Novy Walther PPS M2

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vladan008
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2014 08:28

Nový Walther PPS M2

Příspěvek od vladan008 » 08 led 2016 13:02

Od nového roku je v Americe v prodeji nový model Walther PPS M2.
http://www.waltherarms.com/handguns/pps/pps-m2/

Hlavní výhoda asi bude v lepším úchopu zbraně a vypuštění pojistky pod výměnným hřbetem rukojeti.
Někomu možná bude vadit absence kolejnice pro montáž světla/laseru.
Taky asi pro leváky nebude příjemné nové vyhazování zásobníku.

Jinak myslím, že je super.
Kdy myslíte, že se objeví v ČR?
Právě jsem chtěl kupovat PPSko, ale nevím zda nepočkat na tuto.


Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od JaK » 09 led 2016 14:43

PPS jsem měl a bylo super, snad se k němu někdy vrátím. Nejsem si jistý, jestli jej nový model dokáže překonat, ale mohlo to dopadnout i hůř...

Původní vypouštění zásobníku páčkou vyžaduje ovládání ukazováčkem nebo prostředníčkem namísto palce, ale jakmile si na to člověk trochu zvykne, je to opravdu pohodlné a rychlé. Navíc omezuje možnost vypuštění zásobníku omylem.

Úchop PPS mi navzdory tomu, že na pohled připomíná Lego, přišel komfortní. Spíš to podle mě u nové verze vypadá na sjednocení stylu s PPQ, než zásadní změnu ergonomie.
vladan008
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2014 08:28

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od vladan008 » 19 led 2016 10:44

No třeba aspoň tu starou verzi trochu sleví jako v USA.
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od Prim » 20 led 2016 13:25

Docela me prekvapilo, ze vypustili novou generaci - nezaznamenal jsem na tu puvodni nejake negativni ohlasy...

1. odstraneni pojistky pod hrbetem - proc ne, sice jsem neslysel, ze by nekomu skutecne zpusoboval problem, ale ze zacatku jsem byl vuci tomuhle reseni taky docela kritickej.
2. ergonomii nemam u prvni verze co vytknout, ani nikdo kdo si tu moji zkousel
3. vypousteni zasobniku mi prijde skoda... PPS je muj prvni walther a i kdyz jsem se toho bal, tak mi tenhle zpusob po chvili treningu hodne vyhovuje - i pri stridani s G19 se nestane, ze bych se spletl. Navic povazuju za vyborny, ze na trhu je i jina alternativa...
4. Rail je asi ukradenej, nejak nevim k cemu u subkompaktu... Jen mi prijde, ze je takhle designove docela hnusna, libej se mi zbrane opticky tezsi na cumak :D
Quis vellet pacem, preparat bellum
hajnrich
Příspěvky: 16
Registrován: 08 lis 2006 20:41

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od hajnrich » 21 led 2016 11:30

Jestli dobře koukám, tak už to nemá výměnný hřbet. To je fajn, mám PPS asi dva roky a snad jediné, co mi vadí je ten hřbet. Je to jen slabá skořepina a když pistoli pořádně vezmu do ruky, tak cítím, jak se lehce deformuje a malinko se hýbe. Ta původní verze se mi líbí víc. Chtělo by to vidět M2 naživo. Nedej bože, abych zjistil, že je lepší a že bez ní nemůžu žít :-)
vladan008
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2014 08:28

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od vladan008 » 22 led 2016 11:13

Ano M2 nemá výměnný hřbet.
Jsem zvědavý, kdy se začne prodávat u nás. Předběžné odhady mluví o druhé polovině tohoto roku.
Taky jsem zvědav na cenu M2 a zda to pohne s cenou M1 směrem dolů jako v USA.
Vinn
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2016 15:46

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od Vinn » 03 kvě 2016 22:05

Jo, taky se mi líbí Walther PPS M2 ... ale ještě je v nabídce Glock 43. Je tady někdo, kdo by poradil, kterou pistoli koupit ?
A proč ? Tedy, jestli je tenhle Walther tak dobrej, jak je pěknej. :-)
Díky předem za názor a radu.
Vin (60+)
vladan008
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2014 08:28

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od vladan008 » 06 kvě 2016 06:59

Vinn píše:Jo, taky se mi líbí Walther PPS M2 ... ale ještě je v nabídce Glock 43. Je tady někdo, kdo by poradil, kterou pistoli koupit ?
A proč ? Tedy, jestli je tenhle Walther tak dobrej, jak je pěknej. :-)
Díky předem za názor a radu.
Vin (60+)
No mě se hlavě lépe drží. G43 jsem si osahal v obchodě a tedy vůbec mi to nesedělo v ruce ani s botkou.

G43 má myslím v základu plastové mířidla a 2 zásobníky. PPS M2 má ocelové mířidla s fosforovou barvou a 3 zásobníky, i když je o cca 2tis dražší.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od BlackAdder » 03 črc 2016 15:49

Včera jsem si jej donesl domů, ještě jsem nestihl střelnici, takže zatím jen dojmy z ohmatávání a cvakání - moc pěkně udělaná pistole, drží se mi podstatně lépe než např. G43. 3 šuplíky jsou bezva a fosforová mířidla taky parádní, ke kvalitě zpracování nemám pražádné výhrady, spoušť odpovídající účelu, rozborka jednoduchá, co víc si přát :) Pouzdo budu ještě řešit, ale předpokládám, že to nebude žádná velká práce sehnat něco padnoucího.
Přílohy
WP_20160702_16_27_16_Pro.jpg
student
Příspěvky: 25
Registrován: 20 bře 2016 09:08

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od student » 04 črc 2016 20:21

Zdravím,
dnes jsem ho koupil,a srovnání s G 43,kterou jsem prodal před měsícem,co se týče ergonomie a dizajnu,
jako srovnat Škodovku s BMW,nebo Mercedesem.Glock je poctivý dělník,PPS M2 se víc hodí k agentovi
Jejího Veličenstva.
Student
student
Příspěvky: 25
Registrován: 20 bře 2016 09:08

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od student » 07 črc 2016 16:36

Zdravím,
ač již starý k...t ,tak čumím W PPS M2 do laufu,a ono to snad má polygon ?
Nevidím drážky,ale vrcholy ?Jinak i to vnitřní zpracování je super.
Díky.
Student
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od mkouba » 09 črc 2016 12:39

Nekolik mesicu jsem hledal placaty subcompact v razi alespon 9 Luger s rozmery a hmotnosti pro skryte noseni. Dalsi podminkou bylo, ale se s tim dalo alespon prijatelne strilet, v nouzi shovat do kapsy a pak takove ty bezne pozadavky jako jine pistole. Po zavrhnuti notoricky problematickych zbrani a amerik (na ktere nejsou k sehnani nahradni dily) zbyl ve vyberu Glock 43, Walther PPS a HS XDS. XDS se mi nepodarilo sehnat, eventuelni varianty techto zbrani v jine razi (uvaha byla i 40SW) take nebyly k sehnani. Nakonec doslo k primemu souboji G 43 a W PPS. Teoreticky vse hovorilo pro Glock, od spolehlivosti a servisu po dostupnost nahradnich a tuningovych dilu. Z kazde jsem dal 25 ran a nakonec koupil PPSko. Z obou zbrani se strilelo podobne. Nejprve jsem zkusil delsi variantu zasobniku. Zpetny raz byl o neco prijemnejsi z PPS, Glock mel zase o chlup lepsi spoust. U kratsiho zasobniku ubyl jeden prst pri drzeni, malicek uz byl pod zasobnikem. Walther se choval stale kultivovane, u Glocka uz bylo citit vetsi zvednuti pri vystrelu a nutnost zbran drzet opravdu pevne. Diky tomu se i o neco zhorsil rozptyl, byt tomu u techto zbrani nedavam prilis velkou vahu. Nakonec jsem zkusil vnitrni pouzdro a rychlost uchopeni. To rozhodlo definitivne. U G43 se mi opakovane stavalo, ze pri rychlem uchopu jsem mel ruku prilis vysoko pod zaverem a ten by me na 100% seknul pri prvni rane. U PPS tam vzdy nejaky milimetr navic byl. Jiste, velikost a tvar ruky je individuelni, ale Walther se drzel proste o dost lip. Nektere Glocky maji vymenene hrbety a navleky u pazbicek, G43 bohuzel ne. Takze mam PPS v provedeni police set, se tremi ruznymi (6,7,8) zasobniky a fosforovymi miridly.

Jo, hlaven je opravdu polygonalni.
Air Arms EV2 MK III
student
Příspěvky: 25
Registrován: 20 bře 2016 09:08

Re: Nový Walther PPS M2

Příspěvek od student » 09 črc 2016 19:33

Zdravím,
díky za pěkné a rychlé srovnání,dívám se na obě zbraně úplně stejně.
Student
Odpovědět