Nova CZ SP-01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2008 18:20

To je laciný střelivo s ocelovejma hylznama a tuším že i plášť střely je železnej, no každopádně to zbrani moc neprospívá.

Co se týče vypouštění, tak co jsem držel v ruce tak to ztuha nijak nešlo. Ono to vypouštění samo o sobě je dobrý akorát tak na odšroubování a hození do koše, nedá se díky tomu zbraň chytnout tak jak se má správně držet.....zlatá pojistková verze


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 08 led 2008 18:40

SB range safe je shit. ocelova nabojnice ale nemagnetujici strela- ma nizsi presnost a neni spolehlive aspon u me teda ne. vytahovac dostava slusne kapky.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 led 2008 18:48

jo a když je dáš do Steyra tak si ani nezastřílíš bo se natvrdo sekne v komoře :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2008 18:53

Steyer má tak těsnou komoru?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 led 2008 19:34

jo,dalo problém to vůbec dostat ven . každá druhá se sekla .Pak se zkusili Police a bez problémů (větších) tu pistoli si fakt nikdo nekupujte .Jako třeba po zainvestování do poladění bude dobrá ,přesná byla dost .Ale u mně má Steyr 5-
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 09 led 2008 13:45

Tak dík za odpovědi, každopádně moje SB safe range maj plášť tombak a hilznu z mosazy, stály 3,60 za kus. Já si samozřejmě složeni slitiny, z níž je hilzna a plášť nemůžu nijak oveřit, nicméně prodavač mi řekl, že je to tak jak sem napsal, a jelikož celej náboj má takovou zlatou barvu, nemám důvod mu nevěřit.
Nicméně, po prostudování tohoto fóra dám na většinu, a budu mazlíčka krmit magtechama. Zatím sem je ale v obchodech v hradci králové neviděl, tak sem vzal ty SB a ještě nějaký osmigramový MFS, ty vyšli čtyři koruny na kus,a vypadaj úplně jak ty SB SR.

Alfe, souhlasím, že to vypouštění je tam na nic. Alespoň pro mě. Zbraň totiž stejně všichni nosíme s kohoutem úplně vypuštěným, a né na tom bezpečnostním ozubu...kdyby se tím dal kohoutek vypustit úplně, bylo by to o něčem jiným...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 09 led 2008 14:00

Black Sabbath píše:Na googlu jsem našel pouze odkazy na různá fóra a na nich to, že by snad měla mít polymerový rám...
zdar,sp01 phantom maji k zapujceni v ostrave na coradu-je to zvlastni,kdyz prodavat se ma za pul roku.dal jsem z ni 5 ran,moc nadseny nejsem.plastovy ram,lista mil,presna,prijemna,az na jedinou vec-spoust.mel jsem stejny problem jako u cz100 a to ten,ze pri vystrelu mi to skripne brisko ukazovaku mezi spoust a hranu luciku u pazby.nezkoumal jsem bliz,ale nevim,jestli to je klasicka da,spis mi to prislo neco jako u glocka.jinak fajn hracka,ale rozhodne walther p88c rulezz! :-)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 led 2008 17:10

predator: přejeď ty SB safe range magnetem a zjistíš z jakých je materiálů. Ale tradovalo se že hylzna je ocel. Měl jsem za to že i střela má železnej plášť, ale tak asi ne.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 led 2008 17:20

fuj 4kč za 9luger se my od té doby co mam lis zdají jako noční můra :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 10 led 2008 13:27

Alfe, to ti samozřejmě nikdo nebere... :wink: Kdybych měl pohromadě dost klacků, šel bych do něj taky-ta investice se vyplatí.
Jenže to víš, nákup pistole za šestnáct tisíc, to člověka s hluboce podprůměrnou mzdou docela zruinuje...
Ale jak už to tak v životě chodí, když jsem si chtěl dopřát nějakou tu radost, počítal jsem s tím, že kvůli tomu budu muset žrát vařený brambory a chleba. Ale ničeho nelituju-jen doufám, že se na bouchačce nic neposere, a nebu litovat, že jsem vůbec kdy dal czub šanci.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 10 led 2008 18:08

Alfonss píše:predator: přejeď ty SB safe range magnetem a zjistíš z jakých je materiálů. Ale tradovalo se že hylzna je ocel. Měl jsem za to že i střela má železnej plášť, ale tak asi ne.
Hilzna magnetuje, střela ne. Glock je střílí bez problému, nerozeznám, zda pálím nontoxy, toxy (FMJ) nebo saferange (Subsonic kope míň, SB poloplášť víc).
Viděl jsem na vlastní bulvy, že je nevyhodí Beretta 9000S (tak každou desátou) a CZ SP-01 (ca každou dvacátou), bez problému je vyhazoval Glock, Jericho 941F a nějaká stará CZ75.
Měli je v létě a na podzim na Triggeru, zrovna když jsem se chystal na zkoušky a vybíral zbraň, tak jsem je trochu nedobrovolně otestoval;-)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 11 led 2008 09:37

Ja jsem chtel jen dodat k tem cenam czub u nas-jako doufam ze si delate srandu,ze kdyz to stoji 3x vic nez v usa,tak je super,ze si toho aspon vic vazime? Nekdo neco takoveho psal..a jen postreh-ve strel.revue,clanek havarie zbrani,kde pisou,ze taky vinou vysokych cen u nas je v provozu hromada zbrani,co sice jeste funguji,ale mely by byt davno ve srotu..ja nerikam,takova signovana p08 a par ran mesicne,to je romantika,ale denne nosit a trenovat s 50 let starou cz50,neco tu nehraje,ze?ona treba funguje perfektne,ale vyrobce dejme tomu neudava nadarmo zaruceny pocet vystrelu..
Takze diky,czub!
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 11 led 2008 13:21

Potvrzuju vaše slova, SB safe range má asi ocelovou hilznu, páč magnetuje. Plášť ale nemagnetuje.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Miiiisan
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2012 15:07

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Miiiisan » 21 dub 2012 15:12

Zdravím, jen jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s gumovýma střenkama s prolisy na prsty na SP-01. Na stránkách jsou udávány že jsou na CZ 75/85, ale někde jsem četl že to pasuje. Díky
Přílohy
0421-0430-45_detail-4.jpg
Smith.S
Příspěvky: 6
Registrován: 06 srp 2009 18:50

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Smith.S » 30 črc 2012 19:22

Dobrý den, potřebuji poradit s nákupem rozhoduji se mezi 4 modely:

CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-01
CZ 75 SP-01 TACTICAL
CZ 75 SP-01 PHANTOM

Ocenil bych radu co se týče kvality provedení, funkčnosti, opotřebení, přesnosti zbraně, poruchovosti jaký typ z uvedených by jste mi doporučili u modelu phantom si nejsem jist rámu z polymeru jak dlouho to vydrží vůči ostatním modelům hledám především kvalitu a dlouhou životnost taky by mě zajímalo jaký je rezdíl mezi manuální pojistkou a vypouštění kohoutku jaký to má vliv na funkčnost zbraně a držení zbraně?

Předem děkuji za případné odpovědi
Odpovědět