NV Pard008 versus ATN sight 4K

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od tomkony » 21 zář 2020 16:26

Extérní monitor lze sehnat levně na Ebay nebo Alíku
Výše je odkaz od Mini Me na levný monitor Eyoyo, nutno dokoupit power banku k napájení.
Nebo pak Vilrox DC50, který má již své vlastní nápajení a jutubku je několik videí jak to s ním funguje, odkaz je opět výše v mém příspěvku.
Já si zatím objednal HDMI to USB Video Capture Card, odkaz je výše od uživatele Mini Me. Krabička, díky které bych měl využít mobil jako extérní monitor. Za pár dní by měl dojít, uvídím jestli bude fungovat.
Baterie 18650 je běžná záležitost a o nabíječce nemluvě. Nekupovat žádné levné fake baterky z Číny. Zaručená kvalita je od Samsungu nebo Panasoniku a jedině s ochranou. Jinak si ji po pár použití zničíš.
Já kupoval tuto, ale v kapacitě 3600 mAh:
https://www.ges.cz/cz/lithium-iontovy-l ... 04428.html


Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 21 zář 2020 16:57

Děkuji za odkazy, také jsem hledal, něco našel. Mě šlo ale primárně o to, že jdu do kamenné prodejny specielně foto, elektro a nemají vůbec ani jednu nabíjecí baterii, ani nabíječku. To mne fakticky zarazilo. Mám takovou zásadu, jít do prodejny v okolí a dát vydělat místnímu podnikateli a na oplátku možná on přijde do mého statku a také něco zakoupí. Je to trochu naivní, jasně.
Na zahraničních obchodech neumím nakupovat, ještě jsem se nenaučil, ale prohlížím je často jen ze zvědavosti.
Zato naši mladí, těm chodí zboží snad každý měsíc. Musím je požádat o pomoc.
Jinak ta clona je určitě dobrý nápad, pořídím. Monitor za 5000,- se mi zdá na rozbití dosti drahý, asi nezbyde než objednat z dálného východu.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 23 zář 2020 12:43

Dálný východ má extrémně dlouhé dodací lhůty jak se zjistilo a já potřebuji likvidovat škůdce teď, když se ve velkém stahují z okolí. V prosinci bude pozdě. Včera jsem vyzkoušel noční vidění s pardem a střílení je o mnoho lepší než s nitesite. Na druhou stranu ale musím uznat, že pard a jeho osvětlení displeje i při nejnižším nastavení je velmi intenzivní. Nedá se delší dobu přes něj dívat, oko protestuje. Nezbyde než externí monitor jako u nitesite, kde se dá hodiny bez problémů sedět dokud nedojde baterie. Dnes mi dorazila nabíječka a náhradní baterie do parda. Je pravdou, že výdrž jedné baterie v pardu je krátká, ale výměna je otázkou chvilky. Uvidím jakou budou mít baterie s ochranou životnost. Mám jednu i bez ochrany, tak budu moci porovnat životnost/cena při každodenní výměně a nabíjení v externí nabíječce.
Co mne u parda vadí je port. Velmi citlivé místo s možností vážné poruchy. V terénu ve tmě mít připojený kablík do parda jen tak si říká o brzký problém. Chtěl jsem si zakoupit jiný kablík s úhlovým připojením a ten nějak bezpečněji připevnit, ale zase jsem odešel z obchodů s nepořízenou.
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od tomkony » 23 zář 2020 19:21

Dálný východ má standartní dodací lhůty, do týdne je to v ČR a pak 2-3 týdny na celnici v ČR. :( .
Pokud nechceš čekat na levnější zboží od soudruhů z východu, pak v ČR najdeš eshopy prodávají rohové připojení kabelů (google)
Zde je jedna vychytávka ohledně napojení kabelu do NV:
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 24 zář 2020 09:09

Ta vychytávka je dobrá, udělám to tak. Někde na videu jsem takto opatlaný konec kabelu zahlédl.
Monitor Feelworld jsem raději objednal tady v ČR, teď musím sehnat nějaký vhodný držák na lištu weaver nebo ho vyrobit.
Ještě mne napadla možnost monitor připevnit sobě na hlavu, myslím tedy ne přímo na moji hlavu :) . Viděl jsem několik takových montáží, tak bych něco spáchal. Dalo by se s tím lépe vyřešit stínění světla z monitoru bez nutnosti zakrývat celou flintu.
Ono i světlo z displeje pardu na nejnižší hodnotě dosti svítí a potkani jej dobře vidí a ihned reagují. Vydržet hodiny s okem na pardu nejde, a musí se nabíjet i měnit zásobník. Chtělo by to kuklu podobně jako máme na včely, jen neprůsvitnou.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 30 zář 2020 10:05

Známý mi půjčil svou flintu s atn na porovnání s pardem. Můžu potvrdit, že pard má o malinko lepší zobrazení, ale není v tom podstatný rozdíl na krátkých vzdálenostech desítek metrů při statickém použití. Co je ale dost podstatné u atn, je možnost plynulého, velmi pohodlného a praktického rychlého zvětšení. Pro někoho, kdo čeká na posedu až se na okraji lesa pomalu něco vynoří má již prakticky zaostřeno, tam nevidím v použití obou rozdíl. Ale pokud se musí v krátkém čase v sekundách na několikanásobně různé vzdálenosti pod různými úhly štelovat přiblížení, je mnohem praktičtější atn, bez debaty.
Možnost velmi rychlé reakce u atn na měnící se podmínky je vlastně ve výsledku lepší než o malinko kvalitnější zobrazení u parda. Řekl bych, z vlastního pohledu, že při stejném způsobu použití obou se u atn koukám pohodlněji a vlastně proto kvalitněji. Baterie u parda vydrží chvíli, ale není problém vyměnit, u atn za několik hodit kapacity jen trochu ubylo. Možná pořídím i atn.

Monitor feelworld 5" došel, zatím jsem namontoval na pravou stranu parda polovinu montáže puškohledu a k ní přišrouboval zahnutý držák z balení monitoru s tím, že monitor je nad pardem. Výhodou je, že montáž z pravé strany chrání port s kabelem k monitoru a sestava není široká a samotný monitor se dá pohodlně povolením středového šroubku otočit do roviny s hlavní a je dobře chráněn. Vysoká montáž monitoru nad pardem mi nepřekáží, protože flinta je nejčastěji na stole u kterého sedím. Výhodou monitoru je externí napájení DC 7 - 24V, tak jsem použil baterii z nitesite připevněnou v předpažbí suchým zipem.

Co mi ale na této montáži nevyhovuje, je vzdálenost monitoru od očí, je moc blízko i při posunu parda co nejvíc dopředu. Při tom je pard zase moc daleko od oka. Chtělo by to monitor ještě 10 cm dopředu a parda zpět k oku.
Napadlo mne přidat lištu, na ni pard a před pard na původní lištu držák monitoru. Pard mám nyní dost nízko a blbě se mi do něj kouká, to by se vyřešilo, no je to daň za krátkou konstrukci vzduchovky. Příští si pořídím určitě klasickou dlouhou. Okulár pardu je nízko nad lištou a montáž s držákem před ním mu překáží. Montáž z levé strany parda je nepraktická a překáží v přístupu k pardu, je třeba ji mít až před okulárem.
Nějak to vyřeším, stylem pokus omyl co mi bude vyhovovat.

Ještě přemýšlím o nějakém dobrém mobilním sezením, na kterém bych se mohl otáčet zároveň s flintou. Něco jako stolička k piánu se štelovací oporou pro mne a flintu. Sezení u stolu dává jen malou úhlovou výseč a já potřebuji ve volném prostoru vidět kolem sebe všemi směry.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 05 říj 2020 09:24

Pořídil jsem zvýšenou montáž a podložil pard, už se kouká do okuláru mnohem lépe. Jen se musí pečlivě hlídat náklon flinty, protože vzdálenost osy hlavně a parda je větší.
Co mě ale zarazilo při použití monitoru je, že pokud použiji PIP (obraz v obraze), tak jeho křížek je posunut vůči velkému kříži. Na 20 m to dělá zhruba 2 cm. Vypnu monitor a v objektivu parda je křížek PIP naprosto stejně jako velký kříž. Zapnu monitor, velký kříž zaměřen přesně, ale malý uhnutý vlevo mimo cíl.
Někde je chyba a nemůžu na ni přijít.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Mini Me » 06 říj 2020 14:58

Krasna ukazka toho jak cinan kopiruje uspesnejsiho cinskeho kolegu :) Takze pozor at pri koupi Pard nebo ATN neplatite majlant za ,, fejk ,, :)
https://www.ebay.co.uk/itm/ZIYOUHU-IE-0 ... 0008.m2219
https://www.ebay.co.uk/itm/Shimmer-Full ... 0005.m1851
https://www.ebay.co.uk/itm/1080P-Infrar ... 0008.m2219
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 07 říj 2020 13:09

Podle všeho mám origo pard. Ale věřit se ničemu nedá. Čína je veliká a myslet si, že v ní bude existovat na jeden druh výrobku pouze jeden výrobce není moc pravděpodobné. Zvláště, pokud si v Číně na autorská práva a jejich ochranu příliš nehrají.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 12 pro 2020 18:20

Mám v plánu pořídit druhou PCP, tentokrát s dlouhou pažbou. Na krátké mám Pard 008, proto na dlouhou chci dát ATN s přídavným dálkoměrem, aby se funkce využila bezezbytku.
Něco jsem zhlédl, přečetl, ale nejsem si zcela jist, jak přesně funguje balistická kalkulačka s externím dálkoměrem při použití diabolek na vzduchovce ve vzdálenostech např. 5 - 50 m. Jde mi o to, jak přesný je výpočet a posun kříže ve skutečných podmínkách.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Mini Me » 12 pro 2020 20:42

Tohle bych u vzduchovky neresil,myslim ze tohle dava smysl na delsi vzdalenosti s malorazkou nebo kulovnici.
Strilim prevazne po setmeni a taktez na 5 - 50 m a mel jsem ze zacatku nastavene ruzne vzdalenosti ale do 50ti metru je mnohem rychlejsi si vybrat osnovu ktera ti nejlip sedi a klasicky nad a pod coz byva u kalibru .177 do 1.5 dotu.V noci je dallkomer mnohem dulezitejsi nez kalkulacka.
Nez si prepnes vzdalenosti,tak uz je davno hotovo,diabolka uz nasla svuj cil :D

Ted me docvaklo,ze myslis automatickou korekci osnovy podle dalkomeru,s timhle zkusenost nemam,stary model mel jen ulozeni vzdalenosti do pameti.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 13 pro 2020 09:38

Tak tak, myslím automatiku s přídavným dálkoměrem. V ráži 5,5 by se mi to moc hodilo. Na známých stálých místech používám celkem dobře osnovu Parda, ale jak se často mění pozice i úhel střelby, byl by pohodlnější automatický posun. Již tak je třeba počítat s větrem, s tlakem v kartuši (nemám zatím regl), nastavením výkonu, úhlem střelby. Pard je malý, lehký zcela dostačující na předem známé pozici, spolu s pozorovacím monitorem ani moc nezatěžuje při delším používání, využil jsem plně i možnosti uložených pěti nástřelů. Trvalo zhruba dvě krabičky střeliva, než jsme se sžili, ale má také své limity.
Chtěl bych zkusit další level, což u ATN s dálkoměrem myslím je. Ale co si myslím a co je skutečnost, může být dost velký rozdíl.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Romčan » 13 pro 2020 13:51

A proč nezkusíš Parda z dálkou...? Já ho mám tedy krátce, ale nemyslím si že by to byla špatná volba pak už si stačí jen zapamatovat posun na kříži na různé vzdálenosti jak píšeš a pohoda ne...? Já se rozhodoval právě mezi ATN A PARDEM nakonec je to pard právě díky velikosti a kompaktnosťi... Nicméně nějaké neduhy to má, ale co dnes ne že... 🙄😏
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od vin » 14 pro 2020 11:41

Pard s dálkoměrem mi připadá polovičatým řešením, něco jako jít v dešti v gumákách, ale bez deštníku. Když už dám povel změř, tak rovnou i posun kříže. Líbily se mi vždy věci co fungují bez kompromisů. Cenově není až takový rozdíl vzhledem k nadstavbě u ATN. Jednu hračku Pard mám, slouží svému účelu a tak toužím po další. Proti ATN hovoří váha, velikost, ale to by sloužilo jen s oporou zbraně. Ono ani z ruky na 50m ve tmě trefovat přesně není jen tak i s třetinovým Pardem. A o přesnost mi jde především.

Mám Parda nastřeleného na 40 m a ostatní známé vzdálenosti celkem dobře natrénované.
Měl jsem možnost koukat přes ATN s dálkoměrem a ovládáním na pažbě a posun kříže se mi moc líbil, jak dítěti nová hračka. Majitel ale vystřelil doposud jen párkrát na větší cíle, tak o přesnosti automatiky na vzduchovce nic nevěděl. A půjčit na moji vzduchovku nechtěl.
Nerad bych byl zklamaný, pokud by posun kříže nebyl přesný.
Dusan1965
Příspěvky: 31
Registrován: 10 říj 2019 19:47

Re: NV Pard008 versus ATN sight 4K

Příspěvek od Dusan1965 » 28 pro 2020 17:08

To by mě zajímalo, jestli ATN dokáže posunout kříž pro potřeby PCP když je propad na sto metrů třeba 80cm. Není spíše na kulovnici s propadem na 300m o 15cm. Neberte mě za slovo, z kulovnice jsem nikdy nestřílel na terč a netuším jaký má pokles. A ještě jestli někdo nevíte následující: Na Pard NV008 mám na cíl zaměřený bod na kříži číslo 8, zvětšení má 6,5x. Na Pard SA35 termovize má stejný cíl na 4, zvetšení 3,2x, tj. cca půlka. Je to tak správně? Má optické zvětšení vliv na to kde vidím cíl u těchto zaměřovačů?
Odpovědět