv jak se občas člověk na střelnici dozví - prostříknutí Konkorem! :mrgreen:
jiri.k
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2010 11:41

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od jiri.k » 20 zář 2010 13:13

Mne nejde vysvetlit ten nespalenej prach. To jako kdyby vlhnula zapalka nebo pronikl olej do nabojnice... Nemas to nejak spatne ulozeny?
Boda
Příspěvky: 17
Registrován: 15 dub 2010 17:22

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od Boda » 20 zář 2010 18:56

uderník mám vždy ne natáhnutý hned po sřelbě,nic méně nevím jak to bylo u předchozího majitele ale myslím si že zrovínka to měl natažený a nestřílel sní cca 1 rok,pušku mám vedle své postele s při otevřeným kufrem na pohovce aby na ní nešel prach a zároveň na ní šel čerstvý vzduch
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od PEPAN » 20 zář 2010 19:28

kolega měl asi na mysli střelivo, ale musim říct že nespálený prach je u malorážky klasika, alespoň co jsem vypozoroval já. sám ale používám výhradně to nejlevnější
Nejde!Prostě NNe
Boda
Příspěvky: 17
Registrován: 15 dub 2010 17:22

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od Boda » 20 zář 2010 21:01

předtím sem používal lapua standart nato sem kombinoval rifle match,pak sem zkusil Eley sport nato sem kombinoval Eley Club a momentálně používam lapua Rifle Match nato jdu s Lapua X-Center a uvšech to samé občas nevystřelí,střelivo mám ulžené vpokoji vedle pušky v suchu
jiri.k
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2010 11:41

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od jiri.k » 21 zář 2010 07:51

myšlenka šla takhle: z pistole kulka vyletí rychle a tak nějaký nezhořatý prach běžně zůstává. V dlouhé hlavni by tomu tak být němělo.Pomalý prach? proč by to výrobce dělal? že by kule letěla nadměrnou rychlostí tomu nevěřím. že by byly v komoře nízké tlaky- to už možné je. že by docházelo k nerovnoměrnému zážehu a hoření prachu je nejpravděpodobnější. Ale proč? slabá zápalka? flegmatizace prachu z nějakého jiného důvodu? A má cenu po tom pátrat? Podložil bych pružinu, tím se nic nezkazí. Při té příležitosti vše požádně vyčistil- to neškodí také. Pak soustřel- pokud jsou padaky, vyměnil bych munici. pokud je soustřel dobrý, nechal bych vše tak, jak je..
Boda
Příspěvky: 17
Registrován: 15 dub 2010 17:22

Re: občas nevystřelí suhl 150"snad silnější pružinu"

Příspěvek od Boda » 08 říj 2011 02:10

Problém sem nakonec vyřešil výměnou pružiny a zbroušením úderníku pod úhlem 60 stupňů jak to mají např. systémy Anschütz
Příčina zbytků nespáleného střelného prachu ve flintě zůstává jen proto že používám střelivo LAPUA!!!
U značky RWS a ELEY je vše spálené do posledního zrnka :wink:
Odpovědět