O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vaca1979
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2022 16:01

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od vaca1979 » 21 pro 2022 10:18

igt magnum ma namerenych 36j s diabolkama JSB exact. Vzduchovka je po serizeni a vycisteni presna, za rozptyl muzu ja :)


Uživatelský avatar
lada.neu
Příspěvky: 12
Registrován: 26 bře 2023 09:34
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od lada.neu » 23 dub 2023 06:53

Pořídil jsem otci Gamo CFX 4.5 (černá). Objednáno rovnou přes Strixe i s kompletním tuningem včetně plynové pružiny. Výkon prý 18-19J. Zbraň je poměrně tichá (tišší než náraz diabolky na desku. Kope fakt minimálně, spíš při výstřelu jen cukne, pro představu daleko více střelec "zápasí" s hmotností při míření, pokud nemá zapřeno.
Přikoupena optika Hawke Vantage 3-9x50 AO IR (14232). Přesnost na domácí "soupeření" na terč překvapivá - daleko větší je chyba střelce - všem se nám klepou ruky :mrgreen: Na klasickým terči 17x17 to lítá do černýho kruhu i na 30m (když teda necukne střelec rukou). Táta má radost jak malej kluk. Zatím vystřeleno cca 150ks JSB Exact 4.51.

Splnilo očekávání v rámci ceny. Vzduchovka + tuning + puškohled + jednodílná montáž + kufr vyšlo okolo 12tis Kč.
Gamo CFX 4.5 - Strix tuning + gas spring + Hawke Vantage 3-9x50 AO IR (14232) + JSB Exact 4.51
martair
Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2015 16:02
Bydliště: Vsetin

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od martair » 18 kvě 2023 15:13

gamo hunter 440 5,5

poridil jsem tuhle pruzinovku nazdar, poridil jsem po dlouhem badani a pripadne vortex pistu od pana Strixe Gamo hunter 440. Vzhledem me vic nez prekvapila :) drevo hezke libi se mi zpracovani. vahu jsem cekal ze bude tezsi ale to je samozrejme plus. je lehci nez crosman vantage NP 4,5mm 16J. nicmene s tou to budu casto srovnavat jelikoz nemam jinou srovnatelnou ve dreve.
oficialni parametry jsou tyhle :
Ráže : 5,5 mm
Délka : 1100 mm
Délka hlavně : 450 mm
Hmotnost : 3000g
Pažba : dřevo
Energie : 24J

po vybaleni a vycisteni hlavne jsem byl docela v soku, tolikeho bordelu v hlavni ktery jsem protahl ubrouskem na provazku do ,,cista,, az na 5 -6x viz prilohy...

valacek.jpg

prvni natah a celkovo natah chce trochu sily, vic nez jsem zvykli u 16J. pri prvni rane dieslingm takze rozebrat a vycistit cele podle navodu od pana Strixe. pruzina je tam dost natlacena. a byla doslova ,,vykoupána ,, ve vazeline ...
valacek.jpg
dat to zpet a a zajsitit kolik jsem mel sam co delat :D. nicmene na valecku pred pruzinu byla šponka, mini otřep, zacistil jsem ji a cele to vlastne udelal podle navodu od vyse zmineneho pana, timhle dekuji za deatilni navod :).

pruzina.jpg
cele to zabralo cca hodinu se vsim vsudy, chce to jen torx 25 a nejake drobnosti po ruce..

takze mame pripravena po vycisteni diesel zmizel i ta ,, rana,, je mensi podle odhadu nemam decibelmetr tak nemuzu posouidit ale rana je vic kultivovana uz pripomina klasickou pruzinu. pri vystrelu klasicke vibrace, proste klasicka pruzina, oproti corsmanu s NP 16J ktery se natahuje znatelne mensi silou a rana je vic jak tlesknuti. nicmene ta sila je uplne nekde jinde....


s Gamem kazdy vystrely prustrel jakkukoli diabolku do prkenka... s 16J ani jeden prustrel diabolka se ,,zarazila ale neproletela ani nemela snahu.... za to i plocha 5,5 se rozplacne a vyrve hezky kus materialu a hezky to vypda kdyz litaji trisky :D posleze zkusim udelat vetsi tesi prubojnosti a presnosti
crosman 1377 4,5mm + steel breech + 2-8x20 čína za litr
crosman 760 4,5mm osazenou vetsinu čínskyma reddotama
crosman vantage NP 4,5 mm 16 J , nikoostirling 4x32AO
crosman 362 5,5 + steel breech + 4x16 x 40 čína za litr
Hatsan 55S 4,5mm
JK4825
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2023 15:04

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od JK4825 » 04 čer 2023 16:56

Hezký den vespolek, mám možnost pořídit Gamo s optikou. Nemáte prosím vás někdo tututo kombinaci? Zatím tady hledám moudra. Děkuji za info...

Gamo Replay 10 Magnum IGT Whisper Gen2 cal. 5,5mm
Nikko Stirling 4-16x50 Mountmaster AO Iluminated
Uživatelský avatar
Sajfik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2022 08:16

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Sajfik » 05 čer 2023 08:47

Tak fungovat to jistě bude, otázka je, co od toho očekáváš. Tu variabl optiku by Ti to mohlo "rozkopat". Jestli to budeš mít na plechovky, tak si myslím že úplně bude stačit nějaká optika s pevným zvětšením 4x, nebo 6x (která ty kopance ustojí asi o trochu líp). Když tady pohledáš, jistě se ke vhodné dopátráš. Já osobně mám na Gamu Nikko Stirlig 4x32 AO a drží už dlouho (určitě přes 2000 výstřelů). Nemám tam ale original GAMO IGT píst, ale poladěnej od Strixe, takže se chová velmi kultivovaně ...
Gamo Shadow DX 4,5 mm, Strix tunning, Nikko Stirling Mountmaster 4x32 AO
Walther P38, 9 mm
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 05 čer 2023 10:24

Měl jsem podobný - Nikko Stirling 4-12x50 Mountmaster AO na Gamo Shadow DX, 5,5mm a hned od začátku po každých 5-ti ranách jsem mohl znovu a znovu štelovat nástřel. :shock:
Nekonečný příběh - 1 a 1/2 roku hledání přičiny v čem je chyba... To na gamovky s velkým zpětným rázem rozhodně nepatří, to je tak maximálně na Slavii 631, nebo malorážku... :twisted:

Také paralaxa byla až od 15 Yds, ačkoliv v katalogu výrobce udávali 10 Yds. :mrgreen:
Stspravce
Příspěvky: 2
Registrován: 04 říj 2023 13:18

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stspravce » 04 říj 2023 13:22

Zdravím rozhoduji se mezi koupí GAMO speedster a GAMO roadster. Je mezi nimi nějáký rozdíl kromě dizajnu? Jsou dobré na terčovku a lov drobných hlodavců? Vzít radši 4,5 nebo 5,5 cal.? Děkuji!
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 05 říj 2023 10:55

Je tam rozdíl ve tvaru pažby a je tam rozdíl mezi generacemi v měřidlech.
Je lepší si pořídit třetí generací, je tam lepší mechanismus nabíjení.
Pokud nepotřebujete měřídla, podívejte se také na Gamo Viper Pro IGT 10x GEN3i 4,50 mm.
Je to jedinná vzduchovka která se dá koupit s tuningem za stejnou cenu jako u dodavatele bez tuningu.

Odkaz na recenzi z TikToku :lol: :
https://www.tiktok.com/@ganjalitecz2/vi ... 4746801696
nkps
Příspěvky: 4
Registrován: 10 čer 2021 14:35

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od nkps » 11 říj 2023 08:22

Nazdar páni (GAMO REPLAY-10 MAGNUM IGT GEN2 - nameraných cez 28J),

ohľadom optiky ja mam Theta Optics 3-12x40 AOE. Neviem koľko mám presne nastrielané ale cez 1000 to bude určite zatiaľ žiaden problém len to treba poriadne dotiahnuť. Ja som to zle osadil. Nesedel mi dobre ten tŕn v tej dierke lebo bol moc hrubý a cestovalo mi to po tej lište. Musel som to upraviť.

Nabíjací mechanizmus tiež ok. Spočiatku to troška blblo ale buď si to po čase sadlo alebo som sa naučil to nabíjať. Teraz dá chybne možno jednu zo 50. Nabíjam to dvoma rukami smerom k zemi a rýchlo.

Presnosť vzduchovky je mimo moje schopnosti problém je skôr so strelivom. Skúšal som všetko možné diabolky ale už beriem iba JSB exact heavy. Na tých malých JSB to presiahne zvukovú bariéru a je to rana ako z normálnej zbrane.

Musel som upraviť terč mam takú strelnicu a sklopné diviaky a aj na 30m je to problém tak som tam vložil olovené dosky aby mi to nedeformovalo ten zadný plech a už je to v pohode akurát diviaci sa po čase zohnú a musím ich narovnať.

Ak niekto rozmýšľa nad Gamom s 10 ranovým zásobníkom choďte určite do toho ja to neľutujem. Je to úplne iný zážitok. Mám 3 zásobníky tak nabijem a potom si už len užívam. Problém by som nevidel ani vo var. optike ale môže to byť kus od kusu.
Švagor má Speedster Gen2 5.5 (cez 24J) a tiež je super a ľahšie sa naťahuje.
Treba zvážiť na akú vzdialenosť to človek chce a čo s tým bude strieľať.
Ja som bral Replay iba kvôli tomu že sa nedá 2x nabiť. Až po výstrele sa pretočí ten zásobník. Už sa mi to pár krát stalo. Pri terčovej streľbe to asi moc nehrozí ale môže sa stať, že vás niečo vyruší a vy to musíte na chvíľu odložiť a zabudnete či máte nabité alebo nie. Myslím že GEN3 to už má asi na všetkých modeloch takže by som vyberal z tých. Popravde strieľať s Gamom bez optiky si už neviem predstaviť takže mieridlá sú asi zbytočné. Ja som prednú mušku zdemontoval. Speedster má super že zásobník sa dá uložiť do pažby to by mohli dať do všetkých.

Po novom mám aj nočné videnie a tiež je to bomba. Síce zaťiaľ mám iba prvé dojmy a nechcem to zakríknuť ale snáď to vydrží 8).
Přílohy
4.jpg
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 20 říj 2023 11:53

Návod na rozbor a výměnu těsnění pístu Gamo G-magnum, Grizzly a Black serie.
Vzduchovky s vnitřním průměrem pístu 29mm, o kterých gamo píše 33mm :x .
Pod video je odkaz na těsnění a přípravek.
V ráží 5,5mm se závitovou pružinou 37,5J.

karelkop5791
Příspěvky: 1
Registrován: 17 lis 2023 23:16

Re: 4,5mm nebo 5,5mm?

Příspěvek od karelkop5791 » 17 lis 2023 23:22

bobpet píše:
08 úno 2022 19:14
Ahoj. Bol som šťastný keď som si kúpil svoju prvú "poriadnu" vzduchovku Gamo Whisper IGT. A potom som bol ešte viac šťastný, keď som ju predal. Bolo to ponaučenie. Bohužiaľ sa človek najlepšie učí na vlastných chybách...
a co bylo špatně? jaké jste získal ponaučení? jakou jste měl ráži? díky karel
bobpet
Příspěvky: 270
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od bobpet » 18 lis 2023 08:23

Ahoj. S touto vzduchovkou som najskôr strieľal bez optiky cez mieridlá. Nastrel bol stále rozhádzaný - aj pri streľbe s oporou na krátku vzdialenosť. Hľadal som príčinu a zistil som, že mieridlá majú vôľu do strán - celé plandali, nebolo ich možné nejakým rozumným spôsobom (aby som nestratil možnosť ich výškového a stranového nastavenia) zafixovať. Potom som si teda po dlhom študovaní kúpil puškohľad Optisan Cobra, ktorý predajca prezentoval ako puškohľad použiteľný na všetky pružinovky (a bol podľa testov Alexusa riadny držiak), namontoval som ho na vzduchovku, a zastrelil. Chvíľu bolo všetko OK, no po čase som opäť zistil, že sa mi mení nástrel. Nechápal som prečo, lebo montáž puškohľadu mala aj poistný červík, ktorý som mal zapustený do na to určeného vybrania na koľajnici Gama. Opakovane som ho nastreľoval a opakovane sa mi časom vždy nástrel menil. Už som si myslel, že je to počasím - teplotou. Toto trvalo rok. Na ďalšiu jar sa mi pri streľbe začal otáčať okolo svojej osi zámerný kríž a teda som odmontoval puškohľad aj s montážou a vtedy som uvidel, že nie len zámerný kríž to neuniesol, ale že aj puškohľad napriek červíkom zafixovanej montáži cestoval po koľajnici, pričom od zápustného otvoru počas celej doby používania urobil asi 1 - 1,5cm dlhu ryhu v celej svojej hĺbke zapustenia do hliníkovej koľajnice. To bola posledná kvapka. Puškohľad išiel na reklamáciu ktorú predajca Pažba bez pripomienok uznal, a puška na Bazoš.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Odpovědět