Nosite zbran zajistenou manualni pojistkou?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Nosíte zbraň zajištěnou manuální pojistkou?

Příspěvek od andrewl » 24 črc 2007 19:34

Ahjo všichni měl bych takovej dotaz. Zbraň nosim asi přes rok a zásadně nosim náboj v komoře. Zajímalo by mě jak zbraň nosíte, jestli máte manuální pojistku (pokud jí tam samozřejmě vůbec máte) zajištěnou. Já to teda nosim tak, že mam normálně náboj v komoře a vypuštěnej kohout a pokud jsem to dobře pochopil pistoli není v tomto stavu třeba zajišťovat manuální pojistkou. Pokud vim tak pistole typu 1911 nosí kohout nataženej a manuální pojistku zajištěnou, ale to je jiná story. Spíš mě zajímalo, jestli není dobrý tu pistoli i zajistit i když je kohout vypuštěnej. Přecejenom je to zase trochu bezpečnější. A v případě použití odjistit zbraň palcem je natolik banální záležitost, že to snad ani nemůže bejt důvodem k sebemenšímu zpoždění, protože stejně palec na tu pojistku pokládám, takže na to akorát víc přitlačim a je to, nemůže mě to zdržet ani o setinu vteřiny. Nebo se mýlim?


Arnie

Příspěvek od Arnie » 24 črc 2007 20:07

Pokud mas pouzdro ktery dobre kryje lucik, tak bych to s vypustenym kohoutem nosil nezajisteny naprosto bez obav.
Karel Č.

Příspěvek od Karel Č. » 24 črc 2007 20:27

Já pojistku nemám,takže nenosím :wink: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 24 črc 2007 20:49

Záleží co máš...myslim že některé zbraně s nenataženým kohoutem stejně nezajistíš. viz většina CZ
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 črc 2007 20:58

Moje USP zajisti se spuštěným kohoutem jde
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 črc 2007 21:00

mam glocka čili se zajistí sám :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Vik

Příspěvek od Vik » 24 črc 2007 21:09

Moje USP jde taky zajistit s kohoutem dole, a tak je taky nosim. Kdyz budu parafrázovat známé úsloví tak decocked and locked :) I kdyz pri mych 50 newtonech na spousti se nemusim bat ze by to spustilo kdyz se mi zamota neco do luciku pri ukladani pistole do pouzdra.

Je to vicemene kazdeho vec, nejcastejsi namitkou, proc to nedelat, byva moznost zapomenout odjistit ve stresove situaci, ci moznost nejake mechanicke poruchy. Oboji je pravdou, nicmene na druhou stranu znacna cast lidi taky naboj v komore nenosi a spoleha se na to, ze natahne pri taseni, coz je na kordinaci, i technicke provedeni nesrovnatelne slozitejsi, a riziko mechanicke chyby pri zasouvani naboje do komory je taky nesrovnatelne vetsi.


Osobne si myslim, ze nez dulezitejsi v jakem stavu pistoli nosim, je nosit ji stale ve stejnem, aby se vybudovala rutina taseni.
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosíte zbraň zajištěnou manuální pojistkou?

Příspěvek od Black_Onyx » 24 črc 2007 21:42

andrewl píše:Spíš mě zajímalo, jestli není dobrý tu pistoli i zajistit i když je kohout vypuštěnej. Přecejenom je to zase trochu bezpečnější.
myslím, že to úplně ideální není...přeci jen čím víc úkonů v krizové situaci muíš udělat, tím hůř...ale je to můj názor.
Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
Uživatelský avatar
Panzer
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2007 21:12

Příspěvek od Panzer » 24 črc 2007 22:54

Vik píše:...znacna cast lidi taky naboj v komore nenosi a spoleha se na to, ze natahne pri taseni, coz je na kordinaci, i technicke provedeni nesrovnatelne slozitejsi, a riziko mechanicke chyby pri zasouvani naboje do komory je taky nesrovnatelne vetsi.
Presne z týchto dôvodov nosím zbraň s nábojom v komore a nezaistenú.

Najväčšia pravdepodobnosť použitia zbrane podľa mňa je proti psom, ktorí môžu vyskočiť z krovia alebo sa k tebe prirútia bleskovou rýchlosťou. Ak teda nemáš natrénovaný izraelský spôsob tasenia zbrane spojený s jej natiahnutím je, podľa mňa, lepšie mať zbraň s nábojom v komore a nezaistenú. Teda pripravenú na výstrel bez nejakých ďalších zbytočných úkonov.

Zober si teoretickú situáciu, že na tvojej silnej ruke (ktorou tasíš zbraň) je zavesený pitbul a tebe sa podarí vytiahnuť z puzdra zaistenú zbraň. Dokážeš ju odistiť? Jedine, že máš ovládacie prvky obojstranne, čo má len máloktorá zbraň.

Takže môj názor - náboj v komore a nezaisťovať.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 24 črc 2007 23:35

naboj v komore, nenatazene, zajistit nejde. v pripade nutnosti pouze stisknout v DA
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 24 črc 2007 23:36

pokud někdo vymyslí pojistky na revolver, doufám, že mu za to někdo nakope ...

čili plný komory, není co zajišťovat :lol:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 25 črc 2007 00:11

Zajisteny by se mely nosit jen zbrane s SA spousti (primarne klony 1911), ktere maji pojistku v podstate stavenou tak, aby ji clovek pri uchopu automaticky odjistil.
Jinak je to vic o hubu nez o zvyseni bezpecnosti.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 črc 2007 00:47

Kdo to říkal že policisté používající Izraelský způsob (vytažení s natažením) a agenti FBI (zbraň s nábojem v komoře) dosahují v pudové střelbě s tasením podstatě stejných výsledků i časů?

Pokud to zvládnou Židovští policisté, tak proč bych to nezvládnul já.

Už jen s přihlédnutím k nemožnosti zajistit CZ 75 bez nataženého kohoutu.

Snězte mě, ale já bych nošení nezajištěné zbraně s nábojem v komoře trestal.

Tak buď má ta zbraň dlaňovou nebo jinou pojistku a dá se zajistit nebo to není zbraň na nošení s nábojem v komoře.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 25 črc 2007 12:16, celkem upraveno 1 x.
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 25 črc 2007 01:12

U 75 můžeš vypustit kohout a máš náboj v komoře bez toho, abys musel mít nataženo a zajištěno
Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 25 črc 2007 07:25

epetr2008 píše: Snězte mě, možná u Vás budu antikryst, ale já bych nošení nezajištěné zbraně s nábojem v komoře trestal.

epetře, nesnim Tě za to, co si, ale jak si to napsal. Oprav to prosim Tě - vypadá to šíleně. Díky

Já nosim málokdy a když už, nemám náboj v komoře. Důvod k tomu nemám, prostě jsem tak začal a ještě jsem to nezměnil. Až začnu nosit s nábojem v komoře, na pojistku se zřejmě vykašlu. Se spuštěnym kohoutem je to stejný jako nosit nabitý revolver a o jeho bezpečnosti taky nikdo nepochybuje.
Odpovědět