Nova CZ SP-01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Leeoo » 31 črc 2012 01:05

plast tě přežije stejně jako kov, jen teda ten fantom je pěkně hnusnej plast narozdíl od gloku třebas. povrchovka u všech kovovejch stejná, pak si jen vyber co chceš, já volil šadou, cenovej rozdíl zanedbatelnej a trochu lehčí spoušť mi vyhovuje a mířidla také, škoda, že v tý době se nedal poskládat podle vlastního uvážení na webu jako teďka. vypouštění kohoutu se hodí spíš do služby, v civilu bych ho asi nevyužil


Smith.S
Příspěvky: 6
Registrován: 06 srp 2009 18:50

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Smith.S » 02 srp 2012 16:17

Na jakém webu lze Shadow upravit? Jaká je u Shadowa úsťová rychlost? Dík za odpověď
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Alfonss » 02 srp 2012 17:30

u Shadowa úsťová rychlost? No asi taková, jaký se použijou náboje, ne?
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Alci » 02 srp 2012 17:40

a asi mysli tenhle konfigurator. Ale to neni, ze ti udelaji neco na miru, to je jen spatna hracka abys "videl" jak to vypada (a je to dost na houby, kdyz to neni 3D, tak v tom je stejne houby poznat).

Kdyz jsem se ptal, jestli mi to podle toho udelaji a privezou, tak mi bylo receno, ze ne, ze dovezou normalni verzi, co prodavaj a k tomu si priplatim za veci navic a normalne je presroubujou a to co zbude, zbude. Proste stejny, jako by si to clovek proste objednal zvlast a udelal sam.
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od TELESCOPIC » 03 srp 2012 14:09

jaká je úsťová rychlost u Shadowa :lol: A ještě oblíbený začátečnický dotaz je: a jaký má tadle pistole dostřel? :lol:
Smith.S
Příspěvky: 6
Registrován: 06 srp 2009 18:50

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od Smith.S » 03 srp 2012 16:13

Mě spíš zajímalo co se z toho dá nejvíc vydolovat? za úsťovou rychlost?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od HanuIv » 03 srp 2012 16:44

Smith.S píše:Mě spíš zajímalo co se z toho dá nejvíc vydolovat? za úsťovou rychlost?
No, to máte jako s autem, záleží například od kvality paliva(tedy kvality použitého prachu, rychlosti jeho hoření), stupně stisknutí pedálu plynu (tedy dle navážky), hmotnosti auta (tedy v tomto případě hmotnosti střely).

Navíc, toto je docela mimózní údaj. Na co jej potřebujete? Nejlepší je podívat se na hodnoty uvedené na stránkách výrobců střeliva, kteří údaje měří na optimalizovaných měřidlech po výstřelech z balistických hlavní, které mají tu správnou délku, aby v nich byla střela urychlována celou délku hlavně. Ten údaj, který vyžaduje není většinou dostupný ani u výrobce zbraně (a pokud je, je orientační), protože je tu tolik proměnných, že nemá moc smysl jej měřit. Jediné, kde se dá z rychlosti střely něco usuzovat je stupeň přesnosti výroby hlavně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od TELESCOPIC » 03 srp 2012 17:03

Ale vždyť to vůbec nesouvisí se Shadowem. To souvisí s nábojema. Pokud chceš co nejvyšší úsťovku, tak vybírat střelivo s co nejlehčí střelou. Např. u SB to asi bude 100 grainové SP. Opak subsoniků. A nebo pak přebíjení, to je kapitola sama pro sebe. Ale pořád nechápu k čemu by to jako mělo být dobré vydolovat vysokou úsťovku...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od HanuIv » 04 srp 2012 09:40

Asi si plete rychlost s energií a hybností. Což logicky není totéž.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od tslaby » 03 dub 2014 15:49

Ahoj, chci se zeptat, jak Vám chodí SP-01 (i Shadow) s přebíjenkama od Alsa Pro? Díky
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
comiks
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2014 10:08

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od comiks » 16 črc 2014 20:02

Hoj mam tacticala z druhe ruky a nemam absolutne zadny problem s prebijenkami at uz alsa
nebo od kamarada.
Dokonce kdyz jsem strilel s kolegou tak on mel u sveho v podstate noveho compaktu potize s vyhozenim nabojnic ( zasekavaly se ve vyhazovacim okenku ) Tactical bez problemu vystrilel vsechno - brali jsme naboje z jedne krabice.
Tak asi tak.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od reaktor » 01 zář 2014 21:21

jspalek píše:Ne skutečně laciněji tu nebude, vem si prodejní cenu v Americe, k tomu si připočti dovoz /není lacinej-např. zásilku na letišti doprovází policie/, plus clo /myslím 8%/, dál DPH, zkušebnu a marži obchodníka ve výši tutově min. 15-20% a výsledkem je zbraň o víc jak polovinu dražší než v Americe. Jiná otázka je, proč CZUb prodává v Americe levněji než u nás...
Protože se pistole pošlou přes oceán, tam si vyberou jen ty co fungujou a ty co zbudou jedou na český trh, protože se přece nevyhodí. No a kdo při nákupu zde toho co ve světě nechtěji zaplatí to cestování tam a zpátky? No hádej?
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 61
Registrován: 18 pro 2011 17:53

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od aula » 02 zář 2014 09:07

A toto tvrzení máš nějak potvrzené? Nebo jsi to jen někde slyšel?
ČZ 75 SP1
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od HanuIv » 02 zář 2014 13:26

Vážení, je nutno věc rozdělit do více témat:
1. Ano, ČZ je jednou z "nejvyčůranějších" zbrojovek na světě vůbec. Proč? Ke každému typu zbraně je potřeba například mít nové zásobníky, protože ty staré ve stejné ráži nefungují. Chápal bych například změnu mezi ČZ řady 75 a řady P, ale jinak ne. Když vezmete zásobníky mezi Glocky, tak jsou použitelné mezi generacemi i mezi rážemi s ohledem na velikost (17 do 19 jde, logicky nikoliv naopak). Podobně to je u aftermarket doplňků (mířidla, pouzdra atd). U Sigů jsou například stejné zásobníky na 357Sig a na 40SW (ano, náboje mají stejný průměr nábojnice). Zásobník na P226 lze použít u P228 a 229 (logicky ve stejné ráži), zásobníky na SP2009 lze použít ve SP2022 atd. Kompatibilita doplňků je jednou z největších konkurenčních výhod.
2. Co se týče kvality výroby pro jednotlivé trhy: nemám k dispozici žádné informace o kvalitě z ČZ - to má jen ČZ a ta je určitě do světa troubit nebude. Faktem je, že ještě v letech 2000-2010 byla všeobecně byla ČZ považována za nevyrovnanou, co se týče kvality. Zda došlo s implementací systému řízení kvality do výroby k nějakému posunu, nevím. Mezi fanoušky značky v USA se sice proslýchá něco o vrácených výrobních sériích, ale konkrétní důkaz chybí.
3. Ceny USA vs ČR: ano v USA jsou ceny nižší. Vychází to z logiky věci. V ČR mají zbrojovky, už s ohledem na velikost trhu, větší marže. Je totiž jedno, zda je trh výkonný (má velký obrat), nebo ne, protože základní náklady na něj jsou stejné (musíte mít distribuční a obchodní zázemí, servis) a to většinou stojí stejně, snad jen ve Státech to bude dražší dík obratu a tedy nutných vyšších kapacit. Cena tohoto zázemí se zobrazí v jejím podílu na nutném zisku z každé zbraně. Stejně to je s obchodníky. Čím větší obrat zboží, tím nižší nutná marže na jednom prodaném výrobku. Obchodník, který prodá deset zbraní za měsíc musí mít zákonitě vyšší marži na jedné zbrani než ten, co jich prodá sto, protože základní náklady má řádově stejné (například nájmy za prodejnu, plat zaměstnanců, elektřina, vybavení prodejny, doprava zboží). Vzpomeňte na vynikající ceny u Brymové v Praze. Jistě, pak jsou tu výjimky, kde jsou ceny vysoké, bez ohledu na obrat. Což je známka toho, že lidé rádi zaplatí, pokud mají například dobré služby.
4. Zbraně cestující mezi státy: ano, i takové jsou. Ale kupodivu, nejvíc zbraní cestuje mezi cizinou a ČR formou dovozu. A nejsou to například zbraně z Turecka. Ale i zbraně ze Švýcarska, nebo USA. Vyplatí se to. Jsou formu, které se tímto dobře živí i na malém českém trhu.

Já jsem nikdy nebyl tím, kdo si sedal na zadek z geniality českých zbraní. Ano, jsou to zbraně dobré, relativně kvalitní, ale do špičky mají někdy daleko. Jsem rád, že se CZ naučili dělat plasty, že konečně vyšli ze stínu ČZ 75, ale jinak - je to fabrika, jako každá jiná.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Nová CZ SP-01

Příspěvek od glock69 » 02 zář 2014 16:00

Add 1
Jak to myslíš?
Mám staré zásobníky z CZ85, neznámé zásobníky, a používal jsem je i v kompaktu i v shadowovi bez problémů.
Odpovědět