Nosit s nabojem v komore?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 čer 2006 16:25

Peter Bezo píše:
"Chodil vždy ozbrojený. Aj v čase zadržania mal polícia zaistila pištoľ s 30 nábojmi. Jeden náboj mal pripravený v hlavni na výstrel," zdôraznila Bujňáková.
Moc bych se divil, kdyby nezačal střílet na policisty, pokud by mohl. Myslím, že by střílel po komkoli, pokud by to uznal za nutné. Jak znám zásahovou jednotku nedali mu příležitost ani se nadechnout.

Mimochodem, existence lidí, jako je on je pro mne další důvod, proč moje odpověď zní ano - nosit.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 04 čer 2006 13:57

Já osobne bych zbran s nábojem v komore z bezpecnostních duvodu nikdy nenosil.Po prevratu jsem odkoukal od izraelcu tasení odjistené nenabité zbrane a od té doby pouzívám toto.Pri tasení zároven levou rukou natahuji zaver a kdyz je zbran ve vísce mych ocí tak uz je pripravena ke strelbe.Po tydnu cvicení,jsem vystrelil dríve nez kluci s nábojem v komore a zajistenym kvérem.Pouze je li utocník moc blízko tak se musí levackou vsí cilou odstrcít a potom tasit kvér. :shock:
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 04 čer 2006 15:23

Péta: Tak mi to ukaž, až ti na levačce bude viset 50-ti kilovej pes (bohužel už jsem to zažil)
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 04 čer 2006 15:37

Holt jsou v zivote takové situace ze Ti nekdy nepomuze ani nabitá zbran v ruce.Treba kdyz dostanes tycí ze zadu ze tmy do kebule.To zase zazil muj kamarád :lol: :D
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 04 čer 2006 15:46

Pavel R píše:Péta: Tak mi to ukaž, až ti na levačce bude viset 50-ti kilovej pes (bohužel už jsem to zažil)
Jak jsem si vsiml tak vetcina z Vás nosí krome pistole i nozík,tak muze toho 50-ti kilového psa píchnout pravackou do nemé tváre ne? :D :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 čer 2006 17:13

Péta píše:
Pavel R píše:Péta: Tak mi to ukaž, až ti na levačce bude viset 50-ti kilovej pes (bohužel už jsem to zažil)
Jak jsem si vsiml tak vetcina z Vás nosí krome pistole i nozík,tak muze toho 50-ti kilového psa píchnout pravackou do nemé tváre ne? :D :wink:
Aha. To už snad nezaslouží kometáře.... Co je jednodušší šmátrat po nožíku a potom pichat, nebo vzít zbraň a vystřelit...? To je otázka. Kolik pichnutí je nutno aby se pes pustil?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 04 čer 2006 17:25

Tohle je stejně nekonečná diskuse jako pistole vs revolver.
Každej se stejně musí rozhodnout sám. Sám sice nenosím vůbec, ale pokud bych nosil, tak určitě s plnou komorou - věřím svému Gčku, že nevystřelí jinak než stiskem spouště a zároveň svému pouzdru (Fobus), že dokud bude zbraň v něm, bude lučík perfektně ochráněn. A zbraň připravená k použití i jednoruč.
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 04 čer 2006 17:31

To by byla zase nekonecná debata :lol: Dokázu si predstavit i dost lidí co by se pri zápase s takto tezkym psem sama postrelila,protoze,kdyz je pes zakouslej do ruky a cloumá s váma,tak to asi kurevsky bolí a není jednoduché vytáhnout jednou rukou kvér,odjistit a vystrelit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 čer 2006 19:11

A proto mate nosit v komore se spustenym kohoutem. Prvni je DA a pak SA.

Zbran ma byt dle meho ovladatelna pouze jednou rukou. Druhou uz treba nemusite mit.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 04 čer 2006 20:16

Péta píše:To by byla zase nekonecná debata :lol: Dokázu si predstavit i dost lidí co by se pri zápase s takto tezkym psem sama postrelila,protoze,kdyz je pes zakouslej do ruky a cloumá s váma,tak to asi kurevsky bolí a není jednoduché vytáhnout jednou rukou kvér,odjistit a vystrelit.

Svata pravda myslim si že při me vaze 96kg a 183cm vyšky nejsem žadny tintitko a přesto když mě kousnul rotvailer do leve ruky tak to fakt bolelo.Po kousni ještě pěkně sebou trhnul že jsem si odřel hubu o chodnik :cry: :cry: .Kolik lidi je vytrenovano tak že se nechyti za misto kde to nejvice boli :?: Nebo nechate psa aby si v klidu kousal než vytahnete pistoli ne bo neco jinyho.
Z osobnich duvodu u sebe zbran nenosim mam u sebe "pouze" teleskop, vubec jsem neměl narok ho nějak použit :? :?
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 04 čer 2006 20:19

Taky mám tak nějak pocit, že první co člověka napadne nebude pokus o tahání bouchačky zpod čehokoliv. Něco mi říká že první co člověka napadně je toho psa pěkně rázně nakopnout. Co se ke mě doneslo o boji se psy, tak jsou psi poměrně hooooooodně citliví na kopnutí do genitálií. Ona je ta noha přeci jen víc dostupná než ta pistole
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 čer 2006 21:10

Nechci aby se diskuze zvrhla v debatu o boji se psi, ALE (a tim bych to asi uzavrel) s pitbulem nelze bojovat nozem ani teleskopem tak, aby Vas pri tom zle nepokousal.

PS: Je to nase rodinna zkusenost. Cili vsem radim, pokud se branit proti statnemu psu co ma pravdepodobne snizeny prah bolestivosti (pitbul, staford, rotvajler, dobrman a dalsi) tak opravdu jen palnou zbrani a strilet na hlavu.

A proto musi byt kver nabity a pripraveny k vystrelu jen jednou rukou.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 05 čer 2006 07:53

Osobne nosim "nenadrcnuto", pouze v situacich, kdy predpokladam zvysene riziko si proste nadrcnu. Vetsinou se pohybuji ve vozidle, takze ani nemam moc potrebu se branit psum, nicmene jsem pripraven zasahnout vuci "externim" vlivum - pro pripomenuti zde davam napr. gang Plamenaku a tam se tech par sekund na nadrcnuti urcite najde.

PS. nechci se tu dohodovat, jestli je to dobre nebo ne, proste je to moje volba. Kazdy si nosme jak chceme a respektujme se navzajem.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Crusader

Příspěvek od Crusader » 08 čer 2006 19:23

Asi jako jeden z mála nosím 1911 ve stavu - v komoře, nenataženo.

V případě předpokládaných problémů (asi 2x za celou dobu, a to už je pár let) natáhnu a NEZAJISTÍM.

V případě že by se problém dostavil, případně vyeskaloval, vytahuji a střílím. (Doufám že nebudu nikde a nikdy potřebovat).

Tuhle techniku jsem si nadriloval ještě dřív, než jsem se dozvěděl, že 1911 se má nosit "cocked & locked"... :) A měnit to už nebudu, protože ve stresu bych určitě neodjistil...
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 08 čer 2006 21:04

Já hlasuju určitě pro nabito. A doporučuju tenhle zvyk neměnit,ideální se mi jeví používání stejného pouzdra jak na střelnici ( i závody), ideální se mi jeví kombinace božského G a spolehlivého pouzdra, například kydexové od strýčka Mikeše :D Ve stresu z případného použití pak člověk může jednat automaticky, nemusí dumat, jak tu zbraň, a hlavně kde má...
.45 ACP je pádný argument :)))
Odpovědět