O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 10 lis 2020 10:42

venda píše:
27 říj 2020 11:58
.... Když ji natáhnu tak se nezacvakne a vrátí se zpět no a když se pak pokusím vystřelit tak nevystřelí. ...
Vendo, ty nás tady děsíš! ... 10 dní uplynulo a stále jsi to neopravil? Koukni na tohle video, mohla by to být prasklá docela malá pružinka, která zvedá ten zobáček záchytu souště.

...


venda
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2020 11:47

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od venda » 11 lis 2020 12:45

jo díky všem za pomoc jsem neměl čas. Dneska jsem ji zkoušel znovu natáhnout a nějakým zázrakem to funguje nechápu jak je to možné. :)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 11 lis 2020 17:42

Horší by bylo, kdyby ti to po natažení samovolně vytřelilo! :shock:
Každopádně to rozeber a prohlédni součástky spouště a záchyt na pístu. Mohlo také do spoušťového mechanismu zapadnout nějaké smetíčko apod...
venda
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2020 11:47

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od venda » 12 lis 2020 15:31

Dobře mrknu se na to.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od válec » 12 lis 2020 19:15

Aby ses dostal k pružinkám spoušťového mechanismu, bude nutné ho vytáhnout z pouzdra válce. Na to potřebuješ dlouhatánský svěrák. Ty ale nemáš dlouhatánský svěrák. Máš jen kamoša a desetikorunu. Budeš tedy postupovat takto: vzduchnu zbavíš pažby a optiky a takovýho dlouhýho drátku s plastovou destičkou (to bude napoprvé trochu hlavolam). Desetikorunu položíš na zem, vzduchnu na ni postavíš laufem vzhůru, kamoš chytne vzduchnu a bude ji tlačit na tu desetikorunu, ty se budeš snažit tužkou vyšťouchnout tlustý kolík. Ať kamoš zkouší tlačit různě silně, ve správným momentu ten kolík půjde volně vysunout.
Obrázek
zdroj: https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-hunter-440
manageere
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2020 12:59

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od manageere » 16 lis 2020 09:17

Viete o niekom kto by spravil predstrelbovy servis vzduchovky gamo ? Na Slovensku. Trnava a okolie. Viem, ze je tu najvacsi odbornik Strix, ale cestu tam bohuzial nemam. Alebo niekto kto jazdi jeho smerom a poslem mu vzduchovku :D
Dakujem.
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od kosmenpupen » 22 pro 2020 10:24

Klucí

Už se tu na to někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel.
Jde mi o demontáž, odmaštění a znovusložení , kvůli dieselingu u vzduchovky Gamo IGT Speedster, nebo Roadster.
Toho diesel smradu jsem si bohužel všiml až při střelbě v uzavřené místnosti (asi po 600ti výstřelech).
Chci se zeptat zda je to v silách uživatele aby se to při montáži nerozlítlo a abych to dokázal zase složit.
Lze použít návod? viz o-vzduchovkach-gamo-t4734-1005.html

Předem děkuju za rady.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od válec » 22 pro 2020 15:35

návod od Strixe na Gamo Hunter 440 je obecně platný i pro novější Gamo lámačky s jmenovitým průměrem pístu 25mm.
link: https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-hunter-440
Ukázka pracovního postupu u lámačky s plynovou pružinou např tady https://www.youtube.com/watch?v=Vy5mQf8Xl7U
Co jsem já psal pro Venda nepůjde dělat v případě plynové pružiny. Tady bude svěrka nutná. Plynová pružina v zamontovaném stavu totiž tlačí na tlustý příčný kolík 2x až 3x větší silou než drátěná vinutá pružina.
Jestli se uvnitř něco nespaluje zjistíš pohledem přes komoru do hlavně ihned po výstřelu.
( jak snadné u lámaček :!: , u Speedstera trochu zkomplikované zásobníkem).
Křišťálově čistě průhledný lauf = vpořádku, čmoudík = problém.
Než to rozděláš, ověř si celkovou těsnost fouknutím do ústí zaklapnuté ho laufu (bez diabolky samozřejmě). Když budeš zřetelně cítit že to utíká, máš tam někde kurvítko - odfuk. Když to nebude zřetelný, zkus na ústí nasadit a sledovat nafouknutý pouťový balonek. Nebo naplň lauf tech. líhem. Tak jsem to dělal já. Možná to zní jako prdlej nápad, ale stejně to budeš rozdělávat a čistit. :D Budeš díky tomu už dopředu vědět, jestli si připravit nový těsnění pístu.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 22 pro 2020 16:16

Když to přežilo 600 ran, tak už je všechen olej z válce vyprskaný...
Stačí kapička oleje na diabolku, nastane DIESELING jak prase! ... a je po těsnění na pístu, někdy praskne i vinutá pružina. Co udělá líh v hlavni? ... to by mne tedy zajímalo! :shock:
Dobrá rada nad zlato!! :lol: :lol:

Novou Gamo Shadow DX jsem rozebral a vyčistil! ... a stejně to dlouho z hlavně čmoudilo dál, ale ne bouchalo - zajímavé, že jen při výstřelu naprázdno. Ve tmě bylo vidět plamen, který vyšlehl z hlavně. S diabolou nic...
Co to způsobuje? ... asi to šílené přiškrcení přepouštěcího kanálku. Ta dírka 2mm průsobí zřejmě jako tryska dieselova motoru. Žhavý prudce stlačený vzduch zřejmě zapálí jakékoliv zbytky maziva... :D
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od kosmenpupen » 22 pro 2020 16:44

Tak udělám 3mm
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od kosmenpupen » 29 pro 2020 16:04

Rozebral jsem to podle návodu, ale nevím jak se dostat k tomu přiškrcenýmu přepouštěcímu ventilku.
A otvor který vidím když zlomím hlaveň nemá ani 1mm
Přílohy
000P_20201229_155832.jpg
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od válec » 29 pro 2020 18:19

Divil bych se kdyby přepouštěcí otvor fakt byl manší jak 1mm - vzít drát 1mm a zkusit ho tam píchnout. Např zavírací špenlík.
v Návodu je popsán způsob 1 a způsob 2 . K 1.způsobu bych ještě doplnil: na závit šroubu i hlavu šroubu cvrknout WD40, z šestihranu, kam se přitom určitě taky dostane, ho vytřít. Aby klouzal i klíč určitě nemůžeme potřebovat. Hlava šroubu je kůželovitá, ve své díře zaklínovaná a proto se to tak urputně brání povolení.
Zmáčknutím Rohů ve svěráku se dociluje toho aby hlava šroubu o mikroždibec povyjela z té své díry.
Možná by pomohlo dát Rohy mezi prkýnka a micnout do toho kladívkem. A prohledat tohle vlákno, jak to kdo udělal/podělal.

Poněvadž šroub kloubu by se přitom 1.způsobu mohl zničit, zkusil bych to na to jít jinak..
z jakého kovu je to zůžení přepouštěcího otvoru? Je to základní kov dna, nebo je tam vsazená hliníková, zinková, nebo dokonce olověná plomba? Třeba by to šlo vrtnout na způsob lovce mamutů - lukem :)
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od kosmenpupen » 30 pro 2020 08:39

Klucí
vyřešeno
Zde je návod pro práci s přepouštěcím otvorem (hotovo za cca 6minut)
Na původní asi 1mm otvor jsem zvolil vrtáček 2,5mm. Tímto vrtáčkem jsem si udělal podélný otvor do rovné dřevěné tyčky z ramínka na šaty. Do toho otvoru jsem pak tento vrtáček zasunul a dal na chvilku do hrníčku s vodou (aby dřevo naboptnalo a vrtáček fakt držel). Tím jsem získal 40cm dlouhý vrták o průměru 2,5mm (viz obrázek).
Vyvrtání zevnitř bylo pak otázkou chvilky. Mám teď krásný 2,5 mm otvor.
Přílohy
P_20201230_081104.jpg
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od válec » 30 pro 2020 17:19

obdobně bys třeba zvládnul udělat ještě kopinatý vrták na zaoblení hrany nové dirky. Správnej náběh do trysky zvýší rychlost proudění v ní.
hranooblic.jpg
Ale neřeknu ti jak velký zaoblení bude optimální. Jestli R0,5 nebo R1 nebo R1,5 . Nejsou zkušenosti. Lidi to neřeší. Prostě vrtmou velkou díru 3mm ze strany hlavně a náběhem se nezalamují.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 30 pro 2020 17:29

Ale zrazenim hran moze vzniknut tzv. mrtvy prostor ?!
Odpovědět