NV Pard008 versus ATN sight 4K

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 09 zář 2020 18:58

Pořídil jsem si konečně svoji vlastní PCP a rozhoduji se mezi NV Pard008 a ATN 4K.

Doposavad střílím Slavií 631 s viděním Nitesite viper. Dobrá věc, ale má své limity. Mám navíc poškozený puškohled a chtělo by to nový.
Mám ještě několik dalších laciných puškohledů (Norconia, Bosille), ale na noční vidění nejsou vhodné.
Střílím převážně za soumraku a v noci a často, na vzdálenosti 5 -25 m.
Měl jsem půjčený Yukon RT, ale obraz nic moc, asi jako Nitesite přes puškohled.
Nová PCP je výkonnější i přesnější, nekope, tak si chci pořídit něco kvalitnějšího na noc.

Jaké jsou zkušenosti s těmito NV na vzduchovce PCP? Prodejce mi doporučoval spíše Pard 008, ale věřit prodejci?


Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od LSoft » 11 zář 2020 14:12

Prodejce doporučuje to, co zrovna potřebuje prodat.
Já se před časem rozhodoval stejně a nakonec jsem koupil ATN a vůbec toho nelituju.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 11 zář 2020 17:27

To je právě to, oč tu běží. Pard je malý, o polovinu lehčí a prodejce tvrdí, že má ostřejší zobrazení něž atn a výhodou je prý snadno měnitelná baterie. Atn má více funkcí a plynulé přiblížení, což pard nemá.
Ani do jednoho jsem nekoukal. Všechny se chlubí kam dosvítí a dohlédnou. Klasické technické parametry jsou mi celkem jasné.
Mě jde ale o to, jak naopak vidí v noci na velmi krátkou vzdálenost od několika m. Jaký je mezi pardem a atn v tomto rozdíl a který má menší ostřící vzdálenost, kdy ještě lze reálně rozeznat například potkana.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Mini Me » 11 zář 2020 19:38

Jak uz jsi napsal -ATN ma vice funkci,plynulejsi zoom a vyhodou jsou i normalni montaze.Pard 008 LRF ma v zakladu uz i dalkomer,u ATN je to dalsi investice.Pard je posazen celkem vysoko a muze to byt nepohodlne pro strekce.
Pard i Atn jsem mel moznost vyzkouset mnohokrat [ atn mam predchozi verzi ] a neni problem strilet od 7 m na male zvetseni u obou.Obraz u Pard se me zda v nocnim rezimu trochu vice ostrejsi a ma o neco vetsi zorne pole
https://www.gearhunting.com/2019/11/15/ ... ge-finder/
https://www.coyotehunting.org/atn-x-sig ... ro-review/
Myslim,ze volba je spise na osobnich preferencich protoze kvalitou obrazu se az tak moc nelisi.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Romčan » 11 zář 2020 19:54

Já už pokukuji asi tak 2 roky a jsem rozhodnutý pro parda vzhledem k velikosti, navíc jsem četl a slyšel že ATN zamrzá,ale nejspíše při vyšších rážích osobně jsem koukal přes yukona a obrazově mi přijde Pard Tedy lepší,a volím verzi z dálkoměrem....je to takovej roztomilej prcek,ale každého věc no....
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od LSoft » 12 zář 2020 07:02

Mini Me píše:
11 zář 2020 19:38
Jak uz jsi napsal -ATN ma vice funkci,plynulejsi zoom a vyhodou jsou i normalni montaze.
MiniMe prakticky shrnul důvody, kvůli kterým jsem se rozhodl pro ATN.
Obraz jsem srovnával pouze ze záznamů na YT a rozdíly jsem nezaznamenal.
A jestli ATN zamrzá? Ve skutečnosti Pard zamrzá taky, akorát u ATN se o tom víc mluví. Asi proto, že je dražší?
Btw, můj 4K nezamrznul nikdy. Pokud někomu náhodou zamrzá, je to důvod k reklamaci (nebo k aktualizaci firmware).
Nejsem si jistý, do jaké míry lze považovat za výhodu, že má Pard snadno vyměnitelnou baterii. 4K ji nemá vyměnitelnou ani snadno ani těžko, protože je tam napevno :) A buď někomu stačí deklarovaných 18 hodin nebo může připojit power banku. Ale nikdy jsem to neměl zapnuté dýl než pár hodin v kuse :)
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 12 zář 2020 09:24

Dobré poznatky. U parda by mi vyšší montáž nevadila, z boku by šel dobře navíc držák monitoru. Dlouhodobě koukat jen přes okulár není praktické. Dálkoměr asi nevyužiji, potkany ve 100 m netrefím. S baterií je to jako v telefonu, v novém funguje a po čase je telefon na vyhození, protože je integrovaná. Já mám starou nokii 14 let a jen měním baterii. Chtěl bych provozovat NV dlouho (dokud se nerozbije), proto tak uvažuji. To jsou má pro pard.
U atn je více funkcí, kde se mi nejvíce zamlouvá plynulé přiblížení. Váhově je sice na dvojnásobku, ale není potřeba střílet z ruky, spíše naopak s oporou. Preferencí je co nejlepší funkce na krátké vzdálenosti.
Jak jsem pochopil, nebude mezi atn a pardem v tomto až takový rozdíl.

Zatím mám vyzkoušen yukon rt a to není pro mne . Půjčenou jsem měl zásadu pard 007, ale je to limitováno puškohledem. Nějaký čas jsem používal levného číňana obdobu nitesite, ale přestal fungovat. Pořídil jsem nitesite viper na slavii a s tím střílím, tak obden 2-3 h. Také se vyskytl problém s baterií, po 2 letech KO. Místo drahé origo proto již dlouho používám 3kusy nabíjecích levných čínských v plastové krabičce. Toho se právě u atn obávám, že budu bez baterií.
Nechce se mi investovat do pořádného puškohledu a na něj montovat nějaké zásadky, když celou funkci a lépe zastane jeden elegantní přístroj.
Škoda, že jsem nenašel žádného prodejce, který by mi dal oba přístroje do ruky a já se mohl někde v temném skladě přes ně podívat. Jo, zaplať a pak se doma koukej dle libosti.
OttoWinifer
Příspěvky: 59
Registrován: 18 zář 2016 17:59

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od OttoWinifer » 12 zář 2020 12:03

ATn má jednu zásadní výhodu a tou je integrovaná balistická kalkulačka, která z něj společně s kooperujícím dálkoměrem, případně ideálně DO na pažbě dělá bezkonkurenční nástroj pro větrovky a kuše.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od LSoft » 12 zář 2020 16:23

Mohu potvrdit. Když máš nastavené dobře balistické konstanty, jen na různě vzdálené cíle mačkáš "změř dálku", míříš pořád středem kříže a střílíš. ;)
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 13 zář 2020 08:38

Aha, tak jsem pořádně prohlédnul odkazy, pard musí mít navíc přimontovanou krabičku s dálkoměrem, kdežto atn jej má již integrovaný.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Mini Me » 13 zář 2020 08:52

Pard 008 LRF ma dalkomer v zakladu ,ATN dalkomer lze prikoupit https://zbrane.subrt.cz/dalkomer-atn-ab ... bluetooth/
https://vseprolov.cz/dalkomer-atn-laser ... n+dalkomer a pouzit v balistickem kalkulatoru a namerene hodnoty ulozit.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 13 zář 2020 09:06

Tak nějak špatně chápu popis atn, kde je napsáno integrovaný dálkoměr. U pardu rlf je navíc krabička z boku. Tedy atn musí mít dálkoměr rovněž v krabičce z boku?
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Mini Me » 13 zář 2020 09:24

ATN ma sice integrovany dalkomer,ale nema to nic spolecneho s tim laserovym co je volitelne prislusenstvi.U toho integrovaneho kdyz znas vysku terce - jelen ,divocak,zajic,na obrazovce ten cil das mezi 2 carky a ono ti to zobrazi pribliznou vzdalenost.
Pro me to je nepouzitelne,zdlouhave a spise jen nouzovka,u toho laseroveho kliknes a mas to ve vterine zmerene a nepotrebujes znat rozmery terce
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 13 zář 2020 09:47

Naprosto již chápu rozdíl mezi integrovaným dálkoměrem a externím u atn. Děkuji za objasnění. Takže oba, pard i atn musí mít externí dálkoměr, aby se dala prakticky použít funkce měření a posunu kříže.
Z toho vyplývá, že jsou si defakto NV rovnocené, k oběma je nutná krabička navíc, aby funkce byla reálně použitelná.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Mini Me » 13 zář 2020 10:10

Mas pravdu jen castecne,integrovany dalkomer ATN spolupracuje s balistickym kalkulatorem ale je limitovan urcenim velikosti terce.Pro myslivce to nemusi byt problem,nastavi si profil na jelena a pak to zmeri mezi tema carkama a podle toho jak to ma nastavene v bal. kalkulacce mu to nastavi osnovu.
Laserovy dalkomer jen zameris na bod ktery chces zmerit a vzdalenost znas okamzite,presneji a hlavne te nemusi zajimat jestli ma terc 10 cm nebo 1.5 m a vyhodnoceni v kalkulatoru pokracuje stejne jako u toho integrovaneho dalkomeru.
Pard se prodava s laserovym dalkomerem a ma oznaceni Pard 008 LRF [ laser range finder ] a verze bez dalkomeru nese oznaceni jen Pard 008.
Odpovědět