O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
miguel323
Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2017 18:54

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od miguel323 » 27 kvě 2022 09:58

Tak to me rozesmalo....Ze by to mohlo skoncit vyrazenym okem a ze nelze pres miridla s tim strilet... :mrgreen:
A ten jejich puskohled strhla po 700 vystrelech,takze asi tak.....Koupil jsem montaz Diana Zero Mount a je pokoj.


strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od strelec3751 » 27 kvě 2022 19:35

Prošlo mi rukama několik vzduchovek Gamo, různých výkonnostních kategorií. Kromě známého problému s tvrdou spouští ( u posledních modelů je už vidět určité zlepšení) jsem prakticky u všech zbraní zaznamenal problémy s přesností způsobenou kvalitou mířidel. Plastová mířidla jsou od pohledu nestabilní a nedrží nástřel ani v průběhu jedné střelecké akce. A s puškohledem je problém jednak jak jej stabilně upevnit a pak aby vydržel drastické otřesy při výstřelu.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 28 kvě 2022 12:00

Pevná mířidla TRUGLO u vzduchovek GAMO jsou konstrukčně nedotažená, hlavně ten kousek plastu, který považují za hledí. Při neopatrnosti se to snadno ohne a už nevrátí! Je potřebné to vypodložit pružinou a vyztužit, jinak to poskakuje jako vlaštovce ocas!! :mrgreen: Pak už se nástřel jakž-takž drží...

Ale na větší vzdálenosti je stejně potřebná kvalitní optika, která vydrží ty kopance a rázy, ... Ty byly u těch nesmyslně přidušených způsobeny zákmity pístu odraženého od vzduchového polštáře u dna kompresního válce. A když tyto zákmity probíhají v době, kdy diabolka ještě putuje vývrtem hlavně, neudržíte zbraň ani ve svěráku... ! :twisted: Po zvětšení přepouštěcího kanálku by zbraň měla být dynamicky vyvážena. Už to tu bylo vícekrát popisováno.

Ale u super-výkoných pružinových Gamovek (24J, 36J a více... ) příliš přesnou střelbu nelze očekávat. Řešením je plynová pružina, u které lze snížit tlak a tím i výkon a zpětné rázy. :D
Tesic
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2022 16:23

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Tesic » 05 čer 2022 16:30

Ahoj, nejsem nějak zdatný vzduchovkář.
Mám Gamo Replay 10 IGT 4.5, kupovana byla ještě jako 16j.

Teď samotný dotaz, dá se upravit na továrních 24j? Myslím že by to na střelbu mohlo pomoci, střílím rekreačně zatím na 15 metrů.
Prakticky čistím a mažu jen hlaveň víc jsem se vzduchovkou nedělal.

Co po 2 letech udělat pro zlepšení kondice vzduchovky?

Děkuji
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 06 čer 2022 20:07

Žádný problém! :D ... postupuj podle univesálního návodu od pana Strixe...

Gamo Hunter 440
https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-hunter-440
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 07 čer 2022 16:53

Ovšem u vzduchovek třídy Super Magnum se zdvihovým objemem kompresního válce 29 x 120 mm (36J - 45J), tedy přesněji typ "GAMO REPLAY 10 MAGNUM cal.4,5mm" je postup při demontáži trochu jiný...

https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-black-knight
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 08 čer 2022 15:06

Je tu záchrana pro Gamo IGT. Už se nemusí měnit originální IGT pružina, stačí vložit nové upravené těsnění pístu 25 mm otevřený typ (Airgunup®) a vzduchovka bude mít 20-22 J (4,5 mm). Zpětný ráz bude taky výrazně slabší.

Před vložením se musí odstranit špony z válce a promazat normálním mazivem. Také doporučuji dávat pozor u nových vzduchovek na to, že při natažení píst může dřít válec. Myslím si, že na závodě začali používat nevhodné mazivo. Nejlepší je novou vzduchovku rozebrat, odstranit původní mazivo, špony, vyměnit těsnění pístu a promazat vhodným mazivem.

Měsíc po koupi vzduchovky (používání ihned bez úprav a přemazání)
Gamo Roadstar 10 IGT.jpg
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 08 čer 2022 20:37

Mam otázočku ktorá sa týka modelu gamo black fusion. Zaskočka(aretačny kolík hlavne, zamok) hlavne ma veľkú vôľu a mam dojem ze na základe toho vaklania zaskocky mi spôsobuje na terči veľký rozptyl ako dlaň na 22m cez pevne mieridla...je možnosť niejak tu zaskocku fixovat proti pohybom do stran? Napadlo ma zaskocku ovinut materiálom z ped fľaše...no neviem či......
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od honda » 08 čer 2022 22:09

Pokud nechá fabrika špony ve válci, tak jsou to https://www.google.com/search?q=prasata ... irefox-b-d
Smazaný uživatel 26342

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 09 čer 2022 00:13

Říkal jsem si, že nebudu v tomto vlákně psát, reagovat, odpovídat, ... nevydržel jsem ! Ať mně admin vymaže, zruší, zabanuje.... :mrgreen:
Kolegové střelci, kamarádi vzduchovkaři....přestaňte kupovat plechové zmetky, činské šmejdy, jakékoliv super-mega-maxi-,,,,vynálezy a pak tady to krásné fórum zaplevelujete stupidními otázkami.
Kdysi to tady bylo opravdu na úrovní, chodili tady elitní střelci jako Kubajz, Mandy, Alexxus, Canys, VladimírK, .....a věnovali se začínajícím, radili, pomáhali,.....
Teď tady kecáte o Hov.u, teda pardon - o GAMU.

Měl jsem to račí vymazat, zase se najde dost deb..u, kteří mně budou poučovat.
Dobře mi tak.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 09 čer 2022 11:13

Stainles píše:
08 čer 2022 20:37
Mam otázočku ktorá sa týka modelu gamo black fusion. Zaskočka(aretačny kolík hlavne, zamok) hlavne ma veľkú vôľu a mam dojem ze na základe toho vaklania zaskocky mi spôsobuje na terči veľký rozptyl ako dlaň na 22m cez pevne mieridla...je možnosť niejak tu zaskocku fixovat proti pohybom do stran? Napadlo ma zaskocku ovinut materiálom z ped fľaše...no neviem či......
Pokud je problém se záskočkou, pak je to dobře vidět na terči (rozptyl je jenom vertikální). Zpravidla se to řeší výměnou pružiny záskočky. Zkoušel jsem asi svakrát měnit záskočku, ale bez výměny pružiny záskočky to nemá smysl.
Ještě by se mohlo zkontrolovat, zda nejsou jiné problémy ve vzduchovce.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 09 čer 2022 12:19

Jen malou poznámku:
Při střelbě s pevnými mířidly u Gamovek (... muška i hledí - obojí jsou na hlavni) by určitá vůle plastové záskočky ve vodícím pouzdru neměla mít až takový vliv! Což lze snadno ověřit střelbou s podepřením hlavně poblíž ústí... Katastrofa se projeví až při použití optiky. :twisted: :twisted:

Ovšem přesně vyrobená kovová záskočka by jistě pomohla!!

Mnohem větší problém vidím u samotných "pevných" mířidel "TRUGLO" v tom plastovém kousku hledí, který se časem snad každému podaří ohnout. :twisted: ... To hledí pak poskakuje a poletuje jako vlaštovce ocas! :lol: Doporučuji ten nešťastný kousek plastu podepřít a vyztužit bronzovou pružinou, nebo kouskem polyuretanu... :)

Dalším problémem u "Gamo Black Fusion 4,5mm" je možná ta "pokroková" plastová hlaveň, kde vlastní vývrt s drážkováním tvoří jen tenká ocelová trubička o vnějším průměrem Ø 10mm, zalitá do plastu. Netuším, co tohle spojení plast/kov dělá po každém natažení a vlivem změn teploty... :mrgreen:

Obrázek
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 09 čer 2022 19:57

Práve ma napadlo.. dalsi postreh, keď chítim za ten tzv. "moderátor" a zatlačim z ľavá do práva, tak hlaveň samozrejme "zavakla" kive sa cca. 0.5mm doľava doprava a samozrejme pri nabitej flinte ešte ľahšie(ale to je nepodstatné) ... A keď chcem demontovať hlaveň tak ten bočný kolil jde lahunko vytlačiť vén i propiskou bez najmenšieho odporu i špicatym hrotem propisky! (ma ísť tak lahunko von?) možno to je napokon tým oceľovým valečkem držícim hlaven!? Nemá byť niečo pod tým valecko náhodou na vymedzenie? Asi mam ten valček o pár setin mm. Menší a není tak vymedzená dostatočne dira ve hlavní?!
sajfi
Příspěvky: 139
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od sajfi » 09 čer 2022 20:55

Uf, to když člověk čte, to je horší, než horor. Když si vezmu, na čem drží hlaveň na Weihrauchovic zalamovačkách, jak je řešeno uzamykání, podložky, co vymezují vůli mezi blokem s hlavní a tělem válce, kovová mechanická mířidla, Rekord spoušť...

Už jsem to tu opakoval několikrát, jestli "normální" zbraň na posřílení, která sice neprostřelí fošnu, ale stojí u Schneidera stále jako stávala Slavie, tak HW30S. V příloze nástřel na vzdálenost 25 m, naladěno na cca 10,3 J (více než 10,5 J ani nezkoušejte, nemá to cenu), 20 ran s JSB RS, puškohled Optisan Cobra 3-9, z lehu z loktů od kolíku (jako na HFT). Tak sakra nevyhazujte peníze, kvalitní flitna se fakt odvděčí tím, jak funguje.

H.
Přílohy
hw30-soustrel.jpg
hw30-soustrel.jpg (38.83 KiB) Zobrazeno 1137 x
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od muf10 » 09 čer 2022 21:25

Problém je ten, když vleze do krámu mají Gamo, Hafan. Pestrý výběr. a doporučí tu, co potřebují prodat...
Poprosil bych spávce o smazání příspěvku.
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
Odpovědět