Nosite zbran zajistenou manualni pojistkou?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 25 črc 2007 08:55

Všechno je jen o přístupu člověka, který zbraň nosí. Pokuď to člověk s nošením zbraně myslí vážně, bude trénovat a chovat se ke zbrani tak jak má a potom náboj v komoře, spuštěný kohout ( samozřejmě se nedotýkám bezkohoutových zbraní a 1911) a nezajišeno (zase nemyslím 1911) není žádný problém...


SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 črc 2007 09:08

A jaký smysl má zajistit nenataženou zbraň s nábojem v komoře?Pokud se jedná o zbraň u níž pojistka nebokuje přímo kohout a těch je většina tak to smysl nemá,protože se tím nijak nezvýší bezpečnost třeba při pádu a podobně v tomto případě je správná výtka že hrozí neodjištění v krizové situaci,na druhé straně jsou zbraně které bych s nábojem v komoře nenosil nikdy-především staré menší pistole typz FN 1906, FN Baby,DUO a podobné,ty nemají kohout,ale vnitřní úderník který je méně bezpečný,protože nemá na rozdíl od kohoutu pojistný ozub.Je tedy potřeba vycházet z konstrukce konkrétního modelu zbraně.
Pokud se jedná o zbraň typu 1911 není co řešit nosit buď nataženo zajištěno nebo bez náboje v komoře,nosit ji s nábojem a spuštěným kohoutem je blbost protože při natahování kohoutu může vadit bobří ocas,to platí třeba i pro pistole typu HP 35 a podobné...
Pokud se jedná o zbraně které jsou sice SA,ale nemají pojistku,nebo ji mají obtížně dostupnou ale jejich kohout palcem natahnout lze poměrně snadno jako je Čz 27,nebo Tokarev,který pojistku nemá a jsou optřeny pojistným ozubem,nosil bych je buď bez náboje v komoře,nebo s nábojem a nenataženo,pochopitelně pokud to dovolí velikost mé ruky.
Zbraně SA/DA jou určeny k nošení s nábojem v komoře nenatažené,nevěřím-li tomuto systému pak mi nic nebrání ji nosit bez náboje v komoře.Zase záleží na konstrukci zbraně: Čz 75 bez blokace úderníku bych nosil s vypuštěným kohoutem až úplně dolů,ĆZ 75/85 B je možno nosit s kohoutem na pojistném ozubu(koneckonců verze D na něj vypouští),nejstarší provedení které nemá pojistný ozub bych s nábojem v hlavni nenosil.HK USP nosím nabito, vypuštěno, nezajištěno...
Moderní zbraně bez kohoutu jako Glock,Steyer a jiné jsou k nošení s nábojem v hlavni zkonstruovány,takže je to bez problémů,a nevěřím-li jim tak zase raději nenabito,četl jsem o šikulovi který nabíjel Glocka při rozborce tak aby zůstal úderník nepředepnut :o a počítal s tím že o ty tři milimetry předepne závěr před výstřelem,bohužel se tak může stát že se dostane úderník mimo dosah blokace a je to nebezpečné při pádu :evil: takže to NEDĚLEJTE...
Na závěr :Seznamnte se s konstrukcí své zbraně jen tak zjistíte co je a není bezpečné a k "Izraelskému" způsobu:Je výborný,ano ale vyžaduje tvrdý trénink a ještě k tomu efektivní výcvik boje zblízka kdy není možno palnou zbraň použít,k jeho vzniku vedla situace za které byly ve výzbroji různé modely zbraní, často v pochybném technickém stavu,kdo zná historii Izraele ví o čem mluvím.Tak vznikl efektivní systém použití pro JAKOUKOLI krátkou zbraň,pokud si dostatečně věříte že jste v něm dobří tak ho klidně používejte :)
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Dark

Příspěvek od Dark » 25 črc 2007 11:56

Ono způsob nošení zbraně by mělo odpovídat situaci do kterých se ten který člověk dostane. Je nesmyslné se o tom dohadovat bez přihlédnutí k tomuto. Já nosím bez náboje v komoře a nezajištěno. Je to způsobeno tím, že krizové situace řeším primárně beze zbraně a při různých tahanicích si dovedu představit že by mě někdo zbraň náhle vytáhl a byl by i schopen zmáčknout než bych stačil adekvátně zareagovat. Nedovedu si však představit, že by někdo stačil ještě natáhnout závěr.Pokud by nebyl znalý tak by to ani nedokázal a i kdyby spíš by nejprve zmáčknul a teprve v případě neúspěchu by teprve natahoval což by mě dalo potřebný čas k reakci. O správnost své volby jsem přesvědčen ale stejně tak si dovedu představit že někomu bude vyhovovat něco jiného. Třeba kdo se cítí ohrožený v autě(taxikáři apod.) ten by měl být schopen ovládat zbraň jednou rukou tzn. určitě náboj v komoře ale pouze za předpokladu že nosí zbraň po levé straně kde je téměř vyloučeno aby byl odzbrojen spolujezdcem. Já pojistku nepoužívám ale kdo má nadrilované její zmáčknutí automaticky po tasení tak proč ne. Jinak nosit zásadně zbraň ve stejném režimu – ale to už se tady psalo.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 črc 2007 12:25

A rozhodně by si měl člověk umět poradit alespoň na chvíli beze zbraně a měl by vědět kdy vytažení zbraně je tím, co mu z časového hlediska prohrálo jeho život,je to o tréninku,přípravě, chytrosti a taky štěstí,jenže štěstí vždy přeje připraveným,ale to doufám my všichni co tu jsme víme:Koupí zbraně to nekončí ale začíná :wink:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 25 črc 2007 13:14

To SINCITYMAN: "Čz 75 bez blokace úderníku bych nosil s vypuštěným kohoutem až úplně dolů..."...Není to trochu divný?
No a k tomu 1911 nataženýmu kohoutu a zajištěnýmu...Nevím, ale připadá mně to trochu moc a taky se dost unavuje bicí pružina. To jsou jen moje potřehy.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 črc 2007 13:16

Bicí pružina se neunavuje nijak výrazně, pružina se unavuje natahováním a smršťováním, ne tím že bude v jedné poloze.

Viděl jsem Mannlichera kterej byl 40 let nataženej a i poté normálně střílel, takže o únavě pružiny nemohla být řeč.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 25 črc 2007 13:24

Já vycházím jen ze svých zkušeností. Zrovna si nechávám jednu bicí pružinu dělat, protože stávající je unavená.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Zajištěno-náboj v komoře ?

Příspěvek od Bonanza » 25 črc 2007 18:22

SINCITYMAN píše:A jaký smysl má zajistit nenataženou zbraň s nábojem v komoře?Pokud se jedná o zbraň u níž pojistka nebokuje přímo kohout a těch je většina tak to smysl nemá,protože se tím nijak nezvýší bezpečnost třeba při pádu a podobně v tomto případě je správná výtka že hrozí neodjištění v krizové situaci,na druhé straně jsou zbraně které bych s nábojem v komoře nenosil nikdy-především staré menší pistole typz FN 1906, FN Baby,DUO a podobné,ty nemají kohout,ale vnitřní úderník který je méně bezpečný,protože nemá na rozdíl od kohoutu pojistný ozub.Je tedy potřeba vycházet z konstrukce konkrétního modelu zbraně.
Pokud se jedná o zbraň typu 1911 není co řešit nosit buď nataženo zajištěno nebo bez náboje v komoře,nosit ji s nábojem a spuštěným kohoutem je blbost protože při natahování kohoutu může vadit bobří ocas,to platí třeba i pro pistole typu HP 35 a podobné...
Pokud se jedná o zbraně které jsou sice SA,ale nemají pojistku,nebo ji mají obtížně dostupnou ale jejich kohout palcem natahnout lze poměrně snadno jako je Čz 27,nebo Tokarev,který pojistku nemá a jsou optřeny pojistným ozubem,nosil bych je buď bez náboje v komoře,nebo s nábojem a nenataženo,pochopitelně pokud to dovolí velikost mé ruky.
Zbraně SA/DA jou určeny k nošení s nábojem v komoře nenatažené,nevěřím-li tomuto systému pak mi nic nebrání ji nosit bez náboje v komoře.Zase záleží na konstrukci zbraně: Čz 75 bez blokace úderníku bych nosil s vypuštěným kohoutem až úplně dolů,ĆZ 75/85 B je možno nosit s kohoutem na pojistném ozubu(koneckonců verze D na něj vypouští),nejstarší provedení které nemá pojistný ozub bych s nábojem v hlavni nenosil.HK USP nosím nabito, vypuštěno, nezajištěno...
Moderní zbraně bez kohoutu jako Glock,Steyer a jiné jsou k nošení s nábojem v hlavni zkonstruovány,takže je to bez problémů,a nevěřím-li jim tak zase raději nenabito,četl jsem o šikulovi který nabíjel Glocka při rozborce tak aby zůstal úderník nepředepnut :o a počítal s tím že o ty tři milimetry předepne závěr před výstřelem,bohužel se tak může stát že se dostane úderník mimo dosah blokace a je to nebezpečné při pádu :evil: takže to NEDĚLEJTE...
Na závěr :Seznamnte se s konstrukcí své zbraně jen tak zjistíte co je a není bezpečné a k "Izraelskému" způsobu:Je výborný,ano ale vyžaduje tvrdý trénink a ještě k tomu efektivní výcvik boje zblízka kdy není možno palnou zbraň použít,k jeho vzniku vedla situace za které byly ve výzbroji různé modely zbraní, často v pochybném technickém stavu,kdo zná historii Izraele ví o čem mluvím.Tak vznikl efektivní systém použití pro JAKOUKOLI krátkou zbraň,pokud si dostatečně věříte že jste v něm dobří tak ho klidně používejte :)
Souhlasím s Tebou v celém rozsahu Tvého příspěvku a myslím si(ba jsem o tompřesvědčen), že ze všech příspěvků uvedených na tomto vlákně máš obhajitelný názor na celou problematiku nošení s nebo bez a L+C, atd. Dík Ti za názor.
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 25 črc 2007 18:48

Náboj v komoře, přímoběžný úderník vypuštěn přes vypouštěcí tlačítko - zvolil jsem zbraň záměrně bez pojistky. Kdo se bojí, že by mohl přijít o nabitou zbraň, ať nosí buď v pouzdře s pojistkou nebo vůbec.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 26 črc 2007 20:12

Black Sabbath píše:To SINCITYMAN: "Čz 75 bez blokace úderníku bych nosil s vypuštěným kohoutem až úplně dolů..."...Není to trochu divný?
No a k tomu 1911 nataženýmu kohoutu a zajištěnýmu...Nevím, ale připadá mně to trochu moc a taky se dost unavuje bicí pružina. To jsou jen moje potřehy.
Není to divný,původní Čz 75 totiž neměla pojistný ozub na kohoutu,a teprve později byl dodán a je poměrně mělký,pokud zbraň bez blokace upadne na kohout může,opakuji může,se vzhledem k velikosti ozubu tento ulomit a kohout dopadne na úderník,doporučuji prostudovat nákres ve staré Střelecké Revui asi kolem r.79,číslo už bohužel nevím...

A k té 1911 je možné že byla bicí prožina špatně zakalená,nebo při ladění příliš přeladěná,jsi rozhodně první kdo říká že se mu umavila o kom vím...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 26 črc 2007 20:41

jj to je pravda, pojistny ozub velikosti neoplyva... Bckovy modely co maj blokaci jsou na tom z tohoto pohledu uz lip ale mam model bez blokace takze jedine vypusteno. pro me ma pojistny ozub jedine pozitivum a to kdyz by mi vyklouzl kohout pri napinani s nabojem v komore tak ho zachyti.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 črc 2007 21:29

Jak u CZ 75 TS tak u STI jde kohout z pojistného ozubu spustit spouští. Někdy musím vyzkoušet jestli úderník bude mít dostatek energie iniciovat zápalku. Teoreticky by neměl, ale ......
Odpovědět