Novinarsky slovnik

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Novinarsky slovnik

Příspěvek od Lovec » 14 bře 2006 23:28

Bohuzial si to nemozem odpustit :twisted: :

Novinářský slovník
AUTOMATICKÁ ZBRAŇ
a) zbraň nabíjená jinak než zepředu prachem, zátkou a koulí. Je třeba je zakázat.
b) zbraň obsahující části vyrobené na automatických strojích. Je třeba je zakázat.
CIVILIZACE:
ty části světa, kde jsou zbraně zcela zakázány (např. New York, Čína nebo Severní Irsko)
DRŽITEL STŘELNÉ ZBRANĚ
slušné označení pro rasistického, sexistického, xenofobního, paranoidního psychopata.
KANÓN, HOUFNICE, PUŠKA NA SLONY:
jakákoli zbraň s OBROVSKOU PALEBNOU SILOU (viz.), tj. cokoli silnějšího než startovací pistole. Je třeba ji zakázat.
KULTURA ZBRANÍ
lidé stále schopní nezávislého myšlení. Musí být převychováni a poučeni, že ne oni, ale my víme, co je pro ně dobré.
OBROVSKÁ PALEBNÁ SÍLA:
a) zásobník na víc jak tři náboje, je třeba ji zakázat.
b) dělá hlasité BUM, což může poškodit sluch dětí, je třeba ji zakázat.
OBZVLÁŠTĚ NEBEZPEČNÁ ZBRAŇ
v tomhle si nejsme jistí...raději to zakažme všechno.
ODSTŘELOVACÍ PUŠKA
jakákoli dlouhá zbraň, na kterou jdou nasadit optická mířidla.
OLOVO
kov škodlivý lidskému zdraví. Je třeba ho zakázat.
POVOLENÍ K NOŠENÍ STŘELNÉ ZBRANĚ
License to kill, tak jako v bondovkách. Žádají o něj jen ti, kdo chtějí někoho zabít. Je třeba ho zakázat.
PRŮBOJNÁ MUNICE:
dokáže prorazit víc jak pět vrstev papíru, nebo tlustý svetr. Je třeba ji zakázat.
PŘEBÍJENÍ
temné umění výroby ZABIJÁKŮ POLICAJTŮ (viz.), praktikované o půlnoci ve sklepě. Pravděpodobně obsahuje čarodějnictví. Je třeba ho zakázat.
SPOLEČNOST LEX
organizace ultrapravičáckých rednecků, chlastajících pivo a střílejících na dopravní značky (jo, a taky na lidi), kteří chtějí, aby každý mohl mít AUTOMATICKOU ZBRAŇ (viz) nabitou ZABIJÁKY POLICAJTŮ (viz), a skinhedi by podle nich měli mít dvě. Je třeba ji zakázat.
SPORTOVNÍ STŘELEC
každý, kdo není myslivec. Viz DRŽITEL STŘELNÉ ZBRANĚ, STŘELNICE
STATISTIKA
a) jasný důkaz, že máme pravdu
b) zmanipulovaná sbírka čísel, zneužívaná našimi protivníky.
STŘELNICE
místo, kde DRŽITELÉ STŘELNÝCH ZBRANÍ(viz) trénují zabíjení žen a dětí. Je třeba je zakázat.
ÚTOČNÁ PUŠKA
jakákoli dlouhá zbraň, schopná vystřelit dvě rány bez natahování (lovecké dvojky v to počítaje). Je třeba je zakázat.
ZABIJÁK POLICAJTŮ
a) tvrdá, nedeformující se kulka, nebo měkká, deformující se kulka, podle toho, co ještě není zakázané. Je třeba je zakázat.
b) kulka, která zabíjí jen policisty. Ona to prostě nějak pozná. Je třeba je zakázat.
ZLOČINEC
jakýkoli člověk se střelnou zbraní.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 bře 2006 23:59

Kde si cerpal ze to uvadis jako udalost?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 15 bře 2006 08:30

Myslim ze se to k udalostem vaze - a je to sranda :)
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 15 bře 2006 08:36

Tak to se povedlo. Dobry.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 15 bře 2006 09:45

Kdyby to nebyla pravda, tak by to byl docela dobrej vtip :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: . Dokonce bych se i zasmál, kdyby...
Pokud jde o otázku, odkud čerpal, tak odpověď je celkem nasnadě- z jakýchkoli novin, kde kdykoli psali cokoli o jakýchkoli střelných zbraních okudkoli (těch -koli je tam poměrně dost, co? :? Povaze novinářů tahle věta bohužel sedí.).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
George

Příspěvek od George » 02 dub 2006 20:58

Dobrá prdel. Problém, ale je, že přibývá pseudohumanistů, keří ví o zbraních, střelectví, atd. velké hovno a snaží se všechno zakázat.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 dub 2006 10:35

Samozřejmě, zakázat to je jednodušší než pokoušet se to pochopit (zejména pro některé lidi).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 21 dub 2006 09:48

Když už jsme u toho novinářského slovníku, nedávno (předevčírem) jsem v pořadu Na vlastní oči slyšel (v záznamu starší reportáže) úžasný výrok:
MUŽ BYL VYZBROJEN PERKURZNÍM REVOLVEREM (to neí můj překlep, tak to tam vážně říkali).
Teda já se zbraněmi nezabývám od včerejška, ale takový typ zbraně fakt neznám :wink: .
A takoví lidi nám chtějí kázat, jak se se zbraní máme či nemáme chovat, co všechno s ní smíme dělat, a pokud možno i rozhodovat o tom, zda ji vůbec budeme smět mít...
Pche...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 21 dub 2006 10:19

No nevim jak jini, ale ja na tom nevydim nic uzasneho. Snad bych misto vyzbrojen napsal ozbrojen a misto perkuzni bych napsal perkusni. :)
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 21 dub 2006 12:50

No tak, to snad ne. Než začnu o něčem psát, je zvykem obeznámit se s problematikou alespoň do té míry, abych nemršil základní terminologii (tedy přinejmenším u profesionálů je to zvykem). Zvláště by to mělo platit u novinářů, tedy lidí, kteří se slovem skutečně živí. Je mírně řečeno trapné, když takový člověk projevuje naprosto základní neznalost, nota bene hraje-li si přitom na velkého znalce (což někteří činí, ať mi nikdo netvrdí, že ne, ale v tomto konkrétním případě tomu tak naštěstí nebylo).
Samozřejmě existujou mnohem větší skvosty, ale tohle mě zaujalo velmi nedávno, tak jsem to sem hodil :wink: .
P.S. Další oblíbený "mozkolam" pro naše novináře je, jak jsem si všiml, propletenec ROZBUŠKA/ROZNĚTKA, ROZBUŠKA/VÝBUŠKA, ROZNĚTKA/ZÁPALKA apod., ale to už je opravdu odborná terminologie, kterou neočekávám, že by se byli ochotni (a možná taky schopni) naučit, než začnou psát o dané problematice.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 21 dub 2006 14:55

Aha...sorry :oops: , ja jsem si zas nevsiml ze je tam navic R...uz mlcim,uz mlcim :)
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 dub 2006 09:34

xlibor píše:No nevim jak jini, ale ja na tom nevydim nic uzasneho. Snad bych misto vyzbrojen napsal ozbrojen a misto perkuzni bych napsal perkusni. :)
V pohodě, já jsem si zase nevšimnul, že ty tam to R nemáš 8) :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 24 dub 2006 10:12

Když už jsme zase u těch novinářů, tak nedávno byl v MF-Dnes oslavný článek o soudruhu Kalašnikovovi a mimo jiné tam tvrdili, že snad každý český voják měl někdy v ruce AK 47 :roll: . Není to přesná citace, už je to přeci jen pár týdnů, ale tak nějak to vyznělo - holínky nebo hodinky, to je jedno, hlavně, že máme zaplněnou stránku, že jo :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 dub 2006 10:12

To neřešte, hlavně že ten revolver nebyl KONKURZNÍ. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 dub 2006 10:44

jbiker píše:Když už jsme zase u těch novinářů, tak nedávno byl v MF-Dnes oslavný článek o soudruhu Kalašnikovovi a mimo jiné tam tvrdili, že snad každý český voják měl někdy v ruce AK 47 :roll: . Není to přesná citace, už je to přeci jen pár týdnů, ale tak nějak to vyznělo - holínky nebo hodinky, to je jedno, hlavně, že máme zaplněnou stránku, že jo :?
No jó, starý omyl. Lidi to běžně zaměňujou. Trochu podobně to vypadá, používá to stejnou patronu a má to oboje odběr plynů na píst, tak je to to samé a basta (je zajímavé, že se třeba vůbec nezaměňuje AK 47 a Sturmgewehr 44; přitom si jsou mnohem podobnější, než Sa. 58 a AK 47). Je to omyl, poměrně běžně rozšířený dokonce i v odborné literatuře, takže novinářům je těžko něco vyčítat. Ještě štěstí, že Ing. Čermák (jehož uznávám jako jednoho z největších konsteruktérů 2. poloviny 20. století), je ještě naživu, jinak by v hrobě rotoval tak, že by se za chvíli provrtal na povrch (a to by nebyl pěkný pohled) :wink: 8) .
P.S. Vzpomínám si, jak mě doslova nadchlo, když jsem v jedné opavdu velmi kvalitní publikaci četl, že "Československo byl jediný stát Varšavské smlovy, který měl ve výzbroji zbraně vlastní konstrukce". Dokazuje to:
1) Alespoň někdo ví, že Sa. 58 není klon AK 47
2) Že jsme byli pořád jsme nejlepší!
P.S. II: Je zajímavé, že jinou než zbraňovou terminologii novináři celkem zvládají. Nikde se například nedočteme "Správce PERKUSNÍ podstaty.." To bude nejspíš jediný důvod, proč ten revolver skutečně nebyl KONKURZNÍ :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět