Novy hrdina

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Novy hrdina

Příspěvek od tombr.a » 01 říj 2010 11:39



Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 01 říj 2010 11:56

No jestli měl ten týpek fakt obranej granát, tak radši ani nedomýšlet co se mohlo stát. Ještě že na ten granát toho zmetka povalili a zalehli ho, protože při smrtícím účinku ORG v okruhu 100 metrů by to byl strašnej masox - nevím kolik dalších lidí bylo v blízkém okolí, ale kdo by nestál za zdí, ten by měl asi smůlu. A hrdina je nejen ta prodavačka, ale i ten policajt. A vzhledem k tomu, že včera Novinky psaly, že:
Nejvážněji zraněný je muž, který má poraněné obě ruce, na jedné je částečné devastující zranění, nohu a bylo u něj podezření na tlakové poranění. Zranění jsou závažná, přesto byl muž při ošetření při vědomí;
tak to znamená, že je z něj pravděpodobně doživotní invalida. A od Johna se místo pochvaly dočká maximálně vyhazovu.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Novy hrdina

Příspěvek od dracekvo » 01 říj 2010 14:38

Hele, co říkáte na chování těch lidí? Já sem toho názoru, že kdyby se na to jak ta prodavačka tak ostatní vy****, tak by byli všichni v cajku a né potrhaní od granátu. A jednoduše vydím hlavní příčinu vzniklé situace, proto, že si prodavačka hrála na hrdinu.
Však sem to někde četl, že pokud to není vyloženě nutné, tak aktivní obranou vyprovokujete útočníka k daleko horším věcem, než měl původně v plánu.
Uživatelský avatar
321910336
Příspěvky: 59
Registrován: 23 čer 2008 20:54

Re: Novy hrdina

Příspěvek od 321910336 » 01 říj 2010 15:16

kdo muze byt takovej blazen ze se snazi odzbrojit nekoho kdo ma granat a jeste kdyz utika pryc? policista hrdina podle me rozhodne neni, to ze nekoho povali na zem je snad standartni postup pri zatykani.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Kubajzz » 01 říj 2010 17:33

No já zas říkám Díky bohu, že existují i takoví blázni. Mám hned takový lepší pocit, že to s naším národem není zas tak špatné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Biggles » 01 říj 2010 17:38

jj, aktivní obranou by člověk mohl syčáka pozlobit, ale fuj..........takhle se angažovat........ Sice netuším, jak to tam přesně bylo, ale postavit se vůči zlu je rozhodně lepší než čekat na popravu. Nebo on někdo má jistotu, že při úniku by pronásledovatelům jedno vejce nehodil pod nohy?!
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Richi1 » 01 říj 2010 18:40

ťažko povedať, čo by bolo správné... obe varianty boli pravdepodobné. Toho zmrzačeného policajta je mi ľúto, ktovie čo mu z tej ruky zostalo. Aspoň ten hajzel dostal čo si zaslúžil.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Re: Novy hrdina

Příspěvek od tombr.a » 01 říj 2010 18:53

Aspon je videt že tenhle narod nejsou jen přizdisrači,sice to dopadlo tak jak to dopadlo,ale ruku na srdce nebyli by ste radi kdyby diky temhle lidem nepřišel třeba vaš rodinny přislušnik,kamarad atd. k uhoně? 8)
Kubajzz píše:No já zas říkám Díky bohu, že existují i takoví blázni. Mám hned takový lepší pocit, že to s naším národem není zas tak špatné.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 01 říj 2010 19:13

dracekvo píše:Hele, co říkáte na chování těch lidí? Já sem toho názoru, že kdyby se na to jak ta prodavačka tak ostatní vy****, tak by byli všichni v cajku a né potrhaní od granátu. A jednoduše vydím hlavní příčinu vzniklé situace, proto, že si prodavačka hrála na hrdinu.
321910336 píše:kdo muze byt takovej blazen ze se snazi odzbrojit nekoho kdo ma granat a jeste kdyz utika pryc? policista hrdina podle me rozhodne neni, to ze nekoho povali na zem je snad standartni postup pri zatykani.
Těžko říct - zatím jsou všechno jen spekulace a ta událost je příliš čerstvá a nemáme k ní relevantní informace. Podle toho co dnes odpoledne napsali na Novinkách a v Bruntálském a Krnovském deníku to vypadá, že nikdo netušil, že má granát (a vypadá to že měl hned tři) a mě by to taky nenapadlo. Pravděpodobně v okamžiku přepadení měl v ruce jen pistoli > směnárnice začala volat o pomoc > polda v cicilu s pár náhodnými svědky se ho pokusil zadržet > a teprve v té chvíli si asi všimli že má granát > prodavačka mu ho vytrhla z ruky > lidi ho povalili na zem kde ho drželi do příchodu policie > a až ve chvíli kdy mu chtěl policajt nasadit pouta ten týpek - možná i nevědomě odjistil ten granát který měl pod sebou.

Takže ho mohli nechat jít a on by to večer zkusil třeba někde na benzince a věřím tomu že by byl schopný i střílet a nebo se ho mohli pokusit zadržet. Ti lidi jen vyhodnotili situaci tak, že mají možnost ho zpacifikovat a to že má granát nikdo z nich netušil.

A korunu tomu dnes ve zprávách na TV Nova nasadila Markéta Fialová, která se přeřekla a prohlásila, že pachatel odpálil granát ve sněmovně místo ve směnárně :lol: Smíchy jsem málem spadl z gauče :lol:
Naposledy upravil(a) Sharpshooter CZ200 S dne 01 říj 2010 20:15, celkem upraveno 1 x.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Charlie
Příspěvky: 6
Registrován: 23 říj 2005 17:33

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Charlie » 01 říj 2010 19:48

Další legálně držená zbraň. Už slyším jak "odpůrci" legálních držitelů zbraní mluví o psychotestech. A to, že měl 2 obranné granáty nelegálně, to už řešit nebudou.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy hrdina

Příspěvek od reaktor » 02 říj 2010 19:26

Co psychotesty, ale teď zakážou i granáty a to už se na to úplně vyprdnu. :D
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Novy hrdina

Příspěvek od ALKAJ » 02 říj 2010 20:42

Nehádž granát do žita! :lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Novy hrdina

Příspěvek od kayakero » 04 říj 2010 11:06

Granáty k probití se z obklíčení - o tom se už dlouho veřejně teoretizuje a nejen teoretizuje. Ten (z armády vyhozený) narušený debil co se (na útěku postřelený) před 6 lety nakonec v Havlíčkově Brodě odpálil, ten už předtím házel granátem na vesnické diskotéce. Jelikož granát je vážně dostupnější nežli palná zbraň, Krnov asi nebyl poslední. A vykukové nejspíš začnou vozit repliky, které podstrčené odstřelenému útočníkovi budou mít jistě pro soud vyšší váhu nežli mrtvole agresora podstčit jen nuznou kudlu, která by měla palnou sebeobranu odůvodnit.


Ale k tomu Krnovu:
lidové hrdinství vždy vypadá (v TV) hezky. Tady prvoplánová angažovanost skončila (zbytečným) zmrzačením hodnotného chlapa - mohla ale skončit i desítkami mrtvých (to vše pro banální peníze). Nejen pro nepředpokládaný granát, ale nečekaně se mohla objevit i podpůrná skupina loupežníka a naivní hrdiny (po zásluze) postřílet. Loupež je závažná věc - ne vždy loupí osamělí ztroskotaní zoufalí ubožáci. Doufám, že při sestavování operačních postupů pro zadržení lupiče na útěku (pro PČR) to bude zohledněno: vidím jediné 2 možnosti (cokoliv jiného by vedlo k masakrům nevinné veřejnosti):
1. lupiče nechat utéct bez odporu, pozbírat záznamy videokamer - a lapnout (celou skupinu) až později za výhodnějších podmínek. Ztráty loupežemi řešit povinným průběžným ukládáním hotovosti, technickými pokladnami, povinnou okamžitou náhradou z pojištění a pod. - nikoliv naivní krvavou konfrontací emočně vybuzených lidových hrdinů.
2. (za komplikací) loupežníka na místě mžikově odstřelit ranou (brokovnice) do mozkového kmene (bez výstrah, bez vyjednávání, bez milosti)

Sharpshooter CZ200 S píše: . . . . korunu tomu dnes ve zprávách na TV Nova nasadila Markéta Fialová, která se přeřekla a prohlásila, že pachatel odpálil granát ve sněmovně místo ve směnárně :lol: Smíchy jsem málem spadl z gauče :lol:
klasické Freudovské podřeknutí: po zprávě o takové hromadné deratizaci toužíme všichni :wink:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Biggles » 04 říj 2010 16:15

Nebo taky kompletní předposranost a čekání na smrt. Situace se má řešit podle okamžitých okolností. Nejde zasáhnout vždy, ale čekat až se něco dosype je perfektní vzkaz grázlům, že můžou všechno. On totiž nikdo neříká, že loupežník chce mít svědky...............ale možná bude lepší, když se nechaj pobít bez odporu............že?
edit: Zmrzačením chlapa, kvůli lidové angažovanosti nebo třeba vlastní neschopnosti zatknout? Já tam nebyl, tak bych rozhodně neházel potrhanýho policajta na prodavačku a okolí........
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Novy hrdina

Příspěvek od kayakero » 04 říj 2010 17:27

Biggles píše: . . . . když se nechaj pobít bez odporu............že? . . . . .
no, to ne: jak loupežník zkusí prolévat krev (akutně jde o život/zmrzačení), musí ho veřejnost okamžitě zasypat olovem a policistům pak předat už jen jeho krvavé ostatky (Izraelský model rulez!).

Já myslel - že dokud jde jen o prachy (navíc o cizí), není JEDI-přístup vždy to nejlepší. Kdysi v ? Rumburku přepadl pobočku banky loupežník, co potom fakt jako profesionál zdrhal poklusem napříč náměstím: stále s kuklou na hlavě, pistoli v jedné ruce, lup ve druhé. Pobouřená veřejnost se ho jala pronásledovat - taky pěšky a jeden statečný blb se na něho dokonce pokoušel najíždět na horském kole. Naštěstí byl (vystresovaný) loupežník dospělejší nežli oni všichni dohromady a jen ho fláknul po rypáku (i když ve stresu je tak snadné "to" zmáčknout) ... a pak zmizel v uličkách. Stačilo ale tak málo (jen zazmatkovat) - a byli by (mnozí) mrtví.

Všechny banky mají instrukce pro případ přepadení: neodporovat, vyhovět. Bez vyjímky. Proč asi? Jistě ne proto, aby dali loupežníkům signál: "Zde loupit je snadné". Ani že by jim nějak záleželo na životě snadno nahraditelných úřednic na přepážce - ty jsou pro ně (i tak) spotřební materiál: klidně by je mohli všechny ozbrojit sa58, vycvičit a chtít po nich aby přepadávajícího rozstříleli v křížové palbě - jistě by to taky zvládly. Nebo vypsat odměny za zadržení loupežníka - aby naučili své klienty na pobočce (tj.: veřejnost), že se taky může zapojit. Jenže u toho by zařvalo spousta nevinných, jejichž pozůstalí by z banky vysoudili mnohem více, nežli loupežník odnesl. Takže do hotovosti dávají jen výbušnou kapsli s barvivem (převlečenou za svazek bankovek), GPS lokalizátor (ve stejném oblečku), loupežníkovi splní veškerá přání - a ještě se na něj mile usmějí. A nechají profi-teamy aby ho našli a lapli bez rizika pro nevinné. Což naše PČR celkem umí.
Odpovědět