O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 26342

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 10 čer 2022 22:38

muf10 neboj se, Aleš ještě nikdy nesmazal PRAVDU. Je to škoda, že začínající střelci nečtou, nehledají, nezjišťují, neporovnávají, neposlouchají, ..... a pak kupují za velké peníze totální zmetky v domnění, že přece v obchodě jím nebudou lhát. Jako by zapomněli, že v tomto státě byla lež povýšená na dobrou vlastnost.


Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 11 čer 2022 12:58

Jaké jiné možnosti tedy mám, když si chci koupit levnější vzduchovku s plynovou pružinou a normálním současným výkonem? Nemusí se nadávat na Gamo a pod., také má své místo na trhu a jsou dost populární. Dá se koupit levná vzduchovka, upravit si ji a pak z ní bude moc dobrá vzduchovka. Jediné, co je potřeba dostat do povědomí nováčků je, že se ta vzduchovka musí trochu upravit.
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 11 čer 2022 17:11

Strix diky za postreh...nie nemám vertikalny sustrel ale kruhový ako od brokovnice pokropene! a co sa týka gama ,mal som niekedy 18ks! nechal som si už len 3ks. A strieľajú perfektne až na toho Fusiona! aj Shadou DX v 5.5ke som mal, strielala perfektne! ale napokon šla tiež z domu.. bola v 5,5ke na večšiu vzdialenosť ta 5,5 nevhodná!
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 12 čer 2022 09:57

Já bych to udělal takto:
kontrola těsnění
kontrola puškohledu
kontrola šroubu pažby
kontrola šroubu hlavně a vůli v kostce
kontrola síly pružiny
kontrola hlavně a tlumiče
výměna diabolek
výměna střelce :D
když nic nepomůže, tak výměna vzduchovky :D

Ke každému bodu bych mohl něco napsat, ale toto je základní postup. Pokud budou nějaké otázky, napište.
Smazaný uživatel 26342

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 12 čer 2022 11:55

Taky je jiná možnost. Pošli to Strixovi a on ti to všechno opraví. Budeš mít přesné s vyladěné GAMO. Když připočítáš všechny náklady, tak budeš někde v ceně HW97 BL , ale stále budeš mít jen plechové GAMO. :mrgreen:
***
"Dá se koupit levná vzduchovka, upravit si ji a pak z ní bude moc dobrá vzduchovka." Asi to takhle nefunguje. To by se takové levné, upravené, moc dobré vzduchovky sem tam objevily na nějakých HFT závodech. Jak říká klasik - z hovna bič neupleteš.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Arcturus » 12 čer 2022 12:48

Řekl bych, že Strix mluví o obyčejných pobíječích much, kteří nemají ambice na HFT závody apod. Takoví lidé častokrát hledají co nejvyšší výkon za co nejnižší cenu a přesně pro ně je určeno Gamo a Hatsan. Udělá to velkou ránu a zaryje se to hluboko do dřeva. To že se s tím nedá v základu střílet do terče většina uživatelů těchto vzduchovek neřeší, protože je mají stejně na "škodnou", plechovky apod...
Uživatelský avatar
Sajfik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2022 08:16

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Sajfik » 13 čer 2022 15:26

Ahoj,

nedá mi to a taky se k tomuto tématu vyjádřím. Jaložto malý hoch jsem disponoval nalezeným torzem vzduchovky sovětské provenience s uřízlou hlavní a bez pažby. Pažbu jsem dohotovil a pak byl nadšený, když se mi náhodou podařilo trefit plechovku od barvy na 5 metrů, nemaje na uřízlé hlavni mušku. Ale to nadšení tam bylo obecně, i když vedle plechovky vytrysknul obláček prachu.
No a když si dcera přála od Ježíška vzduchovku, našel jsem toto forum a četl a hledal. Kupodivu mi jako vhodný poměr cena/výkon (a tím výkonem fakt nemyslím, že to udělá ránu a díru do prkna) přišlo Gamo Shadow 4,5 mm.
Ježíšek ji opravdu přinesl a já musel natěšenému dítěti (i mě) bránit ve výstřelu a hned ji poslal panu Strixovi na tunning.
A kupodivu mám přesně to, co jsem od toho očekával (takže tímto panu Strixovi ještě jednou děkuji! :-) ). Plynová pružina a naladění udělaly své. Osadil jsem ji béčkovým (no možná déčkovým) puškohledem Nikko Stirling Muntmaster 4x32 AO a ke spokojenosti užívám pro zábavu. A zábavou může být i plinking a ne jen HFT. Takže když trefím 3x za sebou plechovku od piva na 50 metrů, nebo dcera na 15 kelímek od modelíny, je to bezva zábava. I Gamo střelnička veverka, na které si můžeme trénovat lite HFT je bezva.
Tak nás čučkaře vy borcí nezatracujte, i my máme střílení rádi a o to tu přece jde, ne?

světu mír Sajfik (když už mi brácha zabral můj letitej nick ... :-;)

PS. a brácho já věřím že se na Vás HFT borce s holkama už jednou konečně podíváme ...
Gamo Shadow DX 4,5 mm, Strix tunning, Nikko Stirling Mountmaster 4x32 AO
Walther P38, 9 mm
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 14 čer 2022 11:48

Marysh píše:
12 čer 2022 11:55
Taky je jiná možnost. Pošli to Strixovi a on ti to všechno opraví. Budeš mít přesné s vyladěné GAMO. Když připočítáš všechny náklady, tak budeš někde v ceně HW97 BL , ale stále budeš mít jen plechové GAMO. :mrgreen:
***
Když to spočítáme...
Weihrauch HW97 BL - u Balistas stojí 11 890 Kč (momentálně nedostupné),
u Kozap se dá objednat za 14 301 Kč.
Dá se koupit u Schneidera (vzduchovka + pružina), s dopravou to vyjde na 11 769 Kč (s tím, že si musíte sám vyměnit pružinu).

Tato vzduchovka by se dala porovnat s Gamo CFX.
U Balistas stojí 5 790 Kč,
Kozap - 5 853 Kč,
Gunshop - 5 750 Kč.

A tato vzduchovka se může koupit a hned použit. Může se mi poslat hned nebo potom (když si ji chcete vylepšit).
Můj kompletní tuning Gamo vychází na 2 388 Kč (těsnění, plynová pružina, práce včetně úpravy spouště a doprava). K tomu by se dalo přidat 160 Kč, když posíláte vzduchovku ke mě od Vás, né z obchodu.
Takže maximálně to vychází na 8 401 Kč (vzduchovka od Kozap+tuning+doprava tam i zpět).

Tyto ceny jsou ze dneška, mohou se měnit.

Byla možnost a brzy znovu bude možné si koupit vzduchovku již s tuningem. Pak to vychází asi o polovinu levněji než nová Weihrauch HW 97 BL od Kozap.

Ale to porovnáváme Gamo CFX a Weihrauch HW97 BL. Stačí když si koupíte Gamo IGT a můžete ji rozebrat, vyměnit těsnění pístu a přemazat, pak to vyjde nesrovnatelně levněji, než koupě Weihrauch.

Celkově bych chtěl dát lidem možnost si koupit již tuningovanou vzduchovku, dle přání i s puškohledem, v kufru. Aby člověk mohl otevřít kufr, hned vzduchovku použit a trefit se. Ale jde to zatím hodně pomalu.
Smazaný uživatel 26342

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 14 čer 2022 12:10

Vaš nápad s kompletním balíčkem ( vzduchovka + tuning + puškohled + kufr + ....) je opravdu dobrý. Něco jako nechat si poskládat bicykl přímo na míru, hmotnost, využití, ....
Porovnávat GAMO cfx s HW 97 je velmi nešťastné, jsou to dvě rozdílné úrovně.
sajfi
Příspěvky: 139
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od sajfi » 14 čer 2022 15:45

Pro Strixe: Aby to nevyznělo, že jenom haním, Vaší aktivitu naopak chválím, ať už jde o návody na stránkách, nebo lidem dodat vytuněnou a funkční zbraň připravenou ke střelbě. Jestli plánujete i sestavu na míru, dávám palec nahoru.

Jak já psal o cenovém průniku, měl jsem tím na mysli HW50S, ta by od Schneidera s dopravou a exportní pružinou vyšla na přibližně 8 000 Kč. Ale jak bude Gamo nebo HW50S vhodná pro různé typy střelby, to budou úplně opačné póly.
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 15 čer 2022 21:10

sajfi píše:
09 čer 2022 20:55
Uf, ... "normální" zbraň ... , která sice neprostřelí fošnu, ale stojí u Schneidera stále jako stávala Slavie, tak HW30S. .... naladěno na cca 10,3 J (více než 10,5 J ani nezkoušejte, nemá to cenu), ... se fakt odvděčí tím, jak funguje.
sajfi píše:
14 čer 2022 15:45
J..., měl jsem tím na mysli HW50S, ta by od Schneidera s dopravou a exportní pružinou vyšla na přibližně 8 000 Kč.
Tak to rovnou zůstanu u své 40 let staré SLAVIA-631, která má také 7,5 J, kterou jsem dosud nemusel ani rozebírat! ... jen bych tam dal trochu silněší pružinu cca za 200 Kč. :D

Ale i z leckteré gamovky lze udělat celkem přesnou zbraň, pokud někoho omrzí prostřelování fošen a zlikviduje přemnoženou "škodnou" po celé vesnici. :twisted: Základem je kvalitní hlaveň, která se zdá být u gamovek docela dobrá, ikdyž má tu nešťastnou plastovou kostku. Rozhodně bych nebral gamovku s hlavní zalitou do plastu, ani verzi s plynovou pružinou IGT... !! :mrgreen:

HAVÁRIE jedné takové celoplastové Gamo IGT nevypadá moc lákavě...
Obrázek
Více zde... https://www.airrifle.co.za/threads/2631 ... o-IGT-dead

Vhodné jsou typy a vinutou ocelovou pružinou, kterou lze vždy snadno upravit a nebo nahradit pružinou plynovou. Ideální jsou plynové pružiny od fy AirgunUp.cz, dodávané jako náhradní díly, ty mají výpustný ventil, kterým lze snížit tlak a tím jednoduše i výkon, vyladit zpětné rázy a zákmity. :D

Ovšem, dosáhnout optimálního dynamického vyvážení všech sil a hmotností celého pneumatického systému není snadné. Možná by v té věci mohl pomoci přímo pan Strix...

Téma: Gamo !!!
ondrajepan
Příspěvky: 8
Registrován: 19 čer 2022 17:23

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od ondrajepan » 19 čer 2022 17:30

Dobrý večer!

Prosím vás chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nemá zkušenosti s novou PCP arrow od gama.
Cena vypadá velmi slušně, jak to bude s výkonem? Jak příjemná bude střelba a jestli bude přesná?

Budu moc rád za každou zprávu.

Recenze v aj jsou absolutně mega top!!! Myslím si že to bude placená spolupráce 🤣...
Uragan .22
Uživatelský avatar
Bargeld
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2022 18:46

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Bargeld » 23 čer 2022 19:27

Dobrý den, pomůžete mi prosím identifikovat výkon téhle vzduchovky?
Mělo by se jednat o Gamo Quiet Cat, ale nejsou na ní vyražené jouly
04-1C-235717-22 Cal 4,5 (1,77) Z

a nemám tušení co znamená vyražené "Z"
Jednalo se o nevhodný dárek a dostal jsem se k ní jako "slepý k houslím" ještě se z ní nestřílelo a tak i uvažuji o využití služeb pana Strixe - pokud by tedy vůbec tato vzduchovka za to stála.
Předem děkuji za odpověď.
Přílohy
IMG_20220622_185852.jpg
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 27 čer 2022 14:44

No, a v čem máš vlastně problém?

Vzduchovka Gamo Quiet Cat SET 4,5mm - NEOMEZENÝ VÝKON ... https://www.kentaurzbrane.cz/vzduchovka ... set-4-5mm/ ...

Takže, jak natlakovanou pružinu si tam dáš, takový máš výkon! :D Každopádně se ale podívej jaký průměr má kanálek (TransferPort) mezi kompresním válcem a hlavní... :wink:
sajfi
Příspěvky: 139
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od sajfi » 27 čer 2022 15:58

To vyražené Z je značka ze zkušebny.
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
Odpovědět