Noseni zbrane v zime...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maxim

Nošení zbraně v zimě...

Příspěvek od maxim » 03 lis 2006 17:17

Zajímaji mě vaše zkušenosti s nošením zbraně v zimním období ,které právě nastává .Jaké to je když člověk má tasit zbraň,ale má na sobě hodně ošacení,jako mikina,svetr,bunda+ skřehlé ruce. Nebo ruce v rukavicích.Děkuji za vaše poznatky.
Naposledy upravil(a) maxim dne 03 lis 2006 19:53, celkem upraveno 2 x.


Tukan

Příspěvek od Tukan » 03 lis 2006 17:53

No, zbraň nosím v zimě jen když jdu na střelnici, to si rozepnu bundu a střílím, pak dám zbraň do pouzdra, zapnu bundu a jedu domů. To je jednoduchý. Nenosím většinou zbraň u sebe, takže to neřeším, ale vím, že pokud ji nemáš blízko těla, tak strašně studí, a když ji máš na těle, tak než ji vyhrabeš, sejme tě kdokoliv. Chce to zvážit, jestli má opravdu cenu tahat sebou kvér všude, kam s pohneš. Tím ti odpadne spoustu problémů. A zopakuj si pravopis, nechci prudit, ale tohle už je moc.
mosin

Příspěvek od mosin » 03 lis 2006 22:30

Tak nepruď :roll: tady je to mam pocit o dotazech a ne o tom jestli napíšeš pistole nebo pystole :o
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 04 lis 2006 13:07

Pokud teda ten kvér u sebe musíš mít za každou cenu, tak zkus zaimprovizovat. Co ti z vlastní zkušenosti určitě nedoporučím jsou rukavice – funkčně i pocitově je to vcelku riziko, však si to zkus! (zvlášť blbý to je, když nosíš palčáky :lol: ) Raději nosím holé ruce v kapsách.
Jestli se třeba blížíš k místu, kde předpokládáš problém (park, hřbitov, podchod, zákoutí, členité části ulic, kde chybí osvětlení… prostě místa, kam nevidíš a kde by ses jako hajzl schoval… ) připrav si nenápadně zbraň do ruky a tu i se zbraní strč do kapsy. Kdy, jak a kde tohle udělat záleží na tvém čtení terénu a odhadu situace... Tohle všechno si musíš POŘÁDNĚ :!: nacvičit doma nasucho, nejlíp před zrcadlem, abys viděl jak to vypadá. Předpokládá to bundu s většíma kapsama a hlavně cvik, abys věděl, jak tu ruku z kapsy vytáhnout, aby ses při tom nezachytil !
Chce to fakt trénink.
Není to žádnej trhák, ale rozhodně je to lepší než nedostupná zbraň kdesi „daleko“ pod bundou.
Přes to všechno si ale myslím, že je lepší ty průserový místa obejít…
Tak nevím, když to po sobě čtu, jestli ti to pomohlo… :wink:
Tukan

Příspěvek od Tukan » 04 lis 2006 19:32

Jěště mě napadl podpažák pod bundu, - na svetr, a když jdu někam do pekla, tak si bundu rozepnu tak abych mohl tasit, ne? Ale to mě jen napadlo, třeba je to uplná blbost
floky

Příspěvek od floky » 04 lis 2006 22:12

ja by som doporučoval pravak-puzdro na lavo, zbran vo vodorovnej polohe, alebo hlaven mierne dohora
stači strčit ruku pod bundu a tasit---žiadne rozopinanie, nič :)
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 04 lis 2006 22:41

Tukan: Není to blbost. Podpažák na mikinu nebo svetr a pak stačí bundu rozepnout do půlky. Tohle je podle mně dobrý spůsob. Samozřejmě, že nejlepší je taktická vesta, ale v té běžně (mimo službu) mezi lidi nechodím :wink: . R
Si vis pacem, para bellum
Vik

Příspěvek od Vik » 04 lis 2006 23:25

Ja kdyz to beru v zime tak nejvic obleceni se snazim vtesnat do kalhot. Tedy termopradlo, na to hrubsi bavlnene tricko a tenkej rolak, to do kalhot, pistole klasicky na opasku u strilejici ruky, a volnou mikinu kterou mam presto necham shora shrnutou mezi telem a zbrani. A navrch bundu, zaplou na suchy zipy. Mam jich tam hodne, tak ani nevadi ze neni na zip. Kdyz si potrebuju sundat bundu shodim mikinu pres zbran.
maxim

Příspěvek od maxim » 05 lis 2006 07:14

.357Mag píše: Co ti z vlastní zkušenosti určitě nedoporučím jsou rukavice – funkčně i pocitově je to vcelku riziko, však si to zkus! (zvlášť blbý to je, když nosíš palčáky :lol: ) Raději nosím holé ruce v kapsách.
Ale pozor rukavice pro toto obdobý jsou.Jsou to tak zvané bezprsťáky (buď všech 5.prstů,nebo1.prst na spoušť)dají se vidět převážně v armádě,nebo jiných ozbrojených složkách...další varianta jsou kožené rukavice z jemné jelenice.člověk v nich má dokonalý cit,přesně kopírují linii prstů a nehrozí že by se člověk s němi o ošacení někde zachytil,jsou dokonale hladké a i teplé :)
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 05 lis 2006 12:11

A jaka je rada pro ty, co chodi slusne oblekani (tj. kosile, sako, kabat)? Zkuste si chodit tyden bez saly a nebo rozepnuti a mate dalsi 2 tydny chripku (overeno bohuzel osobne :D ). V tomto pripade se mi jevi jako zajimavy doplnek teleskopicky obusek.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 05 lis 2006 12:16

S474N píše:A jaka je rada pro ty, co chodi slusne oblekani (tj. kosile, sako, kabat)? Zkuste si chodit tyden bez saly a nebo rozepnuti a mate dalsi 2 tydny chripku (overeno bohuzel osobne :D ). V tomto pripade se mi jevi jako zajimavy doplnek teleskopicky obusek.
No jo, to nesmíš moc vystrkovat hlavu z Bavoráku... :lol: :wink:
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 05 lis 2006 12:17

maxim píše:
.357Mag píše: Co ti z vlastní zkušenosti určitě nedoporučím jsou rukavice – funkčně i pocitově je to vcelku riziko, však si to zkus! (zvlášť blbý to je, když nosíš palčáky :lol: ) Raději nosím holé ruce v kapsách.
Ale pozor rukavice pro toto obdobý jsou.Jsou to tak zvané bezprsťáky (buď všech 5.prstů,nebo1.prst na spoušť)dají se vidět převážně v armádě,nebo jiných ozbrojených složkách...další varianta jsou kožené rukavice z jemné jelenice.člověk v nich má dokonalý cit,přesně kopírují linii prstů a nehrozí že by se člověk s němi o ošacení někde zachytil,jsou dokonale hladké a i teplé :)
ty armádní bezprsťáky mi vrtaj hlavou - zní to dobře. Nevíš, kde to sehnat?
Tukan

Příspěvek od Tukan » 05 lis 2006 13:14

Ad armádní bezprstáky: Já s nima v zimě střílel 3 měsíce- a nic moc, jsou hamatný a nemáš v nich cit, na střelbu jsem si je stejně sundával, a po odstřílení nasadil zpátky, hodí se na takovou tu povšechnou manipulaci se zbraní, ale na samotná střílení ne. Co rybáířský neoprenový rukavice s otvorem pro ukazováček? Má někdo zkušenosti??
maxim

Příspěvek od maxim » 05 lis 2006 15:48

.357Mag píše:
ty armádní bezprsťáky mi vrtaj hlavou - zní to dobře. Nevíš, kde to sehnat?
Ale jo zkus se podivat na tyto stránky..http://www.armyshop.cz/zbozi.asp?id=38&DTM=759146485159
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 05 lis 2006 17:11

.357Mag píše:
ty armádní bezprsťáky mi vrtaj hlavou - zní to dobře. Nevíš, kde to sehnat?
Taky třeba tady http://teamx.cz/store/rukavice
Odpovědět